|
|
0.0 (0)
[1398/11/30]

کارشناس روس: فشار آمریکا بر ملت فلسطین بیشتر خواهد شد  

معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه معتقد است که فشار آمریکا بر ملت فلسطین برای پذیرش معامله قرن حداقل تا شروع انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده هر روز بیشتر خواهد شد.

کارشناس روس: فشار آمریکا بر ملت فلسطین بیشتر خواهد شد

چهارشنبه 30 بهمن 1398

معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه معتقد است که فشار آمریکا بر ملت فلسطین برای پذیرش معامله قرن حداقل تا شروع انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده هر روز بیشتر خواهد شد.

«الکساندر کوزنتسوف» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو، اضافه کرد: ترامپ این طرح را با هدف بهبود موقعیت خود و کسب حمایت اسراییل ارائه کرده است و برای مجبور ساختن فلسطینی ها به قبول آن، هر روز بر فشارها بر مردم این منطقه خواهد افزود.

وی با اشاره به بمباران هوایی مناطق غزه از سوی اسراییل (رژیم صهیونیستی) گفت: این اقدامات تصادفی نیست و آنها می خواهند مقاومت ملت فلسطین را  برای پذیرش معمله قرن درهم بشکنند.

کارشناس روس گفت: این گونه اقدامات حداقل تا ماه نوامبر آینده که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود تداوم خواهد داشت و بدیهی است در کنار آن برای جلب موافقت ملت فلسطین، بسته حمایت مالی از فلسطین که گفته می شود شامل حدود 50 میلیارد دلار طرح های اقتصادی است مطرح خواهد شد.

به گفته کارشناس روس، ملت فلسطین باوجود شرایط بسیار سخت اقتصادی، با این پیشنهاد مالی موافقت نخواهد کرد زیرا در این صورت از سرزمین های خود باید صرف نظر کند و باتوجه به روحیه مردم فلسطین، این احتمال بسیار ضعیف است.

وی در خصوص معامله قرن هم اظهار داشت: در این طرح کوچکترین توجهی به خواسته ها و آرمان ملت فلسطین و حقوق قانونی این ملت نشده است و در آن تنها منافع اسراییل دیده می شود.

معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه گفت: ترامپ برای اینکه حمایت کامل سناتورهای آمریکایی را کسب کند طرح معامله قرن را ارائه کرد و به این ترتیب توانست پشتیبانی لابی یهودی را جلب کند.

وی ادامه داد: ترامپ سودجویی سیاسی را به آنجا رسانده است که حتی به قطعنامه هایی که در حمایت از فلسطین در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل صادر شده است توجهی نمی‌کند.

به گفته کوزنتسوف، طرحی که به این صورت و در چنین شرایطی با نقض اسناد بین المللی ارائه شود قابل اجرا نیست.

کارشناس روس تصریح کرد: ترامپ امیدوار است که با فشار بر طرف فلسطینی با کمک برخی سران کشورهای عربی و نیز در صورت نیاز تطمیع سیاستمداران مخالف طرح معامله قرن در کشورهای اسلامی، شرایط مساعد برای اجرای آن را فراهم کند.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا هشتم بهمن (بیست و هشتم ژانویه) در حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح ادعایی خود موسوم به معامله قرن رونمایی کرد؛ طرحی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین است و مخالفت همه گروه‌های فلسطینی را به همراه داشته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:453476!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)