|
|
0.0 (0)
با توجه به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه های نظامی عراق و سوریه؛
[1398/07/14]

کارشناس صهیونیست:کشف عملیات ترور قاسم سلیمانی ایران را در انتقام گیری از تل آویو مصمم تر می کند/ چند هفته دیگر تهران به اسرائیل حمله می کند؟  

با توجه به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه های نظامی عراق و سوریه؛

کارشناس صهیونیست:کشف عملیات ترور قاسم سلیمانی ایران را در انتقام گیری از تل آویو مصمم تر می کند/ چند هفته دیگر تهران به اسرائیل حمله می کند؟

یکشنبه 14 مهر 1398

تاکیدات و هشدارهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و همچنین رووین ریولین رئیس اسرائیل در رابطه با تهدیدات امنیتی و دفاعی که هر لحظه موجودیت اسرائیل را مورد تهدید قرار می دهد به هیچ وجه شعارهای انتخاباتی نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) یک کارشناس سیاسی و نظامی صهیونیستی گفت: تاکیدات و هشدارهای "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و همچنین "رووین ریولین" رئیس اسرائیل در رابطه با تهدیدات امنیتی و دفاعی که هر لحظه موجودیت اسرائیل را مورد تهدید قرار می دهد به هیچ وجه شعارهای انتخاباتی نیست.

به گفته "دانا فایس" کارشناس اسرائیلی این تهدیدات برگرفته از آمارها و برآوردهای اطلاعاتی موسسه های امنیتی و دفاعی رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه مقاله خود ادعا می کند: این امکان هر لحظه وجود دارد که ایران آنچنان که به ذخایر نفتی آرامکو حمله کرد به اسرائیل نیز حمله کند و ضربات بی سابقه ای را به ما وارد سازد.

اگر چنین اتفاقی رخ دهد همه چیز به هم می ریزد.براساس گزارشات موثق ایرانی ها در حال آماده شدن برای اجرای حمله ضد اسرائیل هستند آنان به تازگی اقدامات متعددی را در منطقه خلیج فارس انجام دادند.تهران پهباد بدون سرنشین آمریکا را ساقط کرد و به آرامکو نیز حمله کرد!

در مقابل این اقدامات، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا نیز هیچ واکنش خاصی نشان نداده و بیشتر به امید مذاکره با مسئولان ایران بویژه "حسن روحانی" است. بنابراین اگر پازل اتفاقات اخیر در خاورمیانه را کنار هم بگذاریم متوجه می شویم که ایران بدنبال وارد کردن ضربه ای بزرگ به اسرائیل است و البته که این ضربه از طریق هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی صورت می گیرد.

علاوه بر دانا فایس، "بن کاسبیت" نویسنده و کارشناس امور سیاسی رژیم صهیونیستی با ذکر یک سوال در مقاله خود می نویسد: آیا ایران در هفته های آینده به اسرائیل حمله می کند؟

وی می نویسد: این سوال از آنجایی نشأت می گیرد که اخیرا اسرائیل چند حمله هوایی را به مواضع نظامی ایران در عراق و سوریه انجام داد و اکنون انتظار می رود که ایرانی ها به دنبال ارسال پاسخی سخت به اسرائیل باشند.

وی در ادامه به جلسه امروز کابینه نتانیاهو اشاره کرد و نوشت: شاید علت اینکه نتانیاهو و ریوولین بر تقویت بنیه دفاعی و امنیتی اسرائیل تاکید کردند، همین مسئله باشد.

البته این ترس از پاسخ کوبنده تهران به حملات اخیر اسرائیل به مواضعش در عراق و سوریه هنگامی دوچندان می شود که "حسین طائب" رئیس اطلاعات سپاه پاسداران خبر قصد ترور سردار سلیمانی را منتشر کرد این مسئله باعث می شود تا کینه تهران برای انتقام از اسرائیل قوت بیشتری بگیرد.

این کارشناس صهیونیست در پایان نوشت: ایران تصمیمش این است که به حملات اسرائیل پاسخ دهد و این پاسخ بدون شک در حد پرتاب چند موشک کم جان و به صورت نمایشی به سوی جولان نخواهد بود چراکه ایرانی ها ثابت کرده اند که قدرت پاسخ دهی شان در برابر چنین اقداماتی بسیار سخت و خسارت بار است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:432937!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)