|
|
0.0 (0)
اوایل اسفند؛ برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین
[1395/09/29]

کواکبیان از برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در اوایل اسفندماه خبر داد  

مصطفی کواکبیان عضو دبیرخانه دائمی حمایت از کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، از برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در اوایل اسفند در تهران خبر داد.

وی با بیان اینکه جلسات منظمی در باره این کنفرانس در مجلس برگزار می‌شود، ادامه داد: 5 کمیته تخصصی برای پیش‌برد کارهای اجرای این کنفرانس در مجلس تشکیل شده است.

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای اجرای قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در سال 1369 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

این قانون ضمن اعلام حمایت و دفاع مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه خویش هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی را موظف کرده است از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش داده و در فرصت‌های مقتضی کنفرانس‌(ها)یی از نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران برگزار کند.

تا سال 1390 پنج دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار شده است.

نخستین دوره این کنفرانس بین‌المللی مهرماه 1370 مصادف با اکتبر 1991 همزمان با کنفرانس مادرید و در بزرگداشت انتفاضه اول ملت فلسطین (انتفاضه استقلال) برگزار شد که پنچمین همایش  در تاریخ ٩ و 10 مهرماه 1390 (اول و دوم اکتبر 2011)در تهران با شعار اصلی  «فلسطین:وطن فلسطینیان» برگزار شد.

مجلس شورای اسلامی میزبان ششمین همایش و علی لاریجانی رئیس  مجلس شورای اسلامی ریاست عالیه این کنفرانس  را برعهده دارد و حسین امیر عبداللهیان  بعنوان دبیرکل همایش مسئولیت برگزاری همایش را بر عهده دارد.

همچنین این همایش بین المللی با حضور روسا و نمایندگان پارلمانها ، دبیران کل و نمایندگان سازمانهای منطقه ای و بین المللی، شخصیت های برجسته سیاسی ، فرهنگی و دینی خاورمیانه و جهان ، رهبران گروهها و شخصیت های برجسته فلسطینی ونمایندگان سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق ملت فلسطین از سراسر جهان ، برگزار می شود.

 

 ۰۲ آذر ۱۳۹۵ 

 

Parameter:222997!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)