|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/22]

کوربین: در کنار مردم فلسطین برای رسیدن به حقشان ایستاده‌ایم  

کوربین: در کنار مردم فلسطین برای رسیدن به حقشان ایستاده‌ایم

شنبه 21 اردیبهشت 1398

لندن – ایرنا – رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس از سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت‌های وحشیانه ارتش رژیمصهیونیستی علیه مردم فلسطین انتقاد و تصریح کرد که این حزب ضمن شناسایی فلسطین به‌عنوان یک کشور مستقل، در کنار فلسطینیان برای رسیدن به حقشان ایستاده است.

به گزارش ایرنا، «جرمی کوربین» با انتشار پیامی به شرکت‌کنندگان در تظاهرات گسترده روز شنبه به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد اشغال فلسطین (روز نکبت) گفت: نمی‌توانیم در برابر تداوم انکار حقوق فلسطینیان ساکت باشیم . حزب کارگر در محکوم کردن نقض حقوق مردم فلسطین و کشتار صدها تن از مردم این کشور در غزه توسط نیروهای اسرائیلی متحد است.
وی حملات هفته گذشته رژیم صهیونیستی در غزه را که در جریان آن چندین فلسطینی به شهادت رسیدند ، را خطرناک خواند و افزود: این حادثه یادآور خطرات جدی ناشی از جنگ تمام‌عیار در این منطقه است.
کوربین همچنین سکوت بسیاری از دولت‌ها از جمله انگلیس را در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی ناامید کننده توصیف کرد و افزود: انگلیس بایستی کشته شدن فلسطینیان ازجمله کودکان، امدادگران و خبرنگاران را محکوم کند و دست از فروش سلاح به اسرائیل بکشد.
رهبر حزب کارگر بابیان اینکه «ما در کنار مردم فلسطین برای رسیدن به حقشان ایستاده‌ایم» خاطرنشان کرد: صلحی که به‌صورت پایدار ضامن برقراری امنیت و عدالت برای فلسطینیان و اسرائیلی‌ها باشد، ضروری و به نفع همه است.
وی درعین‌حال تصریح کرد که رسیدن به صلح با وجود اشغالگری و شهرک ‌سازی‌های غیرقانونی در سرزمین‌های فلسطین، اذیت و آزار مردم این کشور و اقدامات دولت اسرائیل که به‌ وضوح ناقض قوانین بین‌المللی است، قابل ‌دستیابی نیست.
کوربین همچنین گفت: اگر طرح رئیس‌جمهوری آمریکا در فلسطین، چنانچه انتظار می‌رود، تلاشی برای از بین بردن حقوق فلسطینیان بر سرزمینشان باشد، از دولت و جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا صریحاً با آن مخالفت کنند. صلح به قیمت از بین رفتن حقوق مردم فلسطین به دست نمی‌آید.
وی تصریح کرد، اگر دولت حزب کارگر انتخاب شد، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت و روی بازگشت به مذاکرات معنادار باهدف حل‌وفصل سیاسی طبق قطعنامه سازمان ملل، قوانین بین‌المللی و عدالتی که مدت‌هاست انکار شده پافشاری خواهد کرد.
هزاران تن از مسلمانان، طرفداران فلسطین و فعالان گروه‌های مدنی در انگلیس عصر شنبه در آستانه هفتاد و یکمین سالگرد اشغال فلسطین (روز نکبت)، در خیابان‌های لندن راهپیمایی کرده و خواستار آزادی سرزمین‌های اشغالی شدند.
در این حرکت اعتراضی که تعدادی از نمایندگان مجلس انگلیس و همچنین عهد تمیمی دختر نوجوان فلسطینی که به‌صورت یک سرباز اسرائیلی سیلی زده بود، حضور داشتند، شرکت‌کنندگان پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورده و شعارهایی را در محکومیت جنایت‌های رژیمصهیونیستی، به‌ویژه حملات اخیر تل‌آویو در نوار غزه سر دادند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:409223!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)