|
|
0.0 (0)
در دیدار امیرعبداللهیان با سفیر جدید جمهوری عراق مطرح کرد:
[1398/01/26]

گام‌های محکم دو کشور در مسیر توسعه، رفاه و امنیت پایدار منطقه‌ای  

در دیدار امیرعبداللهیان با سفیر جدید جمهوری عراق مطرح کرد:

گام‌های محکم دو کشور در مسیر توسعه، رفاه و امنیت پایدار منطقه‌ای

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدار با سعد قندیل سفیر جدید جمهوری عراق گفت: تهران و بغداد سهم مهمی در مبارزه با تروریسم و تحقق صلح و ثبات منطقه داشته‌اند و اکنون نیز در جهت توسعه، امنیت پایدار و رفاه دو ملت گام برمی‌دارند.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سعد قندیل سفیر جدید جمهوری عراق در تهران امروز (یکشنبه ۲۵ فروردین ماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 در این دیدار دو طرف ضمن ابراز رضایت از سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و بغداد و همچنین سفر نخست وزیر و رئیس مجلس ملی عراق به جمهوری اسلامی ایران، این دیدار های انجام شده را در بازه کوتاه زمانی، نشانگر عمق روابط و فصل جدیدی در روابط دو کشور دانسته و اجرایی شدن توافقات به امضا رسیده را ضروری خواندند.

 امیرعبداللهیان روابط راهبردی دو کشور را مهم و درخور توجه دانست و از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به تعمیق مناسبات فیمابین خبر داد.

 دستیار ویژه رئیس مجلس از اقدامات انسان‌دوستانه عراق در کمک به سیل زدگان جمهوری اسلامی ایران تقدیر نمود. امیرعبداللهیان افزود: روابط تهران و بغداد راهبردی است و دو کشور سهم مهمی در مبارزه با تروریسم و تحقق صلح و ثبات منطقه داشته اند و اکنون نیز در جهت توسعه، امنیت پایدار و رفاه دو ملت گام برمی‌دارند.

سعد جواد قندیل، سفیر جمهوری عراق در تهران نیز روابط دو کشور را پر اهمیت خواند و تقویت و توسعه آن در همه زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را مورد توجه کشورش خواند.

طرفین در این ملاقات بر نقش مهم دیپلماسی پارلمانی در توسعه و گسترش روابط فیمابین و تعاملات مثبت و سازنده کشورهای همسایه در حل بحران‌های منطقه و برقراری صلح و ثبات در منطقه تاکید نمودند./

پایان پیام

 

خبرگزاری خانه ملت

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تسنیم

شبکه العالم

دنیای اقتصاد

گزارش تصویری

Parameter:396845!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)