|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/18]

گام جدید ریاض برای فشار به فلسطینی های مقیم عربستان/ ممانعت از ارسال حواله فلسطینی ها به غزه  

گام جدید ریاض برای فشار به فلسطینی های مقیم عربستان/ ممانعت از ارسال حواله فلسطینی ها به غزه

 شنبه 18 خرداد 1398

پس از موج بازداشت های اخیر که مسئولان امنیتی سعودی علیه فلسطینی های مقیم عربستان در پیش گرفتند، این بار در اقدامی کم سابقه، دولت ریاض در ارسال حواله جات به نوار غزه ممانعت به عمل می آورد.

به گزارش روز شنبه تارنمای خبری «الخلیج اونلاین»، گام جدید دولت ریاض برای افزایش فشار به فلسطینی های مقیم عربستان مربوط به ارسال حواله های رسمی و غیر رسمی بانکی است، بویژه آنکه در هفته گذشته و در روزهای عید سعید فطر، این مشکلات به صورت چشم گیری افزایش یافت.

براساس این گزارش، بیشترین گروهی که در این میان آسیب می بینند، ساکنان محروم نوار غزه هستند. بیشتر حواله هایی که تا هفته های پیش انجام می شد چند روز پیش از عید فطر مسدود شده است.

این گزارش می افزاید، ارسال برخی از این حواله جات به کندی صورت می گیرد، درحالی که این اقدام در گذشته تنها چند ساعات طول می کشید.

«ابوفؤاد» شهروند فلسطینی در این باره گفت که برای دریافت حواله از خانواده اش در جده دچار مشکل شده است.

وی افزود: سه روز از ارسال حواله می گذرد، اما تاکنون مبلغی دریافت نکرده است.

وی ادامه داد: در گذشته ارسال حواله جات بدون هیچ گونه مشکلی انجام می شد، اما یک هفته پیش از عید عملیات حواله بدون دلیل مشخصی مسدود شد که این امر تاکنون ادامه دارد.

به دنبال نقص در حواله شهروندان فلسطینی مقیم سعودی، سفارت فلسطین در عربستان خواستار حل سریع این اقدام شده است.

این نخست باری نیست که مقام های امنیتی سعودی برای فلسطینی ها مقیم این کشور مشکلات زیادی ایجاد می کنند.

به گزارش ایرنا، دستگاه امنیتی سعودی ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین ۹۸) نیز به صورت گسترده اما مخفیانه هدف حملات گسترده و پیگیرد مقامات عربستان قرار گرفت، اما سفارت فلسطین هیچ گونه اقدام قابل توجهی برای حل این مشکل انجام نداد.

گزارش ها حکایت است که ۳۰ فلسطینی مقیم سعودی در جریان این موج، دستگیر و روانه زندان شده اند که در میان آنها اسامی چندین استاد دانشگاه و بازرگان دیده می شود.

 

العالم

Parameter:414311!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)