|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/02]

گانتز: ما باید گزینه اول تشکیل کابینه باشیم  

گانتز: ما باید گزینه اول تشکیل کابینه باشیم

سه شنبه 02 مهر 1398

رهبر ائتلاف سفید-آبی، برای اولین بار بعد از انتخابات هفته گذشته سرزمین های اشغالی، اعلام کرد که این حق آنهاست که گزینه اول تشکیل کابینه در این رژیم باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هاآرتض، نبنی گانتز» رهبر ائتلاف سفید-آبی، صبح امروز سه شنبه اعلام کرد که این حق سفید- آبی است که گزینه نخست برایب تشکیل کابینه آتی اسرائیل باشد. 

رایزنی های مربوط به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی از روز یکشنبه به ریاست «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی آغاز شد و شب گذشته نیز ریولین در خصوص  تشکیل کابینه وحدت ملی با گانتز و «بنیامین نتانیاهو» گفتگو کرد که این گفتگوها بدون نتیجه پایان یافت. 

در صورتی که نتانیاهو و گانتز تشکیل کابینه وحدت ملی را نپذیرند، رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی تا چهارشنبه هفته آینده ممکن است مأموریت برای تشکیل کابینه ائتلافی را به تعویق بیندازد.

از میان نتانیاهو و گانتز هر فردی که توسط ریولین مأمور تشکیل کابینه شوند، ۲۸ روز برای این کار مهلت خواهند داشت. در صورتی که فرد در این مدت موفق نشود، مهلتش ۱۴ روز دیگر تمدید می شود و در صورت ناکامی، ریولین پس از رایزنی با نمایندگان کنیست، فرد دیگری را برای این کار معرفی می کند.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:431027!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)