|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نخستین بار میان دوطرف؛
[1398/07/02]

گانتز و گرینبلات با یکدیگر دیدار کردند؛ "معامله قرن" محور گفتگو بود  

نخستین بار میان دوطرف؛

گانتز و گرینبلات با یکدیگر دیدار کردند؛ "معامله قرن" محور گفتگو بود

سه شنبه 02 مهر 1398

جیسون گرینبلات نماینده ویژه و مستعفی آمریکا در امور خاورمیانه بابنی گانتز رئیس حزب آّبی و سفید در تل آویو دیدار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) "جیسون گرینبلات" نماینده ویژه و مستعفی آمریکا در امور خاورمیانه با"بنی گانتز" رئیس حزب آّبی و سفید در تل آویو دیدار کرد.

دو طرف درباره برنامه صهیونیستی و آمریکایی معامله قرن گفتگو کردند.

هنوز هیچگونه جزئیاتی از دیدار صورت گرفته میان بنی گانتز و گرینبلات که طی آن "دیوید فریدمن" سفیر آمریکا در اراضی اشغالی نیز حضور داشت،منتشر نشده است.

البته رادیو رژیم صهیونیستی در این باره خبری را منتشر کرد و طی آن اشاره کرد که برخلاف آنچه قبلا گفته شده، موعد اعلام جزئیات معامله قرن مشخص نیست.

این نخستین باری است که گرینبلات و گانتز با یکدیگر دیدار می کنند.

گفتنی است گانتز در انتخابات رژیم اسرائیل با کسب 33 کرسیِ کنست جایگاه نخست را میان نامزدان انتخاباتی نخست وزیری کنست از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی اسرائیل بدست آورده است.

به گزارش قدسنا،معامله قرن برنامه سیاسی و اقتصادی است که مقامات کاخ سفید آن را با همکاری مسئولان صهیونیستی برای به غارت بردن اراضی و منابع فلسطینی و همچنین پایان دادن به حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین ابا و اجدادی شان طراحی شده است.

اکنون ماه ها است که واشنگتن (حامی اصلی این جریان) قصد دارد که جزئیات نهایی آن را اعلام کند اما به بهانه های مختلف اعلام آن را به تعویق می اندازد.

آنان آخرین بار ادعا کردند که پس از برگزاری انتخابات رژیم اسرائیل در 17 سپتامبر جزئیات نهایی آن را اعلام می کنند اما اکنون پس از گذشت چند روز از برگزاری این انتخابات خبری از آن نشده است.

پیشتر آمریکایی ها با مشارکت نمایندگان برخی کشورهای عربی و به منظور برداشتن گام نخست این پروژه صهیونیستی، کنفرانس اقتصادی منامه را ترتیب دادند اما این نشست بدلیل عدم حضور هیئت های سیاسی و اقتصادی فلسطینی و کشورهای قدرتمند آسیایی و عربی ناکام و بی نتیجه ماند.

"جرد کوشنر" و "جیسون گرینبلات" (مستعفی) از سوی کاخ سفید ماموران اجرا و به ثمر نشاندن این برنامه هستند.

تمامی گروه های فلسطینی که به حق بازگشت و پس گیری اراضی فلسطینی 1948 پایبند هستند با این پروژه استعماری و منفعت طلبانه (اسرائیلی) مخالفت می کنند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430984!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)