|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
شیطنت حزب لیکود
[1398/11/27]

"گانتس نمی‌تواند بدون رهبر لیست مشترک عربی دولت تشکیل دهد"  

حزب لیکود بنری را در تل‌آویو نصب و می‌خواهد نشان دهد که رهبر ائتلاف آبی - سفید بدون تکیه بر نمایندگان عرب کنست (پارلما اسرائیل) به صورت مستقل قادر به تشکیل دولت جدید نیست.

شیطنت حزب لیکود

"گانتس نمی‌تواند بدون رهبر لیست مشترک عربی دولت تشکیل دهد"

یکشنبه 27 بهمن 1398

حزب لیکود بنری را در تل‌آویو نصب و می‌خواهد نشان دهد که رهبر ائتلاف آبی - سفید بدون تکیه بر نمایندگان عرب کنست (پارلمان اسرائیل) به صورت مستقل قادر به تشکیل دولت جدید نیست.

به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت، بنر انتخاباتی حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو در تل‌آویو تصویری را نشان می‌دهد که بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی - سفید و احمد الطیبی، رهبر لیست مشترک عربی در کنست در یک سمت آن قرار دارند و در سمت دیگر تصویر به زبان عبری نوشته شده است: گانتس نمی‌تواند بدون الطیبی دولت تشکیل دهد.

حزب لیکود تلاش دارد با این تصویر نشان دهد که ائتلاف آبی - سفید، رقیب اصلی نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات آتی نمی‌تواند دولت جدید تشکیل دهد مگر با تکیه بر نمایندگان عرب کنست.

قرار است سرزمین‌های اشغالی دوم مارس (۱۲ اسفند) شاهد سومین انتخابات پارلمانی در کمتر از یک سال باشد زیرا هیچ یک از احزاب پیروز در دو انتخابات قبلی آوریل و سپتامبر ۲۰۱۹ نتوانستند اکثریت ۶۱ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی کنست را برای تشکیل دولت به دست آورند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:453291!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)