|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/09/22]

گروه‌های مقاومت فلسطینی: سازش مغرب با رژیم اشغالگر خیانت به قدس است  

گروه‌های مقاومت فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کردند، توافق سازش مغرب با رژیم اشغالگر خنجری به پشت ملت ما و خیانت به فلسطین و قدس مقدس است.

گروه‌های مقاومت فلسطینی: سازش مغرب با رژیم اشغالگر خیانت به قدس است

۲۱ آذر ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- گروه‌های مقاومت فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کردند، توافق سازش مغرب با رژیم اشغالگر خنجری به پشت ملت ما و خیانت به فلسطین و قدس مقدس است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، در بیانیه جمعه شب گروه‌های مقاومت فلسطینی آمده است، باید ریاست کمیته قدس سازمان همکاری اسلامی از رژیم مغرب گرفته شود.

این بیانیه افزوده است: اگر رژیم اشغالگر اسرائیل گمان می‌کند که با عادی سازی روابط با برخی رژیم‌های عربی، جنایات تاریخی خود را پنهان خواهد کرد در توهم است.

گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کردند، رژیم‌های سازشگر با توافق سازش به اراده استوار ملت‌های مبارز خود خیانت کردند. این توافق‌های ننگین، بیانگر اراده ملت‌های عربی آزاده و به خصوص ملت مغرب نیست که همواره حامی آرمان فلسطین بوده‌اند.

در پایان این بیانیه آمده است: ما از مردم مغرب و ملت‌های عربی می‌خواهیم در رد سازش و رسوایی سازشگران حرکت مردمی گسترده‌ای انجام دهند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد که مغرب، ایالات متحده را در سال ۱۷۷۷ به رسمیت شناخت. به این ترتیب مناسب است که ما حاکمیت آنها را بر صحرای غربی به رسمیت بشناسیم.

دیوان پادشاهی مغرب نیز با تأیید به رسمیت شناخته شدن حاکمیت این کشور بر صحرای غربی توسط رییس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، ایالات متحده یک کنسولگری در صحرای غربی و درچارچوب توافق با اسرائیل بازگشایی خواهد کرد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:466858!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)