|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/07]

گروه ۷۷ اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان را محکوم کرد  

گروه ۷۷ اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان را محکوم کرد

یکشنبه 07 مهر 1398

کشورهای عضو گروه ۷۷ اقدامات رژیم صهیونیستی برای تغییر بافت مردم شناختی در جولان اشغالی را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه، وزرای خارجه گروه کشورهای 77 و چین تصمیمات و اقدامات صورت گرفته در جهت تغییر ساختار مردم شناختی در جولان اشغالی سوریه و اراضی اشغالی فلسطین را محکوم و تاکید کردند که این اقدامات یک‌جانبه باطل بود وهیچ تاثیر قانونی ندارد و باید بر اساس مصوبات شورای امنیت متوقف شود.

این بیانیه در شرایطی صادر شده است که چهل و سومین نشست وزارتی گروه مذکور در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک برگزار می‌شود. این بیانیه در واکنش به اقدام آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن جولان اشغالی سوریه به عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی انجام شده است.

گروه 77 بزرگ‌ترین ائتلاف در سازمان ملل متحد، مجمعی از کشورهای در حال توسعه است که به دلیل نارضایتی از جایگاه خود و نظم اقتصادی حاکم بر جهان تلاش دارند با اتخاذ مواضع و سیاست‌های هماهنگ در جهت سرعت بخشیدن به روند توسعه در کشورهای خود اقدام کنند. این گروه ضمن ارائه پیشنهادات و طرح‌هایی برای اصلاحات اقتصادی در عرصه بین‌المللی، سازمان ملل متحد را مکانی مناسب برای ارائه پیشنهادات خود و طرح مفاهیم جدید مورد تأکید کشورهای در حال توسعه قرار داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بهار گذشته پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با امضای سندی اشغالگری این رژیم بر جولان اشغالی را به رسمیت شناخت. تقریبا تمامی کشورهای دنیا  و محافل بین‌الملل از جمله سازمان مل این اقدام را باطل اعلام و بر سوری بودن جولان اشغالی تاکید کردند.

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:431767!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)