|
|
 » کنفرانس » آرشیو کنفرانس ها » پنجمین کنفرانس
0.0 (0)
[1395/09/19]

گزارش مشروح برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  

بسم الله الرحمن الرحیم

 

گزارش مشروح برگزاری

 

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

با عنوان:

فلسطین، وطن فلسطینیان و با هدف تحقق آرمان‌های فلسطین

 

9 و 10 مهر ماه 1390 هجری شمسی

برابر با 3 و 4 ذی‌القعده 1432 هجری قمری

(1 و 2 اکتبر 2011 میلادی)

 

 

 

محل برگزاری:

سالن اجلاس سران در تهران پایتخت جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

شامل:

گزارشات خبری، مصاحبه با میهمانان و شرکت کنندگان، سخنرانی ها و دیدارهای دو جانبه در حاشیه پنجمین کنفرانس حمایت از فلسطین

 

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نهم و دهم مهرماه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می شود.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطینجمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۶۹ قانون حمایت از انتفاضه مردم فلسطین را تصویب کرد و براساس یکی از بندهای آن کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران برگزار شد.

نخستین کنفرانس بین‌المللی تهران زمانی تشکیل شد که همه جهان در ازهم گسیختگی کامل به سر می بردند چرا که صدام به کویت حمله کرد و بین موافقان و مخالفان این اقدام انشقاق افتاد و حتی فلسطینی‌ها نیز به دو دسته تقسیم شدند. 

آخرین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بود که این رژیم سعی داشت با اقدامات تجاوزکارانه مقاومت را در سرزمین‌های اشغالی از بین ببرد.

به همت مجلس شورای اسلامی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نهم و دهم مهرماه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

 

شیخ الاسلام: کنفرانس فلسطین در تهران انتفاضه را زنده نگه داشت

 

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهار کنفرانس قبلی تهران در حمایت از انتفاضه فلسطین در نقاط عطفی از تاریخ برگزار شد، ‌گفت: کنفرانس اول تهران انتفاضه فلسطین را زنده نگه داشت.

سه‌شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰

کنفرانس فلسطین در تهران انتفاضه را زنده نگه داشت

 حسین شیخ‌الاسلام امروز (سه شنبه 5 مهر) در نشستی خبری با خبرنگاران رسانه‌های دیداری و شنیداری اهداف و ابعاد برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را تشریح کرد.

وی در این نشست خبری گفت: مجلس شورای اسلامی سال 1369 قانون حمایت از انتفاضه مردم فلسطین را تصویب کرد و براساس یکی از بندهای آن کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران برگزار شد.

دبیر کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: نخستین کنفرانس بین‌المللی تهران زمانی تشکیل شد که همه جهان و عرب در ازهم گسیختگی کامل به سر می بردند چرا که صدام به کویت حمله کرد و بین موافقان و مخالفان این اقدام انشقاق افتاد و حتی فلسطینی‌ها نیز به دو دسته تقسیم شدند.

وی افزود: آمریکایی‌ها نیروهای وسیعی را به منطقه آوردند و اسرائیل آن روزها در اوج قدرت بود و همه شرایط به گونه‌ای رقم می خورد که آنها می توانستند انتفاضه را سرکوب کنند اما کنفرانس بین‌المللی تهران آن قدر اثرگذار بود که انتفاضه را زنده نگه داشت.

نماینده مجلس هفتم اظهار کرد: آخرین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بود که این رژیم سعی داشت با اقدامات تجاوزکارانه مقاومت را در سرزمین‌های اشغالی از بین ببرد.

وی ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس امروز در ضعیف‌ترین موقعیت از ابتدای تشکیل خود قرار دارد و در غرب و داخل سرزمین‌های اشغالی هر کس برای نجات آن یک راه‌حل پیشنهاد می‌کند.

کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: تجلی پیشنهاد جناح تندروی رژیم صهیونیستی آن بود که نتانیاهو در کنگره آمریکا ارائه کرد و حاضران چندین بار برای وی دست زدند اما جناح مقابل در مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد خود را مطرح کرد که این ایده نیز از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفت.

شیخ‌الاسلام در ادامه زمان برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را نهم و دهم مهرماه اعلام کرد اظهار کرد: مراسم افتتاحیه این کنفرانس صبح روز شنبه (9 مهر) برگزار می‌شود و تا نماز ظهر و عصر ادامه دارد و بعد شرکت کنندگان برای استراحت به هتل می‌روند و در ساعت 4 بعد از ظهر این روز جلسه عمومی کنفرانس تشکیل می‌شود که تا نماز مغرب و اعشا ادامه خواهد یافت.

وی افزود: روز یکشنبه جمع حاضرانی که در کنفرانس شرکت دارند به پنج کمیسیون روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO) تقسیم می‌شوند و هر یک براساس دستور کاری که برای آنها تعریف شده به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین درباره چگونگی برگزاری و نحوه انتخاب گردانندگان این کنفرانس توضیح داد:براساس قانونی که مجلس شورای اسلامی به تصویب رسانده است دبیرکل همایش از سوی رئیس مجلس و هیات امنای همایش از سوی نمایندگان در صحن و کمیسیون امنیت ملی انتخاب می شوند.

شیخ الاسلام ادامه داد: البته دبیرخانه همایش به طور دائمی برقرار است و پس از اتمام کنفرانس نیز دبیرخانه همایش نشست‌های خود را برگزار می کند.

وی با بیان این از روسای مجلس بیش از 70 کشور و هیات‌های پارلمانی و شخصیت‌های برجسته بیش از 100 کشور دعوت به عمل آورده شده است، خاطرنشان کرد:  در این کنفرانس 5 نوع کمیسیون به شکل تخصصی و با دستور کار مشخص تشکیل می شود.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه دستور کارهای کمیسیون‌های روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌ نهاد به شکل تخصصی تعیین می‌شود، گفت: در این کمیسیون‌ها موضوعاتی همچون وضعیت قوانین حامی و پشتیبان مردم فلسطین، قدس، رفع محاصره غزه و فلسطین، وضعیت آوارگان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه درباره وضعیت آوارگان فلسطینی یادآور شد: با مطرح شدن طرح محمود عباس در سازمان ملل یکی از مسائلی که به فراموشی سپرده شد وضعیت آوارگان فلسطینی بود. اگر این طرح به تصویب هم برسد فلسطینی ها باید به حقوق مسلم خود که بازگشت به سرزمین های اشغالی است دست یابند.

شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: همایش برنامه‌های جانبی بسیاری نیز دارد که در دستور مکتوب آورده شده است.

وی  با بیان این که شعار کنفرانس پیشنهاد خود فلسطینی ها بوده است یادآور شد: زمانی که حضرت امام (ره) از دنیا رفت فلسطینی ها برای عرض تسلیت به ایران آمدند و در آن زمان شعار همایش را پیشنهاد کردند و ما این شعار را از آن برگرفتیم.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که در این کنفرانس از مجلس ملی فلسطین و شخص آقای سلیم دعوت شده است گفت: از عناصر فتح و سفیر فلسطین نیز دعوت کرده ایم که درباره حضور یا غیبت آنها در کنفرانس چیزی نمی توان گفت.

معاون امور بین الملل رئیس مجلس تصریح کرد: در این نشست هیچ چیزی را به فلسطینی ها دیکته نخواهیم کرد و اگر موضع آنها تقویت وحدت داخلی باشد از آنها حمایت خواهیم کرد. ایران طرح و نگاه خاصی به مسائل فلسطین دارد.

وی تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی نبود شعار از نیل تا فرات صهیونیست ها تحقق می یافت و این انقلاب اسلامی بود که با ترویج فرهنگ مقاومت در مقابل این زیاده خواهی استکبار جهانی ایستادگی کرد.

وی افزود: از زمانی که ارزش انرژی و نفت بر استکبار و جهان مشخص شد سلطه بر منطقه یکی از اهداف قدرت های جهانی به شمار آمد و مقاومت در برابر چنین هدفی از آموزه های دینی و ملی جمهوری اسلامی ایران است.

دبیر کل کنفرانس حمایت از انتفاضه درباره نتیجه کنفرانس گفت: اهداف این کنفرانس زمینه سازی برای بسیج کلیه امکانات و ظرفیت‌های رسمی و غیررسمی امت اسلامی و امت‌های آزاده جهان در حمایت از انتفاضه، تحقق حقوق اولیه فلسطینیان، در زمینه رفع اشغال و آزادی بیت المقدس، بازگشت همه آوارگان به خانه و کاشانه و اعمال حق تعیین سرنوشت برای تحقق استقلال فلسطین است.

وی درباره روسای مجالسی که در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین حضور می‌یابند گفت: رئیس مجلس اندونزی، مالاوی، زنگبار، زیمباوه، الجزایر، لبنان، قطر، عراق، افغانستان، کومور، کویت، سوریه، موریتانی و پاراگوئه برای شرکت در این کنفرانس اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: تهران طی چند روز اخیر شاهد سه کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت، بیداری اسلامی و کنفرانس فلسطین است که در واقع اهداف این کنفرانس‌ها آن است که کشورهای عضو جبهه حق به یکدیگر نزدیک شوند تا در مقابل جبهه استکبار قرار گیرند.

تصویب طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی، تغییری در سرزمین‌های اشغالی ایجاد نمی‌کند

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین درباره طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی، اظهار کرد: غرب با تبلیغات زیاد می‌خواهد یک دروغ را به جهان القا کند در حالی که نه رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی عقب می‌نشیند و نه مرزی بین آن و فلسطین مشخص می‌شود؛ درواقع طرح محمودعباس آن است که کرسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل به کرسی کشور فلسطین تبدیل شود که این اتفاق تغییری در سرزمین‌های اشغالی ایجاد نمی‌کند.

وی با اشاره به برخی عواقب حقوقی طرح محمودعباس ادامه داد: در سرزمین‌های اشغالی زور و قدرت حرف اول را می‌زند و مذاکره و رایزنی‌های بین‌المللی چیزی را به نفع فلسطین تغییر نمی‌دهد.

مشاور امور بین‌المللی رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه بزرگترین ظلم رادر حق فلسطینیان مجامع بین‌المللی و ساختار کنونی مدیریت این مجامع کرده اند زیرا خلاف قواعد بین الملل اشغال یک کشور و تاسیس حکومت جدید در آن را به رسمیت شناختند و تا به امروز نیز تمام تلاش را کردند که خدشه ای به این مسئله وارد نشود.

وی ادامه داد: ساختار بین‌المللی توانایی آن را ندارد که چیزی را به فلسطینی‌ها بدهد یا به خواسته‌های آنها مشروعیت ببخشد از این رو آمریکا و اروپا می‌کوشند تا مسئله رای‌گیری درباره طرح محمودعباس را به تعویق بیاندازند و حتی واشنگتن تهدید کرد که اگر این مسئله در مجمع عمومی تصویب شود آن را وتو می‌کند.

مشاور امور بین‌الملل رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صورتی که طرح محمودعباس وتو شود برای طرح مجدد آن در مجمع عمومی سازمان ملل باید از بند تلاش برای صلح استفاده کرد که تصویب هر طرحی از این کانال نیاز به 2 سوم آرا دارد.

وی افزود: غربی‌ها می‌کوشند تا ابومازن (محمود عباس) را هر طور شده حفظ بکنند اما پنج احتمال در مورد طرح وی وجود دارد؛ یکی اینکه امریکایی‌ها سازمان ملل را معطل کند تا به رای محمودعباس رای ندهند؛ یا آمریکا طرح یاد شده را وتو کند یا شورای امنیت به آن رای ندهد و یا در مجمع عمومی بیاید ولی رای نیاورد که چهار احتمال ذکر شده همشان به ضرر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است مگر آنکه طرح وی در سازمان ملل تصویب شود.

وی ادامه داد: اگر هم طرح محمودعباس در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شود و به اجرا درآید چیزی در سرزمین‌های اشغالی عوض نمی‌شود چرا که اساس تعیین وضعیت در سرزمین‌های اشغالی قدرت است.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره تهدید ابومازن برای تشکیل بهار فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی یادآور شد مشخص نیست که ایشان چقدر توانایی تحریک فلسطینیان را دارد چرا که تاکنون براساس روش مذاکره عمل می‌کرد مگر آنکه وحدت با جهاد و حماس را جدی بگیرد.

وی افزود: ابومازن در قاهره با حماس توافق کرد تا در قبال آزادی زندانیان، برای فعالیت سیاسی در رام‌الله و مسائلی دیگر اجازه پیداکند تا از طرف همه فلسطینیان در مجمع عمومی سازمان بین‌الملل صحبت کند امارئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فقط در مجمع عمومی سازمان ملل حرف خود را زد و به تعهدات خود در قبال حماس عمل نکرد.

محمود عباس وحدت فلسطینی را جدی بگیرد

وی افزود: وحدت فلسطینی باید از سوی محمودعباس جدی گرفته شود تا همه مردم پشت سر انتفاضه در صحنه حضور یابند.

شیخ‌الاسلام یادآور شد: ساختار کنونی بین الملل بزرگترین ظلم را در حق فلسطینیان کرد و با تصویب قطعنامه قیمومیت 1921 طرح دو کشور را تصویب و همین مسئله را در سال 1941 تکرار و در سال 1948 قطعنامه آن موجب بروز جنگ در سرزمین‌های اشغالی شد که بر اثر جنگ همه سرزمین فلسطین و حتی مناطقی خارج از آن همچون جولان نیز به تصرف صهیونیست‌ها درآمد و چندصد هزار فلسطینی (حدود 900 هزار نفر) از این سرزمین آواره شدند.

نماینده مجلس هفتم تصریح کرد: غرب و نظام سلطه برای تسلط بر جهان اسلام و ملت‌های آزاده از ساختار بین‌المللی، رسانه‌ها، تهاجم فرهنگی و قدرت نظامی همه استفاده را می‌برند بنابراین نیاز است تا جبهه حق نیز برای مقابله با آن آماده شود و برنامه داشته باشد.

وی با یادآوری جنگ سی و سه روزه و 22 روزه علیه رژیم صهیونیستی افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ آثاری از مقاومت در منطقه خاورمیانه مشاهده نمی‌شد چرا که بعد از جنگ رمضان اعراب علیه رژیم صهیونیستی و فائق آمدن شارون بر آنها و پیش‌روی رژیم صهیونیستی به قاهره همه اراده‌های مقاومت علیه این رژیم غاصب از بین رفت.

وی درباره صحبت‌های محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در قبال پذیرش طرح محمودعباس برای تشکیل کشور فلسطینی گفت: ایران این را برای گام اول قبول دارد و این شروعی بر سایر اقدامات است، رئیس جمهور ایران در چارچوب نظرات حضرت امام و مقام معظم رهبری عمل می‌کند و هیچ کس در نظام جمهوری اسلامی نمی‌تواند خارج از این چارچوب‌های مشخص رفتار کند.

 

با حضور هیئت های پارلمانی از سراسر جهان برگزار می شود؛

آغاز بکار پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از فردا

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از فردا (شنبه نهم مهر ماه) به مدت دو روز با حضور هیئت های پارلمانی از سراسر جهان در محل سالن اجلاس سران آغاز به کار می‌کند.

آغاز بکار پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از فردا

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

 

در این کنفرانس علی لاریجانی رئیس مجلس سخنران افتتاحیه خواهد بود و سپس رؤسای هیئت‌های حاضر در اجلاس به سخنرانی می‌پردازند.

اجلاس فردا تا اذان مغرب ادامه خواهد داشت و پس از آن هیئت‌های حاضر در ضیافت شام رئیس مجلس شرکت خواهند کرد.

قرار است در حاشیه این کنفرانس علی لاریجانی رئیس مجلس با رؤسای مجالس حاضر و رؤسای هیئت‌ها ی پارلمانی دیدار و گفت و گو کند./

 

عمرفارس رئیس کمیته دوستی و حمایت از انتفاضه فلسطین در لهستان:

بیداری اسلامی، ترس مسلمانان را از مستبدان غربی ریخت

عمرفارس: بیداری اسلامی، ترس مسلمانان را از مستبدان غربی ریخترئیس کمیته دوستی و حمایت از انتفاضه فلسطین در لهستان با بیان این که مهم‌ترین دستاورد کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، حمایت همه‌جانبه مردم جهان از انتفاضه و افزایش روحیه مردم این کشور در مقابله با رژیم صهیونیستی است، گفت: با توجه به موج بیداری اسلامی ترس مسلمانان از مستبدان غربی ریخته شده است.

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

 

عمر فارس در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، در حاشیه ورود رؤسای مجالس و رؤسای هیئت‌های پارلمانی به کشور برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، تصریح کرد: با توجه شرایط کنونی، برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بسیار مهم و ضروری بود.

اعلام حمایت همه‌جانبه جهان از انتفاضه فلسطین

رئیس کمیته دوستی و حمایت از انتفاضه فلسطین در لهستان با بیان این که شرایط کشور فلسطین در ماه‌های اخیر شرایط حساسی است، افزود: به طور حتم برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نقش مهمی را در روند فعالیت مردم این کشور ایفا می‌کند و می‌تواند روحیه مضاعفی را انتفاضه فلسطین تزریق کند.

وی ادامه داد: با توجه به موج بیداری اسلامی ترس مسلمانان جهان از کشورهای غربی و استکبار جهانی ریخته شده است و برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ترس مسلمانان را به طور کامل از بین می‌برد.

فارس تأکید کرد: هم‌اکنون تمام مردم جهان از پشت پرده روابط امریکا و رژیم صهیونیست و لابی‌های صهیونیستی در موضوع فلسطین اطلاع دارند و به طور کامل اهداف امریکا را شناسایی کرده و در برابر این کشورها ایستادگی می‌کنند.

وی با بیان این که دشمن‌های بزرگ جهان اسلام  و کشورهایی مانند عربستان سعودی که مانند مانعی در برابر موج بیداری اسلامی ایستاده‌اند نقش اصلی را در مخدوش کردن چهره نظام جمهوری اسلامی ایران ایفا می‌کنند،‌ گفت: برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نشان می‌دهد که چهره انقلاب اسلامی ایران در جهان هرگز مخدوش نمی‌شود.

فارس با بیان این که موضع ایران در مقابل کشور سوریه بسیار مناسب بود، تصریح کرد: مسئولان ایرانی از موضوع سوریه افزون‌بر مخالفت با جنگ حمایت مناسبی را از دولت سوریه انجام دادند.

رئیس کمیته دوستی و حمایت از انتفاضه فلسطین در لهستان تأکید کرد: به‌طور حتم مهم‌ترین دستاورد کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، حمایت همه‌جانبه مردم جهان از انتفاضه و افزایش روحیه مردم این کشور در مقابله با رژیم صهیونیست است.

فلورا آگیلار فرناندس نایب رئیس مجلس بولیوی:

حمایت از فلسطین به مسلمان بودن نیازی ندارد

نایب رئیس مجلس بولیوی با بیان این که اقدام کشورهای غربی علیه مردم فلسطین و نقض‌کننده حقوق بشر است و به همین دلیل مردم بولیوی حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام می‌کنند، گفت: مردم کشور بولیوی همچون برادر در میان مسلمانان جهان و به خصوص مردم ایران از انتفاضه فلسطین حمایت می‌کنند.

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

فرناندس: حمایت از فلسطین به مسلمان بودن نیازی نداردفلورا آگیلار فرناندس در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، در حاشیه ورود رؤسای مجالس و رؤسای هیئت‌های پارلمانی به کشور برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با بیان این که مردم کشور بولیوی همواره از مردم فلسطین حمایت می‌کنند، تصریح کرد: حضور هیئت پارلمانی کشور بولیوی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نشان‌دهنده حمایت بولیوی از مردم فلسطین است.

نایب رئیس مجلس بولیوی درباره دلیل حمایت بولیوی از انتفاضه فلسطین، تأکید کرد: اقدام کشورهای غربی علیه مردم فلسطین ضد بشری و ناقض حقوق بشر است و به همین دلیل مردم بولیوی حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام می‌کند.

وی با بیان این که اتفاق‌های ماه‌های اخیر در کشورهای اسلامی نشان‌دهنده تقویت حس برادری میان مسامانان است، افزود: مسلمانان جهان می‌توانند با تقویت حس برادری میان خود به اهداف انسان‌دوستانه خود در جهان دست‌یابند.

فرناندس یادآور شد: حمایت از انتفاضه مردم فلسطین نیازی به مسلمان بودن ندارد و به‌طور حتم تمام مردم دنیا از مردم فلسطین حمایت می‌کنند و حضور هیئت پارلمانی کشور بولیوی نشان‌دهنده همین موضوع است.

نایب رئیس مجلس بولیوی تصریح کرد: مردم کشور بولیوی همچون برادر در میان مسلمانان جهان و به خصوص مردم ایران از انتفاضه فلسطین حمایت می‌کنند.

علا‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

وحدت فلسطینی‌ها مقابل رژیم‌صهیونیستی؛ مهم‌ترین پیام کنفرانس است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که دو موضوع فلسطین و بیداری اسلامی به هم گره خورده است و به‌طور حتم در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مسئولان کشورهای مختلف درباره بیداری اسلامی نیز بحث می‌کنند، گفت: وحدت فلسطینی‌ها با هدف مقابله جدی با رژیم صهیونیستی مهم‌ترین پیام این کنفرانس است.

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

 

وحدت فلسطینی‌ها مقابل رژیم‌صهیونیستی؛مهم‌ترین پیام کنفرانس استعلا‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، در حاشیه ورود رؤسای مجالس و رؤسای هیئت‌های پارلمانی به کشور برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با بیان این که برگزاری کنفراس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نشان‌دهنده حمایت جدی نظام جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین است، تصریح کرد: موضوع فلسطین با آرمان‌های اسلامی و امت اسلامی گره خورده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: پیوند عاطفی عمیق و محکمی میان افکار عمومی جهان درباره موضوع فلسطین به وجود آمده است و این موضوع اهمیت کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را چند برابر می‌کند.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که اهمیت کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را افزایش می‌دهد موج بیداری اسلامی است که این موج به کشورهای اروپایی نیز رسیده است.

بروجردی با بیان این که برخی از کشورها و مسئولان فلسطینی قصد دارند موضوع فلسطین را با سازش برطرف کنند، یادآور شد: با توجه به تجربه‌های بدست آمده سازش به ضرر مردم فلسطین است.

بروجردی با بیان این که حدود 16 رئیس مجلس از کشورهای مختلف در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین شرکت می‌کنند، ادامه داد: حضور گسترده هیئت‌های پارلمانی کشورهای مختلف دنیا نشان‌دهنده اهمیت موضوع فلسطین برای کشورهای مختلف است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان این که حاضران در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب استفاده می‌کنند، تأکید کرد: به‌طور حتم فرمایش‌های رهبری در این کنفرانس نقطه امیدی برای مردم انقلابی فلسطین در راستای تحقق اهداف اسلامی است.

 اتحاد فلسطینی‌ها، رژیم صهیونیستی را شکست می‌دهد

وی با بیان این که در کنفرانس بیداری اسلامی افراد حاضر موضوع فلسطین را نیز بررسی کردند، گفت: دو موضوع فلسطین و بیداری اسلامی به هم گره خورده است و به‌طور حتم در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مسئولان کشورهای مختلف درباره موضوع بیداری اسلامی نیز بحث می‌کنند.

بروجردی با بیان این که عربستان سعودی زیاد نمی‌تواند در برابر موج بیداری اسلامی ایستادگی کند، تصریح کرد: مسئولان عربستان باید واقعیت‌های سیاسی جدید منطقه را بپذیرند و در غیر این صورت باید شکست را قبول کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم درباره پیام کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین یادآور شد: وحدت فلسطینی‌ها با هدف مقابله جدی با رژیم صهیونیستی مهم‌ترین پیام این کنفرانس است.

 

 

 

السیدعیسی نایب رئیس مجلس سودان:

امروز وحدت مسلمانان ضروری‌تر از گذشته است

نایب رئیس مجلس سودان با بیان این که انتظار حاضران در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین این است که در این کنفرانس راهکارهای مناسب‌تر، اجرایی‌تر و دقیق‌تری برای مقابله با موضوع فلسطین بررسی شود، گفت: در شرایط کنونی برقراری وحدت میان مسلمانان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

 

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

 

السیدعیسی: امروز وحدت مسلمانان ضروری‌تر از گذشته استهجو قسم السید عیسی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، در حاشیه ورود رؤسای مجالس و رؤسای هیئت‌های پارلمانی به کشور برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با بیان این که کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در زمان ویژه‌ای برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به این که در ماه‌های گذشته حوادث خاصی در کشور فلسطین و سایر کشورهای عربی رخ داده است، این کنفرانس از اهمیت بالایی برخوردار است.

نایب رئیس مجلس سودان افزود: انتظار حاضران در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین این است که در این کنفرانس راهکارهای مناسب‌تر، اجرایی‌تر و دقیق‌تری برای مقابله با موضوع فلسطین بررسی شود.

مسلمانان در اهداف کلان خود با هم شریک باشند

وی با بیان این که برخی از کشورهای اسلامی قصد دارند به طور یک‌طرفه با موضوع فلسطین برخورد کنند، گفت: ما به دنبال این موضوع نیستیم که کشورهای اسلامی بر اساس یک قانون با موضوع فلسطین مقابله کنند؛ بلکه مسلمانان می‌توانند در اهداف کلان خود با هم شریک باشند.

السید عیسی با بیان این که در شرایط کنونی برقراری وحدت میان مسلمانان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود،‌ تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک خواستگاه و یک محور اساسی در زمینه برقراری تعامل میان مسلمانان است.

نایب رئیس مجلس سودان با بیان این که هیئت‌های پارلمانی کشورها در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به نمایندگی از مردم کشورهای مختلف حضور دارند، تصریح کرد: برگزاری این کنفرانس می‌تواند نقش مؤثری را در دفع فتنه دشمنان ایفا کند.

رئیس مجلس کومور حمیدو:

حمیدو: مردم لیبی با آرامش انقلاب خود را حفظ کنندمردم لیبی با آرامش انقلاب خود را حفظ کنند

رئیس مجلس کومور با بیان این که مردم کشور لیبی باید آرامش خود را حفظ کنند و با ارزیابی مناسب شرایط انقلاب خود را از انحراف حفظ کنند، گفت: نمایندگان مجالس مختلف دنیا آمادگی این موضوع را دارند تا مشکل‌های مردم لیبی را بشنوند و برای برطرف کردن آنها راهکارهای مناسبی را ارائه کنند.

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

برهان حمیدو در گفت‌وگو با خبرنگاراعزامی خبرگزاری خانه ملت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره(، در حاشیه ورود رؤسای مجالس و رؤسای هیئت‌های پارلمانی به کشور برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشورهای اسلامی و موج بیداری اسلامی که در برخی کشورهای اسلامی رخ داده است، برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بسیار مهم است.

رئیس مجلس کومور با تأکید بر این که سیاست برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بسیار مناسب است، افزود: همه مسلمانان جهان باید به دستاوردهای این کنفرانس اهتمام بورزند.

 مجالس جهان سیاست‌های کنفرانس را اجرایی کنند

حمیدو ادامه داد: نمایندگان مجالس کشورهای مختلف که در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین شرکت می‌کنند باید تا زمان برگزاری نشست آینده سیاست‌هایی که در این کنفرانس اتخاذ می‌شود را به مرحله اجرا برسانند.

وی درباره وضعیت انقلاب مردم لیبی تأکید کرد: مردم کشور لیبی باید آرامش خود را حفظ کنند و با ارزیابی مناسب شرایط انقلاب خود را از انحراف حفظ کنند.

رئیس مجلس کومور تصریح کرد: نمایندگان مجالس مختلف دنیا آمادگی این موضوع را دارند تا مشکل‌های مردم لیبی را بشنوند و برای برطرف کردن آنها راهکارهای مناسبی را ارائه کنند.

عمر ماریکو رئیس کمیسیون امنیت ملی کشور آفریقایی مالی:

جمهوری اسلامی ایران بهترین مرجع برای رسیدگی به امور فلسطین است

عمر ماریکو:جمهوری اسلامی ایران بهترین مرجع برای رسیدگی به امور فلسطین استرئیس کمیسیون امنیت ملی کشور آفریقایی مالی با یادآوری این که کشور مالی برای حمایت از مردم فلسطین از سال ۱۹۶۴ میلادی تا کنون رابطه خود با رژیم صهیونیتسی را قطع کرده است، گفت: این موضوع نشان‌دهنده ایت است که دولت و ملت مالی همواره از مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

جمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

عمر ماریکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در حاشیه ورود به تهران برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با بیان این که دعوت به ایران برای حضور در این کنفرانس افتخار بزرگی است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بهترین مرجع برای رسیدگی به امور فلسطین و متحد کردن مسلمانان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مالی با بیان این که دولت و ملت مالی همواره از مردم فلسطین حمایت می‌کنند، افزود: مسئولان کشور مالی در مجامع بین‌المللی از حقوق مردم فلسطین در مقابل اتحادیه اروپا و کشور امریکا دفاع می‌کنند.

وی با یادآوری این که کشور مالی برای حمایت از مردم فلسطین از سال 1964 میلادی تا کنون رابطه خود با رژیم صهیونیتسی را قطع کرده است، ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده ایت است که دولت و ملت مالی همواره از مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مالی افزود: هیچ کشوری نباید به امریکا و رژیم صهیونیستی اجازه دهد که حقانیت مردم فلسطین را زیر سئوال ببرند.

ماریکو با بیان این که اتحاد میان مسلمانان می‌تواند رژیم صهیونیستی را شکست ‌دهد، تصریح کرد: بمباران‌هایی که از سوی ناتو، امریکا و فرانسه در فلسطین انجام می‌شود به علت جلوگیری از اتحاد مسلمانان است.

وی یادآور شد: در زمینه برنامه‌ریزی برای اتحاد مسلمانان برای دفاع از حقوق مردم فلسطین در مقابله با ظلم و ستم امریکا و رژیم صهیونیستی کشور ایران باید به عنوان برنامه‌ریز اصلی به فعالیت خود ادامه داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس کشور آفریقایی مالی تصریح کرد: سیاست‌های کشور ایران در دفاع از حقوق مردم فلسطین در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی محکم و استوار است.

خریص دبیر کل مرکز ایتالیا عرب حمایت از فلسطین:

ایران می تواند نقش مؤثری در رهبری حامیان فلسطین ایفا کند

دبیر کل مرکز ایتالیا عرب حمایت از فلسطین با بیان این که پس از پیروزی انقلاب مردم مصر، مردم این کشور از حاکم مستبد خود رها شدند، گفت: کشور ایران همواره حمایت خود از مردم فلسطین را در مجامع بین‌المللی اعلام کرده است و می‌تواند نقش مؤثری را در رهبری کشورهای حامی مردم فلسطین ایفا کند.

خریص: ایران می تواند نقش مؤثری در رهبری حامیان فلسطین ایفا کندجمعه ۸ مهر ۱۳۹۰

 

تلال خریص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در حاشیه ورود به تهران برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، تصریح کرد: مردم ایتالیا همواره در طول تاریخ از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند و خواستار آزادی این کشور بوده‌اند.

دبیر کل مرکز ایتالیا عرب حمایت از فلسطین با بیان این که پس از پیروزی انقلاب مردم مصر، مردم این کشور از حاکم مستبد خود رها شدند، افزود: هم‌اکنون مردم این کشور که موقعیت جغرافیایی مناسبی را دارند می‌توانند نقش مؤثری را در حمایت از انتفاضه فلسطین داشته باشند.

خریص یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی حاکم در دنیا، برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نقش مهمی را در ادامه فعالیت مردم فلسطین ایفا می‌کند.

 نقش کلیدی ایران در حمایت از انتفاضه

وی ادامه داد: کشور ایران همواره حمایت خود از مردم فلسطین را در مجامع بین‌المللی اعلام کرده است و می‌تواند نقش مؤثری را در رهبری کشورهای حامی مردم فلسطین ایفا کند.

دبیر کل مرکز ایتالیا عرب حمایت از فلسطین با بیان این که هیئت‌های پارلمانی حاضر در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در زمان برگزاری نشست با راهکارهای مناسبی برای حمایت از مردم فلسطین روبه‌رو می‌شوند، تصریح کرد: به طور حتم هیئت ایتالیایی در بازگشت به ایتالیا از این راهکارها برای حمایت از مردم فلسطین استفاده می‌کنند.

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور رهبر انقلاب آغاز به کار کرد

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور رهبر انقلاب آغاز به کار کردپنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با حضور رهبر معظم انقلاب و میزبانی مجلس شورای اسلامی، در تهران آغاز به کار کرد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  امروز – شنبه 9 مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، در سالن اجلاس سران تهران گشایش یافت.

کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با میزبانی مجلس شورای اسلامی و ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با حضور رئیس‌جمهوری، رئیس قوه قضاییه و دیگر مسئولان کشوری و لشگری آغاز شد و قرار است به مدت دو روز، با شعار "فلسطین، وطن فلسطینیان"  ادامه داشته باشد.

بیش از 50 هیئت پارلمانی، به همراه مقام‌های سیاسی از کشورهای اسلامی و غیراسلامی  دراین کنفرانس شرکت کرده و به ترتیب در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد.

 

رؤسای مجلس عراق، قطر، سوریه، لبنان، پاراگوئه، کویت، اندونزی، زیمباوه، رئیس‌جمهوری پیشین تانزانیا و هیئت‌هایی از مالاوی، بنگلادش، عمان، پاکستان، الجزایر، بولیوی، قرقیزستان، لهستان، دانمارک و کانادا از شرکت‌کنندگان در این کنفرانس هستند.

 

نایب رئیس مجلس سودان، نایب رئیس مجلس بولیوی، رئیس اداره مسلمانان قفقاز، نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجارستان نیز از دیگر شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین هستند.

همچنین خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نبیه بری رئیس مجلس لبنان، ابراهیم جعفری از عراق، عبداللطیف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز در این همایش حضور دارند.

 

این اجلاس امروزتا اذان مغرب ادامه خواهد داشت و پس ازآن هیئت‌های حاضر در ضیافت شام رئیس مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد.

 

قرار است درحاشیه این کنفرانس علی لاریجانی رئیس مجلس با رؤسای مجالس حاضر و رؤسای هیئت‌ها ی پارلمانی دیدار و گفت و گو کند.

 

بر اساس اعلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس، فردا یکشنبه -10مهر- و در دومین روز این همایش، جمع حاضرانی که در کنفرانس شرکت دارند، به پنج کمیسیون روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO) تقسیم می‌شوند و هر یک بر اساس دستور کاری که برای آنها تعریف شده است، بحث و تبادل‌نظر می‌کنند.

 

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین همچنین گفته بود که این همایش برنامه‌های جانبی بسیاری دارد که در دستور مکتوب  آن آورده شده است.

 

به گفته حسین شیخ السلام، شعار این کنفرانس (فلسطین؛ وطن فلسطینیان) پیشنهاد خود فلسطینی‌ها بوده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی:

قیام‌های منطقه‌ای؛ پشتیبانی مردمی برای فلسطین

رئیس مجلس: قیام‌های منطقه‌ای؛ پشتیبانی مردمی برای فلسطینعلی لاریجانی با بیان این که امروز در شرایطی کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین برگزار می شود که موضوع فلسطین در ظرف زمانی حساس و پیچیده ای قرار دارد، تصریح کرد: فرصت قیام های منطقه ای نوعی پشتیبانی مردمی گسترده را برای فلسطین مظلوم تدارک کرده است.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 علی لاریجانی در مراسم آغاز بکار پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین با خوش‌آمدگویی به میهمانان و با تأکید بر این‌که این کنفرانس هم به شما تعلق دارد و هم به کشور ایران، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر نظریه امت واحده و اخوت اسلامی که نقطه کانونی تفکر امام خمینی (ره) بود، به نوعی به نظریه اینترناسیونالیسم اسلامی قرابت دارد؛ از این رو، شما خود را در کشور خویش احساس کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پنجمین کنفرانس فلسطین که پارلمان جمهوری اسلامی ایران آن را برگزار می‌کند، در شرایط بسیار مهمی قرار دارد؛ آخرین کنفرانس نیز پس از تجاوز جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی در غزه برگزار شد.

وی، با گرامی‌داشت یاد شهید برهان‌الدین ربانی در آغاز پنجمین کنفرانس فلسطین افزود: وی از رهبران جهادی افغانستان و یکی از مهمانان این همایش بود که در راه اعتلای افغانستان به شهادت رسید.

لاریجانی با بیان این‌که امروز در شرایطی این کنفرانس برگزار می‌شود که موضوع فلسطین در ظرف زمانی حساس و پیچیده‌ای قرار دارد، بیان کرد: فرصت قیام‌های منطقه‌ای نوعی پشتیبانی مردمی گسترده را برای فلسطین مظلوم تدارک کرده است.

رئیس مجلس ادامه داد: از طرف دیگر برخی اقدام‌های سیاسی در بازار پرفریب غرب مطرح است که باید مراقبت جدی کرد تا به حراج این فرصت ارزشمند بدل نشود.

وی تصریح کرد: یعنی به جای بهره جستن از حضور میلیونی ملت‌های اسلامی در صحنه انقلاب‌های منطقه‌ای برای تقویت بنیه مقاومت، در جاده چانه‌زنی سیاسی بی‌حاصل سیر ننماییم که اگر قرار بود از این روش‌ها به وسیله قدرت‌های زورگوی غرب معجزه‌ای حاصل شود، باید در این ۶ دهه شاهد آن می‌بودیم.

لاریجانی گفت:همچنین قیمت اثر انقلاب‌های منطقه‌ای در موضوع فلسطین، بخشی ارزشمندتر از آن است که فعلاً مطرح است؛ هرچند غرب در همین مقدار نیز درباره آن مانورهای متناقض سیاسی را که شاید تقسیم کار باشد، به نمایش گذاشته است.

وی یادآور شد: از این رو ملاحظه می‌کنید که در این شرایط حساس، گرد آمدن صاحب‌نظران سیاسی و مسئولان پارلمانی کشورهای اسلامی، فرصت مغتنمی است تا زوایای مختلف ماجراهای اخیر را بررسی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور پرارزش رهبر معظم انقلاب اسلامی -حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دامت برکاته) که در طول پنج دهه گذشته خودشان از چهره‌های برجسته مبارزه در راه آزادی فلسطین بوده‌اند، در این همایش موجب سپاس اعضای کنفرانس است که با احترام از محضر ایشان تقاضا می‌کنیم با سخنرانی خود این کنفرانس را افتتاح بفرمایند.

اسامه نجیفی رئیس پارلمان عراق:

عراق از فلسطین مستقل حمایت می‌کند

 

اسامه نجیفی: عراق از فلسطین مستقل حمایت می‌کندرئیس پارلمان عراق با تاکید بر این که باید راه‌حل عادلانه که تضمین بخش دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس است را داشته باشیم ،تاکید کرد: مردم عراق همبستگی کامل خود با دولت مستقل فلسطین اعلام می‌کنند.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

اسامه نجیفی در نخستین روز کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان این که این کنفرانس در شرایط فوق‌العاده‌ای برگزار می‌شود تصریح کرد: امروزه امت اسلامی در فضای بهار عربی خواهان استقلال واقعی و کرامت هستند .

وی با بیان این که دیدگاه‌های سیاسی کشورهای اسلامی باید یکی باشد افزود: دین مبین اسلام انگیزه مشترک میان این کشورها است.

رئیس پارلمان عراق ادامه داد: با توجه به اوضاع ناگوار جهان عرب و اسلام مردم این کشورها باید با توکل به خدا و در چارچوبی مشخص به اهداف خود دست پیدا کند.

وی با بیان این که در شرایط کنونی جهان اسلام و خاستگاه‌های سیاسی موجود در کشورهای اسلامی، درست نیست که دست بسته بایستیم  یادآور شد: بحران عدم اعتماد در جهان اسلام وجود دارد و باید با استفاده از تجربیات تلخ گذشته با این موضوع مقابله کنیم.

رئیس پارلمان عراق یادآور شد: کشورهای اسلامی باید در چارچوب‌های محکم سیاسی و اقتصادی حرکت کنند و درمقابل اتحادیه اروپا ایستادگی کنند.

وی تاکید کرد: باید با اتحاد تصمیماتی را اتخاذ کنیم که در برابر کشورهای غربی  قد علم کنیم  و تصمیمات خود را به آنها دیکته کنیم.

وی با بیان این که کشورعراق حرکتی به سمت دموکراسی دارد،افزود: مردم کشورعراق با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند و باید بدون در نظر گرفتن حاشیه این مشکلات را برطرف کنند.

رئیس پارلمان عراق با یادآوری این که طایفه‌گری در عراق فتنه‌های گسترده‌ای را به وجود آورده است، ادامه داد: مردم این کشور باید با همکاری صادقانه کشورهای همسایه و اتحاد مناسب با پدیده تروریسم مقابله کند.

وی تصریح کرد: مردم عراق نباید از هم دور باشند و تمام مردم مسلمان دنیا باید از حقوق مردم عراق دفاع کنند.

وی با یادآوری این که ملتهای منطقه سر برافراشته‌اند گفت: بهار عربی به وجود آمده نباید منجر به ایجاد آشوب شود.

وی با بیان این که مساله فلسطین مساله مادر کشورهای اسلامی است تصریح کرد: خواست اکثر کشورهای عربی این است که فلسطین به زودی آزاد شود.

رئیس پارلمان عراق با تاکید بر این که باید راه‌حل عادلانه که تضمین بخش دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس است را داشته باشیم، تاکید کرد: مردم عراق همبستگی کامل خود با دولت مستقل فلسطین اعلام می‌کند.

ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب:

هر طرحی برای تقسیم فلسطین مردود است

رهبرمعظم انقلاب: هر طرحی برای تقسیم فلسطین مردود استولی امر مسلمین، حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز (شنبه) در پنجمین اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع سفراء ، روسای مجالس کشورهای مسلمان، فرهیختگان و علمای کشورهای مختلف جهان و شخصیت های بر جسته کشورهای اسلامی، بیانات مهمی در ارتباط با اوضاع منطقه، شرایط کشور فلسطین و توطئه های غرب و صهیونیسم علیه ملتهای منطقه ایراد کردند.

 

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 

 

 

 

متن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن‌ الرحیم


السلام علیکم و رحمة‌ الله

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور رهبر انقلاب آغاز به کار کردالحمدلله رب‌ العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین و علی من تبعهم باحسانٍ الی یوم الدین.

قال الله الحکیم: أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ ﴿٣٩﴾  الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللهِ کَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ﴿٤٠﴾

 

به میهمانان عزیز و همه‌ی حضار گرامی خوشامد میگویم . در میان همه‌ی موضوعاتی که شایسته است نخبگان دینی و سیاسی از سراسر جهان اسلام به آن بپردازند ، مسأله‌ی فلسطین دارای برجستگی ویژه‌‌ئی است . فلسطین مسأله‌ی اول در میان همه‌ی موضوعات مشترک کشورهای اسلامی است .

مشخصات منحصر به فردی در این مسأله وجود دارد:

اوّل : اینکه یک کشور مسلمان از ملت آن ، غصب و به بیگانگانی که از کشورهای گوناگون گردآوری شده و جامعه‌ئی جعلی و موزائیکی تشکیل داده‌اند ، سپرده شده است .


دوم: آنکه این حادثه‌ی بی‌سابقه در تاریخ، با کشتار و جنایت و ظلم و اهانت مستمر انجام گرفته است.


سوم : آنکه قبله‌ی اوّل مسلمانان و بسیاری از مراکز محترم دینی که در این کشور قرار دارد ، به تخریب و توهین و زوال تهدید شده است.


چهارم : آنکه این دولت و جامعه‌ی جعلی در حساسترین نقطه‌ی جهان اسلام،‌ از آغاز تا کنون ، نقش یک پایگاه نظامی و امنیتی و سیاسی را برای دولتهای استکباری بازی کرده و محور غرب استعماری که به علل گوناگون ، دشمن اتحاد و اعتلاء و پیشرفت کشورهای اسلامی است ، از آن همواره چون خنجری در پهلوی امت اسلامی استفاده کرده است .


پنجم: آنکه صهیونیزم که خطر اخلاقی و سیاسی و اقتصادی بزرگی برای جامعه‌ی بشری است ، این جای پا را وسیله‌ئی و نقطه‌ی اتکائی برای گسترش نفوذ و سلطه‌ی خود در جهان قرار داده است .


نکات دیگری را هم میتوان بر اینها افزود : هزینه‌ی مالی و انسانی سنگینی که کشورهای اسلامی تا کنون پرداخته‌اند؛ اشتغال ذهنی دولتها و ملتهای مسلمان ؛ رنج میلیونها آواره‌ی فلسطینی که بسیاری از آنان پس از ٦ دهه هنوز در اردوگاهها زندگی میکنند ؛ انقطاع تاریخ یک کانون مهم تمدنی در جهان اسلام و و و .. .


امروزه بر این دلائل ، یک نکته‌ی کلیدی و اساسی دیگر افزوده شده است و آن نهضت بیداری اسلامی است  که سراسر منطقه را فرا گرفته و فصل تازه و تعیین کننده‌ئی در سرگذشت امت اسلامی گشوده است . این حرکت عظیم که بیگمان میتواند به ایجاد یک مجموعه‌ی مقتدر و پیشرفته و منسجم اسلامی در این نقطه‌ی حساس جهان منتهی شود و بحول و قوه‌ی الهی و با عزم راسخ پیشروان این نهضت، نقطه‌ی پایان بر دوران عقب ماندگی و ضعف و حقارت ملتهای مسلمان بگذارد ،‌ بخش مهمی از نیرو و حماسه‌ی خود را از قضیه‌ی فلسطین گرفته است .


ظلم و زورگوئی روز افزون رژیم صهیونیستی و همراهی برخی حکّام مستبد و فاسد و مزدور آمریکا با آن از یک سو ، و سر بر آوردن مقاومت جانانه‌ی فلسطینی و لبنانی و پیروزیهای معجزه آسای جوانان مؤمن در جنگ‌های ٣٣ روزه‌ی لبنان و ٢٢ روزه‌ی غزه از سوی دیگر ، از جمله‌ی عوامل مهمّی بودند که اقیانوس بظاهر آرام ملتهای مصر و تونس و لیبی و دیگر کشورهای منطقه را به تلاطم درآوردند .


این یک واقعیت است که رژیم سراپا مسلّح صهیونیست و مدعی شکست ناپذیری، در لبنان در جنگی نابرابر، از مشت گره شده‌ی مجاهدان مؤمن و دلاور ، شکست سخت و ذلتباری خورد ، و پس از آن در برابر مقاومت مظلومانه و پولادین غزه ، بار دیگر شمشیر کُند خود را آزمود و ناکام ماند .


اینها باید در تحلیل اوضاع کنونی منطقه مورد ملاحظه‌ی جدّی قرار گیرد و درستی هر تصمیمی که گرفته میشود با آن سنجیده شود .


پس این ، قضاوت دقیقی است که مسأله‌ی فلسطین ، امروز اهمیت و فوریت مضاعف یافته است و ملت فلسطین حق دارد که در اوضاع کنونی منطقه ، انتظار بیشتری از کشورهای مسلمان داشته باشد .


نگاهی به گذشته و حال بیندازیم و برای آینده ، نقشه‌ی راهی ترسیم کنیم . من رؤس مطالبی را در میان میگذارم .


بیش از ٦ دهه از فاجعه‌ی غصب فلسطین میگذرد . عوامل اصلی این فاجعه‌ی خونین ، همه شناخته شده‌اند و دولت استعمارگر انگلیس در رأس آنها است که سیاست و سلاح و نیروی نظامی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی آن و سپس دیگر دولتهای مستکبر غربی و شرقی در خدمت این ظلم بزرگ به کار افتاد. ملت بی پناه فلسطین در زیر چنگال بیرحم اشغالگران ، قتل عام و از خانه و کاشانه‌ی خود رانده شد . تا امروز هنوز یک صدم فاجعه‌ی انسانی و مدنی‌ئی که به دست مدعیان تمدن و اخلاق ، در آن روزگار اتفاق افتاد به تصویر کشیده نشده و بهره‌ئی از هنرهای رسانه‌ئی و تصویری نیافته است .

اربابان عمده‌ی هنرهای تصویری و سینما و تلویزیون و مافیاهای فیلم‌سازی غربی این را نخواسته و اجازه‌ی آن را نداده‌اند . یک ملت در سکوت ، قتل عام و آواره و بی‌خانمان شد .


مقاومتهائی در آغاز کار پدید آمد که با شدت و قساوت سرکوب شد . از بیرون مرزهای فلسطین و عمدتاً از مصر ، مردانی با انگیزه‌ی اسلامی تلاشهائی کردند که از حمایت لازم برخوردار نشد و نتوانست تأثیری در صحنه بگذارد .


پس از آن نوبت به جنگهای رسمی و کلاسیک میان چند کشور عرب با ارتش صهیونیست رسید .

مصر و سوریه و اردن نیروهای نظامی خود را وارد صحنه کردند ولی کمک بیدریغ و انبوه و روز افزون نظامی و تدارکاتی و مالی از سوی امریکا و انگلیس و فرانسه به رژیم غاصب ، ارتشهای عربی را ناکام کرد . آنها نه فقط نتوانستند به ملت فلسطین کمک کنند ، که بخشهای مهمی از سرزمینهای خود را هم در این جنگها از دست دادند .


با آشکار شدن ناتوانی دولتهای عرب همسایه با فلسطین ، به تدریج هسته‌های مقاومت سازمان یافته در غالب گروههای مسلح فلسطینی شکل گرفت و پس از چندی از گرد آمدن آنها « سازمان آزادی بخش فلسطین » تشکیل یافت . این برق امیدی بود که خوش درخشید ولی طولی نکشید که خاموش شد . این ناکامی را میتوان به علل متعددی منسوب کرد ولی علت اساسی ، دوری آنان از مردم و از عقیده و ایمان اسلامی آنان بود . ایدئولوژی چپ و یا صرفاً احساسات ناسیونالیستی آن چیزی نبود که مسأله‌ی پیچیده و دشوار فلسطین به آن نیاز داشت . آنچه میتوانست ملتی را به میدان مقاومت وارد کند و نیروئی شکست ناپذیر از آنان فراهم آورد ، اسلام و جهاد و شهادت بود . آنها این را به درستی درک نکردند . من در ماههای اول انقلاب کبیر اسلامی که سران سازمان آزادی بخش روحیه‌ی تازه‌ئی یافته و به تهران مکرراً آمد و شد می‌کردند ، از یکی از ارکان آن سازمان پرسیدم : چرا پرچم اسلام را در مبارزه‌ی به حق خود بلند نمی‌کنید . پاسخ او این بود که در میان ما بعضی هم مسیحی‌اند . این شخص بعدها در یک کشور عربی به دست صهیونیستها ترور و کشته شد و انشاءالله مشمول مغفرت الهی قرار گرفته باشد ولی این استدلال او ناقص و نارسا بود.

به گمان من یک مبارز مسیحی مؤمن در کنار یک جمع مجاهد فداکاری که خالصانه با ایمان به خدا و قیامت و با امید به کمک الهی می‌جنگد و از حمایت مادی و معنوی مردمش برخوردار است ، انگیزه‌ی بیشتری برای مبارزه مییابد تا در کنار گروه بی ایمان و متکی به احساسات نا پایدار و دور از پشتیبانی وفادارانه‌ی مردمی ، نبود ایمان راسخ دینی و انقطاع از مردم ، به تدریج آنان را خنثی و بی‌تأثیر کرد.

 البته در میان آنان مردان شریف و پرانگیزه و غیور بودند ولی مجموعه و سازمان به راه دیگری رفت . انحراف آنان به مسأله‌ی فلسطین ضربه زد و هنوز هم میزند . آنها هم مانند برخی دولتهای خائن عربی به آرمان مقاومت که تنها راه نجات فلسطین بوده و هست ، پشت کردند ،‌ و البته نه فقط به فلسطین ، که به خود هم ضربه‌ی سختی وارد کردند . بقول شاعر مسیحی عرب :

 لئن اضعتم فلسطیناً فعیشکم            طول الحیاة مضاضات و آلامٌ

سی و دو سال از عمر نکبت بدین ترتیب سپری شد .. ولی ناگهان دست قدرت خداوند ورق را برگرداند . پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال ١٩٧٩ (١٣٥٧ هجری شمسی) اوضاع این منطقه را زیر و رو کرد و صفحه‌ی جدیدی را گشود. در میان تأثیرات شگرف جهانیِ این انقلاب و ضربه‌های شدید و عمیقی که بر سیاستهای استکباری وارد ساخت ، از همه سریعتر و آشکارتر ، ضربه به دولت صهیونیست بود . اظهارات سران آن رژیم در آن روزها خواندنی و حاکی از حال و روز سیاه و پر اضطراب آنها است .  در اولین هفته‌های پیروزی ، سفارت دولت جعلی اسرائیل در تهران تعطیل و کارکنان آن اخراج شدند و محل آن رسماً به نمایندگی سازمان آزادی بخش فلسطین داده شد که تا امروز هم در آنجا مستقرند . امام بزرگوار ما اعلام کردند که یکی از هدفهای این انقلاب آزادی سرزمین فلسطین و قطع غده‌ی سرطانی اسرائیل است . امواج پرقدرت این انقلاب که آن روز همه‌ی دنیا را فراگرفت ،‌ هر جا رفت با این پیام رفت که : فلسطین باید آزاد شود . گرفتاریهای پیاپی و بزرگی که دشمنان انقلاب بر نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند که یک قلم آن جنگ ٨ ساله‌ی رژیم صدام حسین به تحریک آمریکا و انگلیس و پشتیبانی رژیمهای مرتجع عرب بود ، نیز نتوانست انگیزه‌ی دفاع از فلسطین را از جمهوری اسلامی بگیرد .


بدین گونه خون تازه‌ای در رگهای فلسطین دمیده شد . گروههای مجاهد فلسطینی مسلمان سر برآوردند . مقاومت لبنان جبهه‌ی نیرومند و تازه‌ئی در برابر دشمن و حامیانش گشود . فلسطین به جای تکیه به دولتهای عربی و بدون دست دراز کردن به سوی مجامع جهانی از قبیل سازمان ملل ـ که شریک جرم دولتهای استکباری بودند ـ به خود ، به جوانان خود ، به ایمان عمیق اسلامی خود و به مردان و زنان فداکار خود تکیه کرد .


این کلید همه‌ی فتوحات و موفقیتها است.

در سه دهه‌ی گذشته این روند روز به روز پیشرفت و افزایش داشته است . شکست ذلتبار رژیم صهیونیستی در لبنان در سال ٢٠٠٦ (١٣٨٥ هجری شمسی) ، ناکامی فضاحتبار آن ارتش پر مدعا در غزه در سال ٢٠٠٨ (١٣٨٧ هجری شمسی) ، فرار از جنوب لبنان و عقب نشینی از غزه ، تشکیل دولت مقاومت در غزه و در یک جمله تبدیل ملت فلسطین از مجموعه‌ئی از انسانهای درمانده و نا امید ، به ملت امیدوار و مقاوم و دارای اعتماد به نفس ، مشخصه‌های بارز سی سال اخیر است .


این تصویر کلی و اجمالی آنگاه کامل خواهد شد که تحّرکات سازشکارانه و خیانتباری که هدف از آن ، خاموش کردن مقاومت و اعتراف گیری از گروههای فلسطینی و دولتهای عرب به مشروعیت اسرائیل بود ، نیز به درستی دیده شود .


این تحرکات که آغاز آن به دست جانشین خائن و ناخلف جمال عبدالناصر در پیمان ننگین کمپ دیوید اتفاق افتاد ، همواره خواسته است نقش سوهان را در عزم پولادین مقاومت ایفاء کند . در قرارداد کمپ دیوید برای نخستین بار یک دولت عرب ، رسماً به صهیونیستی بودن سرزمین اسلامی فلسطین اعتراف کرد و پای نوشته‌ئی که در آن « اسرائیل ، خانه‌ی ملی یهودیان » شناخته شده است ، امضای خود را گذاشت .

از آن پس تا قرارداد اسلو در سال ١٩٩٣ (١٣٧٢ هجری شمسی) و پس از آن در طرحهای تکمیلی که با میدان داری آمریکا و همراهی کشورهای استعمارگر اروپائی، پی در پی بر دوش گروههای سازشکار و بی‌همتی از فلسطینیان گذاشته شد ، همه‌ی سعی دشمن بر آن بود که با وعده‌های پوچ و فریب آمیز ، ملت و گروههای فلسطینی را از گزینه‌ی مقاومت ، منصرف کند و به بازی ناشیانه در میدان سیاست سرگرم سازد . بی‌اعتباری همه‌ی این معاهدات بسیار زود آشکار شد و صهیونیستها و حامیان آنها بارها نشان دادند که به آنچه نوشته شده است به چشم ورق پاره‌‌های بی‌ارزشی مینگرند .

 هدف از این طرحها ، پدید آوردن دو دلی در فلسطینیان و به طمع‌ انداختن افراد بی‌ایمان و دنیا طلبِ آنان و زمینگیر نمودن حرکت مقاومت اسلامی بوده است و بس.

پادزهر همه‌ی این بازیهای خیانت آمیز تاکنون ، روحیه‌ی مقاومت در گروههای اسلامی و ملت فلسطین بوده است . آنها به اذن خدا در برابر دشمن ایستادند و همانطور که خداوند وعده داده است که :

 وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُهُ ، إِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ  ، از کمک و نصرت الهی برخوردار شدند . ایستادگی غزه با وجود محاصره‌ی کامل ، نصرت الهی بود ؛ سقوط رژیم خائن و فاسد حسنی‌ مبارک، نصرت الهی بود ؛ پدید آمدن موج پر قدرت بیداری اسلامی در منطقه ،‌ نصرت الهی است ؛ برافتادن پرده‌ی نفاق و تزویر از چهره‌ی آمریکا و انگلیس و فرانسه و تنفّر روز افزون ملتهای منطقه از آنان ، نصرت الهی است ؛ گرفتاریهای پی در پی و بی‌شمار رژیم صهیونیست ، از مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی داخلی‌اش گرفته تا انزوای جهانی و انزجار عمومی و حتی دانشگاههای اروپائی از آن ، همه و همه مظاهر نصرت الهی است .


امروز رژیم صهیونیستی از همیشه منفورتر و ضعیفتر و منزوی‌تر ، و حامی اصلی‌اش آمریکا از همیشه گرفتارتر و سردرگُم‌تر است .

اکنون صفحه‌ی کلّی و اجمالی فلسطین در شصت و چند سال گذشته ،‌ پیش روی ما است . آینده را باید با نگاه به آن و درس‌گیری از آن تنظیم کرد .


دو نکته را پیشاپیش باید روشن کرد :

اول : اینکه مدّعای ما آزادی فلسطین است ، نه آزادی بخشی از فلسطین . هر طرحی که بخواهد فلسطین را تقسیم کند ، یکسره مردود است . طرح دو دولت که لباس حق به جانبِ « پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل » را بر آن پوشانده‌اند ، چیزی جز تن دادن به خواسته‌ی صهیونیستها یعنی « پذیرش دولت صهیونیستی در سرزمین فلسطین » نیست . این به معنی پایمال کردن حق ملت فلسطین ، نادیده گرفتن حق تاریخی آوارگان فلسطینی ، و حتی تهدید حق فلسطینیان ساکن سرزمینهای ١٩٤٨ است . به معنای باقی ماندن غده‌ی سرطانی و تهدید دائمی پیکره‌ی امت اسلامی ، مخصوصاً ملتهای منطقه است . به معنای تکرار رنجهای دهها ساله و پایمال کردن خون شهدا است .


هر طرح عملیاتی باید بر مبنای اصل : « همه‌ی فلسطین برای همه‌ی مردم فلسطین » باشد . فلسطین ، فلسطینِ « از نهر تا بحر » است ، نه حتی یک وجب کمتر . البته این نکته نباید نادیده بماند که ملت فلسطین همانطور که در غزه عمل کرده‌اند ، هر بخش از خاک فلسطین را که بتوانند آزاد کنند ، به وسیله‌ی دولت برگزیده‌ی خود ، اداره‌ی امور آن را برعهده خواهند گرفت ولی هرگز هدف نهائی را از یاد نخواهند برد .


نکته‌ی دوم : آن است که برای دستیابی به این هدف والا ، کار لازم است نه حرف ؛ جدی بودن لازم است نه کارهای نمایشی ؛ صبر و تدبیر لازم است نه رفتارهای بی‌صبرانه و دچار تلوّن . باید به افقهای دور نگریست و قدم به قدم با عزم و توکّل و امید به پیش رفت . دولتها و ملتهای مسلمان ، گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان و دیگر کشورها، هر یک میتوانند نقش و سهم خود از این مجاهدتِ همگانی را بشناسند و باذن‌ الله جدول مقاومت را پر کنند.


طرح جمهوری اسلامی برای حلّ قضیه‌ی فلسطین و التیام این زخم کهنه ، طرحی روشن ، منطقی و منطبق بر معارف سیاسی پذیرفته شده‌ی افکار عمومی جهانی است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است.

 ما نه جنگ کلاسیک ارتشهای کشورهای اسلامی را پیشنهاد میکنیم ، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را ، و نه البته حکمیّت سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین‌‌المللی را . ما همه پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم . ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند . همه‌ی مردم اصلی فلسطین از مسلمان و مسیحی و یهودی ـ نه مهاجران بیگانه ـ در هر جا هستند ؛ در داخل فلسطین ، در اردوگاهها و در هر نقطه‌ی دیگر ، در یک همه پرسی عمومی و منضبط ، شرکت کنند و نظام آینده‌ی فلسطین را تعیین کنند . آن نظام و دولت برآمده از آن پس از استقرار ، تکلیف مهاجران غیر فلسطینی را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند ، معین خواهد کرد . این یک طرح عادلانه و منطقی است که افکار عمومی جهانی آن را به درستی درک میکند و میتواند از حمایت ملتها و دولتهای مستقل برخوردار شود . البته انتظار نداریم که صهیونیستهای غاصب به آسانی به آن تن در دهند ، و اینجا است که نقش دولتها و ملتها و سازمانهای مقاومت شکل میگیرد و معنی می‌یابد . مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین ، قطع پشتیبانی از دشمن غاصب است ، و این وظیفه‌ی بزرگ دولتهای اسلامی است. اکنون پس از به میدان آمدن ملتها و شعارهای قدرتمندانه‌ی آنان بر ضد رژیم صهیونیست ، دولتهای مسلمان با چه منطقی روابط خود با رژیم غاصب را ادامه میدهند ؟ سند صداقت دولتهای مسلمان در جانبداریشان از ملت فلسطین ، قطع روابط آشکار و پنهان سیاسی و اقتصادی با آن رژیم است . دولتهائی که میزبان سفارتخانه‌ها یا دفاتر اقتصادی صهیونیستهایند نمیتوانند مدّعی دفاع از فلسطین باشند و هیچ شعار ضد صهیونیستی از سوی آنان ، جدی و واقعی تلقی نخواهد شد.


سازمانهای مقاومت اسلامی که بار سنگین جهاد را در سالهای گذشته بر دوش داشته‌اند ، امروز نیز با همان تکلیف بزرگ روبرویند . مقاومت سازمان یافته‌ی آنان ، بازوی فعالی است که میتواند ملت فلسطین را به سوی این هدف نهائی به پیش ببرد. مقاومت شجاعانه از سوی مردمی که خانه و کشورشان اشغال شده ، در همه‌ی میثاقهای بین‌المللی ، به رسمیت شناخته شده و مورد تحسین و تجلیل قرار گرفته است . تهمت تروریزم از سوی شبکه‌ی سیاسی و رسانه‌ئی وابسته به صهیونیزم ، سخن پوچ و بی‌ارزشی است . تروریست آشکار ، رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنهایند ؛ و مقاومت فلسطینی ، حرکتی ضّد تروریستهای جراّر و حرکتی انسانی و مقدس است .


در این میان ، کشورهای غربی نیز شایسته است صحنه را با نگاهی واقع بینانه بنگرند. غرب امروز بر سر دو راهی است . یا باید دست از زورگوئی طولانی مدت خود بردارد و حق ملت فلسطین را بشناسد و بیش از این از نقشه‌ی صهیونیستهای زورگو و ضّد بشر پیروی نکند، و یا در انتظار ضربه‌های سخت‌تر در آینده‌ی نه چندان دور باشد. این ضربه‌های فلج کننده فقط سقوط پی در پی حکومتهای گوش به فرمان آنان در منطقه‌ی اسلامی نیست، بلکه آن روزی که ملتهای اروپا و آمریکا دریابند که بیشترین گرفتاریهای اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی آنان منشأ گرفته از سلطه‌ی اختاپوسی صهیونیزم بین‌الملل بر دولتهای آنهاست، و دولت مردان آنان به خاطر منافع شخصی و حزبی خود، مطیع و تسلیم در برابر زورگوئیهای کمپانی‌داران زالو صفت صهیونیست در آمریکا و اروپایند، آنچنان جهنّمی برای آنان به وجود خواهند آورد که هیچ راه خلاصی از آن متصور نیست .


رئیس جمهور آمریکا میگوید که امنیت اسرائیل خط قرمز اوست . این خط قرمز را چه عاملی ترسیم کرده است ؟ منافع ملت آمریکا یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانی کمپانیهای صهیونیستی برای به دست آوردن کرسی دومین دوره‌ی ریاست جمهوری ؟ تا کی شماها خواهید توانست ملت خود را فریب دهید ؟ آن روزی که ملت آمریکا به درستی دریابد که شماها برای چند صباح بیشتر باقی ماندن در قدرت ، تن به ذلت و تبعیت و خاکساری در برابر زر سالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملت بزرگی را در پای آنان قربان کرده‌اید با شما چه خواهد کرد؟


حضار گرامی و برادران و خواهران عزیز بدانید این خط قرمز اوباما و امثال او به دست ملتهای به پا خواسته‌ی مسلمان شکسته خواهد شد . آنچه رژیم صهیونیست را تهدید میکند ، موشکهای ایران یا گروه‌های مقاومت نیست تا در برابر آن سپر موشکی در اینجا و آنجا به پا کنند ؛‌ تهدید حقیقی و بدون علاج ، عزم راسخ مردان و زنان و جوانانی در کشورهای اسلامی است که دیگر نمیخواهند آمریکا و اروپا و عوامل دست نشانده‌شان بر آنان حکومت و تحکم و آنان را تحقیر کنند.

البته آن موشکها هم هرگاه تهدیدی از سوی دشمن بروز کند وظیفه‌ی خود را انجام خواهند داد.

فاصبر ان وعد الله حق ولا یستخفنّک الذین لا یوقنون .

والسلام علیکم و رحمة‌ الله

 

 

اعضای هیئت رئیسه پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین معرفی شدند

اعضای هیئت رئیسه پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین معرفی شدندرئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در ابتدای نشست رسمی پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین اعضای هیئت رئیسه این کنفرانس را معرفی کرد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت از محل برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت رئیسه  پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین را معرفی کرد.

رمضان عبدالله از جهاد اسلامی فلسطین سیدابراهیم هامین، توقیف کیمیاس از اندونزی و خانم آدنا از کشور زیمباوه از سوی علی لاریجانی به عنوان اعضای هیئت رئیسه پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین معرفی شدند.

 

برگزاری نمایشگاه نقاشی انتفاضه در محل سالن اجلاس سران

برگزاری نمایشگاه نقاشی انتفاضه در محل سالن اجلاس سرانتابلوهای نقاشی با موضوع انتفاضه در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در محل سالن اجلاس سران در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

موزه کتابخانه مجلس شورای اسلامی٬‌ در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ نمایشگاه نقاشی شامل 22 اثر با موضوع انتفاضه مردم فلسطین برپا کرد.

این تابلوها از آثار نقاشان نسل اول انقلاب همچون محمدعلی رجبی٬ کاظم چلیپا٬ حسین صدری٬‌ محمد حسین مولایی٬ حسین خسروجردی٬ غلامعلی طاهری٬ رضا بخشی٬ خشایار قاضی‌زاده٬ حبیب الله صادقی٬ ابراهیم صاحب اختیاری٬‌ علی وزیریان و حبیب الله آیت اللهی انتخاب شده‌اند.

نقاشی‌های به نمایش در آمده که زمان خلق آنها به ابتدای دهه هفتاد بازمی‌گردد٬ در سبک سوررئال٬ به شیوه رنگ و روغن و گواش و در سایزهای متفاوت کشیده شده‌اند.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ امروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد.

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی مقاومت اسلامی فلسطین (حماس):

نخست فلسطین آزاد و بعد دولت مستقل فلسطینی تشکیل شود

رئیس دفتر سیاسی مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با تاکید بر لزوم همراهی همه گرایش‌های فلسطینی در تقویت مقاومت و آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی گفت: نخست فلسطین آزاد و بعد دولت مستقل فلسطینی تشکیل شود.

 

 

 

 

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

خالد مشعل: نخست فلسطین آزاد و بعد دولت مستقل فلسطینی تشکیل شودخالد مشعل در پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین روز شنبه نهم مهرماه با تشکر از اقدام عملی مجلس شورای اسلامی در برگزاری این کنفرانس گفت:

ما به مقاومت چنگ می‌اندازیم و هر اندازه بهای آن سنگین باشد تا آزادی کامل فلسطین و نابودی فلسطین آن را ادامه خواهیم داد.

رئیس دفتر سیاسی مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد: برخی اختلافات در مواجهه با اسرائیل وجود دارد که باید امت اسلامی و ملت‌ها در مقابل این رژیم از کشمکش پرهیز کنند و همه از سوی مقاومت یکپارچه در مقابل اشغالگران حرکت کنند، چون اشغال، تجاوز، کشتار، آوارگی و زندانی کردن مردم فلسطین وقایع تلخی بود که طی 60 سال اشغال فلسطین ازسوی صهیونیست‌ها انجام شد.

وی افزود:‌ صهیونیست‌ها با شهرک‌سازی و اعمال سیاست‌های ظالمانه  به تجاوز علیه ساکنان اصلی فلسطین پرداختند که رهایی از آنها تنها با مقاومت امکانپذیر است.

خالد مشعل اظهار کرد: برخی با تلاش‌های سیاسی سعی کردند تا راه‌حلی برای آزادی سرزمین‌های اشغالی پیدا کنند اما امروز همه آن تلاش‌ها و مذاکرات به بن‌بست رسید و راهی جز مقاومت باقی نمانده است.

وی، ادامه داد: الان که بهار اسلامی است قدرت ملت‌های اسلامی بر جهان نمایان شده به طوری که امروز در تهران شاهد برگزاری اجلاسی بزرگ در حمایت از انتفاضه فلسطین هستیم.

رئیس دفتر سیاسی مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد: اعتبار این بهار اسلامی به آرای عمومی مردم عرب است چرا که مردم منبع قدرت و مشروعیت سیاسی هر نظام هستند و تنها نیروی واقعی برای آن به حساب می‌آیند.

وی افزود: با عنایت به قدرت و نیروی مردم باید مقاومت نیز با اتکا به این نیرو پایه‌ریزی شود تا موجب آزادی سرزمین‌های اشغالی شود.

وی با اشاره به تجارب تلخ گذشته اشغالگری صهیونیست‌ها گفت: طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی در سازمان ملل مطرح شد اما معلوم نیست که این دولت در کجا می‌خواهد تشکیل شود،‌ ضمن آنکه آمریکا و صهیونیست‌ها نیز با این طرح مخالفت کردند.

وی ادامه داد: عضویت سمبلیک کشور مستقل فلسطینی در سازمان ملل متحد گرچه دستاوردهای معنوی دارد ولی تا حدی چهره واقعی صهیونیست‌ها را بر ملت‌های جهان می‌نمایاند. ولی همین عضویت سمبلیک نیز از سوی آمریکا و اسرائیل رد می‌شود و واشنگتن تهدید می‌کند چنین طرحی را در شورای امنیت سازمان ملل وتو می‌کند.

خالد مشعل تاکید کرد: اول باید سرزمین‌های اشغالی آزاد تا بعد کشور ودولت مستقل فلسطینی دراین سرزمین‌ها تشکیل شود.

وی افزود: ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و برادران جنبش فتح باید بدانند که تنها در سایه تصمیمات دسته‌جمعی است که می‌توان مسائل سیاسی مربوط به فلسطین را پیش برد و با جدیت به یک راهکار ملی جدید برای نجات فلسطین با توافق همه گروه‌ها دست یافت.

وی ادامه داد: آزادی قدس شریف، بازگشت آزادگان و تشکیل دولت مستقل فلسطینی همه در سایه اتحاد و وحدت مردم فلسطین امکانپذیر است و از این‌رو باید همگان سازمان آزادی‌بخش فلسطین را در داخل و خارج تقویت کنند.

خالد مشعل دموکراسی را بهترین راهکار ملی برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی خواند و اظهار کرد: انرژی مردم برای مقاومت باید مستقل از دخالت‌های قدرت‌های جهانی همچون آمریکا، وابستگی به خارج و اعمال سیاست‌هایی در چارچوب برنامه‌های رژیم صهیونیستی باشد.

وی آزادی، عدالت،‌ اصلاحات، دموکراسی، مبارزه با فساد و استبداد را از جمله اقداماتی دانست که با عزم و اراده ملت فلسطین قابلیت تحقق دارند و گفت: ملت منبع قدرت و منبع مشروعیت است و باید تلاش کرد تا همه قشرها و سلایق وگرایش‌ها بدون خونریزی و با همزیستی مسالمت‌آمیز تصمیم مستقل بگیرند و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت:

جاسم الخرافی:گروه‌های فلسطینی منافع ملی را در ارجحیت قرار دهندگروه‌های فلسطینی منافع ملی را در ارجحیت قرار دهند

رئیس پارلمان کویت خطاب به گروه‌های فلسطینی گفت: بر شما واجب است که صرفاً بر مبنای منافع گروهی تصمیم نگیرید بلکه منافع ملی را در ارجحیت قرار دهید.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 

ابوترابی‌فرد معاونت نظارت رئیس مجلس:

 تشکیل دولت فلسطین بدون آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی فاقد اعتبار است

 

ابوترابی‌فرد: تشکیل دولت فلسطین بدون آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی فاقد اعتبار استمعاونت نظارت رئیس مجلس با اشاره به طرح محمود عباس در سازمان ملل مبنی بر تشکیل دولت مستقل فلسطینی در بخشی از سرزمین‌های اشغالی، گفت: تشکیل دولت فلسطین بدون آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی فاقد ارزش و اعتبار است.

 

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

محمدحسن ابوترابی‌فرد در گفتگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت در حاشیه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با یادآوری طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان گفت: هر گونه طرح و پیشنهادی که موجب چشم‌پوشی از قطعه‌ای از سرزمین‌های اشغالی شود از نظر تمامی دلباختگان به مسائل اسلام، ملت عزیز فلسطین و نظام جمهوری اسلامی ایران محکوم به شکست، فاقد ارزش و اعتبار است.

معاون نظارت رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز اراده قوی ملت فلسطین بر آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی و استقرار نظام برآمده از اراده این ملت است.

وی افزود: تشکیل دولت مستقل فلسطینی برآمده از رای همه فلسطینیان ،از پشتوانه قدرتمند سیاسی و حمایت مردم آن سرزمین و همه ملتهای مسلمان و آزادیخواهان جهان برخوردار خواهد بود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با یادآوری تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اظهار کرد: در آینده نه چندان دور بر اثر بیداری ملتهای اسلامی سرنوشت فلسطین رقم می خورد به طوری که نویدبخش آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی و بازگشت آوارگان مظلوم فلسطینی و مهاجرت معکوس اشغالگران و استقرار نظام مستقل برآمده از اراده همه فلسطینیان اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی خواهد بود. 

 

مهدی عیسی‌زاده نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

ایران خواستار حفظ تمامیت ارضی فلسطین است

عیسی‌زاده: ایران خواستار حفظ تمامیت ارضی فلسطین استنائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه میزبانی ایران در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، احساس مسئولیت جمهوری اسلامی از این جریان و بی‌طرفی ایران از حرکت‌های بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را در پی دارد، تاکید کرد : ایران خواهان تمامیت ارضی فلسطین است و بر این اصل پافشاری می‌کند.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 

مهدی عیسی‌زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طبق فرموده امام(ره) آحاد مردم به خصوص ملل اسلامی باید پشتیبان مردم فلسطین باشند تا این غده سرطانی از دل خاورمیانه دور انداخته شود، گفت : امروز با توجه به بیداری اسلامی که در منطقه صورت گرفته ایران با احساس مسئولیتی که در قبال مردم فلسطین دارد با برگزاری این کنفرانس در تهران با ایجاد اتحاد بیشتر میان ملل اسلامی سعی دارد تا آب و خاک و خانه مردم فلسطین را به آنها بازگرداند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فلسطین خط مقدم ملل مسلمان در مقابل صهیونیسم است گفت: ما خواهان تمامیت ارضی فلسطین هستیم و آقای محمود عباس بعد از 50 سال مبارزه امروز اجازه ندارد بگوید تنها بخشی از سرزمین وسیع فلسطین را به عنوان کشور مستقل فلسطین معرفی می‌کند.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ‌اقدام مجلس شورای اسلامی برای میزبانی پنجاهمین کنفرانس بین المللی انتفاضه فلسطین ستودنی است، گفت: برگزاری این اجلاس از سوی مجلس شورای اسلامی و دعوت از رواسای مجالس کشورهای دیگر تاثیر خوبی بر روابط ایران با کشورهای همسایه و عرب دارد،و می‌تواند ذهنت برخی از کشورها را در مورد ایران که به دلیل تبلیغات منفی آمریکا است عوض کند.

وی تصریح کرد: این نخستین باری نیست که ایران میزبان اجلاس انتفاضیه فلسطین می‌شود زیرا ایران تنها پایگاه امین و بی طرفی است که حق مردم فلسطین  را دنبال می‌کند و قطعا مردم اعراب و تمامی کشورهای مسلمان حامی این کنفرانس و برگزاری آن در ایران هستند.

وی با بیان اینکه ایران از حقانیت مردم فلسطین دفاع می‌کند، گفت:زمانی که مردم غزه در زیر توپ و تانک اسرائیل بودند ایران تنها کشوری بود که به حمایت از مردم فلسطین برخواست و کشورهایی مثل مصر و اردن که در همسایگی غزه بودند هیچ اقدامی نکردند.

توزیع کتابی از تاریخ فلسطین در میان کتاب میهمانان کنفرانس حمایت از انتفاضهتوزیع کتابی از تاریخ فلسطین در میان کتاب میهمانان کنفرانس حمایت از انتفاضه

کتاب «وضعیت آوارگان فلسطینی در حقوق بین‌الملل» نوشته لکس تاکنبرگ در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در میان شرکت کنندگان توزیع شد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت کتاب «وضعیت آوارگان فلسطینی در حقوق بین الملل»  نوشته لکس تاکنبرگ با ترجمه مصطفی فضائلی و محمد حبیبی مجنده در دسترس شرکت کنندگان در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین قرار گرفت.

این کتاب که در سال 1381 توسط کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و موسسه شهر دانش به چاپ رسیده است و در 412 صفحه به بیان مطالب مرتبط با موضوع سرزمین فلسطین و حقوق مردم آن در جامعه بین المللی می‌پردازد.

کتاب «وضعیت آوارگان فلسطینی در حقوق بین الملل» در 10 فصل گردآوری شده که عناوین آن عبارتند از : مقدمه (استان رولا) ٬ پناهندگان فلسطینی٬ کنوانسیون 1951 درباره وضعیت پناهندگان٬وضعیت آوارگان فلسطینی در دنیای عرب٬ حقوق مربوط به اشخاص بی تابعیت٬ حقوق بشر دوستانه٬قوانین حقوق بشر٬ حمایت بین المللی٬ جست و جوی راه حلی پایدار و فصل آخر نیز به خلاصه و نتیجه گیری اختصاص دارد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ امروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد.

عبدالمتین خاسرو رئیس هیئت پارلمانی بنگلادش:

سرزمین‌های اشغالی باید به فلسطینیان تحویل داده شود

 

یک نماینده بنگلادشی: سرزمین‌های اشغالی باید به فلسطینیان تحویل داده شودنماینده مجلس بنگلادش با تاکید بر بازگشت مهاجران یهودی به موطن قبلی خود گفت: فلسطین جای ماهجران فلسطینی نیست، باید به ساکنان اصلی‌اش تحویل داده شود.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

عبدالمتین خاسرو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری مظلومیت ملت فلسطین گفت: جمع کثیری از فلسطینیان بر اثر اشغال سرزمین‌های مادری خود از خانه و کاشانه آواره و قومیتی بیگانه با هویتی مجعول جایگزین آنها شده‌است.

رئیس هیئت پارلمانی بنگلادش در حاشیه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: بعد از اوجگیری خیزش‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا حال نوبت به آن رسیده که مهاجرت‌کنندگان به سرزمین‌های اشغالی، به موطن قبلی خود برگردند و فلسطین را به ساکنان اصلی تحویل دهند.

وی حاکم شدن صلح درمنطقه خاورمیانه را لازم و ضروری خواند و افزود: متاسفانه غرب به ویژه آمریکا سیاست دوگانه‌ای را در قبال برقراری صلح در این منطقه استراتژیک پی گرفته که چنین رویکردی باعث ننگ کشورهای مدعی حقوق بشر و دموکراسی است.

خاسرو تصریح کرد: فارغ از دین و مذهب، موضوع اصلی ومهم آن است که آوارگان بدون هیچ ممانعتی به میهن مادری برگردند و در کنار سایر فلسطینیان دولت مستقل فلسطینی را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: حقوق اساسی ملت فلسطین باید حفظ شود و در این رابطه مهم نیست استکبار جهانی چه نظری داشته باشد یا بخواهد چه سیاستی را اعمال کند.

 

نبیه بری رئیس مجلس لبنان:

 همه دولتها باید به سرنوشت امام موسی صدر توجه کنند

رئیس مجلس لبنان با بیان این که امام موسی صدر ۳۰ سال پیش بیداری اسلامی را نوید داده بود، تاکید کرد: همه مسلمانان و دولتهای اسلامی باید نسبت به سرنوشت این عالم مجاهد که موضوعی اسلامی، ایرانی و لبنانی است توجه کنند.

نبیه بری: همه دولتها باید به سرنوشت امام موسی صدر توجه کنندشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 نبیه بری رئیس مجلس لبنان در پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین با تشکر و قدردانی از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کنفرانس انتفاضه فلسطین گفت: برگزاری این کنفرانس نشان دهنده پیروی رهبر کنونی انقلاب ایران از بنیانگذار انقلاب اسلامی  است.

رئیس مجلس لبنان افزود: همچنین در ابتدا باید راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را به ملت و حکومت ایران تبریک بگویم. امیدوارم به زودی شاهد فعالیت کامل این نیروگاه باشیم.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران به پیشرفتهای بزرگی نائل شده است تصریح کرد: برخورداری از انرژی اتمی حق طبیعی همه کشورهاست وجمهوری اسلامی  ایران نیز با موفقیت به این حق طبیعی خود نائل شده است.

نبیه بری با بیان این که چرا کشورهای غربی با موضوع هسته‌ای ایران دوگانه برخورد می‌کنند،افزود: چرا همه نگاه‌های کشورهای غربی متمرکز فعالیت‌های اتمی ایران شده است و رژیم صهیونیستی آزادانه در منطقه رها شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون رژیم صهیونیستی دارنده بزرگترین زرادخانه اتمی منطقه است و کشورهای غربی درباره این موضوع هیچ واکنشی از خود نشان ندادند.

نبیه بری با تاکید بر انعقاد قرارداد جدیدی میان رژیم صهیونیستی و اتحادیه اروپا درزمینه توسعه نیروگاه‌های اتمی افزود: چگونه است که ایران برای دستیابی به حق طبیعی خود تحت فشار قرار می‌گیرد و رژیم صهیونیستی آزادانه به فعالیت‌های اتمی خود ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد: دلیل فشارهای فزاینده غرب به ایران کاملا مشخص است و آن تنها به حمایت ایران از کشور و ملت فلسطین مربوط می‌شود.

نبیه بری با تاکید بر فعالیت‌های تروریستی رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با فعالیت‌های تروریستی خود به دنبال تحقق هدف شوم خود یعنی تشکیل اسرائیل بزرگ است.

وی با انتقاد از افزایش شهرک‌سازی در سرزمین‌های فلسطینی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به دنبال یهودی‌سازی کامل قدس شریف است و احداث 1600 واحد مسکونی در مناطق فلسطینی در راستای این سیاست است.

رئیس مجلس لبنان به آتش کشیده شدن مساجد در برخی از مناطق سرزمین اشغالی را محکوم کرد و گفت: همه این فعالیت‌ها تنها در راستای توسعه شهرک‌سازی و افزایش مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های فلسطینیان است.

وی ادامه داد: دو برابر شدن شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی با تمام معاهدات بین‌المللی در تضاد است و رژیم صهیونیستی نسبت به این موضوع بی توجه است.

نبیه بری با بیان این که 1700 فلسطینی از آغاز دوباره انتفاضه شهید شده‌اند افزود: شهادت 1700 فلسطینی که 1300 تن از آنها کودکان و زنان بودند نشانه قساوت و بی‌توجهی رژیم صهیونیستی به تمام معاهدات و قوانین بین‌المللی است.

رئیس مجلس لبنان ادامه داد: 50 هزار زخمی و از بین بردن 220 هزار اصله درخت در مزارع فلسطینیان تنها بخشی از فعالیت‌های غیرقانونی و ظالمانه رژیم صهیونیستی است.

وی تاکید کرد: اسرائیل هم اکنون هیچ توجهی به تحولات منطقه نمی‌کند و تنها به دنبال تحقق اهداف شوم خود در منطقه است.

نبیه بری با بیان این که آمریکا مسئول رفتارهای امروز اسرائیل است گفت: آمریکا با 20 میلیارد دلار کمک به اسرائیل باید پاسخگوی رفتارهای کنونی این کشور در منطقه باشد.

رئیس مجلس لبنان با بیان این که اسرائیل به دنبال تحقق صلح در خاورمیانه نیست گفت: اقدامات رژیم صهیونیستی و بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی و توسعه شهرک‌سازی گواه عدم علاقه این رژیم به تحقق صلح در خاورمیانه است.

نبیه بری با هشدار درباره تحرکات مشکوک اسرائیل در منطقه گفت: تجاوز به خاک لبنان و تلاش برای اختلاف‌افکنی در این کشور و اشغال بخشی از خاک آن نقشه‌های شوم اسرائیل علیه لبنان است.

وی افزود: تا زمانی که پرچم مقاومت در کشور لبنان در اهتزاز باشد تمام نقشه‌های رژیم صهیونیستی خنثی خواهد شد.

رئیس مجلس لبنان با طرح این سوال که هم اکنون چه باید کرد، افزود:  باید با شناسایی کشور مستقل فلسطینی از سوی همه کشورهای مسلمان و تحقق وحدت ملی میان همه گروه‌های فلسطینی ، نقشه‌های شوم رژیم صهیونیستی را خنثی کند.

وی ادامه داد: مذاکرات بدون وحدت ملی در فلسطین تنها با گسترش شهرک‌نشینی ختم می‌شود و نباید آنچه را که در گذشته تجربه کردیم هم اکنون تجربه کنیم.

رئیس مجلس ملی لبنان با بیان این که حمایت مادی و معنوی از مردم فلسطین لازم و ضروری است تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم صندوقی را برای حمایت از ملت فلسطین و آرمانهای آن کشور و همچنین بازسازی غزه تاسیس کنیم.

نبیه بری با تاکید بر تحریم رژیم اسرائیل از سوی کشورهای اسلامی گفت: چرا کشورهای عربی در ازای تحریم اسرائیل تحریم دولت سوریه را تعقیب می‌کند و پولهای خود را برای افزایش تشنج در این کشور خرج می‌کند.

وی ادامه داد: آیا اتحاد ایران و سوریه در مقابل تجاوزگری اسرائیل باعث رویکرد کنونی برخی از کشورهای عربی درباره تحولات داخلی سوریه نشده است.

نبیه بری با هشدار به مقامات دولت سوریه نیز افزود: سخنان من به معنی حمایت از دولت سوریه و افزایش فشار بر مردم این کشور نیست زیرا دولت سوریه باید هر چه زودتر اصلاحات را که خواست طبیعی ملت سوریه است در این کشور اجرا کند.

وی با یادآوری یاد و خاطره امام موسی صدر نیز افزود: امام موسی صدر کسی است که 30 سال پیش بیداری اسلامی را نوید داده بود و همه مسلمانان و دولتهای اسلامی باید نسبت به سرنوشت این عالم مجاهد که موضوعی اسلامی، ایرانی و لبنانی است توجه کنند.

سید محمود حسینی دولت‌آبادی نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

حمایت از فسطین همیشه جزء اولویت‌ها بوده است

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: در برنامه‌های سیاست‌خارجی کشورمان همواره دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین در اولویت برنامه‌ها قرار داشته و برآن تاکید بسیاری شده است.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

حسینی دولت آبادی: حمایت از فسطین همیشه جزء اولویت‌ها بوده استسید محمود حسینی دولت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خانه ملت، گفت: برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به میزبانی جمهوری اسلامی ایران به‌ مثابه گذشته بیشترین تاثیر را در تحولات پیش‌روی مردم فلسطین و منطقه خواهد داشت.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره)، رهبرمعظم انقلاب، مسئولان بلندپایه ومردم کشورمان همواره مدافع حقوق مردم فلسطین بوده‌اند.

وی افزود: در برنامه‌های سیاست‌خارجی نیز همواره دفاع از مردم مظلوم فلسطین در اولویت برنامه‌ها قرار داشته و برآن تاکید بسیاری شده است.

نماینده مردم در مجلس بیان کرد: برگزاری این اجلاس قطعا در روابط میان ایران و کشورهای اسلامی تاثیرگزار خواهد بود و در عین حال جهانیان نیز از حقوق مرم بی‌‍پناه فلسطین نیز آگاه می‌شوند.

موسی قربانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی:

سران عرب به جای اختلاف‌افکنی به مشترکات توجه کنند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم توجه کشورهای منطقه بر رفع اختلاف‌ها گفت: امروز بزرگترین اشتراک همه مسلمانان دشمنی با رژیم اشغالگر قدس است.

قربانی: سران عرب به جای اختلاف‌افکنی به مشترکات توجه کنندشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برگزاری همایش‌هایی مانند همایش حمایت از انتفاضه فلسطین کمترین کاری است که برای مردم این سرزمین می‌توان انجام داد، اظهار کرد: همه مسلمانان منطقه باید برای طرح مسائل سیاسی که مردم فلسطین را به وطن خود بازگرداند کمک کنند.

نماینده مردم قائنات در مجلس، با اشاره به صحبت‌های رییس مجلس لبنان، افزود: زمانی که تمامی کشورهای مسلمان یک دشمن دارند، چرا باید اختلافی میان ما باشند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت مادی و معنوی از مردم فلسطین تصریح کرد: برخی از کشورهای عربی به جای حمایت از فلسطین فقط بر مشکلات می‌افزایند و این موضوع بسیار تاسف‌بار است.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس همچنین، میزبانی ایران برای پنجمین این همایش را راهی برای دلگرمی مردم فلسطین دانست و گفت: مردم فلسطین باید بدانند که مقاومت آنها در برابر رژیم اشغالگر بی‌نتیجه نخواهد ماند، چرا که کشورهای منطقه و به ویژه ایران از آنها همواره حمایت می‌کنند./

 

رضا رحیمی نسب نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس:

اتحاد کشورهای مسلمان اوضاع اقصادی خاورمیانه را سامان می‌دهد

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: همدلی و اتحاد کشورهای اسلامی می‌تواند موجب بهبود اوضاع اقتصادی خاورمیانه و توسعه همه جانبه کشورها شود.

رحیمی نسب : اتحاد کشورهای مسلمان اوضاع اقصادی خاورمیانه را سامان می‌دهدشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

رضا رحیمی نسب در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه انتفاضه فلسطین نیروی محرک بیداری اسلای رخ داده در منطقه است ، گفت: برپایی اجلاس و پاسداشت انتفاضیه فلسطین درجهت تقویت و مانور برای ورود بیشتر به عرصه مبارزه جدی با استکبار و استعمار و روشنگری در این زمینه است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی برگزاری کنفرانس‌های حمایت از انتفاضیه فلسطین را در ایجاد انسجام و اتحاد و همدلی میان کشورهای منطقه در حمایت از مردم فلسطین موثر دانست و تاکید کرد: همدلی و اتحاد کشورهای اسلامی می‌تواند موجب بهبود اوضاع اقتصادی خاورمیانه و توسعه همه جانبه کشورها شود.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس گفت : اجلاس بین المللی انتفاضیه فلسطین و دعوت از سران کشورها آنها را با واقیت‌ها و جنایاتی که در این کشور رخ می‌دهد آشنا می‌کند و تلنگری به وجدان خفته سران کشورهای غربی که سال‌هاست حقوق ملت فلسطین را نادیده می‌گیرند می‌زند./

رشید استاد زبانشناسی فرانسه:

برگزاری رفراندوم بهترین پیشنهاد از سوی ایران بود

 

استاد زبانشناسی فرانسه با مثبت خواندن برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ،گفت: جمهوری اسلامی ایران با اقدامات خود الگوی شهادت‌طلبی، اعتماد به نفس و نپذیرفتن سلطه سلطه‌طلبان را در بین مردم جهان نهادینه کرده است.

برگزاری رفراندوم بهترین پیشنهاد از سوی ایران بود

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

رشید در حاشیه کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، سخنرانی مقام معظم رهبری را بسیار هوشمندانه، منظم و خوش‌فکر خواند و ادامه داد: رهبر ایران در این سخنرانی منظور خود را کاملا صریح و روشن بیان کرد به طوری که مورد رضایت، تایید و تشویق همگان قرار گرفت.

او با بیان اینکه تاکنون دیدارها و نشست‌های متعددی برای حل موضوع فلسطین انجام شده است، افزود: اگر چه همواره گفته می‌شود صلح یک فرایند است اما این فرایند و دیدارهای بی‌فایده و بدون نتیجه تا چند سال دیگر قرار است ادامه پیدا کند.

رشید با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی به خوبی و با شفافیت این سئوال را مطرح کرده‌اند، ادامه داد: با اینکه طی سالیان متعدد شاهد نشست‌های زیادی برای حل موضوع فلسطین بوده‌ایم اما باز هم شاهدیم که اسرائیل هرساله ساکنان جدیدی را به سرزمین‌های اشغالی منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه پروسه صلح بسیار کند و سرد حرکت کرده عنوان کرد: در حال حاضر تنها 23 درصد از فلسطین متعلق به فلسطینی‌ها بوده و بقیه در اختیار اسرائیل قرار دارد. بر این اساس می‌بینیم که عملا چیزی به‌عنوان خاک کشور فلسطین باقی نمانده است.

استاد زبانشناسی فرانسه پیشنهاد مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری رفراندوم بین مردم فلسطین را راهی برای خلاصه کردن مشکلات خواند و بیان کرد: طرح رهبر انقلاب اسلامی ایران مبنی بر دریافت نظر مردم فلسطین چه ساکنان فعلی و چه 5 میلیون آواره در سایر نقاط جهان بهترین راهی است که می‌تواند مسئله فلسطین را به نتیجه مطلوب برساند.

وی سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای غربی را دروغی بزرگ خواند و ادامه داد: با اینکه در سازمان ملل 123 کشور از موضع تشکیل کشور فلسطین دفاع می‌کنند اما می‌بینیم که با حق وتوی آمریکا عملا رأی و نظر آنها نادیده گرفته می‌شود.

رشید افزود: حکومت آمریکا متعلق به ملت و سیاستمداران این کشور نیست بلکه تحت فشار لابی اسرائیل قرار دارد.

او تاکید رهبر انقلاب مبنی بر تمامیت‌خواهی ارضی مردم کشور فلسطین را بسیار بجا دانست و افزود: اگر قرار است تصمیمی گرفته شود باید از سوی همه ملت فلسطین و برای تمام سرزمین‌های اشغالی باشد نه 23 درصد کنونی./

 

فلسطین از نهر تا بحر نه یک وجب کمتر/سران سه قوه حول محور وحدت

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که صبح امروز در تهران با سخنرانی رهبر معظم انقلاب آغاز شد، با حاشیه‌هایی همراه بود.

فلسطین از نهر تا بحر نه یک وجب کمتر/سران سه قوه حول محور وحدتشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین صبح امروز شنبه 9 مهر ماه به میزبانی مجلس شورای اسلامی و با حضور رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خانه‌ای، علی لاریجانی رییس قوه مقننه محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور، صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری در ساختمان سران کنفرانس اسلامی در تهران آغاز به‌کار کرد.

‍‌با ورود مقام معظم رهبری به تالار محل برگزاری کنفرانس، همه شلوغی و بی‌نظمی که در جریان مستقر شدن میهمانان خارجی در جایگاه‌هایشان ایجاد شده بود به یک باره از بین رفت. توصیه چند باره از بلندگو برای قرار گرفتن دعوت‌شدگان اجلاس کارگر افتاد و مسئولان انتظامی داخل سالن به سرعت میهمانان را به جایگاه‌ها و صندلی‌های پیش‌بینی شده راهنمایی کردند. اندکی بعد رهبر معظم انقلاب به همراه سران سه قوه از درب ورودی وارد سالن سران شدند.

نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی

پس از ورود رهبر معظم انقلاب به سالن برگزاری کنفرانس حمایت از فلسطین،‌گروه موسیقی حاضر در جایگاه طبقه دوم ساختمان سرود ملی جمهوری اسلامی را نواختند. هنگام پخش سرود تمامی حضار در اجلاس به احترام از جای خود برخاستند.

سران سه قوه حول محور وحدت

با پایان یافتن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب بر صندلی مخصوص نشستند و سران سه قوه به در صندلی‌های در نظر گرفته شده برای آنها، قرار گرفتند. صندلی‌های سران سه قوه به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده بود که موجب شد دو برادر لاریجانی و محمود احمدی نژاد در کنار آیت‌الله جنتی و آیت‌الله مهدوی کنی قرار بگیرند.

بیانات رهبری از خدمت‌ها و خیانت‌های اعراب به فلسطین

خوش آمد گویی رئیس مجلس به میهمانان خارجی و داخلی و هیئت های پارلمانی به سرعت پایان یافت و رهبر معظم انقلاب با صلابتی همیشگی سخنان خود را آغاز کردند. سخنانی که با تاریخچه 60 سال مبارزه ملت فلسطین آغاز شد؛ تاریخچه تلاش ها و کوشش ها، مذاکرات بی نتیجه سازش و از خیانت های برخی از سران کشورهای عربی که اینک در جریان پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به تاریخ پیوسته بودند. رهبر معظم انقلاب در ابتدای صحبت های خود نقش مبارک‌ها و بن‌علی‌ها را در خیانت به آرمان‌های فلسطین در کمپ دیوید یادآور شدند و در نتیجه‌گیری سخنان خود تنها راه نجات ملت فلسطین را مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

 تشکیل کشور فلسطین در تمام خاک فلسطین

تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بیداری اسلامی و الگو پذیری ملت های مسلمان از انقلاب اسلامی و ملت ایران نیز بخش دیگر سخنان ایشان در شروع کنفرانس بود. سخنانی که با شور و اشتیاقی مضاعف از سوی حاضرین و میهمانان خارجی دنبال می شد و با اتمام حجت ایشان درباره تشکیل کشور مستقل فلسطین و تأکید بر شکل گیری کشور فلسطین در همه سرزمین های اشغالی و از نهر تا بحر نه یک وجب کمتر سالن کنفرانس یک باره به وجد آمده و تکبیر گویان و کف زنان گفته های رهبر معظم انقلاب را تأیید کردند.

حمایت‌های پی در پی حاضران در کنفرانس فلسطین از بیانات رهبر معظم انقلاب

شعارهای مختلف در حمایت از رهبری به زبان عربی  و بعضا اردو و یا پشتو از سوی حاضرین در نشست حال و هوای سالن کنفرانس را دگرگون کرد و صحنه های شگفت انگیزی را از شور شعف میهمانان خارجی و هیئت های پارلمانی در سالن ایجاد کرد: تکبیرهای پی در پی و کف زدن های مکرر و همزمان در حمایت از سخنان رهبری اگر چه بی نظمی را در سالن تداعی می کرد ولی انچه که بیش از همه به چشم می امد حمایت شورانگیز حاضرین از سخنان و اتمام حجت جمهوری اسلامی ایران بود.

تصاویر دوربین های مستقر در سالن و انعکاس آنها در مونیتورها و ال سی دی های بزرگ سالن جایگاه کشورهای حاضر در افتتاحیه کنفرانس را به خوبی نشان می داد و به خوبی حضور هیئت های پارلمانی از کشورهای مختلف و میهمانانی که دعوت شده بودند ولی به دلایلی در مراسم افتتاحیه حضور نداشستند در این تصاویر به چشم می خورد که مهمترین  انها صندلی خالی برهان الدین ربانی و قاب عکسی از او بر روی صندلی بود.

سران سه قوه حول محور وحدت

حضور سران سه قوه در کنار آیت الله مهدوی کنی و آیت الله جنتی نیز از جمله مناظر ویژه ای مراسم افتتاحیه بود مراسمی که بعد از پایان یافتن سخنان رهبر معظم انقلاب به مراسم تجدید بیعت و میثاق حاضرین و میهمانان خارجی با ایشان تبدیل شد و صحنه های بدیلی را در صحن سالن کنفرانس اسلامی به وجود آورد.

شعارهای حماسی در حمایت از رهبر انقلاب به زبان های فارسی ،عربی و اردو از سوی برخی از حضار در طبقه دوم ساختمان و ابراز احساسات برخی دیگر از جمله صحنه های خاص و زیبای مراسم امروز بود.

 

دیدارهای فشرده دیپلماتیک رئیس جمهور در افتتاحیه کنفرانس

بعد از ترک سالن از سوی رهبر معظم انقلاب این محمود احمدی نژاد بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت و همه مسئولان هیئت های دیپلماتیک به  سوی احمدی نژاد هجوم برده و به گرمی از او استقبال کردند.

استقبال حاضرین در صحن آنچنان گرم و با حرارت بود که شروع برنامه رسمی کنفرانس را برای چند دقیقه ای با اشکال مواجه کرد و موجب شد تا علی لاریجانی رئیس جلسه تذکراتی را به حاضرین و میهمانان از پشت میکروفن بدهد.

با این حال مراسم افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به دیدارهای دیپلماتیک فشرده و کوتاهی برای رئیس جمهور تبدیل شد و او از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

با ترک سالن از سوی رئیس جمهور و وزاری وی از جمله حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و حسینی وزیر ارشاد، تذکرات چندباره رئیس مجلس افاقه کرد و هیئت های پارلمانی و نمایندگان سیاسی کشورها در جایگاه خود مستقر شدند و برنامه رسمی کنفرانس با سخنرانی خالد مشعل اغاز شد./

علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نظام‌های استکباری به دنبال حذف فلسطین از صحنه جغرافیایی و سیاسی هستند

سلیمی: نظام‌های استکباری به دنبال حذف فلسطین از صحنه جغرافیایی و سیاسی هستنددبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین توطئه نظام استکباری را که به دنبال پاک کردن مساله فلسطین از صحنه جغرافیایی و سیاسی جهان هستند، خنثی خواهد کرد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری در اولین روز اجلاس پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برای دفاع از مردم مظلوم این کشور تاثیر شگرفی بر اذهان و افکار عمومی جهانیان خواهد گذاشت، تصریح کرد: همزمان با برگزاری این اجلاس موج بیداری اسلامی نیز قطعا گسترش خواهد یافت و بدون شک و تردید در آینده‌ای نزدیک این موج آزادی‌خواه بنابر تصریح رهبر معظم انقلاب در قلب اروپا نفوذ و گسترش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین توطئه نظام استکبار را که به دنبال پاک کردن مساله فلسطین از صحنه جغرافیایی و سیاسی جهان هستند، خنثی خواهد کرد.

وی افزود: مطمئنا برگزاری این اجلاس در ایران تاثیر بسیار شگرفی بر تحولات منطقه و بین‌المللی دارد و وحدت کشورهای اسلامی و سایر کشورهای جهان توطئه پیچیده رژیم اشغالگر را خنثی می‌کنند.

نماینده مردم در مجلس، بیان کرد: برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در ایران نیز در عین حال برای مبارزه با ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی نیز روش بسیار خوبی‌ بود و نشان داد که ایران اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام  توانایی حل مشکلات بین المللی و منطقه‌ای  را دارد.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیان داشت: قطعا همزمان با برگزاری این اجلاس موج بیداری اسلامی در گسترش امواج خروشان ملت‌های اسلامی علیه جباران تاثیر گزار خواهد بود و موج بیداری اسلامی موثرتر از گذشته به راه خود ادامه خواهد داد.

 

اسدی عاصی رئیس مجلس اسلامی علوی لبنان:

ایران در مسیر حمایت از انتفاضه فلسطین هزینه‌ های زیادی متحمل شده است

 

اسدی عاصی: ایران در مسیر حمایت از انتفاضه فلسطین  هزینه‌ های زیادی متحمل شده استرئیس مجلس اسلامی علوی لبنان با اشاره به تاثیرات مهم بین‌المللی برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران ،یادآور شد: ایران سردمدار حمایت از انتفاضه فلسطین در جهان اسلام است.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

اسدی عاصی درگفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با مهم خواندن برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: هر کنفرانس بین‌المللی در جهان اهمیت خاص خود را دارد اما کنفرانس‌هایی که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و بیداری اسلامی در تهران تشکیل می‌شود، تاثیرگذارتر از همه آن اجلاس‌ها و همایش‌ها است.

رئیس مجلس علوی لبنان در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: ایران در طلیعه و صدر کشورهای حامی آرمان فلسطین است که در تداوم این مسیر هزینه‌های گزافی را پرداخت کرده است.

وی افزود: در حالی که بیشتر کشورهای عرب از پیگیری حقوق ملت فلسطین شانه خالی می‌کنند و خود را در قبال جنایات اسرائیل به خواب زدند، همچنان سردرمدار مبارزه با رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه‌اند.

اسد عاصی اظهار کرد: بسیاری از کنفرانس‌های بین‌المللی در حد حرف و سخن است درحالی که در ایران قول و فعل با هم همراه هستند. بنابراین از خداوند متعال موفقیت ملت و رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران را خواستارم.

وی با اشاره به شکل‌گیری بیداری اسلامی در منطقه گفت: هنوز این بیداری به مرحله رشد و کمال نهایی خود نرسیده چرا که فتنه‌ها، طایفه‌گری‌ها و آشوب‌گری‌ها با آن درآمیخته است .

رئیس مجلس علوی لبنان تصریح کرد: بیداری اسلامی در هیچ کشور و سرزمینی به ثمر نمی‌نشیند مگر آنکه رهبری فرزانه، فرهیخته و عالم و شجاع همچون رهبر انقلاب اسلامی ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی نبود مقاومت اسلامی در لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به شکست می‌انجامید. از این‌رو امروز بیداری اسلامی مرهون ایثارگری‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ ایران از زنده ماندن روحیه مقاومت در ملت‌های مسلمان است.

رئیس مجلس علوی لبنان تاکید کرد: تا زمانی که از بطن فلسطین بیداری اسلامی سرچشمه نگیرد همین وضعیت متزلزل ادامه خواهد یافت که بر همین اساس امید است هر چه زودتر فلسطینیان به صورت یکپارچه و امتی واحد مقابل دشمن صهیونیستی قرار گیرند و بر صهیونیست‌ها پیروز شوند و آنها را از سرزمین‌های اشغالی بیرون برانند.

 

محمود ابرش رئیس مجلس سوریه:

حمایت از مردم فلسطین؛ عامل اصلی هجمه کشورهای غربی به سوریه است

رئیس مجلس سوریه ،گفت:اگر می‌بینیم که کشور سوریه در معرض هرگونه هجمه کشورهای غربی قرار گرفته به علت این است که مردم این کشور همواره با مردم فلسطین هم‌صدا بوده اند.

محمود ابرش:حمایت از مردم فلسطین؛ عامل اصلی هجمه کشورهای غربی به سوریه استشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 محمود ابرش در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه اگر زمان به درازا بکشد مردم فلسطین به وطن خود بازمی‌گردند تصریح کرد: بازگشت مردم فلسطین به وطن خود حق مسلم آنها است.

رئیس مجلس سوریه افزود: براساس قطعنامه سازمان ملل کشورهای غربی هرچه بخواهند با اقدام‌ها و تبلیغ‌های دروغین حق مردم فلسطین را ضایع کنند نمی‌توانند حق بازگشت مردم فلسطین به کشور خود را ضایع کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است اسرائیلی‌ها روستاها را در فلسطین نابود کنند و شهرک‌های یهودی‌نشین را بسازند یادآور شد: مسئولان رژیم صهیونیستی نمی‌توانند با آواره کردن مردم فلسطین هویت را از آنها بگیرند.

ابرش ادامه داد: امروزه چهره مقاوم فلسطین به انتفاضه تبدیل شده است و این انتفاضه کرامت را پررنگ‌تر از گذشته در جهان اسلام ترسیم می‌کنند.

وی تصریح کرد: امروزه این سوال برای مردم دنیا به وجود آمده است که چگونه می‌توانیم انتفاضه مردم فلسطین را تقویت کرده و از خون شهدای فلسطین دفاع کنیم.

ابرش با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی‌از سال 1979 و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مانند انقلاب بر دفاع از حقوق مردم فلسطین تاکید کرده است، افزود: امروزه صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند با وسایل خود اذهان مردم دنیا را مخدوش کنند اما تمام مردم دنیا حقایق موجود در فلسطین را می‌دانند.

رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه دو کشور ایران و سوریه همواره همگام با مردم غیور فلسطین حرکت کرده اند و پرچم عدالت وحق را سرداده اند یادآور شد: کشور سوریه همواره هم‌صدا با مردم فلسطین و ایران در دفاع از حقوق فلسطین ایستادگی کرده است.

وی تاکید کرد: اگر می‌بینیم که کشور سوریه در معرض هرگونه هجمه کشورهای غربی قرار گرفته‌اند به علت این است که مردم این کشور همواره با مردم فلسطین هم‌صدا بوده اند.

ابرش ادامه داد: باتوجه به حمایت کشور سوریه از مردم فلسطین کشورهای غربی تلاش می‌کنند چهره سوریه را در جهان مخدوش کنند و این نخستین تیری است که کشورهای غربی به سمت سوریه نشانه رفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه روابط استراتژیک ایران و سوریه همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: دو کشور ایران و سوریه به عنوان حمایت‌کننده اصلی ملت فلسطین هستند و از نخستین روزهای انتفاضه حمایت خود را از فلسطین اعلام کرده‌اند.

رئیس مجلس سوریه افزود: حق انتفاضه فلسطین و مقاومت مردم این کشور است که صلاح در کف بگیرند و از حاکمیت مردم این کشور دفاع کنند.

رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه دو کشور ایران و سوریه به عنوان حامیان اصلی انتفاضه فلسطین به شمار می‌رود، گفت: باتوجه به حمایت سوریه از مردم فلسطین کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا چهره سوریه را در جهان مخدوش کنند.

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس شورای ملی افغانستان :

اسرائیل از نیل تا فرات به رویا پیوسته است

 

عبدالرئوف ابراهیمی :اسرائیل از نیل تا فرات به رویا پیوسته استرئیس مجلس شورای ملی افغانستان با بیان اینکه تمام صلح‌دوستان و آزادیخواهان جهان در کنار مردم مظلوم فلسطین هستند، گفت: جنایات بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی در فلسطین بر افکار عمومی جهان تاثیر گذاشته است و اسرائیل از نیل تا فرات به رویا پیوسته است.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 حاج عبدالرئوف ابراهیمی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: از کشور برادر جمهوری اسلامی ایران به دلیل میهمانی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس شورای ملی افغانستان با بیان اینکه تاریخ نشان داده است هرگاه ملتی برای رسیدن به استقلال بلند شده است زحمات خود را هدررفته ندیده است، گفت: کشورهایی که همواره به دنبال بدست آوردن استقلال بوده‌اند، به کمک حامیان خود ابرقدرت‌های دنیا را وادار به گرفتن حق خود کرده اند.

وی با بیان اینکه هر ملت آگاه و حق‌شناسی که خواهان استقلال باشد، علیه اشغال و تجاوز قرار می‌گیرد، یادآور شد: روحیه آزادی با اشغال تعارض دارد و ملت‌های خواهان آزادی نمی‌توانند به اشغال کشور دیگری بیندیشند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه انتفاضه بیانگر بیداری مردم فلسطین است، گفت: واژه انتفاضه فراگیر و دربرگیرنده حرکت‌های شجاعانه ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی است.

رئیس مجلس شورای ملی افغانستان با یادآوری اینکه مردم افغانستان ملتی هستند که سالیان زیاد رنج تجاوز را تجربه کرده‌اند، تصریح کرد: زمانی که مردم افغانستان بر علیه رژیم شوروی سابق به پا خواستند کسی فکر نمی‌کرد که ملت افغانستان به هدف خود برسد. این تصور را داشتند که اشغال افغانستان پایان ندارد و افغانستان از صحن بین‌المللی حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: ملت افغانستان با توکل به خدا برعلیه رژیم سابق شوروی به پا خواستند و با سربازی تمام و با قیمت خون پاک فرزندان خود استقلال را به دست آوردند و اتحاد شوروی را به زانو نشاندند.

ابراهیمی یادآور شد: هم‌اکنون نیز در کشور افغانستان جنگ وجود دارد، اما ملت افغانستان می‌توانند حاکم بر سرنوشت خود باشند و بر تمام مشکلات موجود فائق آیند.

وی با تاکید بر اینکه ملت فلسطین به زودی علیه رژیم صهیونیستی به پیروزی می‌رسد، تاکید کرد: تداوم ودرگیری در فلسطین این موضوع را به وجود آورده است که صهیونیست‌ها نمی‌توانند بسترهای لازم برای زندگی خود فراهم کنند و هم‌اکنون پس از گذشت 6 دهه جنگ در فلسطین، صهیونیست‌ها زندگی خوبی را تجربه نمی‌کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه امروز از برکت خون شهدای فلسطین معاملات جهانی به سود فلسطین دستخوش تغییرات جدی شده است، تاکید کرد: اکنون با وجود تلاش‌های گسترده رژیم صهیونیستی، کشور فلسطین دیگر تنها نیست و تمام صلح‌دوستان و آزادیخواهان جهان در کنار مردم فلسطین هستند.

رئیس مجلس شورای ملی افغانستان تاکید کرد: بیشتر کشورهای جهان طرفدار تشکیل فلسطین مستقل هستند و این موضوع به‌زودی محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه چگونه می‌توان رفتار و کردار کشورهای غربی را که حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیرند منطقی برشمرد، گفت: افکار عمومی جهان چگونه می‌تواند کشتن مردم را نادیده بگیرد.

ابراهیمی یادآور شد: قتل بی‌رحمانه طفل 12 ساله در فلسطین که یکی از هزاران مورد از کشتار بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی بود در افکار عمومی جهان اثر کرده است و اسرائیل از نیل تا فرات به رویا پیوسته است.

رئیس مجلس شورای ملی افغانستان از تشکیل دولت مستقل فلسطین تحت ریاست محمودعباس حمایت کرد و تصریح کرد: درخواست تشکیل دولت مستقل فلسطین همسو با منشور سازمان ملل بوده و از تمام کشورها می‌خواهم که از درخواست فلسطین حمایت کنند.

 

شیخ محمود آشور معاون دانشگاه الازهر ورئیس مجمع تقریب مذاهب مصر:

لزوم شکل‌گیری امت واحده اسلامی در دنیای اسلام

معاون دانشگاه الازهر مصر با اشاره به اهمیت شکل‌گیری امت واحده اسلامی در دنیای اسلام گفت: این امر باعث می شود که کل سرزمین های اشغالی از دست صهیونیست‌ها آزاد شود.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

شیخ محمود آشور: لزوم شکل‌گیری امت واحده اسلامی در دنیای اسلام

شیخ محمود آشور در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ، گفت: جهاد اسلامی یکی از مولفه های با اهمیت در پایان بخشیدن به غصب سرزمین های اشغالی از سوی صهیونیست‌هاست.

رئیس مجمع تقریب مذاهب مصر تصریح کرد: بسیار ارزشمند و گرانقدر است که امروز امت اسلامی با مولفه ها و بنیان های اصیل خود شکل گیرد و توسعه یابد چرا که در سایه این اتفاق است که می توان بردشمنان انسانیت و بشریت غلبه کرد.

وی افزود: اگر امت واحده اسلامی تشکیل کشود و همه ملت‌های مسلمان هم‌کلام مقابل قدرت های جهان بایستند مشکلات دنیای اسلام برطرف می شود.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی با کمترین وجه اشتراک توانستند ارز واحد را در میان خود را به وجود بیاورند و در سایه آن روابط را میان خود تحکیم بخشند ولی متاسفانه مسلمانان از یکدیگر بسیار دور هستند و همین مسئله باعث سوءاستفاده سلطه‌گران شده است.

معاون دانشگاه الازهر مصر اظهار کرد: غربی‌ها امروز از جنایت‌ها و سرسختی‌های اسرائیل حمایت می کنند در حالی که اگر ملت‌های مسلمان باهم وحدت داشته باشند خود به خود اسرائیل از صحنه خارج، اسلام پیروز و فلسطینیان به سرزمین های مادری خود بازمی گردند.

وی ادامه داد: ملت قهرمانان و جوانان مصر با قلب و جان خود برای آزادی سرزمین‌های اشغالی خود تلاش می کنند چرا که جهاد را یک واجب عینی می دانند.

شیخ محمود آشور تاکید کرد: دشمنان وقیحانه و با صدای بلند از ظلم صهیونیست‌ها حمایت می کنند و بر پایمال شدن حقوق آنها چشم می پوشند.

وی افزود: صهیونیست ها کسانی هستند که صاحبان حق را از سرزمین‌های مادری خود رانده اند اما کشورهای غربی هیچ یاری و مددی به فلسطینیان نمی کنند از این رو انتظار آن است که مومنان در قالب امت واحده اسلامی برای آزادی فلسطین ضد ستمکاران و طاغوتیان جهان تلاش کنند.

وی هم دردی ملت های اسلامی با فلسطینیان را ضروری و لازم خواند و یادآور شد: اگر کوتاهی در این زمینه صورت گیرد نسل آینده آن را بر ما نمی بخشد بنابراین همه مسلمانان باید از اهل حق که همانا فلسطینیان باشند با تمام وجود پشتیبانی کنند تا حق پایمال شده‌شان به آنها برگردد.

وی افزود: ملت فلسطین در آینده نزدیک در کل سرزمین مادری خود با شادی زندگی می کند.

مبارک الخلیفی رئیس مجلس قطر:

تحقق صلح عادلانه در خاورمیانه در گرو پایبندی رژیم صهیونیستی به مقررات بین‌المللی است

رئیس مجلس قطر گفت: باید صدای حق را شنیده و به ندای فلسطینیان گوش فرا دهیم تا به این وسیله زمینه برای تحقق صلح عادلانه و همبستگی در خاورمیانه فراهم شود و این تنها زمانی امکانپذیر است که رژیم صهیونیستی به مقررات بین‌المللی پایبند باشد.

مبارک الخلیفی: تحقق صلح عادلانه در خاورمیانه در گرو پایبندی رژیم صهیونیستی به مقررات بین‌المللی استشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

 مبارک الخلیفی در پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: دولت قطرهمواره حمایت‌های خود را از تشکیل کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل اعلام کرده و می‌کند.

وی  با تقدیر از سخنان رهبر معظم انقلاب و رئیس دولت و مجلس ایران گفت: در پرتو تحولات منطقه شاهد انقلاب‌های پی‌درپی و سریع در منطقه هستیم که یکی از مهمترین آنها موضوع فلسطین است.

رئیس مجلس قطر با بیان اینکه فلسطین با توطئه بین‌المللی به دست اسرائیل افتاده گفت: امروز برادران فلسطینی‌ دچار وحشی‌گری اسرائیل شده و با محاصره وگرسنه نگه داشته شدن دچار صدمات سنگینی شده‌اند.  

وی ساخت شهرکها، دیوارنژادپرستانه و یهودی‌سازی قدس را از دیگر اقدامات ظالمانه اسرائیل عنوان کرد.

الخلیفی بازگشت آوارگان و توقف شهرک‌سازی را تنها راه ایجاد صلح و ثبات در منطقه عنوان کرد وگفت: حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل فلسطین تنها با مردم فلسطین است.

وی با تاکید بر اینکه دولت قطر حمایت‌های گسترده‌ای را از ملت فلسطین داشته تا در طرح آنها در سازمان ملل به نتیجه برسد، گفت: ما اقدامات دولت خودگردان را برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل تایید می‌کنیم.

الخلیفی گفت: امیر کشور ما دراجلاس سازمان ملل گفت باید صدای حق را شنیده و به ندای فلسطینیان گوش فرا دهیم تا به این وسیله زمینه برای تحقق صلح عادلانه و همبستگی در خاورمیانه فراهم شود و این تنها زمانی امکانپذیر است که اسرائیل به مقررات بین‌المللی پایبند باشد.

 

وی گفت: ما از عضویت کشور مستقل فلسطین درسازمان ملل حمایت می‌کنیم و امیدواریم که ملت فلسطین با چنگ زدن بر ریسمان خدا و با همبستگی و تشریک مساعی به نتیجه برسند./

 

احمد بحر نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین:

 کسی حق معامله با سرزمین اسلامی فلسطین را ندارد

نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین با بیان اینکه فلسطین سرزمینی اسلامی است تاکید کرد: هیچ گروهی حق ندارد در مذاکره و گفت‌وگو سرزمین اسلامی فلسطین را معامله کند.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

احمد بحر : کسی حق معامله با سرزمین اسلامی فلسطین  را ندارد

احمد بحر در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: به نام ملت فلسطین و مجلس قانونگذاری آن از رهبری ایران ، دولت و ملت ایران برای برگزاری این کنفرانس و حمایت 30 ساله از ملت فلسطین تشکر می‌کنم.

نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین افزود: انتفاضه هنگامی شروع شد که شارون جنایتکار وارد مسجدالاقصی شد و آن را به آتش کشید.

وی با درود بر تمام شهدای فلسطین و گرامیداشت یاد آنها تاکید کرد: به همه شهدای فلسطین و همه آزادگان جهان درود می‌فرستیم و اعلام می‌کنیم خون شهدای ما پایمال نخواهد شد و به زودی به پیروزی خواهیم رسید.

احمد بحر ادامه داد: مسجدالاقصی دومین قبله مسلمین و سومین حرمین شریفین است که امروز متاسفانه در بدترین وضعیت قراردارد و رژیم صهیونیستی به دنبال نابود کردن این مکان مقدس است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال نابودی مسجدالاقصی است، گفت: تمام تلاش این رژیم برای نابودی و چپاول آثار اسلامی در قدس است و برای این اقدام ازهیچ کاری فروگذار نمی‌کند.

نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین با محکوم کردن فعالیت‌های عمرانی اسرائیل در قدس شریف تاکید کرد: احداث دیوار حائل در شهر قدس و افزایش شهرک‌های یهودی‌نشین و احداث هتل‌ها و کازینوهای مختلف در این شهر برای نابود کردن قدس شریف است.

احمد بحر تصریح کرد: هم‌اکنون 2 میلیون فلسطینی را از شهر قدس آواره کرده‌اند و این به معنی باقی ماندن تنها 12 درصد از ساکنان اصلی در آن است.

وی با محکوم کردن اعمال تروریستی عمال صهیونیستی ادامه داد: رفتارهای این رژیم مخالف قوانین انسانی و اسلامی است و اسرائیل خود را کشوری فراقانونی در نظام بین‌الملل می‌داند.

احمد بحر تصریح کرد: ملت فلسطین با دست خالی در مقابل نیروهای جنایتکار رژیم صهیونیستی ایستاده است و به زودی قدس شریف را آزاد می‌کند.

وی اهلام التمیمی را بزرگترین زندانی زن جهان خواند و گفت:‌ رژیم صهیونیستی این زن را به دلیل ایستادگی و مقاومت به 1580 سال زندان محکوم کرده است که این نشاندهنده قصاوت و بی‌رحمی این رژیم در مقابل فلسطینیان است.

وی با انتقاد از سکوت کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد:‌ باید از سازمان‌های بین‌المللی و مقامات کشورهای غربی پرسید تا به امروز برای احقاق حقوق ملت فلسطین چه اقدامی انجام داده‌اند؟

نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین افزود:‌ ما از غزه و از داخل محاصره به این کنفرانس آمده‌ایم تا اعلام کنیم یا می‌میریم یا شربت شهادت را می‌نوشیم.

وی با تاکید بر بهار عربی در کشورهای اسلامی گفت: هم‌اکنون ملت فلسطین به حمایت همه کشورهای اسلامی نیاز دارد تا با تاسیس کشور مستقل فلسطین، قدس شریف برای همیشه آزاد شود.

احمد بحر ادامه داد: سرزمین فلسطین،‌ سرزمین اسلام است و هیچ کس حق ندارد آن را در مذاکره و سازش معامله کند.

رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین با تاکید بر بازسازی ویرانه‌های جنگ، گفت: ملت‌های مسلمان و سازمان کنفرانس اسلامی برای بازسازی‌ ویرانه‌های جنگ اقدام عاجلی کنند و برای این منظور صندوق جهانی را در حمایت از بازسازی ویرانه‌های فلسطین تاسیس کنند.

نایب‌رئیس مجلس قانونی فلسطین ادامه داد: از محمودعباس می‌خواهم با ملت فلسطین به صراحت سخن بگوید و ملت فلسطین را از جزئیات اقدامات و گفت‌وگوها با کشورهای غربی آگاه سازد./


جمعه عبدالحمید رئیس ائتلاف جوانان انقلابی مصر

جوانان مصری از بازگشایی دوباره سفارت اسراییل در قاهره جلوگیری خواهند کرد

رئیس ائتلاف جوانان انقلابی مصر با بیان اینکه نزدیک به سه هزار جوان مصری در روز قدس سفارت اسراییل را اشغال کردند،گفت: جوانان مصری با حمایت ۸۵ میلیون جمعیت این کشور از بازگشایی دوباره سفارت اسراییل در قاهره جلوگیری خواهند کرد.

جوانان مصری از بازگشایی دوباره سفارت اسراییل در قاهره جلوگیری خواهند کردشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

جمعه عبدالحمید در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: من امروز حامل پیغام گرم و صمیمانه جوانان و ملت انقلابی مصر به ملت ایران هستم.

رئیس ائتلاف جوانان انقلابی مصر،افزود: از خداوند سپاسگذارم که با سقوط یکی از بزرگترین دیکتاتورهای قرن حاضرمهمترین مانع در مقابل اتحاد ملت مصر و ایران و ائتلاف مسلمانان برای مبارزه با رژیم صهیونیستی را از بین برد.

وی با یادآوری تظاهرات روز قدس در قاهره و اشغال سفارت اسراییل در این کشور تصریح کرد: در روز قدس نزدیک به سه هزار جوان مصری به سمت سفارت ر‍ژیم صهیونیستی تظارهرات کردند و خواستار اخارج سفیر این کشور از مصر شدند.

جمعه عبدالحمید ادامه داد: به طور حتم ملت مصر نخواهند گذاشت که سفیر اسراییل به مصر بازگردد و سفارت خانه این رژیم همچون سال های قبل به فعالیت خود در مصر ادامه دهد.

رئیس ائتلاف جوانان انقلابی مصر تآکید کرد: اگر بعضی از مزدوران مبارک مانند ژنرال طنطاوی مردم مصر را به حال خود رها کنند کشور مصر با 85 میلیون جمعیت اسراییل را برای همیشه از مصر خارج خواهد کرد./

احمد شکور رئیس اداره مسلمانان قفقاز:

وحدت و اتحاد میان مسلمانان ؛راه غلبه بر رژیم منزوی صهیونیستی

رئیس اداره مسلمانان قفقاز با اشاره به لزوم شکل‌گیری وحدت و اتحاد میان مسلمانان برای پیروزی انتفاضه در سرزمین‌های اشغالی، اظهار کرد: امروز رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی در انزوای کامل قرار دارد و اتحاد مسلمانان راه غلبه بر این رژیم است.

احمد شکور: وحدت و اتحاد میان مسلمانان ؛راه غلبه بر رژیم منزوی صهیونیستیشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

احمد شکور در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی ایران در برگزاری این کنفرانس گفت: جهان اسلام حامی آرمان فلسطین است که این ایده را امام خمینی (ره) در ذهن ملت‌های مسلمان بنیان گذاشت.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز تصریح کرد: خیل عظیم مسلمانان و حق‌طلبان آزادیخواه جهان خواهان آزادی قدس شریف و سرزمین‌های اشغالی از دست صهیونیست‌های غاصب هستند و این مسئله را در سراسر جهان فریاد می‌زنند.

وی رهایی قدس شریف را مطالبه نخست مسلمانان و آزادگان جهان دانست و افزود: اسرائیل ریشه بسیاری از مشکلات جهان اسلام است به همین خاطر خیزش‌های مردمی منطقه آزادی سرزمین‌های اشغالی را جزو مطالبات خود بیان می‌کنند.

احمد شکور با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین اظهار کرد: وحدت و اتحاد مسلمانان راه پیروزی انتفاضه است که بعد از رفع اشغالگری در آن سرزمین‌ها و بازگشت آزادگان، برگزاری انتخابات با شرکت همه ساکنان  فلسطین اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان فلسطین می‌تواند نظام سیاسی این کشور را رقم بزند و همه سیاست‌ها باید در جهت همین نظریه هدفگذاری شود.

وی افزود: سازمان ملل متحد باید برای احقاق حق ملت فلسطین یک قطعنامه قاطع صادر کند. چرا که تداوم تجاوز و جنایت از سوی صهیونیست‌ها نه تنها موجب آرامش سرزمین‌های اشغالی نمی‌شود، بلکه احساس مردم جهان را نیز جریحه‌دار می‌کند.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز اظهار کرد: موج بیداری اسلامی حامی فلسطینیان است چرا که در همه تظاهرات مردمی شعارهای ضدصهیونیستی سر داده می‌شود به ویژه آنکه در میدان التحریر قاهره مصری‌ها خواهان لغو پیمان کمپ‌دیوید شدند.

وی با محکوم کردن ادامه ساخت شهرک‌‌های صهیونیست‌نشین در مناطق فلسطینی ادامه داد: امروز رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی در انزوای کامل قرار دارد و بیش از 130 کشور دنیا به طرح تشکیل کشور مستقل فلسطینی رأی دادند./

یحیی سعود عضو پارلمان اردن:

رفتارهای رژیم صهیونیستی رفتاهای خلاف قانون و مقررات بین المللی است

عضو پارلمان اردن با بیان اینکه ملت فلسطین برای دستیابی به آرمان های خود شهدای بسیاری را تقدیم کرده است، گفت: در طول سالهای گذشته ملت فلسطین برای دستیابی به هدف والای خود یعنی ازادی قدس شریف تلاش بسیاری کرده است و فزندان بسیاری را قربانی این راه مقدس خود کرده است.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

یحیی سعود:رفتارهای رژیم صهیونیستی رفتاهای خلاف قانون و مقررات بین المللی است "یحیی سعود" در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: از دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین مجلس این کشور برای دعوت هیئت پارلمانی کشور اردن به این کنفرانس صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.

این عضو پارلمان کشور اردن افزود: از قرارداد دارفور تا به امروز ملت فلسطین در ظلم وستم قرار دارد و در این راستا شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه ملت فلسطین برای دستیابی به آرمان های خود شهدای بسیاری را تقدیم کرده است ، گفت: در طول سالهای گذشته ملت فلسطین برای دستیابی به هدف والای خود یعنی ازادی قدس شریف تلاش بسیاری کرده است و فزندان بسیاری را قربانی این راه مقدس خود کرده است.

این عضو پارلمان اردن تصریح کرد: متأسفانه هم اکنون ملت فلسطین تنها با رژیم صهیونیستی مبارزه نمی کند بلکه در جنگ با همه کشورهای استکباری است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد الدوره ادامه داد: رفتارهای رژیم صهیونیستی رفتاهای خلاف قانون و مقررات بین المللی است و این رژیم برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

یحی سعود با بیان اینکه انتفاضه ملت فلسطین تا پیروزی کامل این ملت ادامه دارد افزود: مردم فلسطین تا پیروزی کامل و آزادی قدس شریف به مبارزه خود ادامه می دهند و به طور حتم انتفاضه فلسطین تا رسیدن به این هدف ادامه خواهد داشت./

وهت قره‌واغی رئیس اتحادیه جهانی علمای اسلام:

بزودی؛ آزادی فلسطین از طریق آزادی ملت‌های مسلمان تحقق می‌یابد

وهت قره‌واغی : بزودی؛آزادی فلسطین از طریق آزادی ملت‌های مسلمان تحقق می‌یابدرئیس اتحادیه جهانی علمای اسلام با سپاسگذاری از رهبر، دولت و ملت ایران گفت: کنفرانسی که امروز شاهد برگزاری آن هستیم پیام اتحاد و حمایت از ملت مظلوم فلسطین را برای تمام جهانیان به دنبال دارد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

وهت قره‌واغی آرمان فلسطین را آرمان حقیقت‌خواه امت اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز فلسطین درگیر دائمی با اشغالگران صهیونیست است. فلسطینی که به منزله شاخص کلی برای بیداری امت اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اولین نتایج متفرق شدن امت اسلامی در قرن پنجم هجری پراکندگی و در نهایت اشغال فلسطین، قدس و شامات از سوی فرنگی‌ها بود، گفت: اما وقتی به صورت یکپارچه و با تلاش نورالدین زنگی و صلاح‌الدین ایوبی مبارزات را آغاز کردند موفق به آزادی قدس شریف شدند.

وی گفت: بار دیگر اشغالگران در قرن 14 با حمایت استعمار جهانی به ویژه انگلیس و فرانسه و پس از آن با حمایت نامحدود آمریکا فلسطین را اشغال کردند.

قره‌واغی گفت: امروز به صورت آشکار می‌بینیم که شاخص دشمن صهیونیستی که سرشار از بحران است رو به افول گذاشته، اما شاخص امت اسلامی رو به بالا است و می‌دانیم که پیروزی عاقبت از آن پرهیزگاران است.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردم مسلمان ایران با ایستادگی در مقابل دشمن انقلاب را به پیروزی رساندند و بعد از آن حمایت‌های مادی و معنوی خود را از ملت فلسطین به صورت آشکارا اعلام کردند.

قره‌واغی با تاکید بر اینکه امروز بوی نسیم بهار عربی را احساس می‌کنیم، گفت: فاصله ما تا آزادی قدس شریف کوتاه است چرا که می‌بینیم مردان مزدوری همچون مبارک و بن‌علی سرنگون شدند.

وی با تاکید بر اینکه ایمان داریم آزادی فلسطین از طریق آزادی ملت‌های مسلمان تحقق می‌یابد، ادامه داد: ملت‌ها در زیر زنجیر سرکوب و دیکتاتوری نمی‌تواند آزادی‌بخش و آزادگر باشند.

رئیس اتحادیه جهانی علمای اسلام تاکید کرد: آنچه از اسلوو تا امروز تلاش در جهت صلح نامیده شده با شکست مواجه بوده است. به همین دلیل ملت اسلامی باید برای گزینه مقاومت آماده شود و همه کشورها باید تمام تلاش خود را برای حمایت از فلسطین به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه امت‌های اسلامی باید تلاش کنند تا قدرت‌ علمی، اقتصادی و نظامی به دست بیاوروند، گفت: ما در اتحادیه جهانی علمای اسلام با بیش از 45 هزار عالم با قدرت در کنار ایران می‌ایستیم تا تلاش‌های این کشور برای دستیابی به فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز به نتیجه برسد.

قره‌واغی با تاکید بر اینکه ملت‌ها باید پایبند روش‌های صحیح باشند گفت: امیدواریم این کنفرانس صرفاً جنبه رسانه‌ای نداشته و نتایج عملی به دنبال داشته باشد./


لاریجانی دردیدار با محمدبن مبارک الخلیفی همتای قطری مطرح کرد:

تاکید امت اسلام بر احقاق حقوق ملت فلسطین

تاکید امت اسلام بر احقاق حقوق ملت فلسطینعلی لاریجانی اعلام کرد مجلس شورای اسلامی از گسترش مناسبات بین دو کشور ایران و قطر حمایت می‌کند.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی فلسطین در تهران بعد از ظهر روز شنبه با محمدبن مبارک الخلیفی همتای قطری خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار علی لاریجانی حضور گسترده روسای مجلس و سایر مقامات پارلمانی و سیاسی کشورهای مختلف اسلامی و غیراسلامی در این کنفرانس را نشانه اهمیت موضوع فلسطین در عصر حاضر خواند و گفت: این کنفرانس دربر دارنده اهتمام و تاکید امت اسلام بر احقاق حقوق ملت فلسطین و پایانی بر ظلم چند دهه‌ای رژیم صهیونیستی علیه آنان است.

وی در ادامه این دیدار با انتقاد از مواضع متناقض دولت آمریکا در قبال موضوع فلسطین و تحولات منطقه‌ای یادآور شد: آمریکا حاضر به پذیرش قدرت بالقوه جهان اسلام در حل بحران‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی نیست و در موضوع فلسطین ملت مظلوم این سرزمین باید هزینه و بهای سنگین این رفتارهای متناقض از سوی آمریکا را بپردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و قطر اظهار کرد: روابط و مناسبات دو کشورصرفاً متوقف به روابط همسایگی نیست و بین جمهوری اسلامی ایران و قطر رایزنی‌ها و همکاری‌های گسترده‌ای در مورد موضوعات متنوع منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد که باید استمرار یابد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت گسترش روابط اقتصادی در کنار مناسبات سیاسی نیز گفت: باید از تمام فرصت‌ها برای باز شدن افق‌های نوین در روابط اقتصادی به ویژه سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور در زمینه‌های مختلف استفاده کرد و مجلس شورای اسلامی از این توسعه مناسبات حمایت می‌کند.

در ادامه این دیدار هم‌چنین محمد مبارک الخلیفی رییس مجلس قطر ضمن تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری این کنفرانس گفت: برگزاری این کنفرانس در این منطقه حساس برای ملت فلسطین بسیار حائز اهمیت است و سخنان مقام معظم رهبری در افتتاحیه این کنفرانس و تاکید ایشان بر احقاق حقوق ملت فلسطین شایسته تقدیر بود.

رییس مجلس قطر تاکید امیر قطر بر گسترش روابط در زمینه‌های مختلف نوین اقتصادی و استمرار آمد و شدهای سیاسی را نشانه سطح بالای مناسبات فیمابین دانست و گفت: این مناسبات باید متناسب با ظرفیت‌ها گسترش یابد.

وی در پایان خواستار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری‌ها و روابط اقتصادی بین دو کشور شد.

لاریجانی در دیدار با محمود الابرش رئیس مجلس خلق جمهوری عربی سوریه:

حمایت از انتفاضه دلیل عمده خصومت غرب با سوریه است

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از دلایل عمده خصومت غرب با سوریه قرار داشتن این کشور در خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی و حمایت از انتفاضه مردم مظلوم فلسطین است.

حمایت از انتفاضه دلیل عمده خصومت غرب با سوریه استشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

محمود الابرش رئیس مجلس خلق جمهوری عربی سوریه بعدازظهر امروز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به برگزاری کنفرانس حمایت از فلسطین در تهران، از حمایت‌های مردم و دولت سوریه از آرمان فلسطین طی سال‌های اخیر تقدیر کرد و گفت: یکی از دلایل عمده خصومت غرب با سوریه قرار داشتن این کشور در خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی و حمایت از انتفاضه مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مداخلات خارجی در امور داخلی سوریه افزود: مداخله برخی کشورهای غربی در امور داخلی سوریه امری مذموم بوده و به پیچیده‌تر شدن شرایط در این کشور منجر می‌شود.

وی در ادامه گفت:  امیدواریم که اصلاحات آقای بشار اسد هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

در ادامه این دیدار محمود الابرش رئیس مجلس خلق جمهوری عربی سوریه با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران در برگزاری کنفرانس حمایت از فلسطین گفت: سوریه و جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاع از آرمان فلسطین همواره در جهان اسلام پیشرو بوده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: رهبری سوریه روند ایجاد اصلاحات در کشور را آغاز کرده که نتایج خوبی در بر خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: از تعدادی از کشورها سلاح وارد سوریه می‌شود، بعد از آنکه نتوانستند به شورش‌های خیابانی ادامه دهند اکنون دست به ترور زده‌اند و روزانه ترور می‌کنند که مشغول مقابله با آنها هستیم.

رئیس مجلس سوریه تاکید کرد: دولت و ملت سوریه متحد علیه توطئه‌های خارجی اقدام می‌کند.

رمضان عبدالله دبیر کل جهاد اسلامی:

هیچ کشوری حق ندارد از خاک فلسطین چشم‌پوشی کند

رمضان عبدالله: هیچ کشوری حق ندارد از خاک فلسطین چشم‌پوشی کنددبیر کل جهاد اسلامی در پنجمین همایش حمایت بین‌المللی از انتفاضه فلسطین گفت: مردم سراسر فلسطین و قدس به پا خواسته‌اند تا همانند مردم انقلابی مصر از حقوق خود دفاع کنند و این راهی جز مقاومت ندارد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

رمضان عبدالله با تشکر از انقلاب اسلامی در برپایی چنین کنفرانسی سخنان خود را در سه عنوان تقسیم کرد و گفت: در بخش اول به این موضوع خواهم پرداخت که ما کدام فلسطین را می‌خواهیم و در بخش دوم به این موضوع که با چه وسیله و از چه راهی به این موضوع می‌رسیم، خواهم پرداخت و در بخش سوم اینکه این موضوع در پرتو کدام موازنه قدرت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما کدام فلسطین را می‌خواهیم، گفت: ملاحظه کردید که چه غوغا و جنجالی در زمانی که رهبر رسمی فلسطین درخواست خود را مبنی بر عضویت کشور فلسطین با مرزهای 1967 به سازمان ملل تقدیم کرد برپا شد.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه فلسطینی‌ها به دنبال فلسطین‌ می‌گردند، گفت: آنچه که در حال حاضر پیش آمده فلسطینی است که به 22 درصد از فلسطین تاریخی مچاله شده. این واقعیتی است که درصددند آن را به‌عنوان حقیقتی انکارناپذیر به تمام جهان بقبولانند که کل فلسطین همین است.

عبدالله با تاکید بر اینکه فلسطین از رفح تا رأس‌الناقوره و از دریا تا رودخانه کشیده شده است، گفت: ما فلسطینی را می‌خواهیم که یک ذره از آب یا خاک آن کم نشده باشد و کسی که در این زمینه بحث و جدالی کند به این معنا است که می‌خواهد آنچه را مدنظر اسرائیل است به‌عنوان واقعیت مطرح کند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کشوری حق ندارد از خاک فلسطین چشم‌پوشی کند، ادامه داد: همچنین هیچ کس حق ندارد ما را مجبور کند که مشروعیت اسرائیل را به رسمیت بشناسیم.

دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: وقتی 125 کشور گردهم آمده و تشکیل کشور مستقل فلسطین با مرزهای 1967 را تایید می‌کنند برای ما چندان خوشایند نیست علی‌رغم اینکه به رسمیت شناختن تشکیل کشور  فلسطین از سوی جامعه جهانی مهم است اما این موضوع در ظاهر رحمت است ولی در باطن عذاب.

وی بیان کرد: تا زمانی که آمریکا لیدر است ما انتظار نداریم که انصاف رعایت شده و حق ما داده شود. آمریکا انتظار دارد در مقابل کارهایی که انجام می‌دهد ما از حق خود بگذریم و یا مشروعیت اسرائیل را بپذیریم.

عبدالله با تاکید بر اینکه اسرائیل یک مهاجم بیگانه است که با سلاح غرب در منطقه ظاهر شده است، گفت: ما به هیچ طریقی نمی‌توانیم این رژیم را به رسمیت بشناسیم و تنها راه رسیدن به حقوق خود را مقاومت در برابراسرائیل می‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه اسرائیل با بورس سیاسی به‌وجود نیامد، ادامه داد: این رژیم با اقدامات تروریستی و کشتار در منطقه حاکم شد.

عبدالله تاکید کرد: راه رسیدن به فلسطین حقیقی مذاکرات، عقب‌نشینی یا پذیرش طرح‌های سازمان‌های بین‌المللی نیست.چه ارزشی دارد 123 کشور ما را به رسمیت بشناسند اما ما حتی بر یک سانتیمتر از خاک کشور خود حاکمیت نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه هیچ راهی جز مقاومت وجود ندارد، گفت: ما طی 20 سال اخیر راه‌های مختلف را آزموده‌ایم اما نتیجه‌ای جز کشتار و امتیاز دادن‌ها و تضییع حقوق فلسطینی‌ها را شاهد نبودیم.

او گفت: ما به هیچ‌کس اختیار تام برای تصمیم‌گیری در مورد تشکیل کشور مستقل فلسطین نمی‌دهیم. متاسفانه تشکیلات خودگردان زیر چتر دشمن زمین‌ها را یهودی می‌کند که این باید تصحیح شود که این راهی جز مقاومت و جهاد ندارد.

عبدالله مهمترین عامل در موازنه قدرت را بیداری ملت‌ها دانست و گفت: شاهد بودیم که رئیس قبلی موساد انقلاب‌های عربی را حامل خیر برای ملت‌های منطقه و شر برای اسرائیل عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی آشکار شده و ملت‌ها برای بازپس‌گیری آرمان‌ها و سرزمین خود بیدار شده‌اند، ادامه داد: ما عدالت، آزادی و کرامت انسانی می‌خواهیم ولی حاضر نیستیم در برابر اسرائیل زانو زده و بردگان آمریکا شویم.

دبیر کل جهاد اسلامی گفت: ما با مقاومت در راه پیروزی گام برمی‌داریم و ملت فلسطین با برافراشتن پرچم فلسطین کرامت خود را بازپس خواهد گرفت./

کنفرانس بین‌المللی تهران می تواند الهام‌بخش شکل‌گیری دولت مستقل فلسطین باشدلقمان حکیم نایب رئیس مجلس اندونزی: کنفرانس بین‌المللی تهران می تواند الهام‌بخش شکل‌گیری دولت مستقل فلسطین باشد

نایب رئیس مجلس اندونزی باتاکید بر وحدت همه دنیای اسلام جهت شکل‌گیری دولت مستقل فلسطینی تاکید کرد: کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران می تواند الهام ‌بخش شکل‌گیری دولت مستقل فلسطین باشد.

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

لقمان حکیم در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت:‌ جهان امروز در حال مبارزه با هرگونه بی‌عدالتی تبعیض و ناامنی است از این روز وظیفه همه ملت‌هاست که با اتحاد کامل زندگی صلح‌امیز را در دنیا پیگیری کنند.

نایب رئیس مجلس اندونزی تصریح کرد: گردهمایی و همایش بین‌المللی در تهران حامی برقراری عدالت در سرزمین‌های اشغالی است از این رو همگان باید در زدودن اشغالگری در سرزمین فلسطین باهم همکاری و وحدت کنند.

وی افزود: توقف هرگونه اشغال در سرزمین‌های فلسطین براساس ارزش‌های اسلامی باید پیگیری شود حتی اگر سردمداران مدعی دموکراسی در جهان با اعمال قدرت مقابل آن بایستند.

رئیس هیات پارلمانی اندونزی در کنفرانس بین‌المللی تهران اظهار کرد: به رسمیت شناختن فلسطین از سوی سازمان ملل متحد خواست همه ملت‌های مسلمان است که باید با وحدت و اتحاد یک‌پارچه میان جهان اسلام محقق شود.

وی ادامه داد: در قانون اساسی جمهوری اندونزی استقلال هر ملتی سوای استعمار جهانی خلاف حقوق بشر و انسانیت دانسته شده و مشارکت در احقاق حقوق ملت‌ها به رسمیت شناخته شده است.

لقمان حکیم اظهار کرد: اندونزی هرآنچه که در توان داشت در ارتقا توانمندی نیروی انسانی فلسطینیان و احداث بیمارستان‌ها و پروژه‌های عمرانی در سرزمین‌های اشغالی در طبق اخلاص گذاشت و هرگونه شهرک‌سازی صهیونیست ها را در این سرزمین‌ها محکوم کرد.

نایب رئیس مجلس اندونزی تاکید کرد: عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد نباید از سوی قدرت‌های جهانی وتو شود و امید است که این کنفرانس الهام بخش شکل گیری دولت مستقل فلسطینی باشد./

ابراهیم جعفری نخست‌وزیر سابق عراق:

استعمارگری صهیونیست‌ها در فلسطین رو به پایان است

ابراهیم جعفری: استعمارگری صهیونیست‌ها در فلسطین رو به پایان استنخست‌وزیر سابق عراق با بیان اینکه هیچ‌کشور استعماری در مستعمرات خود باقی نمانده است، گفت: همچنان که بریتانیای کبیر مجبور به ترک مستعمرات خود شد رژیم صهیونیستی نیز کشور فلسطین را رها خواهد کرد.

 

شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

ابراهیم جعفری در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: سرزمین فلسطین سرزمین مبارک و گرانقدری است و سرنوشت آن برای همه مسلمانان بااهمیت است.

نخست‌وزیر سابق عراق افزود: موضوع فلسطین تنها موضوع مردم فلسطین واعراب نیست بلکه موضوع یک میلیارد مسلمان جهان است.

وی با بیان اینکه فلسطین زادگاه بسیاری از قهرمانان است، گفت: یاد و خاطره شهیدان فلسطین مانند قسام و موسوی را گرامی می داریم و اعلام می کنیم فلسطین متعلق به همه ملت‌هاست.

جعفری افزود: همه انقلابیون کشورهای اسلامی تجربه زندگی در این کشور را دارند و از ملت و فرهنگ مردمان فلسطین در مبارزه خود الهام گرفته‌اند.

وی با نام بردن از شهید نواب صفوی تصریح کرد: شهید نواب صفوی یکی از انقلابیون ایران بخشی از آموزش‌ها خود را در کشور فلسطین تجربه کرده و بعد از آن به کشور خود ایران سفر کرده و در جریان انقلاب اسلامی نقش پررنگی ایفا کرده است.

وی ادامه داد: من و بسیاری از رهبران عراق نیز برادر فلسطین هستیم زیرا از ابتدای تولد و شیرخوارگی تا پایان عمر فکر و اندیشه فلسطین و آرمان‌های آن در ذهن ما پرورانده می شود.

جعفری باتاکید بر قهرمانان ملت عراق تصریح کرد: در عراق نیز هزاران شهید وجود دارد که خون خود را برای تحقق آرمان‌های فلسطین و آزادی این سرزمین اهدا کرده‌اند.

وی ادامه داد: ملت عراق در طول تاریخ آرمان‌های ملت فلسطین را در ذهن خود پرورانده و به همراه امت اسلامی برای آزادی این سرزمین تلاش می کنند.

نخست وزیر سابق عراق با بیان اینکه تاریخی برای انقلاب‌ها وجود ندارد، گفت: انقلاب از یک نقطه شروع می شود و تا نقطه پایانی خود ادامه پیدا می کند و هم‌اکنون این انقلاب‌ها در کشورهای عربی در حال وقوع است.

جعفری افزود: به طور حتم انقلاب‌های عربی به سرمنزل مقصود خواهند رسید و کشور فلسطین نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

 وی تاکید کرد: هیچ کشور استعماری در مستعمرات خود در طول تاریخ باقی نمانده است و به طور حتم اسرائیل نیز از فلسطین خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: فلسطین اگرچه دچار نکبت شده است ولی از بین نرفته و به طور حتم به پیروزی خواهد رسید.

نخست‌وزیر سابق عراق دشمنان فلسطین را دشمنان جهان خواند و گفت: فلسطینیان در میدان مبارزه تنها نیستند و همه ملت‌ها اسلامی برای رهایی آنها یاریشان می کنند.

جاندین مویرا نایب رئیس مجلس سریلانکا:

مردم فلسطین باید به وطن خود بازگردند

نایب رئیس مجلس سریلانکا با بیان اینکه مسئله فلسطین هسته اصلی بحران خاور میانه است، تاکید کرد: با توجه به قطع‌ نامه سازمان ملل در سال ۱۹۷۵ مردم کشور فلسطین باید به وطن خود بازگردند.

جاندین مویرا: مردم فلسطین باید به وطن خود بازگردندشنبه ۹ مهر ۱۳۹۰

 

جاندین مویرا در نخستین روز کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: کشور سریلانکا به عنوان عضو جنبش عدم تعهد، همیشه  موضع خود را در حمایت از فلسطین اعلام کرده همیشه از قطع نامه‌های مربوط به فلسطین و تمام جوانب مربوط به حقوق حقه ملت فلسطین حمایت کرده‌ایم.

نایب رئیس مجلس سریلانکا با بیان این که استقلال کشور فلسطین خواسته تمام مردم دنیا است، افزود: کشور سریلانکا از حق مردم فلسطین برای داشتن یک کشور کاملاً ‌مستقل حمایت می‌کند.

جاندین مویرا  با بیان اینکه سریلانکا روابط عمیقی با کشورهای اسلامی و خاورمیانه دارد، اظهار کرد: ‌کشور ما از اصول حفظ صلح در خاورمیانه حمایت می‌کند و بر یافتن راه حلی در مسئله فلسطین تاکید دارد.

نایب رییس مجلس شورای سریلانکا حضور نماینده فلسطین در کشور خود نشان دهنده اهمیت بسیار زیادی که این کشور برای کشور فلسطین قائل است و علاقه آنها برا ی به رسمیت شناختن فلسطین دانست.وی با بیان این که سریلانکا از اصول حفظ صلح و امنیت در خاورمیانه حمایت می‌کند، گفت:

مسئله فلسطین هسته اصلی بحران خاور میانه است و با توجه به قطع‌ نامه سازمان ملل در سال 1975 مردم کشور فلسطین باید به وطن خود بازگردند.

مویرا با بیان این که سریلانکا وحدت و همکاری خود را با کشور فلسطین گسترش می‌دهد، برطرف کردن مشکل فلسطین و برقراری صلح در خاور میانه، احترام به حق بازگشت مردم فلسطین، احترام به فرهنگ و مذهب فلسطین و در نظر گرفتن خاورمیانه به عنوان منطقه خالی از سلاح را مواضع سریلانکا در جنبش عدم تعهد اعلام کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که تمام کشورهای دنیا از استقلال دولت فلسطین در مجامع بین المللی حمایت کنند و در جلسه 66 سازمان ملل فلسطین بتواند حق عضویت را به دست آورد.

مویرا با بیان این که متأسفانه تا کنون بازگشت مردم فلسطین به کشور خود محقق نشده است، تصریح کرد: مسئولان کشورهای مختلف باید از ابزارهای مختلف برای دستیابی به این هدف استفاده کنند.

نایب رئیس مجلس سریلانکا با بیان اینکه درباره موضوع فلسطین تصمیم گیری بهتر از بحث کردن است، ابراز امیدواری کرد این همبستگی تا بازگرداندن صلح امنیت به فلسطین ادامه پیدا کند.

لاریجانی در دیدار با اسامه النجیفی رئیس مجلس نمایندگان عراق:

دوران دیکتاتوری وابسته در جهان اسلامی به سر آمده است

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات کنونی در منطقه و قیام‌های مردمی در کشورهای مصر، بحرین، لیبی و یمن تصریح کرد: دوران دیکتاتوری وابسته در جهان اسلامی به سر آمده است.

دوران دیکتاتوری وابسته در جهان اسلامی به سر آمده استیکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

اسامه النجیفی رئیس مجلس نمایندگان عراق بعدازظهر روز شنبه 9 مهر ماه در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از ملت فلسطین با  علی لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، لاریجانی با اشاره به روابط و پیوندهای دیرین دو ملت از روند گسترش همکاری‌های دوستانه فی‌مابین ابراز خرسندی کرد و افزود: مناسبات ایران و عراق بر صداقت و همکاری استوار است.

وی تصریح کرد: دو کشور از امکانات و فرصت‌های بی‌شماری برای همکاری مشترک برخوردارند که باید در راستای منابع مشترک دو ملت از آنها بهره گیرند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اختلاف میان شیعه و سنی ساخته دست دشمنان امت اسلامی است، افزود: انسجام و وحدت میان امت اسلامی در شرایط کنونی مهمترین نیاز جهان اسلام است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات کنونی در منطقه و قیام‌های مردمی در کشورهای مصر، بحرین، لیبی و یمن افزود: دوران دیکتاتوری وابسته در جهان اسلامی به سر آمده است.

براساس این گزارش آقای اسامه النجیفی رئیس مجلس نمایندگان عراق نیز با تقدیر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین گفت: برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از ملت فلسطین در شرایط کنونی نقش مهمی در حمایت از مردم فلسطین دارد.

وی مسئله فلسطین را مسئله اساسی جهان اسلام دانست و گفت: مسئله فلسطین یک مسئله اساسی است که در دل و جان ملت‌های مسلمان قرار دارد.

رئیس مجلس نمایندگان عراق در ادامه روابط ایران و عراق با مناسباتی تنگاتنگ و برپایه دوستی و برادری عمیق میان دو ملت خواند و افزود: دولت و ملت عراق از هر اقدامی برای تقویت و تحکیم همکاری‌های دوستانه با ایران حمایت می‌کنند.

آقای اسامه النجیفی در ادامه با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ایجاد تفرقه و جدایی میان امت اسلامی به ویژه دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی افزود: دشمنان امت اسلامی به اشکال مختلف سعی در روشن کردن نقش فتنه و درگیری میان مسلمانان هستند و در مقابل این اقدامات رهبران دنیای اسلام از مسئولیت سنگین برخوردارند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به جایگاه و نقش ایران و عراق دو کشور مسئولیت بزرگی برای مقابله با آتش فتنه در جهان اسلام دارند.

کرمی راد رئیس فراکسیون حمایت از انتفاضه فلسطین و لبنان:

طرح مقام معظم رهبری، دروغ غرب را درحمایت ازفلسطین آشکارمی‌کند

رئیس فراکسیون حمایت از انتفاضه فلسطین و لبنان با بیان اینکه طرح ایران، برای رسیدن به اهداف عالی فلسطین تعیین کننده است، اظهار کرد: طرح منطقی و عقلی مقام معظم رهبری در مورد برگزاری همه پرسی در فلسطین،دروغ غرب را آشکار می کند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

کرمی راد:طرح مقام معظم رهبری، دروغ غرب را درحمایت ازفلسطین آشکارمی‌کند" محمد کرمی راد" درگفت وگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اعلام اینکه مجلس هشتم توفیق برگزاری دو دوره انتفاضه حمایت از فلسطین را داشته است، گفت: این درحالی است  که درهر دوره از مجالس گذشته، تنها یک کنفرانس برگزار شده است.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی پیشنهاد برگزاری همه پرسی در فلسطین، از سوی ایران را مورد اشاره قرارداد و گفت: ایران دراین طرح همواره به حق بازگشت آوارگان  فلسطینی تاکید داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه طرح منطقی وعقلی مقام معظم رهبری در مورد برگزاری همه پرسی دروغ غرب را آشکار می کند، افزود: اگرغرب واقعا به فکرحل بحران فلسطین است، باید از چنین طرح ارزشمندی استقبال کند.

کرمی راد ادامه داد: این طرح برای رسیدن به اهداف عالی فلسطین تعیین کننده است وچنانچه این همه پرسی در سرزمین‌های اشغالی انجام شود، یقینا مردم فلسطین سرنوشت خود را به دست خواهند گرفت.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی با برگزاری چنین کنفرانسی ابتکارعمل را دردست گرفت، یادآور شد: با طرح این موضوع از سوی مقام معظم رهبری همه سناریوهای غرب خنثی شد .

 رئیس فراکسیون حمایت ازانتفاضه فلسطین ولبنان تاکید کرد: درشرایط بیداری اسلامی که طرح محمود عباس مطرح شده است، ایران با برگزاری چنین کنفرانسی و با هم فکری همه روسای مجالس مختلف جهان اسلام ، صاحبان اصلی فلسطین را به سمت احقاق حق واقعی خود می کشاند.

رهبر معظم انقلاب در پنجمین انتفاضه فلسطین که از امروز-۹ مهرماه  تا فردا، در تهران درحال برگزاری است، فرمودند: طرح جمهوری اسلامی برای حل قضیه‌ی فلسطین و التیام این زخم کهنه ، طرحی روشن ، منطقی و منطبق بر معارف سیاسی پذیرفته شده‌ی افکار عمومی جهانی است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است .

ما نه جنگ کلاسیک ارتش‌های کشورهای اسلامی را پیشنهاد می کنیم ، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را ، و نه البته حکمیّت سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین‌‌المللی را . ما همه پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم . ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند.

قربانعلی دولتشاه اویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران در دیدار با لاریجانی اعلام کرد:

حمایت تاجیکستان از مواضع ایران در دفاع از حقوق ملت فلسطین

رئیس گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ما از مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کنیم.

حمایت تاجیکستان از مواضع ایران در دفاع از حقوق ملت فلسطینیکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

در حاشیه پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، قربانعلی دولتشاه اویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، لاریجانی ضمن قدردانی از حضور هیات پارلمانی تاجیکستان در پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اظهار نمود: امروز مساله فلسطین مساله تمام جهان اسلام است و کشور تاجیکستان نیز به عنوان یک کشور اسلامی با حضور فعال خود در این کنفرانس نشان داد که همچنان حامی ملت مظلوم فلسطین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مشترکات فرهنگی، زبانی، تاریخی و دینی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان به رغم جدایی جغرافیای دو کشور آنقدر زیاد است که انس و الفت را میان ملتهایمان همچنان حفظ نموده است.

وی افزود: امروز همکاری‌های دو کشور در زمینه های مبادله آب و انرژی روابط ایران و تاجیکستان را در افق‌های جدیدی قرار داده است.

در ادامه این دیدار، رئیس گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران ضمن ابلاغ پیام تشکر رئیس مجلس تاجیکستان درخصوص دعوت به کنفرانس مهم حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، اظهار نمود: ما از مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنیم و خوشحالیم که کشور دوست و برادر ایران اقدام به برگزاری چنین کنفرانسی با حضور سیاستمداران و شخصیت های طراز اول عربی و اسلامی نموده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تاکید بر زمینه‌های گسترده همکاری بین دو کشور، از تمایل کشورش به افزایش سطح تماس ها با جمهوری اسلامی ایران و تحکیم روابط دو کشور خبر داد و افزود: در این راستا پروژه های زیربنایی که ایران اجرای آن را در کشور تاجیکستان بر عهده گرفته است در دستیابی به این مهم کمک فراوانی می نماید.

وی در پایان خواستار حمایت هر چند بیشتر مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات پارلمانی دو کشور به ویژه در سطح گروه های دوستی پارلمانی شد.

محمد بکار دکترای حقوق و علوم اقتصادی وعضو هیئت پارلمانی کشور تونس:

موضوع سوریه تفاوت بنیادین با وضعیت کشورهای عربی دارد

 

محمد بکار: موضوع سوریه تفاوت بنیادین با وضعیت کشورهای عربی داردمحمد بکار با بیان این‌که موضوع سوریه با کشورهای عربی دیگر در منطقه کاملا فرق دارد، گفت: برخی کشورهای عربی منطقه با دخالت در مسائل داخلی سوریه به دنبال سو استفاده و از وضعیت پیچیده این کشور هستند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

" محمد بکار" دکترای حقوق و علوم اقتصادی از کشور تونس در حاشیه دومین روز از کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین کنفرانس تاریخی و سرنوشت سازی است.

این عضو هیئت پارلمانی کشور تونس افزود: برگزاری این کنفرانس در شرایط کنونی و با توجه به انقلاب‌های مردمی کشورهای عربی نقطه عطفی در تحقق آرمان‌های ملت فلسطین خواهد بود.

وی با بیان اینکه به طور حتم شرایط کنونی منطقه به نفع فلسطینیان تمام می شود، تأکید کرد: با سقوط دیکتاتورهای وابسته به غرب در کشورهای عربی همچون مصر تونس و لیبی شرایط برای اتحاد مسلمانان در مقابل رژیم صهیونیستی و حامیان آن مهیا خواهد شد.

محمد بکار با بیان اینکه بهار عربی در کشورهای منطقه به آزادی ملت‌های منطقه می‌انجامد، گفت: باید مراقب فتنه و دسیسه کشورهای غربی در شرایط کنونی باشیم زیرا کشورهای غربی به دنبال سو استفاده از وضعیت پیش‌آمده در منطقه هستند.

وی وضعیت دو کشور سوریه و بحرین را پیچیده توصیف کرد و گفت: متأسفانه کشورهای غربی به دنبال سواستفاده در وضعیت داخلی سوریه هستند و چشمان خود را در مقابل آزادی خواهی ملت بحرین بستند و هیچ واکنشی در مقابل فجایع بحرین از خود نشان نمی‌دهند.

عضو هیئت ÷ارلمانی کشور تونس در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین تاکید کرد: موضوع دو کشور سوریه و بحرین موضوع کاملا متفاوتی است زیرا برخی از کشورهای منطقه در حال دخالت در اوضاع داخلی سوریه هستند و وضعیت این کشور با کشورهای دیگر منطقه متفاوت است.

ابراهیم جعفری نخست ‌وزیر سابق عراق:

طرح رهبرمعظم انقلاب به حل مسئله فلسطین کمک خواهدکرد

 

ابراهیم جعفری:طرح رهبرمعظم انقلاب به حل مسئله فلسطین کمک خواهدکردنخست ‌وزیر سابق عراق با مهم و تاثیرگذار خواندن سخنان رهبر معظم انقلاب در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ،گفت: سخنرانی ایشان در برگیرنده موضوعاتی بود که به امید خدا به حل مسئله فلسطین کمک خواهد کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

ابراهیم جعفری در حاشیه برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، سخنرانی رهبر معظم انقلاب را سخنرانی استراتژیک خواند و گفت: این سخنرانی به دلیل در بر داشتن مسائل تئوریک در قضیه فلسطین از جمله سخنرانی‌های مهم و تاثیرگذار در نوع خود بود.

وی با بیان اینکه دراین سخنرانی نکات محوری واستراتژیک مطرح شد، افزود: یکی از موضوعات مهمی که ایشان در سخنرانی خود به آن پرداختند بحث اشتراکات دینی بین ادیان مختلف و تمام ملت‌ها در سراسر جهان بود که همه را به وحدت دعوت می‌کرد.

جعفری ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در این سخنرانی ضمن اشاره به انقلاب‌های رخ داده در سطح منطقه و جهان از همه ملت‌ها خواست تا به حل مسئله فلسطین کمک کنند.

نخست‌وزیر سابق عراق بیان کرد: ایشان همچنین در این سخنرانی نوید دادند تا با کمک خداوند متعال ملت‌ها به پیروزی نهایی برسند./

محمد جاسم الخرافی رییس مجلس کویت در دیدار با لاریجانی:

کنفرانس تهران، تنها کنفرانسی است که مساله فلسطین را به صورت جامع مطرح می‌کندکنفرانس تهران، تنها کنفرانسی است که مساله فلسطین را به صورت جامع مطرح می‌کند

 

رییس مجلس الامه کویت تصریح کرد: کنفرانس تهران، تنها کنفرانسی است که مساله فلسطین را به صورت جامع مطرح می‌کند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

محمد جاسم الخرافی، رییس مجلس کویت شب گذشته با علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با ابراز خرسندی از روند توسعه همه‌جانبه مناسبات فیمابین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و کویت در منطقه ممتاز بوده و از ویژگی‌ خاصی برخوردار است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توسعه و گسترش همکاری‌های پارلمانی فیمابین افزود: مناسبات پارلمانی دو کشور پشتوانه مهمی برای بسط و توسعه مراودات دوستانه در همه عرصه‌ها است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: مساله فلسطین مهمترین مساله جهان اسلام است و مجالس کشورهای اسلامی با همکاری یکدیگر می‌توانند نقش مهمی در استیفای حقوق ملت مظلوم فلسطین داشته باشند.

در ادامه این دیدار محمدجاسم الخرافی، رییس مجلس کویت روابط ایران و کویت را مناسباتی تاریخی و برپایه حسن نیت دانست و گفت: میان دو کشور همسایه کویت و جمهوری اسلامی ایران همواره روابط خوب و باسابقه وجود داشته که با گذر زمان تقویت شده است.

وی افزود: این تنها کنفرانسی است که مساله فلسطین را به صورت جامع مطرح می‌کند و من از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم.

چاندیما ویراکودی سخنگوی مجلس سریلانکا:

تصمیم هیئت وزیران سریلانکا برای حمایت از آرمان‌های فلسطین

 

سخنگوی مجلس سریلانکا از تصمیم هیئت وزیران این کشور برای حمایت از آرمان‌های فلسطین خبر داد و گفت: قصد داریم همانند گذشته در راستای دفاع از حقوق مردم فلسطین گام‌های جدی‌تری برداریم.

چاندیما ویراکودی:تصمیم هیئت وزیران سریلانکا برای حمایت از آرمان‌های فلسطینیکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

چاندیما ویراکودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت ؛ در حاشیه همایش حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه سریلانکا همیشه از حقوق مردم فلسطین حمایت کرده است، افزود: رئیس مجلس سریلانکا همواره یک دوست صمیمی برای مردم فلسطین بوده که تا الان هم این موضوع را به اثبات رسانده است.

وی ادامه داد: ما از سال 1976 حمایت‌های خود را تحت عنوان PLOاز مردم فلسطین آغاز کردیم و در سال 1988 با تاسیس سفارتخانه در فلسطین تصمیم گرفتیم تا از قانون و تصمیمی که در کنفرانس‌های مختلف در حمایت از مردم مظلوم فلسطین گرفته می‌شود حمایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما معتقدیم مردم فلسطین باید به حقوق واقعی خود دست پیدا کنند، عنوان کرد: اگرچه در کنفرانس‌های متعدد راجع به این موضوع بحث‌های متفاوتی شده است اما امروز زمان آن رسیده که به این تصمیم‌ها جنبه عملی بدهیم.

ویراکودی یادآور شد: مردم فلسطین باید به دور از زجر و شکنجه و در عدالت کامل به حقوق خود در دستیابی به تمام سرزمین‌های اشغالی برسند.

سخنگوی پارلمان سریلانکا برگزاری چنین همایش‌هایی را روشی موثر در همگرایی کشورها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط کشور سریلانکا مقامات این کشور سعی دارند همانند گذشته و بدون هیچ تغییری در سیاست‌ها از آرمان‌های مردم فلسطین دفاع کنند./

مولوی عبدالولی راجی عضو هیات رئیسه مجلس سنای افغانستان:

کنفرانس بین‌المللی تهران زخم‌های التیام نیافته فلسطین را به یاد جهانیان آورد

عضو هیات رئیسه مجلس سنای افغانستان با یادآوری جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی ؛گفت: کنفرانس بین‌المللی تهران زخم‌های التیام نیافته فلسطین را به یاد جهانیان آورد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

مولوی عبدالولی راجی:کنفرانس بین‌المللی تهران زخم‌های التیام نیافته فلسطین را به یاد جهانیان آوردمولوی عبدالولی راجی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ با تشکر از همت مجلس شورای اسلامی در برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: چنین جلسات و کنفرانس‌هایی می‌تواند زخم‌های التیام نیافته فلسطین و قدس شریف را به ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواهان جهان یادآوری کند تا آنها ضمن همدردی با فلسطینیان عزمی برای حل این مشکلات پیدا کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس سنای افغانستان در حاشیه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: راه‌حل معضل فلسطین همانا تعقیب خط و مشی جمهوری اسلامی است که با وحدت همه جهان اسلام تامین و محقق می‌شود.

وی افزود: ملت جفا دیده فلسطین تنها با حمایت و پشتیبانی امت واحده اسلامی است که می‌تواند غده سرطانی منطقه یعنی رژیم نامشروع صهیونیستی را از بیخ و بن برکند.

عبدالولی راجی با اشاره به کمک‌های همه‌جانبه استکبار جهانی به اشغالگران صهیونیست اظهار کرد: تا چندی قبل ملت فلسطین یک ملت فراموش شده در دنیا تلقی می شد اما تلاش‌ها و کوشش‌های ایران در پرداختن به جنایات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی موجب شد تا کشورهای اسلامی به خود آیند و حتی به صورت ظاهری هم که شده در جهت استیفای حقوق فلسطینیان گام بردارند و موضع‌گیری کنند.

وی ادامه داد:‌ کنفرانس بین‌المللی تهران تاثیر بسزایی در تجمیع خاص ملت‌های اسلامی برای برافکندن رژیم غاصب صهیونیستی از منطقه خاورمیانه دارد.

عضو هیات پارلمانی افغانستان در کنفرانس بین‌المللی تهران با اشاره به امواج آزادی‌خواهی مردم خاورمیانه تاکید کرد: این موج خروشان به نفع دنیای اسلام، فلسطین و قدس شریف است و انشاءالله موجب خواهد شد تا ریشه‌های اشغالگری از این منطقه برچیده شود.

وی روابط و مناسبات میان ایران و افغانستان را عمیق و ناگسستنی خواند و افزود: حضور نیروهای غربی در افغانستان گرچه برخی تاثیرات منفی را بر روابط میان دو کشور گذاشت اما ریشه‌های مراودات تهران و کابل آنقدر قوی است که هیچ نیروی بیگانه‌ای نمی‌تواند آن را متزلزل کند.

عضو هیات رئیسه مجلس سنای افغانستان یادآور شد: همگرایی و تعامل کشورهای خاورمیانه در حل معضلات این منطقه بسیار موثر است و امید می‌رود که در سایه تقویت این همگرایی‌ها نیروهای بیگانه از منطقه خارج شوند./

اکبررنجبرزاده عضو فراکسیون بیداری اسلامی نماینده مردم اسد آباد درمجلس شورای اسلامی:

کنفرانس انتفاضه به کاهش قدرت لابی صهیونیسم در منطقه می‌انجامد

عضو فراکسیون بیداری اسلامی ، پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را نمایش قدرت لیدری ایران درمنطقه خواند و اظهار کرد: استمرار این حرکت همزمان می تواند به کاهش قدرت لابی صهیونیسم در منطقه بینجامد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

رنجبرزاده: کنفرانس انتفاضه به کاهش قدرت لابی صهیونیسم در منطقه می‌انجامداکبررنجبرزاده درگفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، پنجمین انتفاضه حمایت ازفلسطین را نمایش قدرت لیدری ایران درمنطقه خواند واظهار کرد: تقویت اسلام وفلسطین اولین ومهمترین دستاورد این همایش است.

نماینده مردم اسد آباد درمجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه حرکت هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران به تقویت اتحاد مسلمان‌ها منجرمی شود، تصریح کرد: اتحاد و تیزبینی مسلمان‌ها درقالب برگزاری همایش‌ و حمایت از انتفاضه باید استمرارداشته باشد.

ایران پیشتاز الگوی اتحاد در بین کشورهای منطقه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه  ایران را پیشتاز الگوی اتحاد در بین کشورهای منطقه توصیف کرد وگفت: شرکت جمع زیادی از شخصیت‌های مهم جهان اسلام و هیئت‌های پارلمانی  دراین کنفرانس، مواضع فلسطین را محکم  می کند.

وی تاکید کرد: اعلام مواضع همسوی کشورهای منطقه دراین کنفرانس برای اسرائیل به معنای عقب نشینی بود و استمراراین حرکت، همزمان می تواند به کاهش قدرت لابی صهیونیسم درمنطقه  بینجامد.

 رنجبرزاده دراین باره گفت: اسرائیل وقتی از مواضع بلند پروازانه خود کنار می کشد که اتحاد مسلمان‌ها درقالب چنین همایش هایی به رخ کشیده شود.

عضو فراکسیون بیداری اسلامی با بیان اینکه مواضع سرسختانه ایران درحمایت از انتفاضه،  فلسطین را به هدف خود نزدیک ترمی کند، گفت: با توجه به تغییر شرایط درمنطقه، دستگاه سیاست خارجی هم نباید از وظیفه‌ای که دارد، کوتاه بیاید و منفعلانه حرکت کند .

پنجمین اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور سفراء ، روسای مجالس کشورهای مسلمان، فرهیختگان و علمای کشورهای مختلف جهان و شخصیت‌های برجسته کشورهای اسلامی، از دیروز 9 مهرماه  در سالن سران اجلاس تهران درحال برگزاری است./

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

تصویب بیانیه کمیسیون پارلمان‌های کنفرانس انتفاضه

تصویب بیانیه کمیسیون پارلمان‌های کنفرانس انتفاضهعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بیانیه کمیسیون پارلمان‌های کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین صبح امروز تصویب شد، گفت: براساس این بیانیه کشورهای اسلامی و آزادیخواه دنیا کالاهای رژیم صهیونیستی را تحریم می‌کنند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

زهره الهیان در حاشیه دومین روز کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در نشست صبح امروز کمیسیون پارلمان‌های این کنفرانس، نمایندگان پارلمان‌های کشورهای حاضر بیانیه این کمیسیون را برای قرائت در نشست عصر امروز این کنفرانس تصویب کردند.

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بیانیه کمیسیون پارلمان‌های کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه بر به رسمیت شناختن حق مقاومت مردم فلسطین تاکید شد، افزود: براساس این بیانیه باید از ظرفیت‌های پارلمان‌های مختلف برای دفاع از حقوق فلسطین استفاده کرد.

وی ادامه داد: براساس بیانیه تصویب شده در کمیسیون پارلمان‌ها مقرر شد کشورهای اسلامی و آزادی‌خواه جهان کالاهای رژیم صهیونیستی را تحریم کنند.

الهیان یادآور شد: همچنین اعضای کمیسیون پارلمان‌های کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در نشست صبح امروز خود تصویب کردند که افزون بر کشورهای اسلامی، سازمان‌های بین‌المللی نیز در زمینه دفاع از حقوق فلسطین اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه صبح امروز کمیسیون سازمان های مردم نهاد حمایت از انتفاضه فلسطین نیز بیانیه‌ای را در راستای حمایت از انتفاضه صادر کردند، تصریح کرد: براساس این بیانیه پارلمان‌های کشورهای مختلف باید از تشکل‌های غیردولتی برای دفاع از انتفاضه فلسطین استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم تاکید کرد: بیانیه کمیسیون سازمان‌های مردم نهاد حمایت از انتفاضه فلسطین که صبح امروز تصویب شد در نشست عصر امروز کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین قرائت می‌شود.

امیدوار رضایی میرقائد عضو هیئت رئیسه مجلس نماینده مردم مسجد سلیمان ، لالی، اندیکا و هفت گل: کشور فلسطین در محاصره رژیم صهیونیستی؛ نقشه جدید غربی ها

عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب در کنفرانس حمایت از انتفاضه گفت: تشکیل کشور مستقل فلسطین در محاصره رژیم صهیونیستی نقشه شوم جدید اسرائیل و متحدانش علیه ملت مظلوم فلسطین است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

امیدوار رضایی: کشور فلسطین در محاصره رژیم صهیونیستی؛ نقشه جدید غربی ها"امیدوار رضایی میرقائد" در حاشیه دومین روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت؛ گفت: برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از سوی مجلس شورای اسلامی باعث شده است که گروه ها و نمایندگان سیاسی کشورهای مختلف به نمایندگی از ملتهای مختلف عقاید و دیدگاه های خود را درباره فلسطین بیان کنند.

نماینده مردم مسجد سلیمان ، لالی، اندیکا و هفت گل افزود: فارغ از اینکه نمایندگان و هیئت های سیاسی حاضر در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین چه رویکردی دارند نفس حضور این هیئت ها به نمایندگی از افکار عمومی ملت های مسلمان بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه موضوع فلسطین مهمترین مسئله امروز ملت های مسلمان جهان است، گفت: در طول 60 سال گذشته با توجه به تلاش گسترده رژیم صهیونیستی برای فراموشی موضوع فلسطین این موضوع هنوز مهمترین مسئله ملت های مسلمان است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: حمایت از مردم مظلوم فلسطین با پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت قهرمان ایران در طول سی سال گذشته در مقابل زیاده خواهی های کشورهای غربی جان تازه ای گرفت.

امیدوار رضایی ادامه داد: برگزاری این کنفرانس در شرایط کنونی و مطرح شدن جدی شکل گیری کشور مستقل فلسطین اهمیت زیادی دارد زیرا به فلسطینیان هشدار می دهد که با گرفتن امتیاز کوچک اهداف بلند و متعالی خود را قربانی نکنند.

وی با تأکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب در افتتاحیه کنفرانس تشریح کرد: رهبر معظم انقلاب این بار نیز با درایت تحلیل موشکافانه ای از وضعیت پیش امده را بیان کردند و توصیه جدی به همه گروه های فلسطینی کردند که در بازی های سیاسی اهداف و آرمان ملت فلسطین را به حراج نگذارند.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس تأکید کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب بر کشور کامل فلسطین در تمام سرزمین فلسطین هشداری به همه گروه های فلسطینی است که باید همه این گروه ها به ان توجه کنند.

وی با تأکید بر توطئه‌های جدید علیه ملت فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی گفت: تشکیل کشور فللسطین در محاصره رژیم صهیونیستی و جلوگیری از تشکیل ارتش و قوای نظامی برای این کشور توطئه هایی است که برای ملت فلسطین در حال پیگیری است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: همه ملت های مسلمان و گروه های سیاسی باید به هشدار رهبر معظم انقلاب توجه کنند تا این بار نیز تمام نقشه های شوم رژیم صهیونیستی نقش بر آب شود./

سید علی حسینی عضو فراکسیون روحانیون نماینده مردم نیشابور در مجلس:

ملت‌های مسلمان کم شدن خاک فلسطین را نمی‌پذیرند

عضو فراکسیون روحانیون برگزاری کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین را اعلام موضع ملت‌های آزاده در برابر اتفاقات اخیر و سیاست‌های جدید پیرامون مساله فلسطین دانست.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

ملت‌های مسلمان کم شدن خاک فلسطین را نمی‌پذیرندسید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: افکار عمومی با حساسیت ویژه در  مساله فلسطین را پیگیری می‌کند و خواستار برخورد با رفتار غاصبانه اسرائیل است. از همین رو و به دنبال شناخت موضع ملت‌های آزاده جهان در برابر این رژیم ما هم بر عزم خود مصمم‌تر می‌شویم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به  تصمیم برخی از تشکل‌های داخلی فلسطین درباره سرنوشت آن اظهار کرد: سیاست‌هایی که برخی از تشکل‌های داخلی فلسطین اتخاذ می‌کنند، در همراهی و همگامی با نقشه‌های پشت پرده امریکا و غرب است. تا زمانی که حاکمیت دولت فلسطین را در بخشی از خاک آن دنبال دهند٬ به نتیجه نخواهد رسید .

عضو فراکسیون روحانیون تاکید کرد: مردم فلسطین و ملت‌های مسلمان به عنوان برادران آنها حاضر به پذیرش چنین سیاستی که موجب از هم گسیختگی فلسطین می‌شود٬ نیستند و کلیت خاک آن بدون کم شدن یک وجب از خاک آن٬ متعلق به ملت فلسطین است .

عضو کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: در عصر حاضر که کشورهای مختلف به بیداری اسلامی رسیده‌اند و موج مخالفت با استبداد داخلی و استعمار خارجی بلند شده است٬ این همایش می‌تواند اعلام موضعی در برابر این اتفاقات و نیز مساله ملت مظلوم فلسطین باشد که کماکان نیاز به حمایت دارد.

حسینی گفت: برگزاری کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین با شرکت بسیاری از شخصیت‌های برجسته مقاومت و رهبران کشورهای به پا خواسته در جریان جنبش اسلامی که موضع‌ حق طلبی و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین دارند و‌ به ‌خصوص با حضور مقام معظم رهبری و رهنمودها و بیانات حائز اهمیت ایشان٬ می‌تواند نقطه عطفی در حمایت از ملت مسلمان فلسطین باشد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./


ولید برکات دبیر کل حزب دموکرات لبنان:

پیشنهاد ایران عادلانه ترین راه‌حل برای احقاق حقوق فلسطینیان استپیشنهاد ایران عادلانه ترین راه‌حل برای احقاق حقوق فلسطینیان است

دبیر کل حزب دموکرات لبنان با عادلانه خواندن پیشنهاد ایران برای حل مناقشه فلسطین؛ گفت: انچه که رهبر معظم انقلاب برای احقاق حقوق فلسطینیان مطرح کرد، عادلانه ترین و بهترین راه حل برای حل همیشگی مناقشه فلسطین است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

"ولید برکات" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت؛ در حاشیه دومین روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ایران تنها کشوری است که به همراه سوریه با وجود تمام فشارهای غرب در خط مقاومت ایستادگی کرده و از آرمان های ملت فلسطین عقب نشینی نکرده است.

دبیر کل حزب دموکرات لبنان افزود: به لطف ایران امروز جبهه مقاومت بیش از هر زمان دیگری قدرتمند است و اسراییل از قدرت این جبهه بیش از هر زمان دیگری در هراس و وحشت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ایستادگی ملت ایران و مقاومت این کشور در برابر زیاده خواهی های غرب، این کشور را امروز در اوج عزت قرار داده است، تأکید کرد: اگر حمایت ها و کمک های جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران نبود اسراییل تا به امروز غزه و لبنان را در اشغال خود درآورده بود.

ولید ادامه داد: توصیه های رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در روز افتتتاحیه کنفرانس هشداری بود برای برخی از سران کشورهای عربی که هنوز در خواب غفلت به سر برده و گمان می کنند که اسراییل و دولت های غربی حقوق ملت فلسطین را در چارچوب مذاکرات به رسمیت می شناسند.

دبیر کل حزب دمکرات لبنان تأکید کرد: راه حل جمهوری اسلامی ایران و مسیری که رهبر معظم انقلاب برای اینده فلسطین ترسیم کرد بهترین و عادلانه ترین راه برای احقاق حقوق همه فلسطینینان است./

محی‌الدین قره داغی دبیر اتحادیه اسلامی علمای مسلمین جهان در قطر:

محی‌الدین قره‌داغی : اوباما تحت تاثیر لابی صهیونیسم سیاست‌ خارجی کاخ سفید را مدیریت می‌کنداوباما تحت تاثیر لابی صهیونیسم سیاست‌ خارجی کاخ سفید را مدیریت می‌کند

دبیر اتحادیه اسلامی علمای مسلمین جهان در قطر با تاکید بر آزادی همه سرزمین‌های فلسطین از دست رژیم صهیونیستی گفت: ‌همه مسلمانان خواهان آن هستند که کشور فلسطین با همه سرزمین‌هایش به دامن جهان اسلام برگردد.

 

 

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

"علی محی‌الدین قره‌داغی"در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ با مهم خواندن برگزاری کنفرانس بین‌المللی انتفاضه فلسطین در تهران گفت: مسئله فلسطین برای تمام کشورهای اسلامی بااهمیت است و کنفرانس تهران نشان داد که همه ملت‌های مسلمان با حساسیت ویژه‌ای این قضیه را پیگیری می‌کنند.

دبیر اتحادیه اسلامی علمای مسلمین جهان با اشاره به تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا تصریح کرد: این حرکت‌ها در جهان اسلام بر حل موضوع فلسطین بسیار موثر است که حتی باعث شده مسئله فلسطین در چشم جهان کوچک و بی اهمیت نباشد.

وی افزود: با شکل‌گیری جنبش‌های آزادیخواهانه در بین ملت‌های مسلمان شاهد سردادن شعارهای ضدصهیونیستی هستیم که براساس آنها به جرات می توان گفت: ملت‌های اسلامی به بازپس‌گیری قطعه کوچک از سرزمین‌های اشغالی رضایت نمی دهند بلکه آنها خواهان تشکیل دولت فلسطین در همه این سرزمین‌ها هستند.

محی‌الدین قره داغی اظهار کرد: فلسطین باید به دامن امت اسلام برگردد و اقدامات جانبدارانه غرب تاثیری بر خواست و اراده مسلمانان نمی گذارد.

وی سیاست‌های دوگانه امریکا در قبال مسئله فلسطین را خیلی مضر خواند و ادامه داد: واشنگتن از حق دفاع نمی‌کند چرا که اوباما تحت تاثیر لابی صهیونیسم سیاست‌ خارجی کاخ سفید را مدیریت می‌کند که این کار به ضرر آمریکاست چرا که مصالح آمریکا را به پای رژیم جعلی اسرائیل ذبح می کند.

دبیر اتحادیه اسلامی علمای مسلمین جهان در قطر تاکید کرد: مسلمانان دیگر فریب سیاست‌های دروغین آمریکا را در قبال مسئله فلسطین نمی‌خورند و باهمه وجود تلاش دارند تا کل سرزمین‌های اشغالی را از چنگال صهیونیست‌ها آزاد کنند./

دیدار آقایان عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان و فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان با لاریجانی در حاشیه برگزاری پنجمین کنفرانس

 

روسای مجالس نمایندگان و سنای افغانستان در حاشیه برگزاری پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در دیدار با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به طور جداگانه با وی به گفتگو پرداختند.

دیدار روسای مجالس افغانستان با رئیس مجلس شورای اسلامییکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

دکتر لاریجانی در این دیدارها  با  قدردانی از حضور هیات پارلمانی افغانستان در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  به اهمیت بالای موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: امروز مساله فلسطین مساله نخست جهان اسلام است که تمامی کشورهای اسلامی باید برای حل آن کمک نمایند و ملت بزرگ افغانستان که خود نیز بارها مورد اشغال بیگانگان قرار گرفته با درد و رنج ملت مظلوم فلسطین اشناست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حادثه غم انگیز ترور برهان الدین ربانی که عمر خود را در راه جهاد با متجاوزان جان خود را از دست داد افزود: در این کنفرانس جای آقای ربانی خالی است اما ملت افغانستان به طور حتم راه او را ادامه خواهند داد.

در ادامه این دیدار آقای عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان افغانستان، برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین را اقدامی مناسب از سوی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم مظلوم فلسطین و تحقق اهداف عالیه امت اسلامی خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران رسالت خود را در حق امت اسلامی و ملت مظلوم فلسطین با برگزاری این کنفرانس انجام داد.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران دولت و همسایه تاریخی افغانستان بشمار می رود و مردم افغانستان هیچگاه کمکهای ملت و دولت ایران در دوران های مختلف را فراموش نخواهند کرد.

همچنین آقای فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان با اشاره به اشتراکات دینی، تاریخی دو ملت ایران و افغانستان گفت: پیوند میان مردم مسلمان دو کشور افغانستان و ایران ناگسستنی است و ریشه در آموزه های دین مبین اسلام و فرهنگ غنی مشترک دارد.

وی در پایان خواستار کمک و انتقال تجارب جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با معضل مواد مخدر و قانونگذاری در افغانستان گردید.

لاریجانی در دیدار باویکتور بوگارو رئیس مجلس پاراگوئه مطرح کرد

همکاری‌های پارلمانی نقش مهمی در احقاق حقوق ملت فلسطین دارد

 

ویکتور بوگارو رئیس مجلس پاراگوئه صبح امروز یکشنبه ۱۰ مهر ماه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

همکاری‌های پارلمانی نقش مهمی در احقاق حقوق ملت فلسطین دارد

در ابتدای این دیدار آقای لاریجانی ضمن قدردانی از حضور هیات پارلمانی پاراگوئه در پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: همکاری پارلمان های دو کشور می تواند نقش مهمی در احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین داشته باشند.

آقای لاریجانی در ادامه این دیدار با اشاره به علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه و گسترش روابط با پاراگوئه گفت: گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است و همکاری های پارلمانی در این راستا می تواند بسیار مفید باشد.

وی در ادامه گفت: باید با تلاش زیاد از ظرفیت های موجود دو کشور بهره برد و جمهوری اسلامی ایران برای کمک به بخش های اقتصادی پاراگوئه اعلام آمادگی می نماید و سفر جنابعالی در راستا می تواند بسیار مهم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان درخصوص همکاری بخش های خصوصی دو کشور گفت: بخش های خصوصی دو کشور باید در زمینه های اقتصادی، کشاورزی فعال شوند و همکاری اتاق های بازرگانی دو کشور در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد.

در ادامه این دیدار آقای ویکتور بوگارو رئیس مجلس پاراگوئه ضمن اظهار خوشوقتی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت: پارلمان های دو کشور می توانند کمک های زیادی در جهت توسعه و گسترش روابط ایفا کنند.

وی در ادامه گفت: پاراگوئه یکی از مهمترین صادرکنندگان کالاهای کشاورزی و دامپروری می باشد و در این خصوص دو کشور می توانند همکاری های خوبی داشته باشند.

 

لاریجانی در دیدار با الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز :

ضرورت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین موضع مشترک همه مسلمانان است

 

آقای الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز صبح امروز ۱۰/۷/۹۰ در حاشیه پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

 

ضرورت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین موضع مشترک همه مسلمانان استآقای لاریجانی در ابتدای این دیدار با تاکید برعلائق مشترک و پیوندهای دیرینه دو ملت گفت: مناسبات ایران و آذربایجان فراتر از روابط معمولی میان کشورها است و ریشه در زبان و دین مشترک دارد.

وی افزود: علی رغم برخی تلاش ها نمی توان در مراودات عمیق فی مابین دو ملت خللی ایجاد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین همکاری های پارلمانی فی مابین سرمایه ارزشمندی برای مناسبات دوستانه فی مابین خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه همه جانبه روابط دو کشور حمایت می کند.

آقای لاریجانی اضافه کرد: باید از فرصت ها برای توسعه و گسترش روابط برادرانه دو کشور بهره برد.

وی حضور هیات عالی رتبه آذربایجانی در کنفرانس تهران بسیار مهم دانست و افزود: ضرورت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین موضع مشترک همه مسلمانان است.

براساس این گزارش آقای الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش ها و اهتمام آقای لاریجانی در موضوعات جهان اسلام به ویژه دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین گفت: برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس تهران در شرایط کنونی نقش مهمی در احقاق حقوق مردم فلسطین دارد.

وی از موضع جمهوری اسلامی ایران بر دفاع حق مسلمانان در همه عرصه های بین المللی تقدیر کرد و تاکید کرد ؛ قدس باید مرکز فلسطین باشد.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز در ادامه این دیدار روابط ایران و آذربایجان را بسیار عمیق و برادرانه خواند و افزود: دولت و ملت آذربایجان اهتمام خاصی به توسعه همه جانبه روابط برادرانه با ایران دارند.

وی خاطرنشان کرد: این اسلام مهمترین عامل پیوند دو ملت می باشد./

محمود الزهار وزیر خارجه سابق فلسطین:

مسلمانان جهان باید به وحدت اسلامی برسند

وزیر خارجه سابق فلسطین با بیان اینکه از قلب مبارزه در مقابل دشمن صهیونیستی با شما صحبت می‌کنم، گفت: با وجود تحمل رنج بسیار و زندانی شدن میلیون‌ها فلسطینی، صدها هزار شهید و هزارن زخمی اما تاکید می‌کنم که ملت فلسطین مقاومت را تا آزادی کامل ادامه خواهد داد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

محمود الازهار : مسلمانان جهان باید به وحدت اسلامی برسند

محمود الازهار با بیان اینکه طرح مقاومت هیچگاه گمراه نمی‌شود، ادامه داد: امروز در این کنفرانس مسئله اصلی مسئله فلسطین است و همه گروه‌ها، احزاب، حرکت‌ها و جنبش‌ها جمع شده‌اند تا حمایت‌های خود را از فلسطین به عنوان اولین قبله مطرح کنند تا در آینده این سرزمین به‌عنوان رمز آزادی از صهیونیستم یهودی و صهیونیسم مسیحی مطرح باشد.

وی با اشاره به تحمیل جنگ‌های متعدد گفت: اگر چه در سال‌های 2006 و 2007 شاهد جنگ‌های ویرانگر اسرائیل علیه فلسطین بودیم اما این رژیم  شاید همه خانه‌ها و درخت‌ها را ویران کرد اما نتوانست حقیقت و کرامت پایداری و ثبات را بشکند.

وی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این کنفرانس‌ها این است که وحدت اسلامی مشترک برسیم؛ تاکید کرد: یک مسلمان، مسیحی و سایر آزادگانی که در چارچوب اسلام زندگی کرده‌اند قطعاً از برگزاری چنین کنفرانس‌هایی حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: ما امروز یک‌میلیارد و 850 میلیون مسلمان در جهان داریم که 27 درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. این قدرت بشری با این ظرفیت و وجدان اسلامی قطعاً خواهد توانست به تمدنی بزرگ و تاثیرگذار در جهان تبدیل شود.

او با تاکید بر اینکه تمدن مورد نظر ما به دور از هرگونه درگیری است، گفت: اگر ما با هم متحد شویم می‌توانیم همه اهداف را برآورده کنیم.

الازهار با بیان اینکه امروز در موقعیت بهار عربی هستم، گفت: با توجه به شرایط منطقه در شرایطی هستیم که با اتحاد خواهیم توانست در مقابل کفر ایستاده و در نهایت همگی نماز جماعت را در قدس برپا کنیم./

 

موسی غضنفرآبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی:

کشورهایی که در گذشته درباره فلسطین کوتاهی کردند به خودشان بیایند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، بیانات رهبر معظم انقلاب در همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را راه‌گشا و استراتژیک عنوان کرد و گفت: کشورهایی که در گذشته درباره فلسطین کوتاهی کردند امروز باید به خودشان بیایند و با توجه به بیداری اسلامی برای نجات خود به بیان واقعیت‌ها کمک کنند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

غضنفرآبادی:کشورهایی که در گذشته درباره فلسطین کوتاهی کردند به خودشان بیایندموسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن آثار همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: در این شرایط برگزاری چنین همایش‌هایی دلگرمی زیادی برای ادامه مبارزه مردم فلسطین ایجاد خواهد کرد و به طور قطع حقانیت این مردم مظلوم را به اثبات می‌رساند.

نماینده مردم بم در مجلس، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز گذشته، اظهار کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب بسیار راه‌گشا و موثر بود و این نشان از عمق بینش و نفوذ کلام ایشان در عرصه معادلات جهانی است.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس، ادامه داد: بسیاری از کشورها در بحث فلسطین علاقه زیادی را از خود نشان دادند و حمایت خود را از مردم این سرزمین اعلام کردند.

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، برگزاری باشکوه پنجمین کنفرانس بین‌المللی فلسطین در جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که بسیاری از تحولات منطقه‌ای و جهانی در جریان است، بخشی از توان بالای تصمیم‌سازی جمهوری اسلامی ایران را اثبات کرد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./

 

امیر ماروتی رئیس پارلمان زنگبار:

گروه‌های فلسطینی برای رسیدن به وحدت اختلافات را کنار بگذارند

 

رئیس پارلمان زنگبار با تشکر از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین گفت: تانزانیا همواره جنبش فلسطین را به رسمیت شناخته و از آرمان‌های این کشور در مجامع بین‌المللی حمایت کرده است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

امیر ماروتی: گروه‌های فلسطینی برای رسیدن به وحدت اختلافات را کنار بگذارند

امیر ماروتی با بیان اینکه تانزانیا معروف به سیاست‌های استقلال‌طلبانه در مقابل نظام آپارتاید و مبارزات آزادیخواهانه است، گفت: مسئولان این کشور همواره در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همچون سازمان جنبش عدم تعهد و سازمان ملل در دفاع از مواضع مردم فلسطین پیش‌رو بوده است.

وی با بیان اینکه نخست‌وزیر تانزانیا طی سخنرانی خود در سازمان ملل حمایت از طرح محمودعباس را آشکارا اعلام کرد، گفت: دولت زنگبار در کنار ایران برای استمرار ایفای نقش خود در جوامع بین‌المللی حمایت خود را از فلسطین اعلام می‌کند و تضمین می‌دهد که تلاش خود را برای بازگشت آوارگان فلسطینی انجام خواهد داد.

ماروتی ادامه داد: جامعه بین‌الملل از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا و آفریقا همواره به دنبال راه حل دائمی برای موضوع فلسطین است که در این زمینه مذاکرات مستقیمی برای پیدا کردن راه حل انجام شده و ما درصددیم که با تداوم این مذاکرات زمینه بازگشت مردم فلسطین را به سرزمین‌های خود فراهم کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: ما از این موضوع که همه گروه‌های فلسطینی اختلافات را کنار گذاشته و با هم به وحدت برسند،‌ استقبال می‌کنیم.

ماروتی ادامه داد: حمایت از فلسطین برای استقلال با استفاده از قوانین بین‌المللی دور از دسترس نیست؛ تنها راه این است که اختلافات کنار گذاشته شود و زمینه برای مقابله با ظلم و جور اسرائیل فراهم شود./

حبیب آودو رئیس انجمن دوستی بوسنی و فلسطین:

حبیب آودو: در کنفرانس تهران نوعی دکترین موثر در دفاع از ملت فلسطین طراحی شددر کنفرانس تهران نوعی دکترین موثر در دفاع از ملت فلسطین طراحی شد

رئیس انجمن دوستی بوسنی و فلسطین با اشاره به لزوم وحدت مسلمانان در حل مناقشه سرزمین‌های اشغالی گفت: کنفرانس بین‌المللی تهران بهترین شیوه دفاع از آرمان فلسطین بود.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

حبیب آودو در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ با بیان اینکه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بهترین شیوه دفاع از فلسطینیان است، گفت: جمهوری اسلامی تنها کشوری در جهان اسلام و دنیا است که تاکنون پنج کنفرانس بین‌المللی درباره حل مناقشه فلسطین برگزار کرد.

رئیس انجمن دوستی بوسنی و فلسطین در حاشیه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: همگرایی کشورهای اسلامی و عزم واحد آنها در دفاع از ملت مظلوم فلسطین موجب ترسیم خط مشی همه‌جانبه برای رفع اشغال از سرزمین فلسطینیان است.

وی افزود: در کنفرانس بین‌المللی تهران کشورهایی از سراسر دنیا اعم از اسلامی و غیراسلامی، عرب و غیرعرب حضور داشتند و سخنرانان با طرح مباحثی یک شکل نوعی دکترین موثر را در دفاع از ملت فلسطین طراحی کرده‌اند.

آودو اظهار کرد: بوسنی کشوری کوچک است اما در زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه با الگوبرداری از منش و رویکرد جمهوری اسلامی، آن تجاوزات را محکوم کرد و هر آنچه در توان داشت در کمک به ساکنان نوار غزه اهدا کرد.

وی با اشاره به سیاست های دوگانه آمریکا در قبال مسئله فلسطین گفت: اوباما وقتی روی کار آمد دائم شعار حل معضل فلسطین را داد اما هیچ اقدام عملی در این باره نکرد.

رئیس انجمن دوستی بوسنی و فلسطین با اشاره به طرح نظریه محمودعباس در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر تشکیل دولت مستقل فلسطینی یادآور شد: سردمداران کاخ سفید با وجود ادعاهای ظاهری علیه طرح محمودعباس موضع منفی گرفتند و شخص اوباما اعلام کرد که آن طرح را وتو می کند که اینجا دروغگویی سیاستمداران آمریکایی بر جهان روشن شد./

احمد شامبی رئیس جمهور سابق جزایر قناری:

باید از دو نقطه اقتصاد و مقاومت فلسطین را حمایت کنیم

رئیس جمهور سابق جزایر قناری با بیان اینکه فلسطین نقطه اتصال همه آزادیخواهان است گفت: فلسطین امروز یک هدف و مسئله است چرا که خواستگاه انبیا و مسیح (ع) است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

احمد شامبی : باید از دو نقطه اقتصاد و مقاومت فلسطین را حمایت کنیم

احمد شامبی در دومین روزاز پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛ با بیان اینکه ملت فلسطین در طول تاریخ متحمل فشارهای زیادی شده است، ادامه داد: اگر چه مردم این کشور همواره در طول سال‌ها ضربات و شکست‌هایی را از نزدیکان تحمل کرده‌اند اما به پایداری خود ادامه داده‌اند.

وی ادامه داد: فلسطین دیروز، امروز و فردا از ما می‌خواهد تا در کنار آنان بوده و مواضع مسئولانه و عمل جدی و باایمان خود را آشکارانه در حمایت از آنها داشته باشیم.

رئیس جمهور سابق جزایر قناری با بیان اینکه همواره موانع فراوانی به کار گرفته شده تا فلسطین به محور اصلی مسلمانان تبدیل نشود، گفت: باید اعتراف کنیم که به عنوان ملت‌ها و رهبران حامی مردم فلسطین کوتاهی کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: این موضوع در سطح اخلاقی، رسانه‌ای، دیپلماسی و... انجام شده و اقدامات ما تنها به شعارها در مناسبت‌ها یا دریافت کمک محدود شده است.

شامبی افزود: فلسطین امروز از همه می‌خواهد که در جریان مسائل این کشور قرار گرفته و اقدامات خود را تنها به سخنرانی محدود نکنند.

او با اشاره به اینکه ما امروز در وضعیت خوفناکی هستیم، گفت: امت اسلامی مادامی که برای مسئله فلسطین راه‌حلی پیدا نکند، در خطر است.

وی تنها راه حل در حمایت از مردم فلسطین را یاری به مقاومت عنوان کرد و افزود: مقاومت کلید رهایی و نجات است و این موضوع باید در ابعاد مختلف آن مورد توجه قرار بگیرد.

شامبی گفت: مقاومت تنها راهی بوده که تاکنون همه تحرکات و اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی را خنثی کرده و این در حالی است که قطعنامه‌های سازمان ملل هیچ گاه نتوانستند یک وجب از سرزمین‌های اشغالی را به مردم فلسطین برگردانند.

وی ادامه داد: باید به این سو حرکت کنیم که از دو نقطه اقتصاد و مقاومت فلسطین را حمایت کنیم چرا که این دو راه مسیری است که می‌تواند ملت این کشور را به پیروزی نهایی برساند./

حسن شعبان معاون حزب الوفد مصر:

فلسطین آزاد باید با حضور همه ساکنان قدیمی فلسطین تشکیل شود

معاون حزب الوفد مصر با تاکید بر اینکه مبارزه تنها راه پیروزی نهایی ملت فلسطین است گفت: همه کشورهای دنیای اسلام باید در کنار ایران به مردم فلسطین برای دستیابی به آب و خاک خود کمک کنند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

حسن شعبان:فلسطین آزاد باید با حضور همه ساکنان قدیمی فلسطین تشکیل شود

حسن شعبان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین هدف از شرکت در این همایش را حمایت از مردم فلسطین عنوان کرد و افزود: فکر می‌کنم برای حل مشکل فلسطین باید کشوری با حضور همه گروه‌های قدیمی ساکن در فلسطین و سر دادن شعار واحد تشکیل شده و نام آن فلسطین آزاد گزارده شود.

وی با بیان اینکه همه گروه‌ها و افراد باید اهداف شخصی خود را برای آزادی فلسطین کنار بگذارند ادامه داد: همه کشورهای دنیای اسلام باید امروز کمک کنند تا فلسطین به کشوری مستقل با اقتصادی شکوفا تبدیل شود.

شعبان با اشاره به اینکه مشکل فلسطین جز از راه مبارزه حل نخواهد شد، عنوان کرد: تنها زمانی شاهد تشکیل کشور مستقل فلسطین خواهیم بود که سایر کشورهای عربی در کنار ایران اسلامی از راه مبارزه از ملت فلسطین حمایت کنند.

وی در ادامه اسرائیل را خطری بزرگ برای منطقه دانست و گفت: برگزاری این کنفرانس قطعاً نقطه عطفی در حل مشکل فلسطین خواهد بود چرا که برپایی چنین کنفرانس‌هایی باعث می‌شود کشورهای مختلف دور هم جمع شده و از مهارت‌های ارتباطی هم برای پوشش‌دهی اخبار فلسطین برای تمام کشورهای اسلامی استفاده کنند.

معاون حزب الوفد مصر تاکید کرد: در کنار همه این اقدامات باید افکار عمومی مردم منطقه و جهان نیز برای تشکیل کشور مستقل فلسطین آماده شود.

ماجدا محمد از دیگر اعضای این حزب نیز هدف از شرکت در این کنفرانس را علاقه‌مندی به فرایند سریع‌تر حل مشکل فلسطین خواند و بیان کرد: ملت مصر نه تنها همسایه، بلکه برادر ملت فلسطین است و از این‌رو همواره از مواضع ملت فلسطین حمایت کرده و این حمایت را ادامه خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه حذف اسرائیل حقیقتی انکارناپذیر است، گفت: صحبت‌های رهبر انقلاب اسلامی ایران در این کنفرانس بیانگر این حقیقت بود که همه ملت‌ها باید به آن توجهی جدی داشته باشند./


 

محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سخنان رهبری نقطه عطف همایش انتفاضه فلسطین بود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: فرمایشات ارزشمند و تاریخی رهبرمعظم انقلاب در باب حمایت از مردم فلسطین نقطه عطف همایش حمایت از انتفاضه فلسطین بود. سخنان ایشان می‌تواند بین کشورهای مسلمان و برای مقابله با اقدامات اسرائیل وآمریکا ایجاد همدلی کند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

رضایی کوچی: سخنان رهبری نقطه عطف همایش انتفاضه فلسطین بودمحمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خانه ملت با بیان اینکه فلسطین به عنوان قبله‌گاه دوم مسلمانان جایگاه خاصی میان همه کشورهای مسلمان دارد، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل اینکه بعضی از کشورهای مسلمان در چند سال اخیر وظیفه الهی خود را در راستای حمایت از مرم بی‌پناه فلسطین به خوبی انجام ندادند، جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این وظیفه دینی خود را در مورد فلسطین به نحو احسن انجام دهد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: میزبانی این کنفرانس و همایش بین‌المللی انتفاضه فلسطین در راستای حمایت همه جانبه به تقویت روحیه کشورهای مسلمان برای حمایت از مردم فلسطین است.

وی با در ادامه به حضور مقام معظم رهبری در این اجلاس اشاره و بیان کرد: فرمایشات ارزشمند و تاریخی رهبرمعظم انقلاب در باب حمایت از مردم فلسطین نقطه عطف این همایش بود. سخنان ایشان می‌تواند بین کشورهای مسلمان و برای مقابله با اقدامات اسرائیل وآمریکا ایجاد همدلی کند.

نماینده مردم در مجلس، بیان کرد: کشورهای عربی باید متوجه شوند که اسرائیل روز به روز  ضعیف‌تر می‌شود و رو به اضمحلال می‌رود و این کشورها راهی به جز این ندارند که مسیر خود را عوض و از حق مردم فلسطین حمایت کنند. مطمئنا حرکت در مسیر قبلی با نابودی آنها همراه خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بیان داشت: باید واقعیت‌ها را درباره حق مردم فلسطین به اطلاع مردم دنیا رساند، اطلاع‌رسانی موجب تقویت روحیه مبارزین فلسطینی هم خواهد شد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./

 

 

 

 

در بیانیه پایانی کمیسیون پارلمانی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مطرح شد:

جهان اسلام کالاهای صهیونیستی را تحریم می کند

جهان اسلام کالاهای صهیونیستی را تحریم می کند یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی شرکت‌کننده در پمنجمین کنفرانس بین‌‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  در بیانیه پایانی این اجلاس ضمن تشکر از ایران به عنوان محور برگزاری این رویداد مهم جهانی از تمامی کشورهای اسلامی خواستند تا به تحریم  کالاهای صهیونیستی بپردازند.

کمیسیون پارلمانی پس از بررسی ابعاد مختلف مسئله در پرتو آخرین تحولات منطقه‌ای و جهانی موارد ذیل را مورد تاکید قرار دادند:

 

1- مسئله فلسطین اصلی ترین موضوع و محور همه مسائل خاورمیانه است. بدین لحاظ باید دولت‌های اسلامی، مجالس اسلامی، احزاب، تشکلات واحزاب مختلف و کلیه آزادیخواهان جهان موضع یکپارچه ای در این باره اتخاذ کنندو مساعی خود را برای احقاق حقوق تاریخی، ملی و قانونی ملت مقاوم فلسطین بکار بندند. باشد تا سرزمین فلسطین آزاد و دولت مستقل و یکپارچه فلسطین در سراسر سرزمین فلسطین به پایتختی شهر قدس شریف برپا شود.

 

2- کمیته پارلمانی، جنگ‌افروزی‌ها و تجاوزات آشکار اسرائیل علیه ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه را که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است، ‌محکوم نموده و معتقد است که این اقدامات ضدبشری مصداق بارز اعمال مجرمانه علیه بشریت است و باید مسئولان مجرم رژیم صهیونیستی به محاکمه سپرده شوند.

 

3- کمیته پارلمانی، پایداری مردم فلسطین در برابر تجاوزات اسرائیل و محاصره ظالمانه این ملت به ویژه در غزه را ارج می‌نهد و بار دیگر بر حمایت همه‌جانبه خود از مقاومت این ملت که براساس همه قوانین و میثاق‌های بین‌المللی حق مشروع ایشان است تاکید می‌کند.

 

4- کمیته پارلمانی، ضمن محکوم کردن اقدام ضدبشری محاصره نوار غزه که بیش از چهار سال 5/1 میلیون فلسطینی راتحت فشار قرار داده و آنان را از حقوق اولیه خود محروم ساخته است، خواستار تلاش همه‌جانبه کلیه مجامع بین‌المللی، و کشورهای جهان برای رفع این محاصره می باشد. محاصره مردم غزه باید به طور کامل رفع شود و کلیه گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوائی گشوده شود.

 

5- اقدامات غیرقانونی اسرائیل در انجام حفاری در مسجدالاقصی و محیط پیرامونی آن و ویران ساختن آثار اسلامی را محکوم کرده آن راگامی دیگر در راستای اهانت به مقدسات اسلامی به شمار می‌آورد و از سازمان ملل متحد و جامعه بین‌الملل می‌خواهد تا مسئولیت قانونی و اخلاقی خود را به طور کامل به انجام رسانده و با اعمال فشار به رژیم صهیونیستی این تجاوزات را پایان بخشند.

 

6- سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی که در تعارض با قوانین بین‌المللی است را محکوم کرده بار دیگر به ضرورت پایان بخشیدن به این اقدامات تاکید می‌کند.

 

7- بازگشت آوارگان و مشارکت در تعیین سرنوشت ملت فلسطین حق قانونی و تاریخی آنان است؛ که کلیه مجامع بین‌المللی و کشورهای اسلامی و آزاده جهان باید حمایت لازم را در اینباره به عمل آورند.

 

8- کمیته پارلمانی، هرگونه اقدام در راستای جداسازی سرزمین فلسطین و قطع ارتباط طبیعی جغرافیایی و تلاش باری یهودی سازی شهر قدس شریف را محکوم نموده و از همگان به ویژه رهبران دینی جهان می‌خواهد تا در راستای احترام به بعد معنوی این شهر در تمامی ادیان الهی، اقدامات رژیم صهیونیستی در این زمینه را محکوم کنند.

 

9- ضرورت تحریم کالاهای صهیونیستی و جلوگیری از هر اقدامی که می‌تواند به تقویت این رژیم جعلی بیانجامد بر همگان آشکار است. از کلیه کشورهای اسلامی درخواست می‌شود تا بابذل توجه جدی به این مسئله اقدامات مقتضی برای جلوگیری از ورود کالاهای اسرائیلی را صورت دهند.

 

10- کمیته پارلمانی، رفتار تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در ربایش و محبوس کردن جمع کثیری از نمایندگان منتخب ملت فلسطین را محکوم نموده و آزادی هرچه سریعتر ایشان و تضمین آمد و شد آزادانه دیگر اعضای مجلس در کرانه باختری را خواستار است کلیه مجامع بین‌المللی به ویژه ipuباید به وظیفه خود در اینباره عمل کنند.

 

11-  مجالس کشورهای اسلامی ودیگر نمایندگان حاضر در این کمیته تاکید کردند که باید از فرصت‌های بین‌المللی پارلمانی برای رسانیدن صدای مظلومیت ملت فلسطین به جهانیان و فضاسازی لازم برای احقاق حقوق این ملت بهره‌برداری لازم به عمل آید.

 

12- کمیته پارلمانی ضرورت فعال‌سازی اتحادیه پارلمانتاریست‌های طرفدار مسئله فلسطین را مورد تاکید قرار داد و دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از مسئله فلسطین را مکلف می‌کند تا پیگیری لازم در این زمینه را به عمل آورد.

 

13- اعضای کمیته پارلمانی توافق کردند تا در مجالس خود اقدامات لازم برای تصویب قوانین ملی در جهت حمایت از مسئله فلسطین را به عمل آورند. دبیرخانه موظف است اطلاعات مربوطه را در اختیار اعضای شرکت کننده قرار دهد و اخبار فعالیت‌های آنان در این زمینه را به اطلاع دیگران برساند.

 

14- کمیته پارلمانی، ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی جمهوری عربی مصر برای گشایش گذرگاه رفح از ریاست عالیه کنفرانس می‌خواهد تا موضوع سفر یک هیات پارلمانی به نوار غزه برای اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطینی غزه را پیگیری کرده و هماهنگی لازم را به عمل آورد.

 

15- اعضای کمیته پارلمانی توافق کردند ساز و کار مناسبی برای جمع‌آوری اعانات مردمی در کشورهای مختلف را طراحی و اجرا نمایند. هدف آن است که آحاد ملت‌های مسلمان و آزاده جهان دراین اقدام انسانی مشارکت کنند. دبیرخانه موظف است هماهنگی لازم میان اعضای کنفرانس را به عمل آورد.

 

16- اعضای کمیته پارلمانی، قیام عظیم ملت‌های منطقه را گرامی داشته و ضمن عرض تبریک به مردم کشورهای مصر،‌ تونس و لیبی که توانسته اند نظام‌های استبدادی را سرنگون سازند امیدوار است در پرتو این تحول شگرف، پارلمان‌های مقتدری دراین کشورها شکل گیرد که به عنوان نمایندگان حقیقی ملت‌ها گام جدی و مهمی در جهت تحقق آمال و آرزوی آنان یعنی آزادی سرزمین فلسطین بردارند بدیهی است همه ملت ها ضمن آنکه می‌کوشند تا با رفع ظلم و ستم و برچیدن نظام‌های استبدادی و تحت سیطره اجانب، اما با هرگونه مداخله نیروهای بیگانه در امور داخلی ایشان به شدت مخالف‌اند، زیرا نیروهای بیگانه دل مشغول منافع خویشند و به عنوان یک مانع جدی در برابر تحقق دموکراسی حقیقی مبتنی بر فرهنگ اصیل شرقی و اسلامی خاورمیانه عمل می‌کنند.

 

17- کمیته پارلمانی لازم می‌داند مراتب و قدردانی خود از جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری اجلاس ابراز دارد؛ و از حضور و سخنرانی ارزشمند مقام معظم رهبری سپاسگزاری کند. همچنین میزبانی صمیمانه مجلس شورای اسلامی و مدیریت حکیمانه جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم موجب امتنان و تشکر است. زحمات دبیرکل محترم و اعضای دبیرخانه دایمی کنفرانس نیز مورد تقدیر است.

عربی عواد دبیرکل حزب الشیوعی‌ ‌الفلسطینی:

همه فلسطینی ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان در رفراندوم شرکت می کنند

دبیرکل حزب الشیوعی‌ ‌الفلسطینی پیشنهاد رهبر معظم انقلاب را مبنی بر برگزاری رفراندوم برای تشکیل کشور مستقل فلسطین راه‌حلی دموکراتیک برای حل موضوع فلسطین عنوان کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

عربی عواد : همه فلسطینی ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان در رفراندوم شرکت می کنندعربی عواد در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ با بیان اینکه سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران در نخستین روز برپایی پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین موضوعات قابل تاملی را در برداشت، گفت: ایشان در صحبت‌های خود به موضوعات مهمی اشاره کردند که مهمترین آن درخواست از مردم کشورهای اسلامی بود تا از اهداف ملت مظلوم فلسطین حمایت کنند.

وی ادامه داد: رهبر ایران همچنین به موضوع قطع هرگونه رابطه با اسرائیل اشاره کردند که دراین راستا لازم است کشورهایی که دارای روابط دیپلماتیک فرهنگی اقتصادی و غیره با اسرائیل هستند آن را قطع کرده تا تنبیهی برای اسرائیل باشد.

عواد با تائید صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل رفراندوم تاکید کرد: همه فلسطینی ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان در رفراندوم شرکت کرده و این رفراندوم باید به گونه‌ای باشد که فلسطینی های خارج از سرزمین‌های اشغالی نیز قادر به شرکت در آن باشند.

وی برگزاری رفراندوم را راه حلی دموکراتیک برای حل مشکل فلسطین عنوان و بیان کرد ؛ این در حالی است که نتانیاهو عقیده دارد در فلسطین باید یک دولت یهودی تاسیس شود که این به معنی نادیده گرفتن مردم مسلمان و مسیحی فلسطین است.

دبیرکل حزب الشیوعی الفلسطینی با اشاره به بهار عربی در منطقه گفت: موضعیت امروز اسرائیل موضع غیرفعال و متزلزل در منطقه است./

 

جعفر قادری نماینده مردم شیراز نائب رییس دوم کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴:

بیانات مقام معظم رهبری خط بطلانی بر سیر هجومی غرب به اسلام است

نائب رییس دوم کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ مطالب و بیانات مقام معظم رهبری را خط بطلانی بر سیر هجومی غرب به اسلام خواند و گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب خط قرمزهایی که دنیای غرب در مورد رژیم صهیونیستی قائل است به وسیله خیزش‌های مردمی شکسته می‌شود.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

جعفر قادری: بیانات مقام معظم رهبری خط بطلانی بر سیر هجومی غرب به اسلام استجعفر قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره سخنان مقام معظم رهبری در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: به طور قطع در آینده نزدیک مردم منطقه از این خط قرمز دنیای غرب عبور می‌کنند.   

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سخنان قاطع و روشن رهبر معظم انقلاب دیدگاه‌های نظام و کشورما را نسبت به مسأله فلسطین نشان می‌دهد، افزود: طرحی که مقام معظم رهبری ارائه کردند طرح‌های ابومازن و سایر طرح‌های سازشکارانه را رد می‌کند و بیشترین تکیه‌اش بر احقاق حق مردم فلسطین و حفظ پیکره و تمامیت فلسطین برای جهان اسلام است.

قادری ادامه داد: طبق گفته رهبر معظم انقلاب هر طرحی که موجب از دست رفتن بخشی از سرزمین فلسطین و واگذاری امتیاز به اشغال‌گران باشد کاملا مردود است.

راه‌ حل مقام معظم رهبری کاملا دموکراتیک است

سخنگوی کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی با بیان اینکه راه‌حل رهبرانقلاب برای فلسطین توأم با خشونت نیست، تصریح کرد: راه‌حل ارائه شده توسط ایشان کاملا دموکراتیک بوده و مبتنی بر رأی و نظر مردم فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است.

قادری سخنان مقام معظم رهبری در مورد این که هیچ کس نباید خود را سخنگوی مردم فلسطین قرار دهد را بسیار روشن‌گرانه خواند و یادآور شد: مردم فلسطین باید خودشان تعیین‌کننده باشند و دیدگاه‌های صاحبان واقعی این سرزمین باید منعکس شود.

وی با بیان این که طبق طرح ابومازن باید 20 درصد خاک فلسطین زمینه تشکیل دولت فلسطین باشد، گفت: طبق این طرح باید دو دولت در سرزمین فلسطین به رسمیت شناخته شود اما طبق فرموده رهبر معظم انقلاب فلسطین باید از نهر تا بحر باشد و نه یک وجب کمتر.

خودباوری در جهان اسلام موج می‌زند

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان این که در بیانات رهبر معظم انقلاب موضوع بیداری اسلامی کاملا نمایان بود، گفت: در حال حاضر یک نوع خود باوری در جهان اسلام به وجود آمده که این موضوع می‌تواند به ایده‍‌‌ها و آرمان‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را جامه عمل بپوشاند.

قادری افزود: درسخنان مقام معظم رهبری موضوع ایران هراسی غرب نیز مطرح شد و ایشان تأکید داشتند که قدرت واقعی انقلاب نه به موشک‌ها و تجهیزات نظامی بلکه به همراهی ملت‌های برخاسته و مردم مسلمان دنیا با مردم ایران است. 


هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد ورئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

تدبیر رهبری راه را بر تثبیت صهیونیسم بست

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت : طرح به رسمیت شناختن بخشی از فلسطین به عنوان یک کشور مستقل، مهر تاییدی بر موجودیت رژیم اشغال‌گر قدس است و فرمایشات رهبری می‌تواند از این طرح جلوگیری کند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

مقدسی : تدبیر رهبری راه را بر تثبیت صهیونیسم بستهادی مقدسی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت گفت : یکی از مسائل مهم جهان اسلام و مقام معظم رهبری مسئله فلسطین است. بنابراین جمهوری اسلامی به عنوان پرچم‌دار مبارزه با رژیم اشغال‌گری رژیم صهیونیستی برای حل این مسئله نقش اصلی و اساسی را برعهده دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران با خلاقیت‌ها و ابتکارهای مقام معظم رهبری که به تاسی از حضرت امام بوده است تا امروز موفق شده خوی تجاوز‌گری و اشغال‌گری و نامشروع بودن رژیم صهیونیسم را به واسطه همین همایش‌ها و کنفرانس‌ها به جهانیان اثبات کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس منزوی شدن رژیم اشغالگر قدس را حاصل روشنگری‌های رهبری در کنفرانس‌های حمایت از انتفاضیه فلسطین دانست و گفت : تدبیر و تیز هوشی مقام معظم رهبری و موضع‌گیری‌های ایشان در قبال فلسطین تاثیر زیادی در شناسایی چهره پلید صهیونیسم و استکبار جهانی که حامیان آن هستند در عرصه بین المللی خواهد داشت.

مقدسی ادامه داد : ما تلاش خواهیم کرد این چهره بیش از گذشته شناخته شود تا فرمان امام و آرزوی امام مبنی بر محو فلسطین از عرصه بین المللی تحقق پیدا یابد.

وی مهمترین دستاورد این همایش را بر ملا شدن نقشه شوم صهیونیست برای به رسمیت شناختن بخشی از فلسطین به عنوان یک کشور مستقل دانست و گفت:فرمایشات رهبری راه را برهمه سیاسی کاری‌ها و سیاست بازی‌ها بست و مقاومت فلسطین را نسبت به طرح خیانت کارانه حکومت خود گردان فلسطین که با هماهنگی صهیونیست طراحی شده بود هشیار ساخت.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم گفت:اینها می‌خواهند مسلمانان و به ویژه فلسطینی‌ها با ارائه این طرح مهر تایید بر موجودیت رژیم اشغال‌گر قدس بزنند.

وی تصریح کرد : این همایش این‌گونه نقشه‌ها و خیانت‌ها و ترفند‌ها را که منجر به تضعیف مقاومت فلسطین می‌شود بر ملا و جهان اسلام را متوجه توطئه رژیم اشغال‌گر قدس کرد تا این دسیسه در نطفه خفه شود.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد.

یوسف عثمان رئیس سازمان ائتلاف همدردی با فلسطینیان در آفریقای جنوبی:

تحریم اقتصادی از سوی جهان اسلام رژیم صهیونیستی را به زانو درمی‌آورد

 

رئیس سازمان ائتلاف همدردی با فلسطینیان در آفریقای جنوبی با یادآوری تاثیرات موثر تحریم‌های اقتصادی بر نابودی رژیم صهیونیستی گفت:‌ اگر این رویکرد در بین همه ملت‌های اسلامی و آزادی‌خواه جهان تسری یابد، اسرائیل فرومی‌پاشد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

یوسف عثمان: تحریم اقتصادی از سوی جهان اسلام رژیم صهیونیستی را به زانو درمی‌آوردیوسف عثمان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛‌ کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را بسیار پراهمیت و موثر در حل مناقصه فلسطین خواند و گفت:‌ برگزاری چنین اجلاس‌هایی باید در سایر کشورهای اسلامی تداوم یابد تا اثرات خود را بر معادلات بین‌المللی به نفع فلسطینیان بگذارد.

رئیس سازمان ائتلاف همدردی با فلسطینیان تاکید کرد: آفریقای جنوبی سال‌ها تحت سلطه رژیم آپارتاید بود و تحریم‌های اقتصادی موجب شد تا این رژیم مقابل اراده مردم به زانو درآید.

وی کد 076 را مربوط به محصولات اسرائیلی اعلام کرد و افزود: اگر به همه مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان اطلاع‌رسانی درستی شود و آنها از خرید کالاهای صادره از اسرائیل خودداری کنند، رژیم صهیونیستی خود به خود از صحنه خاورمیانه حذف می‌شود.

عثمان اعمال تحریم‌های ملت‌های جهان علیه اسرائیل را بسیار موثر خواند و اظهار کرد: وقتی می شود با اقدامات و شیوه‌های اقتصادی رژیم غاصب صهیونیستی را نابود کرد دیگر استفاده از ابزارهای قهرآمیز ضرورت پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: در کشور آفریقای جنوبی نه استان از این کشور به نفع فلسطینیان کار می‌کنند و تلاش دارند تا تحریم کالاهای این رژیم را فراگیر کنند اگر این روش به تمام ملت‌های دنیا تسری یابد قطعاً بنیان‌های رژیم صهیونیستی را متزلزل خواهد کرد.

عثمان با اشاره به شکل گیری بهار عربی در خاورمیانه اظهار کرد: این تحرکات تنها وقتی موثر خواهد بود که براساس آموزه های قرآنی شکل گیرد بنابراین فلسطینیان می توانند با الگوبرداری از آموزه‌های کلام خدا یک بهار حرکتی را ضد اشغالگران به راه بیاندازند.

وی با اشاره به سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال مسئله فلسطین، ادامه داد:‌ ایالات متحده تنها ادعای دموکراسی و دفاع از حقوق بشر را دارد چندی پیش هفتصد هزار نفر از مردم این کشور در شهرهای مختلف علیه جنایات صهیونیست راهپیمایی کردند که این حرکت آنها با برخورد پلیس مواجه شد و بسیاری از راهپیمایان دستگیر شدند بنابراین نباید منتظر وعده و وعیدهای کاخ سفید برای حل مناقشه فلسطین بود./

 

 

ماهرالطاهر رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین

رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین: تنها راه حل آزادی قدس مبارزه است

 

ماهرالطاهر رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین با بیان اینکه حل مسئله فلسطین راهکار سیاسی ندارد، گفت: همه گروه‌های فلسطینی ضمن وحدت باید به مبارزه علیه رژیم صهیونیستی ادامه دهند تا سرزمین‌های اشغالی آزاد شود.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین: تنها راه حل آزادی قدس مبارزه است

ماهرالطاهر در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: بیست سال مذاکره با رژیم صهیونیستی نشان داد که حل مسئله فلسطین راهکار سیاسی ندارد و محمودعباس به نمایندگی صهیونیست‌ها طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی را براساس قطعنامه 1967 مطرح کرد.

رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین تصریح کرد: قرارداد اسلو مایه بدبختی فلسطینیان شد زیرا نه ‌تنها اشغال و شهرک‌سازی صهیونیست‌ها خاتمه پیدا نکرد بلکه آنها این رویکرد خود را تشدید کردند.

وی افزود: مناقشه فلسطین راه‌حل مسالمت‌آمیز ندارد و فقط با مبارزه باید عقب‌نشینی را به صهیونیست‌ها تحمیل کرد زیرا آنها تا نفهمند اشغالگری هزینه های سنگینی برایشان دارد به جنایات خود در سرزمین‌های اشغالی ادامه می دهند.

ماهرالطاهر تاکید کرد: همه فلسطینیان باید باهم به وحدت برسند و در نحوه حرکت به سوی آزادی تجدیدنظر کنند و این کار با گفت‌و گوی ملی امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل هستند که می‌طلبد در پایان کنفرانس بین‌المللی تهران کمیته ای برای پیگیری آزادی آنها تشکیل شود.

رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین با بیان اینکه حتی یک وجب از خاک فلسطین نیز نباید در اختیار صهیونیست‌ها باقی بماند، یادآور شد: حزب‌الله لبنان برای زنده نگه داشتن مقاومت بسیار کوشید و سوریه نیز به مقاومت کمک‌های زیادی کرد.

 

سیدرضا اکرمی نماینده مردم تهران وعضو فراکسیون روحانیون:

تقریب اندیشه‌ها یکی از دستاوردهای کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین است

عضو فراکسیون روحانیون، تقریب اندیشه‌ها و بینش‌ها درباره مساله فلسطین را یکی از دستاوردهای کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دانست.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

 

تقریب اندیشه‌ها یکی از دستاوردهای کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین استسیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: با بیداری اسلامی و انسانی که در خاورمیانه و شمال افریقا به وجود آمده و به سراسر جهان در حال انتقال است٬ ایران باید با حساسیتی بیش از پیش نسبت به مساله فلسطین٬ نقش فرهنگی و سیاسی خودش ایفا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اجتماع پارلمان‌ها در ایران برای تقریب اندیشه‌ها و بینش‌ها بسیار مفید خواهد بود تا با مطرح شدن تمامی خواسته‌ها و نظرها٬ راهکاری برای خروج فلسطین از این وضعیت دلخراش پیدا شود.

وی با تاکید بر دستیابی به آرامش و امنیت در منطقه بدون حضور اسراییل٬ اظهار کرد: سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس انتفاضه فلسطین همچون همایش بیداری اسلامی٬ می‌تواند برای تقریب اندیشه‌ها و هشدار به دشمنان اسلام کارگشا باشد.

وی درباره تصمیم جدید اتخاذ شده توسط برخی گروه‌های فلسطینی درمورد سرنوشت این سرزمین گفت: پیشنهاد محمود عباس به عنوان شخصیتی وابسته به امریکا و انگلیس٬ شبهه برانگیز است و فلسطینی‌ها هم با آن مخالفت کرده‌اند؛ ضمن آنکه امریکا هم تهدید به وتوی آن کرده است.

وی ادامه داد: با فرض پذیرفته شدن این طرح و به رسمیت شناخته شدن دولت فلسطین٬ تنها 22 درصد خاک این سرزمین به مردم آن تعلق می‌گیرد و با محصور بودن محدوده و نقشه آن در اسراییل نیز به تابع بی‌چون و چرای این رژیم تبدیل خواهد شد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./

بشیرخالقی نماینده مردم خلخال و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

همایش حمایت از انتفاضه فلسطین نقشی اطلاع‌رسانانه داشت

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: مبارزات مردم فلسطین با برگزاری همایش حمایت از انتفاضه فلسطین به گوش مردم جهان خواهد رسید، اطلاع‌رسانی مناسبی در این زمینه ایجاد خواهد شد و واقعیت‌ها نمایان خواهد شد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

خالقی: همایش حمایت از انتفاضه فلسطین نقشی اطلاع‌رسانانه داشتبشیرخالقی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خانه ملت، گفت: همایش بین‌المللی انتفاضه فلسطین در راه احقاق حقوق مردم مظلومی برگزار شد که مدت‌هاست زیر بار ظلم استکبار درحال مبارزه هستند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مبارزات مردم فلسطین با برگزاری این همایش به گوش مردم جهان خواهد رسید و اطلاع‌رسانی مناسبی در این زمینه ایجاد خواهد شد و واقعیت‌ها نمایان خواهد شد.

وی افزود: موج مبارزات مردمی در فلسطین این روزها با بیداری اسلامی در کشورهای منطقه همراه شده و فلسطینی‌ها باید بدانند آنها در نهایت به زودی پیروز خواهند و رژیم اشغالگر را از قدس شریف بیرون خواهند کرد.

نماینده مردم در مجلس درباره نقش کشورهای عربی برای حمایت از مردم فلسطین، تصریح کرد: وحدت میان کشورهای عربی و مسلمان باید روزبه‌روز گسترش پیدا کند تا رژیم صهیونیستی نتواند در میان‌ این کشورها رخنه کند‌.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌ نهاد (NGO) در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./

اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطین:

کمیته‌ای برای آزادی اسرای فلسطین تشکیل شود

نخست وزیر فلسطین با بیان اینکه باید کمیته ای برای آزادی اسرای فلسطین تشکیل شود، ‌گفت: مردم فلسطین در از دست رفتن یک وجب از سرزمین خود چشم پوشی نمی کنند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

اسماعیل هنیه: کمیته‌ای برای آزادی اسرای فلسطین تشکیل شودبه گزاش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ اسماعیل هنیه که از طریق ارتباط تلویزیونی در دومین روز پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین سخن می گفت، تصریح کرد: موضع ثابت و تغییرناپذیر ایران درباره فلسطین و در راس آنها مقاومت مردم در فلسطین دلیل اصلی برگزاری این کنفرانس است.

نخست وزیر فلسطین افزود: افزون بر پشتیبانی سیاسی و معنوی، ‌حمایت مالی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین نشان می دهد که موضع ایران در حمایت از مقاومت تغییرناپذیر است و مسئله فلسطین مسئله اصلی در جهان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه می دانیم امت اسلامی امروز به مسائل بهار عربی و تحولات مشغول شده است و هر کشور مسائل خود را دارد، یادآور شد: فلسطین مسئله محوری است و برای جهان اسلام موضوعی اساسی به شمار می‌رود.

هنیه با تاکید بر اینکه تحولات منطقه مسلماً تاثیر زیادی بر مقاومت و پایداری مردم فلسطین دارد، گفت: به طور حتم مردم فلسطین از طریق مقاومت پایداری و استراتژی خود حقوق خود را بازپس می گیرد.

وی یادآوری شد: پس از بیست سال فلسطینیان متوجه شدند که نمی توانند از طریق مذاکره به اهداف خود برسند.

نخست‌وزیر فلسطین با بیان اینکه نشانه دیگر کنفرانس حمایت از انتفاضه جنبه انسانی است و می تواند موجب وحدت اسلامی شود تصریح کرد: بسیاری از کشورهای آزادی‌خواه در جهان ازمسئله فلسطین دفاع می کنند.

وی ادامه داد: ما می دانیم بسیاری از کشورهای جهان کمک‌هایی را از طریق کاروان‌های آزادی به فلسطین ارسال کرده‌اند و این موضوع اهمیت جنبه انسانی موضوع فلسطین را می رساند و جهان به انسانی بودن آن پی برده است.

وی با یادآوری اینکه دو مسئله در موضوع فلسطین اهمیت دارد افزود: نخستین موضوع تهاجم رژیم صهیونیستی به فلسطین وقدس شریف است و اسرائیل می خواهد چهره عربی، اسلامی قدس شریف را تغییر دهد و در راستای دستیابی به این هدف مانع حضور مسلمانان و قدس شریف می شود و زیر مسجد را حفاری می کند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون زندانیان فلسطینی در اعتصاب به سر می برند، افزود: ما به دلیل دستیابی به استقلال و آزادی و به منظور آزادی اسرای فلسطین تلاش می کنیم و در راستای دستیابی به این آزادی به مبارزه خود ادامه می‌دهیم و ملت فلسطین همچنان پایداری می کند.

وی با بیان اینکه فلسطین باید از دریا تا رودخانه باشد، گفت: فلسطین تسلیم نمی شود و مردم این کشور به مناسبت شصت و سومین سالگرد اشغال این کشور به سوی مرزها حمله بردند و با سربازان درگیر شدند تا به تمام دنیا بفهمانند که فلسطین متعلق به تمام دنیا است.

هنیه با بیان اینکه علی‌رغم هزاران جنایات رژیم صهیونیسیتی به منظور پایداری و مقاومت اسرائیل نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند تصرح کرد: به برکت حمایت‌های امت اسلامی رژیم صهیونیستی در تمام نقشه های خود شکست خورده است.

هنیه تاکید کرد: مردم فلسطین به اهداف خود پایبند هستند و حتی از یک وجب از سرزمین خود چشم‌پوشی نمی‌کنند و این پیمانی است که مردم فلسطین با خدا بسته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه کنفرانس حمایت از انتفاضه پشتیبانی برای فلسطین است یادآور شد: این کنفرانس همواره از مردم فلسطین حمایت می کند و همواره خواهان آزادی مردم فلسطین است.

وی با تاکید بر اینکه مردم فلسطین برای آزادی کامل حاضرند در هر بخش فلسطین یک دولت مستقل تشکیل دهند اما حاضر نیستند اسرائیل را به رسمیت بشناسند، تصریح کرد: ما به اهداف خود پایبند هستیم و به یکپارچگی فلسطین وتمام مردم این کشور اعتقاد داریم و از ایجاد دو دستگی میان مردم فلسطین جلوگیر می کنیم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه راه‌حل مسالمت‌آمیز در مسئله فلسطین به پایان رسیده است تنها گزینه برای برطرف کردن موضوع فلسطین گفت و گوی ملی و مبارزه علیه اشغالگران است.

هنیه با تاکید بر اینکه آزادی فلسطین از طریق وحدت میان فلسطینیان انجام می شود؛ تصریح کرد: مردم فلسطین در جهت دفاع از حقوق آماده مذاکره با هر کشوری هستند.

نخست‌وزیر فلسطین با تاکید بر اینکه مسئله مهم در فلسطین موضوع اسرا است تاکید کرد: باید کمیته ای برای آزادی اسرای فلسطینی تشکیل شود، ما هیچگاه اجازه نمی دهیم که فلسطین در اسارت بماند./

مونیا شفیق :

سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران منشوری برای امت اسلامی است

مونیا شفیق :سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران منشوری برای امت اسلامی استمونیا شفیق سخنران فلسطینی با ابراز شگفتی از سخنان رهبر معظم انقلاب در نخستین روز کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛ گفت: امیدوارم سخنان ایشان به عنوان منشور مهمی برای امت اسلامی و ملت فلسطین مدنظر قرار گیرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

مونیا شفیق با بیان اینکه فلسطین از دریا تا رودخانه منحصر به فلسطینی‌ها و فرزندان آنها است، گفت: هیچ یک از اشغالگران مهاجر از 1917 تاکنون حق ندارد ادعایی در مورد خاک فلسطین داشته باشد و این حقوقی است که سازمان‌های بین‌المللی بر آن تاکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه فلسطین پس از اشغال توسط رژیم صهیونیستی به‌عنوان مسئله اصلی امت عربی مطرح شده است، افزود: صحبت از آزادی فلسطین تنها زمانی قابل قبول است که تمام خاک این کشور از رودخانه تا دریا به ملت فلسطین متعلق باشد نه اینکه محدود به مرزهای 1967 باشد.

وی در ادامه با اشاره به مسئله بازگشت پناهندگان به سرزمین‌های اشغالی گفت: این موضوع به‌عنوان یک شعار قدیمی درآمده و هدف اصلی سازمان‌های بین‌المللی نیست. چرا که شاهد مواضع سازش‌کارانه آنها در این زمینه هستیم.

شفیق افزود: امروز شاهد نبردی در سازمان ملل هستیم مبنی بر عضویت دادن فلسطین در محدوده 1917 بدون اعتراف به طرح‌های سازش‌کارانه و اجرایی نشدن قطعنامه‌های سازمان ملل از سوی رژیم صهیونیستی.

وی با طرح این سوال که تاکنون سرنوشت همه این تصمیمات در سازمان ملل از 1947 تاکنون به کجا انجامیده است، ادامه داد: آیا این قطعنامه‌ها مجموعه‌ای از سازش‌ها نبوده که نتیجه آن شناسایی رژیم صهیونیستی بوده است؟ آیا تمام این مصوبات تمام به‌عنوان نوشته‌ای بر کاغذ باقی نمانده است؟

این سخنران فلسطینی در ادامه با اشاره به افزایش روزافزون حفاری‌ها و شهرک‌سازی‌ها در فلسطین گفت: این اقدامات زندگی ملت فلسطین را به ویرانی کشانده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد شکست نظام تک‌قطبی در جهان هستیم، گفت: پیروزی مقاومت در لبنان، پیروزی فلسطین در غزه و شکست استکبار در عراق و افغانستان و همچنین شکست رهبران میانه‌روی منطقه خاورمیانه شاهدی بر این مدعاست.

او با ابراز تأسف از اینکه جنگ علیه صهیونیست‌ها در سازمان ملل به خاک سپرده شده، گفت: باید یک قیام سرنوشت‌ساز علیه رژیم صهیونیستی در قدس انجام شود تا آمریکا و رژیم صهیونیستی را سرجای خود بنشاند.

مونیا شفیق با اشاره به طرح محمودعباس در سازمان ملل گفت: می‌خواهم به وی بگویم که فلسطین شرکت سهامی نیست که بخواهی در بورس سازمان ملل آن را مورد معامله قرار دهی.  /

 

سخنان رهبر معظم انقلاب سند اصلی و رسمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت در تشریح مصوبات کمیسیون علما و رهبران دینی گفت: اعضای این کمیسیون سخنان رهبر معظم انقلاب را سند اصلی و رسمی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین قرار دادند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

سخنان رهبر معظم انقلاب سند اصلی و رسمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

اختری در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون علما و رهبران دینی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: مهمترین مصوبه این کمیسیون تدوین سند رسمی این کنفرانس براساس سخنان رهبر معظم انقلاب در روز افتتاحیه بود.

دبیرکل مجموعه جهانی اهل بیت افزود: اعضای کمیسیون علما و رهبران دینی برای پیگیری هر چه بهتر سخنان رهبر معظم انقلاب در روز افتتاحیه کنفرانس کمیته‌ای را تشکیل دادند تا در این چارچوب خواست‌ها و دغدغه‌های ایشان هر چه بهتر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه اتحاد گروه‌های فلسطینی و کمک به تحقق این مهم از موضوعات بسیار مهم دیگر نشست کمیسیون علما و رهبران دینی بود، گفت: تلاش برای اتحاد هر چه بیشتر گروه‌های فلسطینی و کاهش نزاع‌های گروهی یکی از اهداف اصلی اعضای این کمیسیون بود که در چارچوب آن پیشنهادات و مباحث مهمی مطرح شد.

حجت‌الاسلام اختری ادامه داد: تاسیس شبکه ماهواره‌ای برای حمایت از مظلومیت از مردم فلسطین و تاسیس صندوق جهانی برای کمک به بازسازی فلسطین از دیگر مصوبات مهم کمیسیون علما و رهبران دینی بود که بدون اتحاد و همدلی گروه‌های فلسطینی قابل تحقق نیست.

 

 

حسن عزالدین نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب:

موج بیداری اسلامی پشتیبان محکم فلسطینیان است

 

حسن عزالدین نایب‌ رئیس کنفرانس احزاب عرب با تاکید بر اهمیت بهار عربی در کشورهای منطقه معتقد است موج بیداری اسلامی و سرنگونی دیکتاتورهای وابسته به غرب به طور حتم پشتیبانان قوی‌ای را برای ملت فلسطین در منطقه به وجود خواهد آورد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب: موج بیداری اسلامی پشتیبان محکم فلسطینیان است

حسن عزالدین در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان این مطلب گفت: به نمایندگی از همه احزاب عرب که مشتکل از بیش از 150 حزب با ایدئولوژی‌های مختلف فکری است به دولت و ملت ایران برای برگزاری این کنفرانس درود می‌فرستم.

نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب افزود: سخنان دقیق و منسجم رهبر معظم انقلاب بیان‌کننده تمامی اهداف و آرمان‌های احزاب و گروه‌های مبارز عربی بود.

وی با بیان اینکه همه احزاب و گروه‌های مبارز عرب به اصول رهبر معظم انقلاب پایبند هستند، تصریح کرد: احزاب عرب و گروه‌های مبارز سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب را خطی مشی خود قرار می‌دهند و در این چارچوب برای آبادی فلسطین تلاش می‌کنند.

نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب ادامه داد: با توجه به تحولات منطقه باید با آگاهی و تدبیر از فرصت‌ها استفاده کنیم و با مشخص کردن اولویت‌ها بر موضوع فلسطین به‌عنوان مهمترین مسئله مسلمانان و اعراب تمرکز داشته باشیم.

حسن عزالدین با بیان اینکه موضوع فلسطین مربوط به همه نیروها و گروه‌های مبارز اسلامی است، گفت: مشروعیت همه احزاب و گروه‌های عربی موضوع فلسطین است و هر گروه یا حزبی این موضوع را کنار بگذارد مشروعیت خود را از دست خواهد داد.

وی تصریح کرد: فلسطین وطن بیگانگان نیست بلکه وطن ملت مبارز و قهرمان فلسطین است.

عزالدین ادامه داد: کنفرانس احزاب عرب بر مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق و افغانستان تاکید می‌کند و آن را نقطه تحولی در معادله قدرت در منطقه می‌داند.

نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب با تاکید بر اهمیت تحولات کشورهای عرب و بهار عربی ادامه داد: هم‌اکنون معادله قدرت به نفع مقاومت در منطقه در حال تغییر است و در آن همه نیروهای مبارز سهیم هستند.

وی ادامه داد: باید برای آزادی فلسطین از دریا تا رودخانه آماده شویم.

حسن عزالدین با هشدار به کینه ورزی های دشمنان جهان اسلام برای انحراف انقلاب‌های کشورهای عربی افزود: انقلاب کشورهای عربی به دلیل قهر ملت‌ها از دولت‌های وابسته به غرب به وجود آمده است و به این دلیل دولت‌های غربی به دنبال به انحراف کشیدن این انقلاب‌ها هستند.

نایب‌رئیس کنفرانس احزاب عرب ادامه داد: موج بیداری اسلامی پشتیبان مهمی برای فلسطین و آزادی قدس شریف است.

سخنگوی کمیته اسقفی اسلام- مسیحیت:

مسیحیان و مسلمانان برای آزادی قدس هم پیمان شوند

سخنگوی کمیته اسقفی اسلام- مسیحیت با بیان اینکه اسرائیل دشمن مسیحیان و مسلمانان است، گفت: مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر برادرند و برای آزادی فلسطین از دست اشغالگران تلاش خواهند کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

سخنگوی کمیته اسقفی اسلام- مسیحیت: مسیحیان و مسلمانان  برای آزادی قدس هم پیمان شوند

سخنگوی کمیته اسقفی گفت‌وگوی اسلام- مسیحیت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: مسئله فلسطین یک مسئله کاملا انسانی است و موضوع اسلام و مسیحیت را در خود قرار داده است.

وی افزود: اسرائیل بعد از اینکه قدس را پایتخت همیشگی خود قرار داد فلسطین را به کشور دائمی خود تبدیل کرده است.

او با بیان اینکه مقاومت علی رژیم صهیونیستی باید ادامه پیدا کند، گفت: فلسطین امروز محتاج یکپارچگی و وحدت است و این تنها راه نجات قدس شریف است.

سخنگوی کمیته اسقفی اسلام –مسیحیت تاکید کرد: گفت‌وگوی میان اسلام و مسیحیت باید ادامه یابد و فلسطین می‌تواند محور این گفت‌وگوها باشد زیرا قدس همچنان که مکان مقدسی برای مسلمانان است برای مسیحیان نیز عزیز و مقدس است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تنها ضد مسلمانان نیست، گفت: اسرائیل دشمن مسیحیان و مسلمانان است. زیرا مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر برادرند.

سخنگوی کمیته اسقفی اسلام- مسیحیت تصریح کرد: تقاضا دارم در بیانیه پایانی کنفرانس بر اتحاد میان مسلمانان و مسیحیان تاکید شود تا پیروان این دو دین الهی در کنار یکدیگر برای آزادی قدس تلاش کنند.

عضو پارلمان مصر:

انقلاب مصر از ایران الهام گرفته است

عضو پارلمان مصر با بیان اینکه مصر خواستار روابط هرچه سریعتر باایران است، گفت: رژیم حسنی مبارک و حامیان وی تلاش می کردند از وحدت مسلمانان جلوگیری کنند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

عضو پارلمان مصر: انقلاب مصر از ایران الهام گرفته است

جمال زهران در دومین روز برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه انقلاب فلسطین توانست با مشارکت جوانان به پیروزی برسند تصریح کرد: بیش از هزار نفر در این انقلاب به شهادت رسیده اند و به طور حتم جوانان مصر منشاء انقلاب مصر بوده اند.

عضو پارلمان مصر با بیان اینکه ملت مصر همواره از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند و هیچ‌گاه از حمایت خود دست برنداشته‌اند، گفت: قرارداد ننگین کمپ دیوید شکاف بزرگی را میان ملت مصر به وجود آورد و مردم مصر همواره با این قرارداد ننگین مخالفت کردند.

وی با بیان اینکه اسرائیل بزرگترین دشمن مسلمانان است، یادآور شد: عقیده مردم مصر نیز این است و اسرائیل را دشمن آرمان‌های خود می دانند.

زهران با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)  و با همراهی جوانان ایران به پیروزی رسید گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست اوضاع منطقه را به سود اسلام تغییر دهد.

وی ادامه داد: ‌انقلاب مصر از انقلاب ایران الهام گرفته است و همواره از حمایت‌های انقلاب اسلامی ایران استفاده کرده‌ایم.

عضو پارلمان مصر با بیان اینکه کسانی که باتفکر امام (ره) آشنایی دارند می دانند که مسئله فلسطین دردل امام‌ خمینی بود، خواستار آزادی فلسطین شد وحمایت ملت مصر انتفاضه فلسطین را اعلام کرد.

زهران با بیان اینکه جنایات رژیم صهیونیستی بر همه آشکار است، تصریح کرد: ‌اسرائیل یک غده سرطانی است و به زودی نابود می شود.

وی با بیان اینکه رژیم حسنی مبارک از اسرائیل حمایت می کرد، افزود: حسنی مبارک با هزینه پایین به اسرائیل گاز صادر می کرد و سود مناسبی را نیز به دست آورده بود.

عضو پارلمان مصر با بیان اینکه رژیم حسنی مبارک و حامیان وی تلاش می کردند وحدت مسلمانان جلوگیری کنند تاکید کرد: وحدت و همبستگی راهکار رسیدن به آزادی فلسطین است و همچنین ما خواستار برقراری هرچه سریعتر روابط با ایران هستیم.

بشیرخالقی نماینده مردم خلخال عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پیروزی نهایی برای مردم فلسطین بزودی نمایان خواهد شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موج مبارزات مردمی در فلسطین این روزها با بیداری اسلامی در کشورهای منطقه همراه شده و فلسطینی‌ها باید بدانند آنها در نهایت به زودی پیروز خواهند و رژیم اشغالگر را از قدس شریف بیرون خواهند کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

خالقی: پیروزی نهایی برای مردم فلسطین بزودی نمایان خواهد شدبشیرخالقی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خانه ملت، گفت: همایش بین‌المللی انتفاضه فلسطین در راه احقاق حقوق مردم مظلومی است که مدت‌هاست زیر بار ظلم استکبار درحال مبارزه هستند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مبارزات مردم فلسطین با برگزاری این همایش به گوش مردم جهان خواهد رسید و اطلاع‌رسانی مناسبی در این زمینه ایجاد خواهد شد و واقعیت‌ها نمایان خواهد شد.

وی افزود: موج مبارزات مردمی در فلسطین این روزها با بیداری اسلامی در کشورهای منطقه همراه شده و فلسطینی‌ها باید بدانند آنها در نهایت به زودی پیروز خواهند و رژیم اشغالگر را از قدس شریف بیرون خواهند کرد.

نماینده مردم در مجلس درباره نقش کشورهای عربی برای حمایت از مردم فلسطین، تصریح کرد: وحدت میان کشورهای عربی و مسلمان باید روزبه‌روز گسترش پیدا کند تا رژیم صهیونیستی نتواند در میان‌ این کشورها رخنه کند‌.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ دیروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO) در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد./

عضو پارلمان لبنان:

فلسطینیان به حمایت ایران چشم دوخته اند

 

اسامه سعد عضو پارلمان لبنان با بیان اینکه حمایت ایران از فلسطین در بحران این کشور بسیار مهم است، گفت: برای برطرف کردن مشکل فلسطین در مقابله با دخالت بیگانگان در این کشور تاکید می‌کنم.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

عضو پارلمان لبنان: فلسطینیان به حمایت ایران چشم دوخته انداسامه سعد عضو پارلمان لبنان در دومین روز برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه حمایت ایران از فلسطین در انتفاضه نقش اساسی‌ دارد، تصریح کرد: حمایت ایران از لبنان در سال 2006 بسیار مهم بود.

نماینده پارلمان لبنان با بیان اینکه صهیونیست‌ها با سلاح‌های نابودگری که از آمریکا می‌گیرند، به فلسطین حمله می‌کنند، افزود: صهیونیست‌ها همواره به دنبال منافع خود هستند و قصد دارند همواره به مسائل مربوط به جهان عرب و ایران دامن بزنند.

سعد با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید در موضوع فلسطین ورود کنند، گفت: انقلاب‌های کشورهای اسلامی علیه استبداد و ظلم با هدف برقراری عدالت اجتماعی است و کشورهای اسلامی باید از این موضوع حمایت کنند.

وی با بیان اینکه برای برطرف کردن موضوع فلسطین به گفت‌وگو و اصلاح و مقابله با دخالت بیگانگان تاکید می‌کنم، تصریح کرد: اطمینان داریم که اراضی اشغالی فلسطین به‌زودی آزاد می‌شود.

نایب‌رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین:

موضع ایران در برابر فلسطین ستودنی است

نایب‌رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین در دومین روز از پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن تشکر از مواضع ایران در برابر فلسطین گفت: حماس خواهان حل مشکل فلسطین است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

نایب‌رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین: موضع ایران در برابر فلسطین ستودنی است ناجی با تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت فلسطین گفت: امام خمینی (ره) در سال 1979 آغازگر موضع‌گیری ایران در دفاع از ملت فلسطین بود که در همین راستا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس با هدف همبستگی با مردم فلسطین و قدس اعلام کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبری در سخنرانی روز گذشته ادامه داد: ایشان در سخنرانی خود استراتژی واضحی را برای مبارزه علیه اسرائیل غاصب مطرح کردند.

او با تاکید بر این فلسطین و قدس با خطر جدی مواجه است، بیان کرد: رژیم صهیونیستی همه‌روزه بخشی از خاک فلسطین را دزدیده و در جهت یهودی‌سازی گام برمی‌دارد.

ناجی با بیان اینکه امروز تنها 3 درصد از مردم قدس فلسطینی هستند، عنوان کرد: این در حالی است که اسرائیل با اختصاص بودجه‌ای 20 میلیارد دلاری قصد دارد تا سال 2020 در جهت یهودی‌سازی کامل قدس حرکت کند.

او خطاب به ملت فلسطین گفت: آیا وقت آن فرا نرسیده که یک انتفاضه جدید علیه صهیونیست‌ها در دستور کار قرار دهیم؟ بیایید متحد و هماهنگ شویم و بدون توقف انتفاضه، انتفاضه جدید را تا آزادی فلسطین دنبال کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما باید همانند برادران غزه که آن را از چنگ اشغالگران خارج کردند سرزمین‌های اشغالی را از غاصبان بازپس گرفته و کشور مستقل فلسطین را تاسیس کنیم.

ناجی در ادامه با تاکید بر اینکه حماس همواره خواهان هرگونه دستاوردی برای حل مسئله فلسطین است، گفت: ما به هدفمان نمی‌رسیم مگر اینکه یک اقدام تاکتیکی برای بازگشت زمین‌ها به فلسطینیان در دستور کار قرار دهیم.

او ادامه داد: مذاکرات راه به جایی نخواهد برد چرا که طی 20 سال اخیر شاهد بودیم مذاکرات نتیجه موثری برای ملت فلسطین نداشته است.

ناجی با بیان اینکه ایران به دلیل حمایت‌های بی‌دریغ از فلسطین همواره در فشار مجامع استکباری بوده است، گفت: علاوه بر ایران، سوریه نیز از سوی کنگره آمریکا تحت فشارهای جدی بوده اما همچنان به حمایت خود از فلسطین ادامه داده است.

نایب‌رئیس جبهه خلق برای آزادی فلسطین در پایان تاکید کرد: ما نیازمند وحدت ملی و هماهنگی سراسری هستیم و در این راستا از ایران، سوریه، حزب‌الله و لبنان به خاطر حمایت‌های بی‌دریغشان تشکر می‌کنیم.

نماینده پارلمان بنگلادش:

وحدت رمز پیروزی فلسطینیان است

 

عبدالمتین خاسرو نماینده پارلمان بنگلادش با بیان حمایت همه‌جانبه غرب از جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی گفت: وحدت میان گروه‌های فلسطینی موجب پیروزی آنها بر رژیم غاصب صهیونیستی می‌شود.

نماینده پارلمان بنگلادش: وحدت رمز پیروزی فلسطینیان استیکشنبه 10 مهر 1390

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت عبدالمتین خاسرو در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن در سازمان ملل می جنگد و امروز کنفرانسی بزرگ و بااهمیت درتهران برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین برگزار شد که قطعا آثار موفقیت‌آمیز آن در آینده ای نزدیک برای همگان مشهود و آشکار می شود.

رئیس هیات پارلمان بنگلادش تصریح کرد: بنگلادش کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و حامی آرمان فلسطین است و هیچگاه از کمک به آن دریغ نکرد.

وی افزود: همه فلسطینیان در کشور آزاد و مستقل فلسطین زندگی کنند و این اشغال شصت و سه ساله صهیونیست‌ها باید پایان یابد.

نماینده مجلس بنگلادش تاکید کرد: نظامیان رژیم صهیونیستی تا بن دندان مصلح هستند اما مبارزان فلسطینی با سنگ در دست مقابل آنها می ایستند که این شرایطی ناعادلانه است.

وی ادامه داد: فلسطین دیگر در جهان تنها نیست و در آینده کشوری به این نام متولد خواهد شد چرا که دوران جدید در منطقه خاورمیانه در حال رقم خوردن است.

عبدالمتین خاسرو با بیان اینکه دنیای غرب تمام قد پشت سر رژیم غاصب اسرائیل است، یادآور شد: ای کاش همه رهبران گروه‌های فلسطینی در کنفرانس بین‌المللی تهران حضور داشتند اما بخشی از آنها امروز در این اجلاس حاضرند و رسیدن به آرمان فلسطین تنها در سایه اتحاد و وحدت همه جریانات فلسطینی شکل می گیرد.

وی افزود: غربی‌ها و برخی از کشورهای اسلامی که از اسرائیل غاصب حمایت می کنند درواقع حامیان قتل عام زنان و مردان و کودکان فلسطینی هستند.

وی ادامه داد: امروز فلسطینیان در جبهه های مختلف تلاش می کنند تا حقوق خود را بدست آورند که بخشی از آن در مرزها و قسمتی نیز در سازمان ملل متحد است.

عضو مجلس بنگلادش اظهار کرد: کنفرانس بااهمیت تهران باید در سایر کشورهای عربی و اسلامی تکرار شود و در آنجا همه اعضای سازمان کنفرانس اسلامی حضور یابند تا در سایه وحدت با یکدیگر به استیفای حقوق فلسطینیان کمک کنند.

وی ادامه داد: برادران و خواهران فلسطینی بدانند که تنها با وحدت واتحاد است که می توانند میلیون‌ها آواره فلسطینی را به سرزمین‌های خود بازگردانند، کشور مستقل فلسطینی تشکیل دهند و بر سرنوشت خود حاکم شوند.

وزیر سابق دادگستری بنگلادش تاکید کرد: فلسطینی‌ها در طول مبارزات خود از نظر اخلاقی پیروز شدند و امید است در آینده این پیروزی اخلاقی به پیروزی عملی نیز تبدیل شود که مطابق وعده الهی حق بر باطل و مظلوم بر مستکبر غلبه یابد.

 

دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با جمعی از رهبران احزاب تونس

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با شرکت‌کنندگان پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بعدازظهر امروز با جمعی از رهبران احزاب تونس دیدار و گفت‌وگو کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با جمعی از رهبران احزاب تونس

 در ابتدای این دیدار آقای دکتر لاریجانی با تبریک پیروزی انقلاب مردم تونس در مقابل رژیم دیکتاتور سابق این کشور گفت: حکومت‌های دیکتاتوری در مقابل خواست و اراده مردم نمی‌توانند مقاومت کنند.

وی تاکید کرد: دوره دیکتاتورها به پایان رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامیبا اشاره به برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: آموزه‌های اسلامی به ما آموخته است هر جا فریاد مسلمانی برخاست به کمک او بشتابیم و این فریاد اکنون در فلسطین رساتر از همیشه به گوش می‌رسد.

لاریجانی همچنین با هشدار نسبت به سیاست‌های قدرت‌های بین‌المللی در قبال تحولات کنونی منطقه گفت: برخی قدرت‌های جهانی درصدد تضعیف پایه‌های دینی و مردمی انقلاب‌های منطقه از جمله انقلاب تونس هستند.

وی بر ضرورت هوشاری، انسجام و وحدت ملت‌های منطقه تاکید کرد.

در ادامه این ملاقات آقای دکتر محمد مثنانی رهبر حزف هیئت ملی پشتیبانی نهضت ضدصهیونیستی تونس با تقدیر از مجلس شورای اسلامیبه خاطر برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ما از ابتدای انقلاب اسلامی تحولات مثبت کشور ایران را با دیده تحسین پیگیری می‌کردیم و انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های واقعی دین مبین اسلام را به منصه ظهور گذاشت.

وی با اشاره به تحولات کشور متبوع خود طی ماه‌های اخیر افزود: مردم تونس در کنار احزاب قانونی کشور فعالیت‌های انقلابی خود را به‌رغم دخالت‌های خارجی همچنان ادامه می‌دهد.

دیدار خانم ادنا مادر نگاه رئیس مجلس زیمبابوه دیدار لاریجانی

 

خانم ادنا مادر نگاه رئیس مجلس زیمبابوه بعدازظهر امروز در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین در تهران با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

دیدار رئیس مجلس زیمبابوه با رئیس مجلس شورای اسلامی

لاریجانی در این دیدار اهمیت توسعه مناسبات همه‌جانبه با کشورهای افریقایی در سیاست خارجی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوستانه در همه‌ زمینه‌ها با کشورهای افریقایی اهمیت بسیاری قایل است ودراین زمینه هیچ محدودیتی قایل نمی باشد.

وی تصریح کرد: توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران درعرصه های مختلف اقتصادی و فناوری بستر مناسبی برای گسترش روابط بین دو کشور است.

لاریجانی در ادامه بااشاره به فشارهای دولت‌های غربی به کشور زیمبابوه گفت: ‌هدف قدرت‌های جهانی تحکیم سلطه بر کشورهای آفریقایی است و مردم آفریقا در طول سال‌های متمادی رنج های فراوانی از سیاست های استعماری این کشورها دیده اند.

در ادامه این دیدار خانم ادنا مادر نگاه رئیس مجلس سنای زیمبابوه با تقدیر از برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین گفت:‌ حضور هیات‌های متعدد از کشورهای مختلف نشانگر اهمیت ویژه مسئله فلسطینی بریا همه ملت‌های جهان می باشد.

وی بر حمایت کامل دولت و ملت زیمبابوه از مردم فلسطینی تاکید کرد.

خانم ادنا مادر نگاه در ادامه با تاکید بر اهمیت توسعه توسعه مناسبات دوستانه با ایرانی برای کشورش گفت: اجرای پروژه‌های متعدد توسط شرکت‌های ایرانی در زیمبابوه نقش مهمی در حل مشکلات این کشور دارد.

وی از اجرای پروژه مونتاژ ژاکتور در کشورش توسط مهندسین ایرانی قدردانی کرد.

 

دیدار حمید نایک رئیس مجلس سنای پاکستان با رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس سنای پاکستان بعدازظهر امروز و در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

 

دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با رئیس مجلس شورای اسلامیلاریجانی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات برادرانه بین دو کشور گفت: با وجود توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور هنوز ظرفیت‌های فراوانی برای بهره‌گیری از توانمندی‌های دو کشور در راستای منافع دو ملت وحود دارد.

وی در همین راستا بر اهمیت توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود بااشاره به نقش، جایگاه و اهمیت همکاری‌های پارلمانی در گسترش روابط دوستاه گفت: مناسبات پارلمانی پشتوانه مهمی برای روابط دو کشور بوده است و پارلمان‌های دو کشور همواره حامی گسترش همکاری‌ها در همه زمینه ها بوده اند.

رئیس مجلس در ادامه باتاکید بر اهمیت مسئله فلسطین برای جهان اسلام گفت: در فضای فعلی مسئله فلسطین نیازمند توجه ویژه دولت‌های اسلامی می‌باشد.

در ادامه این دیدار، حمید نایک رئیس مجلس سنای پاکستان ضمن قدردانی از دعوت لاریجانی برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، برگزاری این کنفرانس را در مقطع کنونی بسیار مهم خواند.

رئیس مجلس سنای پاکستان در ادامه بر ضرورت توسعه و گسترش روابط برادرانه بین دو کشور عرصه ها بویژه روابط اقتصادی با ایران می باشد.

وی با اشاره به وضعیت کنونی در منطقه بر ضرورت برقراری رایزنی‌های نزدیک دو کشور تاکید کرد.

لاریجانی در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین:

طرح تشکیل دولت فلسطینی، پاسخگوی شرایط امروز فلسطین نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها راه اصلاح شرایط فلسطین مقاومت است، تاکید کرد: پیام کنفرانس تهران برداشتن گام‌های مستحکم در دفاع از مقاومت فلسطین است نه لابی‌های کم‌تاثیر در بازی‌های متداول سیاسی.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

لاریجانی: طرح تشکیل دولت فلسطینی، پاسخگوی شرایط امروز فلسطین نیست

علی لاریجانی در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: رهبران انقلاب اسلامی در طول مبارزات چند دهه خود همواره دفاع از مبارزات فلسطین را در دستور کار قرار دادند و ما در طول این سال‌ها شخصی نداریم که در موضوع فلسطین تأمل نکرده و آن را به عنوان موضوع مهمی برای جهان اسلام مطرح نکرده باشد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تمام طول مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله فلسطین یکی از موضوعات مهم برای مردم انقلابی‌ ایران بوده است، اظهار کرد: یکی از نکاتی که مبارزان ایران آن را به عنوان الگوی خود قرار دادند، مبارزات مردم فلسطین بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران مدیون فلسطین است و راه مردم فلسطین حرکت انقلاب اسلامی را توفنده‌تر کرد و در نهایت به پیروزی رساند.

وی تاکید کرد: ما امروز در منطقه شاهد انقلاب‌های مهمی در تونس، مصر و لیبی هستیم. در این زمان هم یکی از مواردی که باعث شد این انقلاب‌ها به پیروزی برسند، حرکت مجاهدانه مبارزان فلسطینی بود که درس‌هایی به انقلابیون آموخت که باید در راه هدف و آرمان‌های خود حرکت کرده و از قدرت‌های بزرگ نهراسند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه همه انقلاب‌های منطقه مدیون نهضت فلسطین است، گفت: در مقابل، مردم فلسطین هم انتظارهایی از پیشروان انقلاب‌ها در کشورهای منطقه دارند.

او خاطرنشان کرد: امروز شرایط دنیای اسلام مثل دیروز نیست و انقلاب‌های نوظهور در منطقه پشتیبانی واقعی خود را از مردم فلسطین اعلام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ملت‌های انقلابی دل در گرو مردم فلسطین داشته و خود را مدیون آنها می‌دانند، ادامه داد: ما باید از این پشتوانه استفاده کرده و به پشتیبانی از ملت‌ فلسطین ادامه دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرف‌های دیروز مناسب امروز و انقلاب‌های منطقه نیست، گفت: ما معتقدیم طرحی که امروز در سازمان ملل مطرح است، پاسخگوی شرایط امروز نیست. چرا که ملت‌های مسلمان امروز بیدار شده‌اند و رژیم صهیونیستی را در محاصره خود قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: در این شرایط چرا باید طرحی ارتجاعی در سازمان ملل مطرح شود؟ طرحی که مناسب شرایط دنیای اسلام نیست.

لاریجانی با بیان اینکه دنیای اسلام حرکت گسترده‌ای برای حمایت از مردم فلسطین فراهم کرده است، یادآور شد: شما مشاهده کردید که در این کنفرانس جریان‌های مختلف مبارز فلسطینی و کشورهایی که مدافع حقوق آنها هستند با درکی مناسب از موقعیت مردم این کشور سخنرانی کردند.

وی تاکید کرد: پیام کنفرانس تهران با توجه به انقلاب‌های منطقه این است که باید یک گام به پیش برداشته نه اینکه حرف‌های ارتجاعی بی‌نتیجه در مورد فلسطین مطرح شود.

او با بیان اینکه امروز نیازمند گام‌های قوی برای نجات مردم فلسطین هستیم، ادامه داد: نباید طرحی ارائه شود که به ضرر ملت مظلوم فلسطین و برای نجات صهیونیست‌ها مفید باشد، به همین دلیل همت را باید در طریقی قرار دهیم که به نجات مردم فلسطین بینجامد.

دکتر قدار نماینده کشور فلسطین:

امت اسلامی لکه ننگ بحران فلسطین را از پیشانی خود پاک کند

امت اسلامی لکه ننگ بحران فلسطین را از پیشانی خود پاک کندنماینده کشور فلسطین در کنفرانس حمایت از انتفاضه با بیان اینکه امت اسلامی باید به کمک بیداری اسلامی و انتفاضه فلسطین لکه ننگ بحران فلسطین را از پیشانی خود پاک کند، گفت: انقلاب اسلامی ایران نتایج مناسبی را در انتفاضه فلسطین برجا گذاشته است.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

دکتر قدار در دومین روز برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: بدون شک مسئولیت کشورهای شرکت‌کننده در این کنفرانس در حمایت از انتفاضه فلسطین سنگین‌تر شده است.

نماینده کشور فلسطین در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه در واقع نظام‌های عربی و اسلامی در موضوع فلسطین ذلتی را ایجاد کرده‌اند و این سرزمین را مورد آزمایش قرار داده‌اند، افزود: موضوع فلسطین لکه ننگی بر پیشانی تمام بشریت است.

وی با بیان اینکه نمایش نبرد با رژیم صهیونیستی با یک عقب‌نشینی همراه بود افزود: طرح قرارداد کمپ دیوید مشکلاتی را برای جهان عرب به‌وجود آورده است.

قدار با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند بیداری اسلامی ملت‌ها را خفه کنند و به انحراف بکشانند، یادآور شد: این کشورها که خودشان را همه‌کاره می‌دانند اکنون جزای کار خود را می‌بینند.

وی ادامه داد: ما در سرزمین فلسطین خود باعث بروز این بحران و اجازه جنایات رژیم صهیونیستی شده‌ایم.

نماینده مردم فلسطین در کنفرانس انتفاضه با بیان اینکه ملت‌های منطقه برای عدالت‌گستری نیازمند یک انگیزه هستند، افزود: با اراده خداوند امام خمینی (ره) انقلاب بزرگی را در میان امت اسلامی ایجاد و انگیزه‌ای را در میان مردم مسلمان به‌وجود آورد.

وی با بیان اینکه نتایج انقلاب اسلامی ایران در انتفاضه فلسطین بسیار مناسب است، افزود: کشورهای دیگری نیز با ایران هم‌صدا شده‌اند و قصد دارند با همفکری از مردم فلسطین حمایت کنند و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.

قدار با بیان اینکه موضوع بیداری اسلامی و انتفاضه فلسطین نقطه روشنی در تاریخ اسلامی است، گفت: امت اسلامی باید لکه ننگ را به کمک موج بیداری اسلامی و این انتفاضه از پیشانی خود پاک کند.

وی با بیان اینکه تشکیل دولت مستقل فلسطین باعث شده است تا رژیم صهیونیستی ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین را با شتاب بالایی ادامه دهد، تاکید کرد: در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از کشورهای حاضر می‌خواهیم که موضوع فلسطین را در اولویت فعالیت‌ها قرار دهند.

نماینده کشور فلسطین در کنفرانس حمایت از انتفاضه تاکید کرد: به طور حتم موج بیداری اسلامی ادامه پیدا می‌کند و به زودی انتفاضه مردم فلسطین پیروز می‌شود.

مسلم یار رئیس مجلس افغانستان درملاقات با لاریجانی:

به‌زودی بیت‌المقدس به آغوش مسلمانان بازخواهد گشت

مسلم یار با تاکید بر اتحاد مسلمانان برای دفاع از فلسطین گفت: به همه فلسطینیان مژده می‌دهم که بیت‌المقدس به زودی به آغوش اسلام و مسلمانان بازخواهد گشت.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

رییس مجلس افغانستان: به‌زودی بیت‌المقدس به آغوش مسلمانان بازخواهد گشت

مسلم یار رئیس مجلس افغانستان در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: فلسطین یکی از مقدس‌ترین سرزمین‌های اسلام است و بنابراین آینده این سرزمین برای همه ملت‌های مسلمان اهمیت دارد.

رئیس مجلس افغانستان افزود: سه سرزمین مقدس اسلام یعنی مکه، مدینه و بیت‌المقدس برای همه مسلمانان اهمیت دارد و مسلمانان نسبت به سرنوشت این سه مکان حساس هستند.

وی با بیان اینکه اشغال فلسطین، اشغال سرزمین اسلام است، تاکید کرد: ظلمی که به ملت فلسطین در طول تاریخ شده است به معنی ظلم به همه مسلمانان جهان بوده است.

رئیس مجلس افغانستان با بیان اینکه اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی چالش بزرگ سال‌های پیش بوده است، گفت: ملت‌های مسلمان باید در مقابل این چالش ایستادگی کنند تا این چالش به نفع ملت فلسطین حل شود.

وی تاکید کرد: ما به نمایندگی جرگه ملی افغانستان به تمام جهان اعلام می‌کنیم که ظلم و بی‌عدالتی در جهان پایار نخواهد بود و فلسطین به ملت فلسطین بازخواهد گشت.

مسلم یار ادامه داد: به مردم مظلوم فلسطین مژده می‌دهم که به زودی قدس شریف را از چنگال اشغالگران درآورده و همگی در آن نماز شکر به جا می‌آوریم.

رئیس مجلس افغانستان با تشکر از دو کشور ایران و ترکیه به دلیل حمایت همه‌جانبه از ملت فلسطین تصریح کرد: امروز وظیفه همه ملت‌ها و دولت‌های اسلامی است که برای دفاع از فلسطین و شکستن محاصره نوار غزه متحد شوند.

مسعود ولد بالخیر رئیس مجلس موریتانی:

محاصره نوار غزه شکسته شود

 

مسعود ولد بالخیر رئیس مجلس موریتانی با تاکید بر اهمیت وحدت گروه‌‌های فلسطینی در شرایط کنونی منطقه گفت: وحدت ملی گروه‌های فلسطینی زمینه را برای تحقق آرمان‌های ملت فلسطین فراهم می‌کند.

رئیس مجلس موریتانی: محاصره نوار غزه شکسته شودیکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 مسعود ولد بالخیر در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با تشکر از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این کنفرانس گفت:  از رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تشکر می‌کنم که فرصتی را برای حضور هیئت پارلمانی کشور موریتانی به این کنفرانس فراهم کرد.

رئیس مجلس موریتانی افزود: امروز مسئله فلسطین با توجه به شرایط کنونی و انقلاب‌های کشورهای عربی اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی با تاکید بر درخواست تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: هم‌اکنون کشورهای اسلامی باید برای آینده فلسطین تصمیم‌ قاطعی اتخاذ کنند زیرا شرایط کنونی شرایطی خاص و منحصربه‌فرد است.

مسعود ولد بالخیر تاکید کرد: امروز که شعارهای دروغین غربی‌ها به ویژه آمریکا برای همه ملت‌ها آشکار شده است و این کشور با تهدید به وتو کردن درخواست تشکیل دولت مستقل فلسطین آینده این پرونده را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است، وظیفه همه کشورهای اسلامی گرفتن تصمیمی قاطع در این زمینه است.

وی ادامه محاصره نوار غزه را محکوم کرد و گفت: همه ملت‌های مسلمان از دولت‌های خود انتظار دارند با وحدت و تلاش برای شکستن این محاصره اقدام کنند.

او ادامه داد: وقت آن رسیده است که همه کشورهای اسلامی با خارج کردن سرمایه‌های خود از کشورهای غربی ضربه مهلکی بر این کشورها وارد سازند.

رئیس مجلس موریتانی تاکید کرد: به امید خداشاهد شکل‌گیری دموکراسی واقعی در منطقه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: دولت و ملت موریتانی برای هر نوع اقدامی در حمایت از ملت فلسطین و آزادی قدس شریف اعلام آمادگی می‌کند.

ولد بالخیر با تاکید بر وحدت گروه‌های فلسطینی در شرایط کنونی گفت: گروه‌های فلسطینی با وحدت ملی و کنار گذاشتن اختلافات داخلی زمینه را برای تحقق آرمان‌های ملت فلسطین آماده کنند.

رئیس مجلس موریتانی تاکید کرد: از کمک همه کشورها به ویژه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران به ملت فلسطین تشکر و قدردانی می‌کنیم و برای ملت ایران آرزوی سعادت و توفیق داریم.

 

دیدار توفیق کیماس رئیس مجمع مشورتی خلق اندونزی با رئیس مجلس شورای اسلامی

 

توفیق کیماس رئیس مجمع مشورتی خلق اندونزی در حاشیه برگزاری کنفراس حمایت از انتفاضه فلسطین با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

دیدار رئیس مجمع مشورتی خلق اندونزی با رئیس مجلس شورای اسلامیرییس مجلس شورای اسلامی  در ابتدای این دیدار با تقدیر از از حضور هیات اندونزیائی در اجلاس کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ‌حضور اندونزی با برخورداری از بیشترین جمعیت مسلمان در جهان در این کنفرانس حائزاهمیت بسیاری است.

وی در ادامه گفت: موضوع فلسطین دارای پیچیدگی‌های زیادی است و دولت‌های غربی موفق به حل این پیچیدگی ها نخواهند شد چون چشم خود را بر روی ظلم های فراوان شش دهه گذشته علیه مردم این کشور بسته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط خوب دوکشور گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات در زمینه های مختلف ازجمله تجاری و اقتصادی وجود دارد.

همچنین در ادامه این دیدار رئیس مجمع مشورتی خلق اندونزی با تقدیر از اقدام مجلس شورای اسلامی در برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت:‌ مسئله فلسطین برای همه مسلمانان حائزاهمیت زیادی می‌باشد.

وی درادامه افزود: ما بعنوان حامیان ملت فلسطین باید دست به دست هم بدهیم و مذاکره و همکاری کنیم.

توفیق کیماس در پایان با ابراز خرسندی از سطح بالای مناسبات دوستانه دو کشور گفت:‌ روابط با جمهوری اسلامی ایران برای ما بعنوان یک کشور بزرگ مسلمان بسیار حائزاهمیت است و دیدارهای متعدد رهبران دو کشور را نشانه دوستی عمیق 2 ملت دانست.

 

 

 

 

 

حامیان فلسطین فروش گاز به رژیم صهیونیستی را تحریم کردند

در اختتامیه پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تحریم فروش گاز به رژیم غاصب اسرائیل به تصویب حاضران رسید.

 

بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلییکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

بعد از قرائت گزارش کمیسیون احزاب و شخصیت های سیاسی، پیشنهاد تحریم فروش و انتقال گاز رژیم صهیونیستی از سوی یکی از حضار طرح شد که همه حاضران در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با اتفاق آرا آن پیشنهاد را تصویب کردند.

 

در بیانیه پایانی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مطرح شد

بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلی

در ساعات پایانی آخرین نشست پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متن بیانیه نهایی این کنفرانس را قرائت کرد .نمایندگان پارلمان کشورهای مختلف حاضر در این کنفرانس پس از قرائت کامل این بیانیه آن را تصویب کردند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بیانیه پایانی پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

سبحان‌الذی اسری بعبده لیلا من مسجدالحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله

(صدق الله العلی العظیم)

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با عنوان فلسطین، وطن فلسطینیان و با هدف تحقق آرمان‌های فلسطین در روزهای 9 و 10 مهرماه 1390 هجری شمسی برابر با 3 و 4 ذی‌القعده 1432 هجری قمری (1 و 2 اکتبر 2011 میلادی) در تهران پایتخت جمهوری اسلامی ایرن برگزار شد.

در این کنفرانس دو روزه که بنا به دعوت و میزبانی مجلس شورای اسلامیبرگزار شد، روسای مجالس، هیئت‌های پارلمانی، رهبران مقاومت، اندیشمندان، شخصیت‌ها و فعالان عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، رسانه‌ای و احزاب و تشکل‌های مختلف بیش از 80 کشور جهان با هدف حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مبارزات سلحشورانه ملت صبور و پایدار فلسطین و مقاومت مقدس این ملت در برابر رژیم صهیونیستی گردهم آمدند.

کنفرانس با بیانات روشنگر و راهگشای حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای معظم انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد.

 

شرکت‌کنندگان در جلسات عمومی و کمیسیون‌های مختلف به طرح نظرات خود و تبادل‌نظر پرداختند.

 

کمیسیون‌های پنج‌گانه شامل:

1- کمیسیون پارلمانی‌ها: فعال‌سازی ظرفیت‌های پارلمانی و بین‌المللی برای حمایت از فلسطین.

2- کمیسیون احزاب و گروه‌های سیاسی: تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و آینده انتفاضه و مقاومت فلسطین.

3- کمیسیون سازمان‌های مردم‌نهاد حامی فلسطین: آوارگان و بازگشت.

4- کمیسیون علما و رهبران دینی: قدس.

5- کمیسیون رسانه‌های گروهی: رفع محاصره فلسطین و غزه.

 

ابعاد مختلف مسئله فلسطین را مورد بررسی قرار داده و گزارش و سند نهایی خود را به جلسه عمومی ارائه کردند. همچنین شخصیت‌های مختلف با ایراد سخنرانی در جلسات عمومی به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

 

شرکت‌کنندگان در این کنفرانس با ادای احترام به روح بلند حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که برانگیزنده روح مقاومت و ایستادگی است، و اعلام ضرورت گرامیداشت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس به‌عنوان میراث ماندگار ایشان بر نکات ذیل تاکید کردند:

 

- مسئله فلسطین اصلی‌ترین موضوع و محور همه مسائل خاورمیانه و اولویت نخست جهان اسلام و کشورهای عربی است. فلسطین و ضرورت آزادسازی آن اهمیت ویژه‌ای برای کلیه انسان‌های شرافتمند و آزاده جهان دارد که آن را به مسئله انسانی و اخلاقی مورد اهتمام جامعه بشری مبدل می‌سازد.

 

- مرحله کنونی یک مقطع استثنائی از تاریخ منطقه و جهان است. تحولات پرسرعت و شگرف در جهان اسلام و کشورهای عربی، مجموعه‌ای از چالش‌ها و فرصت‌ها را فراهم آورده است. در این شرایط همگان در برابر یک رسالت تاریخی در مسئله فلسطین قرار دارند. تغییرات صورت گرفته در محیط پیرامونی فلسطین، به صحنه آمدن ملت‌ها و ایفای نقش اساسی در تعیین سرنوشت و تقویت مقاومت تلاش برای حاکم گردانیدن اراده خود، فضائی را شکل داده است.

 

- فضای کنونی می‌تواند فرصت‌های آزادسازی و بازپس‌گیری فلسطین از طریق تمسک به گزینه مقاومت که موفقیت و ثمربخشی خود را در عمل به اثبات رسانیده است، فراهم سازد.

 

- تعیین دقیق اولویت‌ها، مدنظر قرار دادن منافع و مدیریت اوضاع براساس توانایی، آگاهی و درایت از ضرورت‌های مرحله کنونی است.

 

- شرکت‌کنندگان در پایان جلسات خود مقرر داشتند:

1- همه مسلمانان، اعراب و انسان‌های آزادیخواه در جهان باید مساعی خود را برای احقاق حقوق تاریخی، ملی و قانون ملت مقاوم فلسطین به کار بندند. باشد تا سرزمین فلسطین آزاد و دولت مستقل، یکپارچه و فراگیر فلسطین در سراسر سرزمین فلسطین به پایتختی شهر قدس شریف برپا شود.

2- مجموعه برنامه‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی بیت‌المقدس که با ویرانی مقدسات اسلامی و مسیحی همراه است، مسجدالاقصی و قبه‌الصخره را به طور جدی تهدید می‌کند. انجام عملیات حفاری در زیر مسجد از جمله این اقدامات تجاوزکارانه است. ضمن محکوم کردن این اقدامات، از کلیه کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی می‌خواهد با بسیج امکانات خود اقدامات جدی برای اعمال فشار بین‌المللی در جهت جلوگیری از تخریب آثار اسلامی و مسیحی به عمل آورند.

3- فلسطینیان در جستجوی میهن نیستند، زیرا میهنی جز فلسطین ندارند. بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلی، حق طبیعی و مسلم مبتنی بر کلیه قوانین اعراف بین‌المللی است. تلاش برای نقض این حق، توطئه‌ای است که در راستای از بین بردن مسئله فلسطین و تضییع حقوق مشروع این مردم صورت می‌پذیرد.

مجددا بر ضرورت بازگشت آوارگان به سرزمین خود به‌عنوان حق ثابت نهائی و غیرقابل انکار مذاکره تاکید می‌شود.

4- ادامه اشغال فلسطین و سیاست شهرک‌سازی و توسعه آن که سیاستی در جهت تغییر بافت و ترکیب جمعیتی و در نهایت یهودی‌سازی کل فلسطین است را شدیداً محکوم کرده و از سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی می‌خواهد تا تدابیر لازم برای جلوگیری از این اقدام غیرقانونی و ضدانسانی را به‌عمل آورند.

5- رفتار تجاوزکارانه و فراقانونی رژیم صهیونیستی در ربایش و محبوس کردن هزاران اسیر فلسطینی و جمع کثیری از نمایندگان منتخب ملت فلسطین را محکوم نموده آزادی هرچه سریع‌تر ایشان و تضمین آمدوشد آزادانه دیگر اعضای مجلس در کرانه باختری را خواستار است. کلیه مجامع بین‌المللی به ویژه اتحادیه بین‌المجالس جهانی باید به وظیفه خود در این‌باره عمل کنند.

6- تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی متجلی در کشتار گسترده غیرنظامیان به ویژه زنان، کودکان و سالخوردگان، تخریب زیرساخت‌های اقتصادی و ترور سازمان‌یافته و هدفمند شخصیت‌های فلسطینی، از مصادیق بارز جرائم جنگی است که به شدت محکوم است. از تمامی دولت‌ها، پارلمان‌ها و نهادهای مسئول بین‌المللی می‌خواهیم در اجرای مسئولیت‌های حقوقی و بین‌المللی و رسالت انسانی خود، اقدامات لازم را برای رسیدگی و تعقیب آمرین و مرتکبین جنایات جنگی در فلسطین و محاکمه آنان در دادگاه‌های صالحه ملی و بین‌المللی به عمل آورند.

7- تلاش برای تحمیل و پذیرش ماهیت یهودی برای رژیم اسرائیل، در روند تکمیل حلقه‌های توطئه‌ای است، که می‌کوشد هویت فلسطینی را نابود و پوشش لازم برای آواره کردن باقیمانده فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی 48 را فراهم آورد. هرگونه مشارکت در این توطئه و یا سکوت در برابر آن ظلمی بزرگ علیه ملت و مسئله فلسطین به شمار می‌آید که با مخالفت اجماعی مسلمانان، اعراب و ملت‌های آزاده جهان مواجه خواهد شد.

8- با اعتقاد به اینکه کلیه ابتکارات منطقه‌ای و بین‌المللی ارائه شده در دهه‌های گذشته برای حل و فصل مسئله فلسطین، به دلیل عدم توجه به ریشه‌های اصلی رویارویی یعنی اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها ناکام مانده، بر ضرورت یک همه‌پرسی با مشارکت تمامی فلسطینیان و صاحبان حق قانونی در فلسطین اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان، برای انتخاب ساختار نظام خود تاکید می‌نمائیم.

9- جنگ‌افروزی و تجاوزات اسرائیل علیه ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه که نقض آشکار قوانین بین‌المللی و مصداق بارز تروریسم دولتی است را، محکوم نموده و معتقد است که این اقدامات ضدبشری مصداق بارز جرائم جنگی و جنایات علیه بشریت است و باید مسئولان مجرم رژیم صهیونیستی به محاکمه سپرده شوند تا گامی در مسیر عدالت برداشته شود.

10- تامین کلیه نیازهای معیشتی و بازسازی مناطق ویران شده غزه وظیفه انسانی اسلامی و عربی است. کلیه دولت‌ها و ملت‌ه باید به مسئولیت خود در این زمینه عمل نموده اقدامات لازم برای رفع کامل و همه جانبه محاصره زمینی، دریایی و هوایی نوار غزه به عمل آورند. ضمن تشکر از تمامی تلاش‌ها برای رفع محاصره از غزه و اعلام همبستگی با کلیه دولت‌ها و موسسه‌های بین‌المللی، اسلامی، عربی و سازمان‌های مردم‌نهاد و شخصیت‌هایی که در تلاشند تا این محاصره ظالمانه را پایان بخشند، گزارش اخیر سازمان ملل متحد (پالمر) که در تلاش است تا پوشش لازم برای جنایت‌های رژیم صهیونیستی در محاصره غزه و حمله غیرقانونی و وحشیانه به کشتی مرمره را فراهم آورد را محکوم می‌کند.

11- حمایت همه‌جانبه و غیرمنطقی مسئولان آمریکایی از رژیم صهیونیستی در ابعاد تسلیحاتی، اقتصادی، علمی، سیاسی محکوم است. جانبداری آمریکا از این رژیم در مجامع بین‌المللی به ویژه وتوی بسیاری از قطعنامه‌هایی که حاوی بخشی از حقوق مردم فلسطین بوده است، بیانگر ارتباط سازمانی آن دو با یکدیگر است.

دفاع مستمر آمریکا از رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آشکار آن و اعلام تعهد بی‌قید و شرط نسبت به این رژیم و حفظ موجودیت آن در حقیقت مشارکت در جرائم عدیده تروریسم دولتی، ظلم، زورگویی و قتل هزاران مرد، زن و کودک فلسطینی بوده و مستلزم پیگرد حقوقی است.

12- از دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و آزادی‌خواه جهان می‌خواهیم که در راستای حمایت از مردم فلسطین اصل تحریم کالاها و شرکت‌های صهیونیستی را مدنظر قرار داده کلیه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ورزشی و رسانه‌ای خود بااین رژیم را قطع کنند. از‌ آن دسته از مجالس کشورهای اسلامی که دارای کمیته دوستی پارلمانی با رژیم اشغالگر قدس هستند انتظار می رود که فورا این کمیته ها را منحل و هرگونه ارتباط پارلمانی با این رژیم را قطع کنند.

13- با اعلام حمایت از مبارزات ملت و مقاومت لبنان به ویژه حزب‌الله علیه اشغالگران صهیونیست از تلاش برای آزادی بخش‌های باقی مانده خاک این کشور ازجمله مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا وحمایت ازتمامیت ارضی لبنان پشتیبانی کرده و هرگونه اقدام علیه مقاومت لبنان را اقدامی در راستای تحقق منافع اشغالگران تلقی می کنیم.

14- استفاده از فرصت‌های بین‌المللی برای رسانیدن صدای مظلومیت ملت فلسطین به جهانیان و ایجاد فضای لازم برای احقاق حقوق این ملت ضرورتی است که کلیه هیات‌های پارلمانی و سازمان‌های مردم نهاد و دیگر شخصیت‌های شرکت کننده دراین کنفرانس بر آن تاکید دارند. دبیرخانه موظف است ضمن تلاش برای فعال‌سازی اتحادیه پارلمانتاریست‌های طرفدار مسئله فلسطین هماهنگی لازم میان شرکت کنندگان برای استفاده هر چه بهتر از فرصت‌های بین‌المللی را به عمل آورد.

15- از کلیه پارلمان‌های اسلامی، عربی و آزادی‌خواه جهان می خواهد تا اقدامات لازم برای تصویب قوانین ملی لازم در جهت حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مبارزات ملت فلسطین و مقاومت دلیرانه ایشان را به عمل آورند.

دبیرخانه موظف است اطلاعات مربوطه را در اختیار اعضای شرکت کننده قرار دهد و اختیار فعالیت‌های آنان را در این زمینه به اطلاع دیگران برساند.

16- انباشت سلاح‌های کشتار جمعی و زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی، اقدامی جنگ افروزانه و در تضاد با کلیه میثاق های بین‌المللی و عامل تهدید صلح در منطقه است. جامعه جهانی باید اقدامات مقتضی برای به کنترل در آوردن مراکز هسته ای و امحاء سلاح‌های کشتار جمعی و هسته ای موجود در فلسطین اشغالی را به عمل آورد.

17- وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین را پیش نیاز پیروزی آنها به شمار آورده ضمن تاکید بر اهمیت آن از هر تلاشی برای جلوگیری از درگیری درونی گروه‌های فلسطینی و تحقق وحدت ملی در مسیر تحقق آرمان‌های ملت بزرگ فلسطین حمایت می کنیم.

18- با عنایت به حساسیت وضعیت کنونی، بر ضرورت وحدت امت اسلامی تاکید کرده از کلیه دولت‌ها و جریان‌های اسلامی و نخبگان در جهان اسلام می خواهیم که با جلوگیری از بروز هرگونه اختلاف طائفه ای و یا مذهبی و مقابله با حرکت‌های افراطی، وحدت امت را مصون داشته طرح های استکباری دراین زمینه را ناکام گذارند.

19- امت اسلامی با بهره گیری از فرصت بیداری عظیم ملت‌های مسلمان می‌رود که اقتدار دیرینه خویش را بازیابد. ستایش و تقدیر خود نسبت به تجلی اراده مردمی کشورهای منطقه در تعیین سرنوشت خود از تلاش ملت ها برای تشکیل نظام‌های مردمی به ویژه تشکیل مجالس برخواسته از اراده ملت‌ها حمایت می کنیم.

مشروعیت دولت‌ها در آن است که اراده ملت‌ها در سیاست داخلی و خارجی آنها متبلور شده ضمن تلاش برای پیشرفت و ترقی زمینه پویائی و شکوفائی جوامع اسلامی و عربی را فراهم آورده و به اصلی ترین مسئله و دلمشغولی ملت‌ها یعنی حمایت از مسئله فلسطین پایبند باشند.

20- ضمن اعلام تشکر از اقدامات اولیه صورت گرفته از سوی جمهوری عربی مصر باری گشایش گذرگاه رفح و تاکید بر ضرورت گشایش کامل این گذرگاه، تصمیم خود مبنی بر اعزام گروهی از شرکت کنندگان به نوار غزه برای اعلام همبستگی با مردم مقاوم فلسطین را اعلام می دارد.

21- مجموعه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسئله فلسطین مورد تقدیر است؛ ازجمله تصمیمات اخیر اعلام شده در کنفرانس مبنی بر:

1. تاسیس صندوق ویژه ای جهت جمع آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از قدس و رفع نیازهای معیشتی، بهداشتی و تحصیلی مردم پایدار فلسطین.

2. تاسیس مرکز بین‌المللی مطالعات راهبردی قدس که عهده‌دار مسئولیت‌های آموزشی و پژوهشی خواهد بود.

3- با تاکید بر مصوبه قبلی در اختصاص بورسیه تحصیلی برای پناهندگان فلسطینی، اختصاص تعداد 150 بورسیه تحصیلی برای فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی.

22- با قدردانی از مجموعه مواضع و تدابیر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حفظ و تقویت مقاومت مردم فلسطین، سخنرانی ایشان به عنوان سند رسمی و میثاق کنفرانس ثبت شد.

23- با ارج نهادن به مواضع ملت بزرگ ایران و نمایندگان آنان در حمایت از آرمان فلسطین و دیگر مسائل عادلانه، از دعوت جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای سالامی ومیهمان نوازی صمیمانه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌های دبیر کل و دیگر دست‌اندرکاران برگزاری اجلاس تقدیر و تشکر می‌کنیم./


 

 

تقدیر از جمعی از خانواده‌های شهدای فلسطین

 

از جمعی از خانواه‌های شهدای فلسطینی و مجروحان انتفاضه در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تقدیر شد.

 

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

تقدیر از جمعی از خانواده‌های شهدای فلسطین

 بعد از تصویب قطعنامه پایانی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از تعدادی از خانواده‌های شهدای فلسطین و مجروحان مقاومت تقدیر کردند.

محمد الازهار رئیس مجلس انتخابی غزه پدر دو شهید، احمد زهیر محجور عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین پدر دو شهید، فراس محمود سلیمان از زخمی‌های روز نکبت (روز تشکیل رژیم مجعول اسرائیل)، احمد فائز عیسی برادر یکی از شهدای روز نکبت، محمد اخوش عموی یکی از شهدای روز نکبت، میعاد حسن المودی همسر یکی از شهدای روز نکبت، سحر الحسن مادر یکی از شهدای روز نکبت، سلیمان ابوالحجا پدر یکی از شهدای روز نکبت، آمنه عبدالرحمان مادر یکی از شهدای فلسطینی، العطب مادر دو شهید ترور شده به دست رژیم صهیونیستی، سعید ابرح یکی از زخمی‌شدگان انتفاضه از جمله کسانی بودند که مورد تقدیر مقامات ایرانی قرار گرفتند.

در پایان مراسم تقدیر از شهدای و مجروحان انتفاضه، حضار به احترام شهیدان به پا خاستند و فاتحه‌ای را قرائت کردند.

رئیس جمهور:ملت ایران تا ابد در کنار فلسطین ایستاده است

 

محمود احمدی‌نژاد در سخنرانی اختتامیه نهمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین گفت: خداراشاکرم که در جمع کسانی هستم که دغدغه آزادی قدس و نجات بشریت را دارند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

رئیس جمهور:ملت ایران تا ابد در کنار فلسطین ایستاده استرئیس جمهور ملت ایران تصریح کرد: امیدوارم نتیجه این کنفرانس آزادی فلسطین و قدس شریف باشد.

وی با بیان اینکه بحث‌های مهمی در طول این دو روز مطرح شده است گفت: پیشنهادهای مهمی در جهت همدلی وتلاش برای آزادی فلسطین مطرح است و به همه شما برای حضور موثر در این نشست تبریک می گویم.

احمدی نژاد تاکید کرد موضوع فلسطین آنچنان مهم است که اگر سال‌ها و ماه‌ها درباره اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل صحبت کنیم همه ابعاد آن مطرح نخواهد شد.

وی با بیان اینکه چرا موضوع فلسطین مهم است، گفت: آیا مسئله فلسطین یک موضوع عربی است یعنی اختلاف چند ملت عرب با چند دولت غربی و عده ای از یهودیان است.

احمدی نژاد ادامه داد:‌ موضوع فلسطین موضوعی عربی است ولی فقط یک موضوع عربی نیست و تنها به مسلمانان مربوط نمی شود بلکه اشغال فلسطین یک حرکت علیه کل بشریت و انسانیت بوده است.

وی تصریح کرد: نزدیک به پانصد سال برخی از صاحبان قدرت و ثروت به استعمار دنیا مشغول بودند و در سایه این استثمار رنج های عظیمی را به ملت‌ها تحمیل کردند.

احمدی نژاد ادامه داد: اگرچه ملت‌ها در طول دو قرن گذشته آزادی های خود را از چنگال کشورهای استعماری بدست آوردند ولی اندیشه استعماری از بین نرفت و استعمارگران با تغییر روش‌ها و رفتار خود برای تسلط بر کل دنیا تلاش مضاعفی کردند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم اروپا صدها سال در قرن‌های گذشته در جنگ بودند گفت: قبل از قرن بیستم همه کشورهای اروپایی به صورت مکرر در حال جنگیدن با یکدیگر بودند.

وی ادامه داد: دو جنگ بزرگ بین کشورهای اروپایی را جنگ جهانی نام نهادند و با این نام هفتاد میلیون نفر انسان بیگناه را کشتند و اختلافات خود را به سرزمین ها و ملت های دیگر تحمیل کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از مرزهای سیاسی امروز نتیجه کشمکش دولت های اروپایی در سرزمین های دیگران است گفت: اروپاییان به این نتیجه رسیدند که ادامه درگیری به ضرر آنهاست برای این مهم جنگ ها را به بیرون از اروپا منتقل کردند و برای اشغال همه دنیا آماده شدند.

رئیس جمهوری تاکید کرد این کشورها سازگارهای بین‌المللی را برای چپاول دنیا تهیه کردند و از جنگ جهانی دوم تلاش های خود را برای تحقق این امر آغاز کردند.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی برای رسیدن به اهداف خود به دو عامل نیاز داشتند که یکی ازاین عوامل محور اعتقادی بود.

وی با بیان ایکه اگر محور قدسی وجود نداشته باشد امکان وحدت وجود ندارد، تصریح کرد: کشورهای اروپایی برای رسیدن به اتحاد نیاز به محوری قدسی غیر از خدا داشتند.

احمدی نژاد ادامه داد: عامل دوم برای وحدت اروپاییان مکان جغرافیایی خاصی بود که هر دو این موضوع ها در جریان جنگ دوم و اشغال فلسطین مشاهده شد.

وی افزود: امروز اروپاییان آنچنان رژیم صهیونیستی و شکل گیری آن را مقدس کردند که کوچکترین سخن از آن زندان و محکومیت های طولانی را به دنبال دارد.

رئیس جمهوری ادامه داد: در اروپا اگر کسی به رژیم صهیونیستی توهین کند او را محاکمه می کند ولیاگر به عیسی مسیح توهین کند با او هیچ برخوردی نمی کنند.

وی ادامه داد: فلسطین به عنوان قلب خاورمیانه عامل وحدت اروپاییان بعد از جنگ دوم جهانی بود زیرا تسلط بر فلسطین تسلط بر کل خاورمیانه است.

احمدی نژاد با بیان اینکه اروپایان به دنبلا تسلط بر کل دنیا هستند گفت: ‌اروپاییان با تسلط بر قلسطین وخاورمیانه به عنوان سرزمین پیامبران الهی و سرزمین اقتصاد و انرژی به دنبال تسلط بر کل دنیا هستند.

وی ادامه داد: ‌فلسطین سرزمین جغرافیای سیاسی است و تسلط براین منطقه تسلط بر کل دنیا را برای آنها آسان و در دسترس می کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه خریداری کردن سرزمین‌های فلسطینیان از سوی یهودیان دروغی بزرگ است تصریح کرد: یهودیان با فریبکاری و به کمک زور و تزویر انگلیس فلسطینیان را از سرزمین خود بیرون کردند.

وی بابیان اینکه هولوکاست موضوعی برای مشروعیت دادن به رژیم صهیونیستی است،‌گفت: در حالی که لحظه به لحظه اخبار در جنگ جهانی دوم منتشر می شد اروپاییان بعد از چهار سال سخن از هولوکاست را مطرح کردند تا با دروغ پردازی جنایت بار ترین حرکت تاریخ را لباس انسانی بپوشانند.

رئیس جمهوری ادامه داد: اقدامات در جنگ جهانی دوم چه ارتباطی به ملت فلسطین دارد و چرا باید مردم فلسطین تاوان جنگ کشورهای اروپایی را بپردازند.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز هر کشوری بخواهد قدرت علمی پیدا کند تحت فشار است، گفت: امروز در منطقه شرط بر برقراری رابطه با کشورهای اروپایی و آمریکا برقراری رابطه با اسرائیل و شناسایی این رژیم جعلی است.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از اقدامات ضدامنیتی آمریکا و اروپا در منطقه تنها در راستای منافع و امنیت اسرائیل انجام می شود.

وی با تاکید بر نقش صهیونیست‌ها در دولت آرژانتین گفت: کشور آرژانتین میلیون‌ها نفر جمعیت دارد و تنها یک عده قلیلی صهیونیست در این کشور زندگی می کنند و این عده قلیل دولت و ملت آرژانتین را در برقراری رابطه با کشورهای دیگر تحت فشار می گذارند.

او با بیان اینکه آمریکا منشأ رشد دیکتاتوری و آدم‌کشی در دنیا است، ادامه داد: اگر چه غارت‌ها در گذشته به شکلی دیگر انجام می‌شد اما امروز شاهدیم که غارت ملت‌ها به صورت برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک همچنان در دستور کار آنها قرار دارد.

احمدی‌نژاد با اشاره به حجم غارتی که طی 40 سال اخیر از ثروت ملت‌ها شده است، بیان کرد: این میزان ده‌ها برابر غارت کل غارتگران در طول تاریخ است.

وی با بیان اینکه امروز رژیم صهیونیستی عامل دست آمریکا است، گفت: مقامات این کشور وقتی به کوچک‌ترین مشکلی در ملت‌های مستقل می‌رسند، هیاهو به پا کرده و قطعنامه پشت قطعنامه و محکومیت پشت محکومیت علیه آنها را در دستور کار قرار می‌دهند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی که حقوق مردم فلسطین و دموکراسی را زیرپا می‌گذارد مورد حمایت آنهاست.

او با بیان اینکه شعار آنها تنها برای ملت‌های مستقل و عدالت‌طلب است، عنوان کرد: اما وقتی پای اسرائیل به میان می‌آید همه شعارها قربانی می‌شود و شاهدیم که به طور واضع و صریح اعلام می‌کنند که رهبران فلسطینی را ترور می‌کنند و از انجام این کار هم جایزه می‌گیرند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران گفت: وقتی که موضوع را ردیابی می‌کنیم می‌بینیم که آژانس اتمی که در اختیار آمریکا است برخلاف قانون اسامی دانشمندان ما را منتشر و به دست صهیونیست‌ها رسانده است.

وی رژیم صهیونیستی را تنها محور باقی‌مانده مقدس در اندیشه استعمارگران سابق خواند و ادامه داد: به همین دلیل است که استعمارگران با چنگ و دندان از زشت‌کاری‌ها و تجاوزگری‌های این رژیم حمایت کرده و آن را توجیه می‌کنند.

احمدی‌نژاد اسرائیل را نماد دو مسئله مهم عنوان و بیان کرد: اول رژیم صهیونیستی نماد اندیشه باطل حاکم بر غرب است، اومانیستم، لیبرالیسم و دموکراسی که مورد ادعای دولت‌های استعمارگر است حقیقتش در باطن رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: دوم اینکه رژیم صهیونیستی تهدیدی برای همه ملت‌ها است. اساساً این طور به تمسخر گرفتن بشریت توهین به همه بشریت است.

احمدی‌نژاد مسئله فلسطین را یک مسئله جهانی و انسانی دانست و گفت: مسئله فلسطین فصل جداکننده است به این معنی که همه جنایتکاران و زورگویان که در نقطه فلسطین متمرکز هستند در واقع پشت سر رژیم صهیونیستی مجتمع شده‌اند.

وی بیان کرد: یک دولت غارتگر در دنیا پیدا نمی‌کنید که حامی اسرائیل نباشد. در نقطه مقابل یک دولت و ملت آزادیخواه هم پیدا نمی‌کنید که طرفدار فلسطین و در نقطه مقابل اسرائیل نباشد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی تبدیل به معیار سنجش عدالت‌طلبان و زورگویان شده است، گفت: هر کسی در دنیا ادعا کند که طرفدار حقوق بشر و آزادی است برای ارزیابی صحت ادعای او باید ببینیم موضوع او در مقابل رژیم صهیونیستی و مسئله فلسطین چیست.

وی با یادآوری موضع شوروی سابق ادامه داد: شوروی سابق با شعار عدالت آمد و ظاهرش این بود که در مقابل استعمارگران غربی بایستد اما در عمل دیدیم که در موضوع فلسطین در کنار سرمایه‌داران و اشغالگران ایستاد و مشخص شد که جنس او از جنس مستکبران است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: آزادی فلسطین و مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی آرمان همه آزادیخواهان، عدالت‌طلبان و موحدان است.

او با بیان اینکه فلسطین محور وحدت همه عدالت‌طلبان است، یادآور شد: امروز باید در سراسر جهان همه دست به دست هم داده و برای یاری و کمک به آزادی سرزمین اشغالی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: سرزمین فلسطین سرزمین پیامبران بزرگ الهی است و متعلق به همه بشریت است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه امروز مسئله فلسطین از مظلومیت خارج شده است، گفت: اگر چه هنوز ملت فلسطین مظلوم هستند اما در مقایسه با 30 سال گذشته که آزادیخواهان جهان اطلاعاتی از جریان ظلم به فلسطین نداشتند امروز می‌بینیم که بسیاری از زوایا آشکار شده و همه در جریان ظلم‌های رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین هستند.

وی ادامه داد: اما هنوز زوایای پنهانی برای روشن شدن وجود دارد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز ملت فلسطین بیدار، مومن و شجاع ایستاده است، بیان کرد: راه نجات فلسطین مقاومت است.

احمدی‌نژاد جنس صهیونیست‌ها را جنس زورگویی و تجاوز و نه از جنس منطق و فرهنگ عنوان کرد و گفت: اگر کسی از صهیونیست‌ها انتظار منطق داشته باشد خوش‌خیالی است.

وی در ادامه گفت: عده‌ای به ما ایراد می‌گرفتند و می‌گیرند که چرا می‌گویید رژیم صهیونیستی باید به کلی مضمحل شود. دلیل ما خیلی روشن است. جوابمان این است که ماموریت تاریخی صهیونیست‌ها تجاوزگری است. رژیم صهیونیستی بدون تجاوز، ترور، تهدید و ارعاب جایی برای حیات ندارد.

او با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند گوشه‌ای را برای زندگی رژیم صهیونیستی به آنها اختصاص دهیم گفت: طرح این موضوع مثل این است که در بدن فردی غده سرطانی گسترش پیدا کرده باشد، خاصیت غده سرطانی تجاوز کردن است. بنابراین یک سلول صهیونیستی هم اگر در فلسطین بماند موجب خطر و تهدید برای منطقه است.

وی با اشاره به راه‌حل رهبر معظم انقلاب برای حل مشکل فلسطین گفت:‌ اگر چه ایشان به وضوح همه چیز را مطرح کردند اما من این را به زبان دیگری می‌گویم. اگر دولت‌ آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی می‌خواهند مسئله فلسطین را حل کنند به لحاظ حقوقی و حقوق اساسی راه‌حل ساده است و آن چیزی نیست جز اینکه هر کسی به خانه خود برگردد.

 

نبیه بری رئیس مجلس لبنان:

قرار دادن سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری به عنوان سند کنفرانس بین‌المللی تهران کاملا بجا بود

 

رئیس مجلس لبنان با تشکر از جمهوری اسلامی برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: قرار دادن سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری به عنوان سند این کنفرانس کاملا بجا بود.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

نبیه بری:قرار دادن سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری به عنوان سند کنفرانس بین‌المللی تهران کاملا بجا بودنبیه بری در پایان کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بااشاره به سخنان محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران، گفت: ومکرومکرالله الله خیرالماکرین، آنچه غرب روی آن حساب نمی کرد و ثروتمندانی که کمک کردند تا توطئه صهیونیست‌ها برای شکل گیری رژیم مجعول اسرائیل شکل بگیرد آن بود که در اواخر قرن بیستم جمهوری اسلامی تاسیس شود و کشورهای اسلامی در ایران اسلامی در حمایت از فلسطین گردهم آیند .

رئیس مجلس لبنان تصریح کرد: همه ملت‌های اسلامی و آزادی‌خواهان جهان خواستار رفع اشغال از سرزمین‌های پاک فلسطین هستند.

وی افزود: برگزاری چنین اجلاس بین‌المللی در حمایت از فلسطین در هیچ جای دیگری امکان نداشت و سخنرانی کافی و تاریخی آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیار بجا و بعنوان سند رسمی این کنفرانس قرار داده شد.

رئیس مجلس لبنان تاکید کرد: از رئیس جمهور ایران درباره سخنرانی وی راجع به فلسطین و توطئه اسرائیل تشکر می کنم و از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل برگزاری این کنفرانس بااهمیت قدردانی می نمایم.

وی ادامه داد: کنفرانس بین‌المللی تهران از مهمترین اجلاس‌های جهان تلقی می شود که در شرایط سخت و اوج حملات دشمن به فلسطین برگزار شد و این کنفرانس ظرفیت‌‌های زیادی برای برخورد با دسایس دشمنان خواهد داشت.

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس:

فرصت‌طلبی راه‌حل مسئله فلسطین را پیچیده‌تر می‌کند

خالد مشعل: فرصت‌طلبی راه‌حل مسئله فلسطین را پیچیده‌تر می‌کندرئیس دفتر سیاسی حماس با تقدیر از مواضع روشن و اصولی ایران در قبال مسئله فلسطین گفت: فرصت‌طلبی راه‌حل مسئله فلسطین را پیچیده تر می کند.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

خالد مشعل در پایان کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بااشاره به سخنان رئیس جمهوری ایران گفت: به محمود احمدی‌نژاد به خاطر شجاعت و اصولی بودن صحبت‌هایش تبریک می گویم زیرا به ندرت پیش می آید که این دو صفت در سخنرانی رهبران سایر کشورها دیده شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: روز اول برگزاری کنفرانس بین‌المللی تهران رهبر انقلاب اسلامی سخنان روشن و کاملی را درباره فلسطین و سرزمین‌های اشغالی بیان کرده‌اند که به به ملت ایران به دلیل داشتن چنین رهبری تبریک می‌گویم.

وی افزود: موضع‌گیری جمهوری اسلامی در قبال فلسطین باعث می شود گروه های فلسطینی با اطمینان بیشتری به ملت و نظام اسلامی ایران اعتماد کنند.

رئیس دفتر حماس تاکید کرد: موضع گیری ایران هیچ وقت بیهوده نخواهد بود و موجب عزت و عظمت برای آن می شود و فلسطینیان همیشه به ملت و نظام جمهوری اسلامی وفادار می مانند.

وی ادامه داد: ایران و سوریه همواره از انتفاضه فلسطین حمایت کردند که پشتیبانی آنها ثمربخش خوهد بود چرا که جرات شجاعت و منطقی بودن در مواضع همه را به سوی دیدگاه راه حلی ساده برای مسائل فلسطین هدایت می کند اما فرصت‌طلبی فقط موجب پیچیده شدن راه‌حل‌ها می شود.

خالد مشعل اظهار کرد: گروه‌های مبارز فلسطینی و شخصیت‌های فلسطینی از جمهوری اسلامی و برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تشکر می کنند و از تمام آزادگانی که دراین اجلاس نیز حضور داشتند قدردانی می نمایند.

قدردانی لاریجانی از دست‌اندرکاران برگزاری کنفرانس تهران

 

رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی ودستگاه هایی که در برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نقش داشتند تشکر و قدردانی کرد.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

قدردانی لاریجانی از دست‌اندرکاران برگزاری کنفرانس تهران

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: از نمایندگان پارلمان‌ها، سیاستمداران، نخبگان،‌ علمای کشورهای مختلف و شخصیت‌های انقلابی منطقه در مصر و تونس که در این اجلاس حضور یافتند تشکر می کنم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی ایران تلاش های زیادی برای برگزاری این کنفرانس انجام دادند و دبیرخانه کنفرانس نیز با مدیریت شیخ‌الاسلام و همکاران وی طوری عمل کرد که برنامه‌ها براساس نظم انجام شوند.

 

وی در پایان از صدا و سیما، وزارت خارجه، وزارت اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای خدماتی قدردانی کرد.

 

 

 

پایان کار کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

 

کنفرانس بین المللی دو روزه حمایت از انتفاضه مردم فلسطین پس از دو روز کاری شامگاه امشب به کار خود پایان داد.

پایان کار کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطینیکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که روز گذشته با سخنرانی مقام معظم رهبری شروع شد، شامگاه امشب با نطق محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران خاتمه یافت.

طی 2 روز کنفرانس نمایندگان پارلمان‌ها، شخصیت‌های سیاسی، علمای مذهبی و روسای سازمان‌های مردم‌نهاد کشورهای مختلف دیدگاه‌های خود را درباره مسئله فلسطین طرح کردند و کمیسیون‌های کنفرانس به بررسی مسایل و موضوعات مختلف مربوط به سرزمین‌های اشغالی پرداختند.

در پایان بیانیه این کنفرانس به اتفاق آرا شرکت کنندگان در این اجلاس تصویب شد.

 

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:

میهمان ملتی هستید که برای نخستین‌بار پرچم اسرائیل را به پایین کشید

نماینده مردم اهواز در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین خطاب به میهمانان و حاضرین در نشست گفت: شما میهمانان ملتی هستید که برای نخستین‌بار در طول تاریخ پرچم رژیم صهیونیستی را به پایین کشید.

یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰

 

سودانی: میهمان ملتی هستید که برای نخستین‌بار پرچم اسرائیل را به پایین کشیدناصر سودانی در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: اینجا ایران است و شما میهمانان مردمانی هستید که برای نخستین‌بار پرچم رژیم صهیونیستی را در منطقه به پایین کشید و آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامگذاری کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم ایران از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز با مسئله فلسطین، دردها و رنج‌های این ملت و آرمان‌هایش زندگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم ایران همیشه با مردم فلسطین هستند، گفت: باید تلاش کنیم که فلسطین به امت واحدی تبدیل شود همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این مهم به درستی تاکید کردند.

وی ادامه داد: ایران همیشه با فلسطین مقاوم است و با قلب خودش، رهبری خودش و حکومت و نظام خودش در خدمت مقاومت است.

سودانی با تاکید بر اتحاد و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی گفت: ملت ایران اتحاد میان گروه‌های فلسطینی را تنها راه حل برای پیروزی این ملت و آزادی قدس شریف می‌داند و ما تنها یک کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم.

وی تصریح کرد: ما همراه مقاومت در همه کشورهای اسلامی عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین خواهیم بود و از وحدت میان همه گروه‌های فلسطینی حمایت می‌کنیم.

سودانی تاکید کرد: به امید خدا به زودی برای اقامه نماز در مسجدالاقصی به سمت فلسطین رهسپار خواهیم شد.

 

ملاقات علی لاریجانی و احمد ابراهیم الطاهر روسای مجالس ایران و سودان

در حاشیه کنفرانس بین المللی فلسطین در تهران

آقای احمد ابراهیم الطاهر رئیس مجلس ملی سودان که به منظور شرکت در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به تهران سفر کرده است شب گذشته (۱۰/۷/۹۰) با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

ملاقات روسای مجالس ایران و سودان در حاشیه کنفرانس بین المللی فلسطین در تهراندوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

در این دیدار آقای الطاهر با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری کنفرانس بین المللی فلسطین در تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از حامیان اصلی آرمان فلسطین بوده است و برگزاری این کنفرانس در این مقطع حساس برای مردم فلسطین حایز اهمیت است.

رئیس مجلس سودان در ادامه با اشاره به روابط خوب کشورش با جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: مردم سودان علاقه زیادی به کشور جمهوری اسلامی ایران دارند و مواضع منطقی مسوولان جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های مختلف منطقه ای و بین المللی می ستایند.

وی در پایان خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات فیمابین دو کشور شد.

 

در ادامه این دیدار همچنین آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزاری این کنفرانس با ابتکار مجلس شورای اسلامی را تلاشی دوباره در جهت کمک به احقاق حقوق واقعی ملت فلسطین توصیف نمود و گفت: حضور شخصیت های مهم سیاسی و فرهنگی از کشورهای مختلف در این کنفرانس نشانگر اهمیت موضوع فلسطین است.

 

آقای لاریجانی در ادامه سودان را کشوری مهم در منطقه آفریقا توصیف کرد و افزود: سودان یکی از کشورهای دوست جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام بوده و ثبات این کشور برای منطقه آفریقا بسیار مهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از هر گونه گسترش روابط در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی با سودان حمایت می کند./

سید احمد رضا دستغیب نماینده مردم شیراز ونایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

تدابیر رهبری راهگشای مسئله فلسطین است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت استفاده و توجه به راهکارهای اندیشمندانه مقام معظم رهبری برای حل بحران های منطقه گفت: برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین نشان از نیت صادقانه نظام جمهوری اسلامی ایران برای رفع این موضوع در منطقه دارد.

دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

دستغیب: تدابیر رهبری راهگشای مسئله فلسطین استسید احمد رضا دستغیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خانه ملت کنفرانس انتفاضه فلسطین را نشان از نیت صادقانه و تلاش نظام جمهوری اسلامی برای رفع مسئله فلسطین و بهبود شرایط منطقه دانست و گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری ایران را به الگوی تحولات مثبت در منطقه تبدیل کرده است و امروز نظام در جایگاهی قرار دارد که بسیاری از امید‌های برای رفع مسئله فلسطین به سوی ما است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیداری اسلامی در حال شکوفایی در منطقه را دارای پشتوانه نظری و مبانی فکری مقام معظم رهبری دانست و گفت: در طول چندین سال اخیر رهبری و هدایت مقام معظم رهبری نهضت‌های بیداری منطقه را هدایت کرده و آن‌ها را از پشتوانه تئوریک و نظری بهره‌مند ساخته است.

وی بیداری اسلامی در منطقه را مورد حمایت تمامی آزادگان دنیا توصیف و تصریح کرد: کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در ادامه و تکمیل حرکت بیداری اسلامی در منطقه است و امروز که کشور‌های دنیا به اهمیت و تکامل نظام جمهوری اسلامی ایران واقف شده‌اند باید تلاش تمامی اعضا بدنه این نظام در جهت حفظ و تحکیم وحدت برای باقی ماندن در مقام فعلی در منطقه است.

دستغیب با تاکید بر ضرورت شکر گذاری برای نعمت رهبری و جایگاه فعلی نظام جمهوری اسلامی افزود: همایش‌هایی از قبیل حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای رهنمود‌های مقام معظم رهبری می‌توانند در جهت تقویت هم فکری‌ها برای ثبات و تحقق آرمان‌های اسلامی در منطقه کار گشا باشد.

وی شخصیت مقام معظم رهبری را محبوب جهان اسلام اعلام و تاکید کرد: این همایش‌ها بار دیگر نگاه پخته و همه جانبه مقام معظم رهبری را برای حل مشکلات منطقه به کشور‌های دیگر نشان داد و این موضوع بار دیگر اقتدار و پیش گامی نظام جمهوری اسلامی را در منطقه تثبیت کرد.

دستغیب با تاکید بر جایگاه والای نظام جمهوری اسلامی در منطقه افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی باید به جایگاه مهم و والای خود واقف باشد و اختلاف سلیقه‌های داخلی را به حداقل برساند تا وحدت نظام بیش از پیش برای کشور‌های منطقه و دنیا الگو باشد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین٬ امروز – شنبه ۹ مهر- با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران٬ روسای مجالس و پارلمان‌ها، علما، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO) در سالن اجلاس سران تهران آغاز به کار کرد و روز گذشته پایان یافت. /

 

سعید عیاشی نماینده پارلمان الجزایر:

الجزایر مدافع همیشگی ملت مظلوم فلسطین است

 

نماینده پارلمان الجزایر با بیان اینکه امروز فلسطین در عذاب، ظلم و استبداد است، گفت: رژیم صهیونیستی خود را طرفدار آزادی می‌داند اما با اقدامات خود باعث سرگردانی و آوارگی ملت فلسطین شده است.

دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

سعید عیاشی: الجزایر مدافع همیشگی ملت مظلوم فلسطین استسعید عیاشی با تاکید بر اینکه باید از تجاوزگری اسرائیل جلوگیری شود، گفت: کسی که از فلسطین دفاع می‌کند باید صداقت سازمان‌های بین‌المللی را زیر سوال ببرد.

وی پایبند نبودن رژیم صهیونیستی را ننگی بر پیشانی سازمان‌های بین‌المللی دانست که در برابر ظلم ظالمان سکوت می‌کنند. 

این نماینده پارلمان الجزایر ادامه داد: مردم فلسطین امروز گرفتار مسئله‌ای بزرگ شده‌اند چرا که رژیم صهیونیستی نه تنها به قطع‌نامه‌های سازمان ملل پایبند نیست، بلکه جنگ‌های نابودگرانه‌ای را علیه مردم مظلوم فلسطین به پا داشته است.

عیاشی با درود فرستادن بر همه آزادیخواهان جهان گفت: امروز یهودی‌هایی هستند که سیاست نسل‌کشی و شهرک‌سازی را از سوی مدعیان دموکراسی محکوم می‌کنند.

وی عنوان کرد: امروز کسی که مخالف اشغالگری است در برابر او راهی نیست جز اینکه همراه با فلسطینی‌ها در برابر ظلم و استبداد ندای آزادی‌خواهی سر دهد.

وی تاکید کرد: باید تمام مجامع بین‌المللی در این مقطع زمانی تلاش کنند که مسئولیت تاریخی خود را به عهده گرفته و به اسرائیل فشار آورند تا او را مجبور به اجرای مقررات بین‌المللی برای برپایی صلح دائم در منطقه کنند.

عیاشی با تاکید بر اینکه انتفاضه ملت فلسطین قهرمانانه و سرشار از پایداری و مقاومت بود، گفت: امروز که شاهد تحولات بزرگ در جهان به ویژه منطقه عربی هستیم همگان باید از جوانان فلسطینی در حمایت از کشور مستقل آنها حمایت کنیم.

نماینده پارلمان الجزایر کشور خود را نماد مقاومت و دژ انقلابیون خواند و گفت: این کشور همواره از همه انقلاب‌ها حمایت کرده و حمایت از آرمان مردم فلسطین نیز در دستور کار دولت و مردم این کشور بوده است.

دیدار دکتر لاریجانی با محمود المشهدانی رئیس سابق مجلس عراق

دیدار رئیس سابق مجلس عراق با رئیس مجلس شورای اسلامیآقای محمود المشهدانی رئیس سابق مجلس عراق صبح امروز ۱۱/۷/۹۰ با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

در ابتدای این دیدار آقای لاریجانی مناسبات ایران و عراق را مناسباتی برپایه پیوندهای طولانی و عمیق برادری و دوستی میان دو ملت خواند و افزود: روابط دو ملت ایران و عراق در طول تاریخ همواره مناسباتی ممتاز بوده است.

آقای لاریجانی در ادامه پارلمان های دو کشور را پشتوانه های مهمی برای گسترش و توسعه مناسبات فی مابین در تمامی زمینه ها دانست و افزود: تاکنون همکاری های پارلمانی ایران و عراق عامل اساسی در پیشبرد روند مراودات و ایجاد فضاهای نوینی برای تعامل دوستانه دوجانبه بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در بخش دیگری با اشاره به برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: حضور هیات هایی از کشورهای مختلف جهان نشانگر آن است افکار عمومی جهان با حساسیت تحولات فلسطین را پیگیری می کنند و ماهیت ضدانسانی رژیم صهیونیستی بیش از گذشته برای جهانیان آشکار شده است.

براساس این گزارش آقای محمود المشهدانی رئیس سابق مجلس عراق نیز در این دیدار با تقدیر از اقدام مجلس شورای اسلامی در برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین گفت: برگزاری موفقیت آمیز این کنفرانس در شرایط کنونی بین المللی و منطقه ای توجه افکار عمومی جهانی را بیش از گذشته به موضوع فلسطین و ضرورت احقاق حقوق مردم این سرزمین جلب کرد.

رئیس سابق مجلس عراق همچنین با اشاره به تحولات کنونی منطقه بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در روند این تحولات و ارتقای جایگاه ملت های مسلمان در فضای کنونی تاکید کرد و افزود: باید مراقب سیاست های قدرت های جهانی برای تاثیرگذاری بر روند وقایع کنونی و تلاش های آنها برای احیای معادلات حاکم گذشته بر جهان اسلام بود.

 

ماموستا آمورگانی از کردستان عراق

ملت فلسطین حق تعیین سرنوشت خود را دارد

سخنرانی از کردستان عراق پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را یکی از عادلانه‌ترین نشست‌ها برای حل مسئله فلسطین خواند و گفت: کردها همواره از جلوداران به رسمیت شناختن حقوق دیگران بوده و هستند.

ملت فلسطین حق تعیین سرنوشت خود را دارددوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

ماموستا آمورگانی با اشاره به اینکه بسیاری از کردها وطن خود را برای دفاع از قدس ترک کرده‌اند، گفت: سربازان مبارزی از جمعیت کرد برای رسیدن ملت فلسطین به آرمان‌های خود در کنار جد ما صلاح‌الدین ایوبی از این سرزمین مقدس دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: طرح ایران برای حل مسئله فلسطین و پایان دادن به خونریزی بسیار موثر بود.

آمورگانی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: ایشان اشاره کردند که ما پیشنهاد نمی‌کنیم که ارتش‌های اسلامی وارد جنگ شوند و نمی‌خواهیم یهودیان به دریا ریخته شوند. ما تنها معتقدیم باید رفراندومی با مشارکت همه ملت فلسطین اعم از مسلمان و غیرمسلمان برگزار شود.

وی تاکید کرد: ملت فلسطین مانند هر ملت دیگری حق دارد سرنوشت خود را تعیین و نظام مورد دلخواه خود را انتخاب کند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی ایران به حقوق انسان و حق هر ملتی بر سرزمین خود ایمان دارد و معتقد است هیچ کس نباید دیگران را براساس دین مورد موآخذه یا ظلم قرار دهد.

این سخنران کردستان عراق با اشاره به صحبت‌های خالد مشعل نیز گفت: ایشان هم در سخنان خود بر موضوع حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند که حقیقتاً هم همین‌طور باید باشد.

آمورگانی در پایان به ملت‌ فلسطین بشارت داد و گفت: طبق وعده خداوند مستضعفان وارثان زمین هستند./


فاروق رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان

رهبران جهان اسلام با اتحاد مشکل فلسطین را برطرف کنند

 

رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی نقش مهمی در احقاق حقوق مردم فلسطین دارد، گفت: رهبران جهان اسلام باید با اتحاد از مردم فلسطین حمایت کنند.

دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

رهبران جهان اسلام با اتحاد مشکل فلسطین را برطرف کنندفاروق در دومین روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: مسئولان کشور پاکستان معتقدند که تا زمان رسیدن به راه حل نهایی برای برطرف مشکل فلسطین و اسرائیل باید تلاش کنیم.

رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان با بیان این که حمایت از تقاضای مردم فلسطین از تاکیدات پاکستان است افزود: شبکه های صهیونیستی نمی توانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: حمایت از تقاضای مردم فلسطین یک مسئولیت جهانی است و تمام کشورها باید در راستای تحقق اهداف این مسئولیت گام بردارد.

فاروق با بیان این که  بی نظیر بوتو نخستین کسی بود که حقوق فلسطینیان را در پاکستان به رسمیت شناخت یادآور شد: شهید بی نظیر بوتو برای نخستین بار حمایت از مردم فلسطین را به عنوان یکی از چارچوب اصلی سیاست خارجی پاکستان تعریف کرد.

وی با یادآوری این که محمود عباس سال 2010 به پاکستان آمده یادآور شد آقای گیلانی حمایت خود از فلسطین را اعلام کرده است و موضوع حمایت پاکستان از فلسطین در سازمان ملل نیز منعکس شده است.

وی با یادآوری این که محمود عباس تقاضای تشکیل دولت مستقل فلسطین در سازمان ملل ارائه کرده است تصریح کرد: خشونت های اسرائیل و اشغال گسترده زمین ها مانع دسترسی به صلح می شود و این موضوع دردهای مسلمانان را افزایش می دهد.

رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان تاکید کرد: سازمان کنفرانس اسلامی نقش گسترده و زیربنایی را در احقاق حقوق مردم فلسطین ایفا می کند.

وی با بیان این که تعهد اعضای OICمی تواند خوشبختی کشورهای عضو را افزایش دهد تاکید کرد: OICباید عدالت و آزادی را برای مردم کشورهای عضو خود محقق کند.

فاروق با بیان این که باید به مساله فلسطین و کشمیر توجه بیشتری شود ، افزود: اشغال بیشتر سرزمین های فلسطین را نمی توان مشاهده کرد و دیوار حایل باید برداشته شودو خونریزی های موجود در فلسطین نیز باید متوقف شود.

وی تصریح کرد: زمان آن رسیده است که کشورهای اسلامی فراتر روند و با اتحاد محکم آینده روشنی را برای کشور فلسطین ایجاد کند.

رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان با بیان این که راه حل پایدار برای موضوع فلسطین احقاق حقوق مردم این کشور است افزود: امروز به تمام رهبران جهان اسلام می گوییم که باید متحد شوند و با حمایت خود مشکل فلسطین را برطرف کنند./


سعید عیاشی نماینده پارلمان الجزایر:

الجزایر مدافع همیشگی ملت مظلوم فلسطین است

 

الجزایر مدافع همیشگی ملت مظلوم فلسطین استنماینده پارلمان الجزایر با بیان اینکه امروز فلسطین در عذاب، ظلم و استبداد است، گفت: رژیم صهیونیستی خود را طرفدار آزادی می‌داند اما با اقدامات خود باعث سرگردانی و آوارگی ملت فلسطین شده است.

دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰

 

سعید عیاشی با تاکید بر اینکه باید از تجاوزگری اسرائیل جلوگیری شود، گفت: کسی که از فلسطین دفاع می‌کند باید صداقت سازمان‌های بین‌المللی را زیر سوال ببرد.

وی پایبند نبودن رژیم صهیونیستی را ننگی بر پیشانی سازمان‌های بین‌المللی دانست که در برابر ظلم ظالمان سکوت می‌کنند. 

این نماینده پارلمان الجزایر ادامه داد: مردم فلسطین امروز گرفتار مسئله‌ای بزرگ شده‌اند چرا که رژیم صهیونیستینه تنها به قطع‌نامه‌های سازمان ملل پایبند نیست، بلکه جنگ‌های نابودگرانه‌ای را علیه مردم مظلوم فلسطین به پا داشته است.

عیاشی با درود فرستادن بر همه آزادیخواهان جهان گفت: امروز حتی یهودی‌هایی هستند که سیاست نسل‌کشی و شهرک‌سازی را از سوی مدعیان دموکراسی محکوم می‌کنند.

او عنوان کرد: امروز کسی که مخالف اشغالگری است در برابر او راهی نیست جز اینکه همراه با فلسطینی‌ها در برابر ظلم و استبداد ندای آزادی‌خواهی سر دهد.

وی تاکید کرد: باید تمام مجامع بین‌المللی در این مقطع زمانی تلاش کنند که مسئولیت تاریخی خود را به عهده گرفته و به اسرائیل فشار آورند تا او را مجبور به اجرای مقررات بین‌المللی برای برپایی صلح دائم در منطقه کنند.

عیاشی با تاکید بر اینکه انتفاضه ملت فلسطین قهرمانانه و سرشار از پایداری و مقاومت بود، گفت: امروز که شاهد تحولات بزرگ در جهان به ویژه منطقه عربی هستیم همگان باید از جوانان فلسطینی در حمایت از کشور مستقل آنها حمایت کنیم.

نماینده پارلمان الجزایر کشور خود را نماد مقاومت و دژ انقلابیون خواند و گفت: این کشور همواره از همه انقلاب‌ها حمایت کرده و حمایت از آرمان مردم فلسطین نیز در دستور کار دولت و مردم این کشور بوده است./

 

حل مسئله فلسطین در گرو یکپارچگی گروه‌های داخلی فلسطین است

مدیر یک مرکز تبلیغاتی کاتولیک با خجسته خواندن همه نشست‌ها و اجلاس‌هایی که برای آزادی فلسطین برگزار می‌شود، گفت: اما مهمترین مسئله برای حل مشکل فلسطین یکپارچگی و وحدت گروه‌های داخلی فلسطین است.

حل مسئله فلسطین در گرو یکپارچگی گروه‌های داخلی فلسطین استسه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰

 

ابوالقاسم با بیان اینکه گروه‌های مختلف فلسطینی باید برای آزادی فلسطین به هماهنگی برسند، ادامه داد: قدس نه تنها پایتخت فلسطین است بلکه پایتخت تمام ادیان آسمانی جهان و مورد توجه مردم در سراسر جهان است.

وی با اشاره به اینکه مسئله فلسطین تنها مسئله سرزمین نبوده و مسئله ملت فلسطین است، ادامه داد: لذا از جوامع بین‌المللی دعوت می‌کنیم تا با حمایت از قطعنامه 149 و سایر قطعنامه‌های صادر شده در دفاع از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند./

مظفر هاشم عضو پارلمان پاکستان:

جمهوری اسلامی ایران مرکز حمایت از انتفاضه فلسطین است

 

مظفر هاشم: جمهوری اسلامی ایران مرکز حمایت از انتفاضه فلسطین استعضو پارلمان پاکستان با بیان این که جمهوری اسلامی ایران مرکز حمایت از انتفاضه فلسطین است، گفت: با توجه به وقوع بهار عربی در کشورهایی مانند تونس و مصر اسرائیلی‌ها محاصره شده‌اند و امیدی به بقای خود در فلسطین ندارند.

سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰

"مظفر هاشم" در حاشیه دومین روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در روز نخست این کنفرانس بسیار متفاوت و دلگرم کننده بود.

عضو پارلمان پاکستان با بیان این که سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب حمایت کامل ایران از مردم فلسطین را اعلام کرد، افزود: فرمایشات رهبری نشان داد که ایشان میان مردم فلسطین تفاوتی را قائل نمی شوند.

وی با بیان این که هیچ کشوری مانند ایران از انتفاضه فلسطین حمایت نمی کند، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مرکز حمایت از انتفاضه فلسطین است.

هاشم ادامه داد: اتفاق‌های اخیر در کشورهای منطقه و موج بیداری اسلامی که در کشورها آغاز شده است تأثیر مناسبی بر روند فعالیت مردم فلسطین دارد و به طور حتم روحیه فلسطینی ها را برای ادامه انتفاضه افزایش می دهد.

عضو پارلمان پاکستان تصریح کرد: با توجه به وقوع بهار عربی در کشورهایی مانند تونس و مصر، رژیم صهیونیستی محاصره شده است و صهیونیست‌ها امیدی به بقای خود در فلسطین ندارند.

 

 

 

Parameter:222834!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)