|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/03/27]

گفت‌وگوی تلفنی هنیه با رئیس سازمان اطلاعات مصر  

گفت‌وگوی تلفنی هنیه با رئیس سازمان اطلاعات مصر

یکشنبه 27 خرداد 1397

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی تماسی تلفنی با رئیس سازمان اطلاعاتی مصر به بررسی مسائل امنیتی میان دو طرف و روند لغو محاصره غزه پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگویی تلفنی با رئیس سازمان اطلاعاتی مصر، ضمن تبریک به مصری‌ها به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، گام‌های این کشور درخصوص برداشتن بارهای اقتصادی-معیشتی نوار غزه از جمله گشایش گذرگاه زمینی "رفح" طی ماه مبارک رمضان، ارائه کمک‌ از سوی الازهر، ایجاد بیمارستان میدانی و تشکیل هیأت‌های همبستگی تشکر و قدردانی کرد.

رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر نیز تاکید کرد: اقدامات کمک‌رسانی به نوار غزه و اهالی آن ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، حماس اظهارات منسوب فتحی حماد و محمود الزهار، از رهبران این جنبش درخصوص تهدید علیه مصر به خاطر گذرگاه رفح و جنبش‌های کرانه باختری را تکذیب کرد.

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اظهارات از سایت "وطن24" منتشر شده سایتی که بر انتشار "اخبار جعلی و اظهارات دروغین" تکیه دارد.

جنبش حماس اعلام کرد: این رفتارهای گمراه‌کننده سایت "وطن24" که رهبران و نمادهای ملی را هدف قرار می‌دهد و میان ملت فلسطین تفرقه می‌اندازد یک تلاش ناامید کننده برای تاثیر گذاشتن بر روابط ما با مصر است.

در همین راستا، سامی ابو زهری، از رهبران جنبش حماس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت، دستگاه امنیتی اظهارات دروغین نسبت داده شده به محمود الزهار و فتحی حماد درباره جنبش‌های مردمی در کرانه باختری و تحریم‌های غزه را تکذیب و انتشار آن در رسانه‌ها را مشکوک و تلاشی ناامید کننده برای تاثیر گذاشتن بر افزایش روند قیام مردمی در شهرهای کرانه باختری و خارج از اراضی فلسطین اشغالی دانست.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:347142!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)