|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/29]

گلایه مسکو از بدرفتاری با شهروندان روسیه در اراضی اشغالی  

سفیر روسیه در اراضی اشغالی اعلام کرد، مسؤولان اسرائیلی در جریان بازرسی‌ها در فرودگاه بن گوریون با شهروندان روس بدرفتاری می‌کنند.

گلایه مسکو از بدرفتاری با شهروندان روسیه در اراضی اشغالی

سه شنبه 29 بهمن 1398

سفیر روسیه در اراضی اشغالی اعلام کرد، مسؤولان اسرائیلی در جریان بازرسی‌ها در فرودگاه بن گوریون با شهروندان روس بدرفتاری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در اراضی اشغالی درباره افزایش موارد مخالفت اسرائیل با ورود شهروندان روس به اراضی اشغالی در جمع خبرنگاران گفت: ما نگران هستیم زیرا در جریان این بازرسی‌ها، گاهی شهروندان روس با رفتار نامناسب مسؤولان فرودگاه مواجه می‌شوند. در برخی موارد برای بررسی مدارک شناسایی و تلفن‌های همراه، آنها بدون دلیل برای مدت طولانی بازداشت می‌شوند، در مواردی نیز آنها در اتاق‌های کوچکی بازداشت می‌شوند و یا اینکه بدون آب و غذا می‌مانند.

مسؤولان رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ با وجود توافقنامه‌ای برای ورود بدون ویزای شهروندان روسی و اسرائیلی، با ورود نزدیک به ۶۰۰۰ شهروند روس به اراضی اشغالی مخالفت کردند.

اداره مهاجرت رژیم صهیونیستی مدعی شد، ۱۴ هزار شهروند روس بدون سند یا مدرک قانونی در اراضی اشغالی حضور دارند.

ویکتوروف با اشاره به اینکه این شهروندان روس برای کار و کسب درآمد به اراضی اشغالی سفر می‌کنند، گفت: در حال حاضر وزارت‌های خارجه دو طرف تمام تلاش خود را برای حل این مشکل انجام می‌دهند.

سفیر روسیه در اراضی اشغالی افزود: رهبری اسرائیل از جمله وزارت خارجه آن نیز کاملا از وضعیت به وجود آمده نگران هستند، به همین دلیل ما کاملا اطمینان داریم که می‌توانیم این مشکل را با اقدامات مشترک برطرف کنیم.

وی در ادامه گفت: مسؤولان فرودگاه بن گوریون اقدامات لازم را برای بهبود شرایط شهروندان روسی که تا انجام تحقیق درباره هدف سفرشان در بازداشت هستند، در پیش گرفتند.

یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ژانویه گذشته اظهار کرد: علت اصلی مخالفت اسرائیل با صدور مجوز برای ورود شهروندان روس، نگرانی از تلاش آنها برای کار در "اسرائیل" در آینده است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:453426!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)