|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در بازدید از اردوگاه آوارگان فلسطینی؛
[1398/01/18]

گوترش بر حمایت از آژانس امدادرسانی فلسطینی ها تاکید کرد  

در بازدید از اردوگاه آوارگان فلسطینی؛

گوترش بر حمایت از آژانس امدادرسانی فلسطینی ها تاکید کرد

تاریخ خبر: 1398/01/18

تهران - ایرنا - «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد روز شنبه در بازدید از اردوگاه آوارگان فلسطینی «بقعه» در اردن بر ضرورت حمایت مالی از آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، گوترش در بازدید از یکی از مدارس این اردوگاه بر اهمیت تداوم حمایت مالی از خدمات حیاتی که آنروا به میلیون ها آواره فلسطینی در کرانه باختری، قدس شرقی، غزه، اردن، لبنان و سوریه ارائه می کند، تاکید کرد.
آمریکا شهریورماه 97 با هدف فشار بر گروه های فلسطینی برای قبول بازگشت به میز مذاکرات سازش، بخش بیشتری از کمک مالی خود را به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) مسدود کرد.
دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه گفت: صحبت ها و روایت های آوارگان را شنیدم که از یک سو شجاعت و قدرت آن ها را نشان می داد و از سوی دیگر نگرانی های آن ها از آینده را تداعی می کرد.
اردوگاه بقعه در شمال پایتخت اردن قرار دارد و 120 هزار آواره فلسطینی در این اردوگاه زندگی می کنند.
آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی سال 1949 برای کمک و حمایت از آوارگان فلسطنیی در پنج منطقه شامل اردن، سوریه، لبنان، کرانه باختری و نوار غزه شکل گرفت.
کاخ سفید در واقع با کاهش کمک خود به آنروا، به تنش ها در فلسطین دامن زده و صلح در این کشور را به خطر می اندازد.
قطع کمک های واشنگتن به آنروا پس از آن صورت می گیرد که با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای و نهادهای بین المللی مانند اتحادیه اروپا، دولت ترامپ 14 می 2018 (24 اردیبهشت 1397) سفارت کشورش را از تل آویو به قدس اشغالی انتقال داد.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:396411!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)