|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/12]

یمن|المشاط: به دفاع از مسئله فلسطین ادامه می‌دهیم  

رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی در جریان رونمایی از سند چشم انداز ملی ۲۰۲۰ بر ادامه حمایت از مسئله فلسطین تاکید کرد.

یمن|المشاط: به دفاع از مسئله فلسطین ادامه می‌دهیم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی در جریان رونمایی از سند چشم انداز ملی ۲۰۲۰ بر ادامه حمایت از مسئله فلسطین تاکید کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن  طی سخنانی در جریان رونمایی از سند چشم‌انداز ملی 2020 گفت: ما تاکید می‌کنیم که یمن به ایفای نقش تاریخی خود در دفاع از مسائل امت و در رأس آن مسئله فلسطین اشغالی ادامه خواهد داد.

المشاط از شهروندان یمنی خواست که تلاش‌های خود را بیشتر کنند تا سال 2020 سال سازندگی و تلاش و سال کوشش و سال پیروزی و آزادی باشد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن از دستاوردهای محقق شده در سال 2019 میلادی در عرصه تقویت امکانات دفاعی و توسعه صنایع نظامی در زمینه‌های مختلف تمجید کرد.

وی گفت: همانگونه که قبلا وارد نبرد نظامی علیه تجاوز و محاصره ظالمانه شدیم با رونمایی از سند چشم انداز به کشورهای ائتلاف متجاوز و به دنیا اعلام می‌کنیم که تصمیم گرفتیم وارد نبرد ساخت کشوری دارای حاکمیت و استقلال بشویم.

المشاط اظهار داشت: کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی تلاش می‌کنند ما از تشکیل دولت در یمن شوند و برای فروپاشی آن تلاش می‌کنند و این چیزی است که در استان‌های تحت اشغال آنها رخ می‌دهد.

 و خبر دیگر اینکه دادگاه کیفری یمن، "عبدربه منصور هادی" رئیس‌جمهور خودخوانده را به اعدام محکوم کرد.

این دادگاه همچنین خالد حسین الیمانی (وزیر امور خارجه دولت فراری) و مَعین عبدالملک سعید (نخست وزیر کابینه فراری) به اتهام خیانت بزرگ مجرم شناخته شده و هرکدام به مجازات اعدام و مصادره اموال منقول و غیرمنقول در داخل و خارج کشور به‌نفع خزانه محکوم شدند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم 

Parameter:451074!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)