|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/12/29]

یمن با ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف حمله قرار داد  

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه اعلام کرد که نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

یمن با ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف حمله قرار داد

۲۹ اسفند ۱۳۹۹

تهران – ایرنا – سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه اعلام کرد که نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین ، سرتیپ یحیی سریع ضمن اعلام این مطلب افزود : این حمله در واکنش به حملات تجاوزکارانه و محاصره ظالمانه ائتلاف سعودی انجام گرفت.

سخنگوی نظامی انصارالله اظهار داشت: فرماندهی کل نیروهای مسلح یمن تاکید می کند که این عملیات تا زمانی که تجاوزگری و محاصره ادامه دارد، به طور فزاینده ادامه خواهد یافت.

وی گفت: ما بار دیگر از تمامی شرکت های خارجی و شهروندان سعودی می  خواهیم تا از اهداف نظامی دور شوند.

سرتیپ یحیی سریع امروز صبح در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که تا چند ساعت دیگر خبر مهمی در ارتباط با انجام عملیات نظامی در درون خاک عربستان منتشر خواهد کرد.

عربستان سعودی ضمن تایید خبر حمله پهپادی، محل آن را «پالایشگاه ریاض» اعلام کرد و مدعی شد که هیچ کسی در این حمله کشته و مجروح نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، یک مقام مطلع در وزارت انرژی این کشور گفت که بر اثر این حمله، آتش سوزی رخ داد. 

پیش از این نیز نیروهای انصارالله توانسته بودند بارها تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در مناطق مختلف عربستان را هدف حملات خود قرار دهند. 

در همین حال، خبرگزاری فرانسه امروز جمعه خبر داد که نیروهای انصارالله به پیشروی های تازه ای به سوی شهر راهبردی « مأرب» یمن دست یافتند.

استان مأرب آخرین پایگاه موجود در اختیار عناصر نظامی مزدور سعودی در شمال یمن به شمار می رود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:481062!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)