|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
برای چندمین روز پیاپی؛
[1398/04/18]

یهودیان اتیوپیایی علیه نژادپرستی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند  

برای چندمین روز پیاپی؛

یهودیان اتیوپیایی علیه نژادپرستی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند

سه شنبه 18 تیر 1398

تهران – ایرنا - یهودیان اتیوپیایی (فلاشا) ساکن سرزمین های اشغالی روز دوشنبه با برگزاری تظاهرات، نژادپرستی و خشونت پلیس صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی، زنان اتیوپیایی در میدان رابین شهر تل آویو تجمع اعتراضی برپا کردند.

در این تجمع معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود که "آنها نمی‌خواهند قربانیان بعدی نژادپرستی و خشونت پلیس صهیونیستی باشند".

شنبه گذشته «سلومون تیکا» جوان اتیوپیایی به ضرب گلوله پلیس رژیم صهیونیستی در شهر حیفا کشته شد.

در پایان این تظاهرات «یونی ساکیبا» از برگزارکنندگان این تجمع طی سخنانی گفت: اتیوپیایی ها به خاطر حقوقشان تظاهرات می‌کنند و تاکید کرد که مهاجران اتیوپیایی از حق آموزش برخوردار نیستند و با آنها به عدالت رفتار نمی‌شود و حرمتشان رعایت نمی‌شود و مورد پذیرش جامعه یهودی قرار نگرفتند.

براساس این گزارش، شهرهای دیگر سرزمین‌های اشغالی نیز شاهد اعتراضات مشابه بود، در نتالیا پلیس ۶ نفر را در جریان تظاهرات دستگیر کرد. دو نفر نیز در شهر بتاح تکفا واقع در شرق تل آویو توسط پلیس دستگیر شدند.

از روز یکشنبه هفته گذشته هزاران نفر از یهودیان فلاشا در اعتراض به کشته شدن جوان اتیوپیایی به دست پلیس رژیم صهیونیستی، در شهرهای «تل آویو»، «حیفا»، «اشدود» و «اشکلون» تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

یهودیان اتیوپی «فلاشا» از جمله گروه‌های فقیری هستند که بنا بر وعده‌های صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کردند اما در آنجا مورد تبعیض شدید قرار گرفته و به آنها به چشم شهروندان درجه سه نگاه می‌شود.

براساس آمارهای غیر رسمی، شمار یهودیان اتیوپی تبار در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بین ۱۲۵ هزار نفر تا ۱۳۵ هزار نفر است.

در همین حال تارنمای «اتیوپیان نشنال پروجکت» در خبری درباره این یهودیان اعلام کرد که ۸۲ هزار نفر از آنها خارج از فلسطین اشغالی متولد شده‌اند.

اغلب یهودیان اتیوپیایی تبار در مناطق خاصی در فلسطین اشغالی سکونت دارند. بزرگ‌ترین محل سکونت و تجمع آنها در شهرک «کریات اربع» نزدیک «الخلیل» است و همچنین در نزدیکی «صفد» در «الجلیل» و در شهر «عسقلان»؛ برخی از آنها نیز نزدیک بیت المقدس و در شهرک‌های «راموت» و «بیت مئیر» و «تله زئیف» هستند.

یهودیان فلاشا و یهودیان شرقی، پیوسته از تبعیض مقام‌های صهیونیستی علیه خود شکایت دارند و می‌گویند: از حقوق مساوی با یهودیان غربی برخوردار نیستند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419546!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)