|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/15]

یهودیان فلاشا در اعتراض به خشونت رژیم صهیونیستی، نام فلسطین را فریاد زدند  

یهودیان فلاشا در اعتراض به خشونت رژیم صهیونیستی، نام فلسطین را فریاد زدند

 جمعه 14 تیر 1398

منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: یهودیان اتیوپی (فلاشا) ساکن سرزمین های اشغالی در ادامه تظاهرات خود علیه خشونت پلیس رژیم صهیونیستی، شعار فلسطین سردادند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، تظاهرکنندگان در اعتراض به مقام های صهیونیستی نام «فلسطین» را فریاد می زدند و برخی نیز «تکبیر» می گفتند.

از روز یکشنبه هزاران نفر از یهودیان فلاشا در اعتراض به کشته شدن یک جوان اتیوپیایی به دست پلیس رژیم صهیونیستی، در شهرهای تل آویو، حیفا، اشدود و اشکلون تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

شنبه گذشته «سلومون تیکا» جوان اتیوپیایی به ضرب گلوله پلیس صهیونیستی در شهر حیفا کشته شد.

در همین حال روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که یهودیان اتیوپیایی تهدید کردند که روز شنبه برای درخواست قصاص قاتل تیکا در میدان «رابین» یکی از مشهورترین میادین شهر تل آویو تجمع برگزار خواهند کرد.

یهودیان اتیوپی «فلاشا» از جمله گروه‌های فقیری هستند که بنا بر وعده‌های دروغین صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده و سپس در آنجا مورد تبعیض شدید قرار گرفته و به آنها به چشم شهروندان درجه سه نگاه می‌شود.

براساس آمارهای غیر رسمی، شمار یهودیان اتیوپی تبار در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بین ۱۲۵ هزار نفر تا ۱۳۵ هزار نفر است.

به گزارش ایرنا، همچنین تارنمای «اتیوپیان نشنال پروجکت» در خبری درباره این یهودیان اعلام کرد که ۸۲ هزار نفر از آنها خارج از فلسطین اشغالی متولد شده‌اند.

اغلب یهودیان اتیوپیایی تبار در مناطق خاصی در فلسطین اشغالی سکونت دارند. بزرگ‌ترین محل سکونت و تجمع آنها در شهرک «کریات اربع» نزدیک الخلیل است و همچنین در نزدیکی «صفد» در «الجلیل» و در شهر «عسقلان» و برخی از آنها نیز نزدیک بیت المقدس و در شهرک‌های «راموت» و «بیت مئیر» و «تله زئیف» هستند.

یهودیان فلاشا و یهودیان شرقی پیوسته از تبعیض ضد خود شکایت دارند و می‌گویند از حقوق مساوی با یهودیان غربی برخوردار نیستند.

 

العالم

Parameter:418867!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)