|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/10/21]

۴ کشته و ۵۲ بازداشتی در حمله طرفداران ترامپ به کنگره  

طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روزهای پایانی خود را در کاخ سفید سپری می کند، همزمان با آغاز جلسه تایید نتایج انتخابات به ساختمان کنگره حمله کردند.
 

۴ کشته و ۵۲ بازداشتی در حمله طرفداران ترامپ به کنگره

یکشنبه 21 دی 1399

طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روزهای پایانی خود را در کاخ سفید سپری می کند، همزمان با آغاز جلسه تایید نتایج انتخابات به ساختمان کنگره حمله کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع آمریکایی، پلیس آمریکا اعلام کرد: در جریان حمله طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، حداقل 4 نفر از جمله یک زن کشته و 52 نفر دیگر بازداشت شدند. این زن هدف گلوله یک مامور پلیس قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، روبرت کونتی از مقام های ارشد پلیس آمریکا، آشوب و خشونت طرفداران ترامپ در حمله به ساختمان کنگره را "شرم آور" توصیف کرده است.
وی تاکید کرد: در جریان آشوب و خشونت طرفداران ترامپ، حداقل 14 مامور پلیس زخمی شده اند. پلیس همچنین دو بمب دست ساز را در کمیته های حزب جمهوریخواه و حزب دموکرات کشف کرده است.
هواداران معترض ترامپ با حمله به ساختمان کنگره وارد این نهاد قانونگذاری آمریکا شدند. ساختمان کنگره آمریکا در پی تلاش‌های معترضان برای ورود به ساختمان تعطیل شد و «مایک پنس» را مخفیانه از ساختمان کنگره خارج کردند.
نیروهای پلیس با کمک گارد ملی سرانجام توانستند ساختمان کنگره را از طرفداران خشن ترامپ پاکسازی کنند تا نشست کنگره برای بررسی آرا الکترال ادامه یابد.
نشست کنگره برای شمارش آرای الکترال انتخابات و تایید پیروزی جوبایدن که به دنبال حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره به حالت تعلیق درآمده بود، پس از چند ساعت وقفه و اخراج هواداران ترامپ از محوطه ساختمان کنگره، از سرگرفته شد.
این اقدام طرفداران ترامپ واکنش گسترده بسیاری از مقامات داخلی آمریکا و همچنین مسئولان دیگر کشورها را به همراه داشت و آن ضربه به دموکراسی ادعایی ایالات متحده تلقی کردند.
شبکه «سی‌بی‌اس» گزارش داد، زمزمه‌هایی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه اعضای کابینه ترامپ مشغول گفت‌وگو درباره احتمال فعال‌سازی متمم شماره ۲۵ قانون اساسی آمریکا جهت برکناری ترامپ از قدرت هستند اما هنوز هیچ طرح رسمی به مایک پنس ارائه نشده است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:472642!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)