|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت؛
[1398/07/17]

103 کارمند اسرائیلی در سازمان ملل متحد فعالیت می کنند؛ افزایش نفوذ تل آویو از سال2014  

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت؛

103 کارمند اسرائیلی در سازمان ملل متحد فعالیت می کنند؛ افزایش نفوذ تل آویو از سال2014

چهارشنبه 17 مهر 1398

تعداد کارمندان اسرائیلی حاضر در سازمان ملل متحد طی سال های قبل از 2014 محدود بود اماپس از آن سال به تدریج تعداد کارمندان اسرائیلی در این سازمان افزایش پیدا کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از عربی21، "ایتمار آیخنر" کارشناس مسائل سیاسی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت طی مقاله ای نوشت: تعداد کارمندان اسرائیلی حاضر در سازمان ملل متحد طی سال های قبل از 2014 محدود بود اما پس از آن سال به تدریج تعداد کارمندان اسرائیلی در این سازمان افزایش پیدا کرد.

امروز تعداد کارمندان اسرائیلی در سازمان ملل متحد به 103 نفر( 66 مرد و بقیه زن) می رسد.

29 نفر از این تعداد در ادارات بسیار مهم این سازمان در نیویورک فعالیت می کنند.

براساس گزارش آیخنر برخی از این کارمندان در دفتر مدیر کل سازمان ملل و شورای امنیت و برخی دیگر در دفاتر اداری سازمان های القدس و ژنو مشغول هستند.البته بسیاری دیگر از اسرائیلی ها نیز در کشورهای مختلف دنیا (بویژه در آمریکای لاتین) به عنوان سفیر سازمان ملل متحد حضور دارند.

به عنوان مثال "عوفرا ناتیو" یکی از کارمندان صهیونیستی است که اکنون به عنوان کارشناس امور حقوقی سازمان ملل متحد در حال فعالیت است، وی در سفارت رژیم صهیونیستی و همچنین به عنوان نماینده سفارت رژیم اش در سازمان های بین المللی فعالیت می کرده است.

"دیوید زاخاریا" نیز یکی دیگر از کارمندان صهیونیست عالی رتبه در شورای امنیت است وی در پرونده صربستان و همچنین دادگاه جنایات جنگی رواندا حضور داشته است.

"دانی دانون" سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد یکی دیگر از عاملان اسرائیلی در سازمان ملل متحد است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:433492!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)