|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
با صدور حکم دادگاهی در رام الله
[1398/07/30]

59 وب سایت خبری فلسطینی منتقد ابومازن مسدود می شوند + اسامی وب سایت ها  

با صدور حکم دادگاهی در رام الله

59 وب سایت خبری فلسطینی منتقد ابومازن مسدود می شوند + اسامی وب سایت ها

سه شنبه 30 مهر 1398

در بین این وب سایت ها خبری ، نام وب سایت هایی به چشم می خورد که عمدتا متعلق به گروههای مخالف تشکیلات خودگردانی از جمله حماس، جهاد اسلامی، فتح (شاخه دحلان) وبرخی وب ساتیت ها نیز متعلق به قطر است .

دادگاهی در رام الله واقع در کرانه باختری با صدور حکمی 59 وب سایت و خبرگزاری و پایگاه خبری  فلسطینی و غیر فلسطینی را مسدود کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) دادگاه صلح رام الله در کرانه باختری رود اردن که زیر نظر تشکیلات خودگردانی فلسطین به ریاست محمود عباس(ابومازن) است حکمی را مبنی بر انسداد 59 وب سایت خبری فلسطینی و غیر فلسطینی صادر کرد.

براساس این حکم، وب سایت های خبری یاد شده به درخواست دادستان عمومی فلسطین و به اتهام نشر اکاذیب از طریق متن و تصویر در شبکه های اینترنتی که تهدیدی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم و تشویش اذهان عمومی محسوب می شود، مسدود شده اند.

دادستان عمومی فلسطین نیز در واکنش به انتشار این حکم گفت: سایت های الکترونیکی اقدام به اسائه ادب به شخصیتهای ملی فلسطین کرده اند و علاوه برآن متونی را نشر داده اند که تهدیدی برای امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی بوده است.

به گزارش قدسنا در بین این وب سایت ها خبری ، نام وب سایت هایی به چشم می خورد که عمدتا متعلق به گروههای مخالف و منتقد تشکیلات خودگردان فلسطین و شخص ابومازن رئیس این تشکیلات از جمله حماس، جهاد اسلامی، فتح (شاخه دحلان) وبرخی وب سایت ها نیز متعلق به قطر است .

در بین وب سایت های یاد شده، الرساله نت متعلق به حماس، عربی 21 متعلق به قطر، شبکه قدس الاخباری  متعلق به جهاد اسلامی، صوت فتح الاخباری متعلق به محمد دحلان و عرب 48 از رسانه های متعلق به اراضی اشغالی سال 1948  است.

انجمن روزنامه نگاران فلسطین در واکنش به این حکم آن را جنایتی علیه ازادی بیان و مطبوعات دانست و در بیانیه ای اعلام کرد وقتی که حکومت رام الله هیچ اراده ای بر قدس اشغالی و نوار غزه ندارد چگونه است که دادگاه ان علیه رسانه های این مناطق حکم صادر می کند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435353!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)