|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/30]

6 اسیر فلسطینی همچنان در اعتصاب غذا بسر می برند/ اعتصاب غذای 84 روزه یکی از اعضای برجسته جنبش جهاد اسلامی  

6 اسیر فلسطینی همچنان در اعتصاب غذا بسر می برند/ اعتصاب غذای 84 روزه یکی از اعضای برجسته جنبش جهاد اسلامی

سه شنبه 30 مهر 1398

در راس اعتصاب کنندگان طارق قعدان از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین است که 84 مین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد او از لحاظ طول مدت اعتصاب در رده سوم لیست اسرای اعتصاب کننده قرار دارد.

6 اسیر دربند رژیم صهیونیستی اعتصاب غذای خود را در زندان های اشغالگران ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از فلسطین امروز ، این  6 اسیر مدتهای متفاوتی  است در اعتراض به حبس بدون محاکمه  در اعتصاب غذا به سر می برند.

در همین راستا سازمان های مدافع حقوق بشر  نسبت به وخامت اوضاع جسمی این اسرا هشدار دادند این در حالی است که صهیونیستها حاضر نیستن به خواسته های آنها پاسخ مثبت بدهند.

در راس  اعتصاب کنندگان "طارق قعدان" از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین است که 84 مین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد او از لحاظ طول مدت اعتصاب در رده سوم لیست اسرای اعتصاب کننده قرار دارد.

طولانی ترین مدت اعتصاب غذا متعلق به احمد غنام است که از 101 روز پیش در اعتصاب به سر می برد و بعد از وی اسماعیل علی دیگر اسیر فلسطینی است که 91 روز است اعتصاب در اعتصاب غذا قرار دارد.
در حالیکه هبه اللبدی و مصعب الهندی از 28 روز پیش و احمد زهران 24 روز است که در اعتصاب غذا به سر می برند.

از سوی دیگر مسئول اطلاع رسانی باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد این اسرا به دلیل طولانی شدن زمان اعتصاب اوضاع جسمی بسیار بدی پیدا کرده اند.

امانی سراحنه در این رابطه افزود مسئولین زندان های رژیم صهیونیستی با وجود این شرایط همچنان در پاسخ به خواسته های اعتصاب کنندگان کارشکنی می کنند.

به گفته سازمان های مدافع حقوق بشر ، مسئولین امور زندان های رژیم صهیونیستی انواع و اقسام فشارها را بر اسرای اعتصاب کننده وارد می کنند تا زمینه شکستن اعتصاب آنها را فراهم شود، آنها را به زندان های انفرادی منتقل آنان را از نظافت ، تهویه و حداقل نیازهای زندگی مانند استحمام و تشک محروم ساخته  حتی اجازه ملاقات با خانواده هایشان را هم نمی دهند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435433!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)