|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
اتحادیه خبرنگاران فلسطین اعلام کرد:
[1398/08/18]

600 مورد تجاوز به حقوق خبرنگاری در 9 ماهه ابتدای سال 2019 توسط اشغالگران  

اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و قدس 600 مورد تجاوز به حقوق خبرنگاری انجام داده اند که خطرناک ترین آنها تیراندازی با گلوله های جنگی و پلاستیکی به سوی آنان بوده که تا کنون منجر به مجروحیت 60 خبرنگار شده است و در برخی موارد شدت جراحات به حدی بوده که همچنان تحت درمان قرار دارند.

اتحادیه خبرنگاران فلسطین اعلام کرد:

600 مورد تجاوز به حقوق خبرنگاری در 9 ماهه ابتدای سال 2019 توسط اشغالگران

شنبه 18 آبان 1398

اتحادیه خبرنگاران فلسطین با انتشار گزارشی اعلام کرد در 9 ماهه ابتدایی سال جاری میلادی 600 مورد نقض حقوق خبرنگاران توسط نظامیان اشغالگر صهیونیستی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، اتحادیه خبرنگاران فلسطین با انتشار گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی در 9 ماهه ابتدایی سال جاری میلادی 600 مورد نقض حقوق خبرنگاران را به ثبت رسانده است.

بر اساس این گزارش اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و قدس 600 مورد تجاوز به حقوق خبرنگاری انجام داده اند که خطرناک ترین آنها تیراندازی با گلوله های جنگی و پلاستیکی به سوی آنان بوده که تا کنون منجر به مجروحیت 60 خبرنگار شده است و در برخی موارد شدت جراحات به حدی بوده که همچنان تحت درمان قرار دارند.

در بخش دیگری از این گزارش به هدف قرار گرفتن خبرنگاران از طریق پرتاب نارنجک صوتی به سوی آنها اشاره شده که تا کنون منجر به ایجاد 43 مجروحیت متفاوت شده است.

همچنین از دیگر موارد نقض حقوق خبرنگاری که در این گزارش به آن اشاره شده ضرب و شتم، بازداشت و جلوگیری از پوشش خبری توسط خبرنگاران است که 170 مورد آن نیز به ثبت رسیده است.

در بخش دیگری از این گزارش به حملات شدید انجام شده به محتوای فلسطینی در شبکه اجتماعی فیس بوک نیز اشاره شده است که این اتحادیه 180 مورد از آنها که با همکاری اشغالگران علیه خبرنگاران و موسسات خبری فلسطینی انجام شده را رصد نموده است.

این اتحادیه اعلام کرد همچنان 18 خبرنگار فلسطینی در زندان های رژیم صهیونسیتی به سر می برند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:437178!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)