|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/07]

درخواست رژیم صهیونیستی از انگلیس برای تشدید اقدامات ضدایرانی  

درخواست رژیم صهیونیستی از انگلیس برای تشدید اقدامات ضدایرانی

 ۱۳۹۸/۶/۷

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در دیدار با همتای انگلیسی خود از لندن خواست به تبعیت از آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تحریم قرار دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در دیدار با «دومینک راب» وزیر خارجه انگلیس، از لندن خواسته است نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، کاتص که به لندن سفر کرده، همچنین از دولت انگلیس به دلیل آنکه نام حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده، تمجید کرده است.

راب درباره درخواست رژیم صهیونیستی اظهار نظری نکرده است. وی بعد از دیدار با کاتص، تصویری از این ملاقات را در توییتر منتشر کرده و نوشته است: «از ملاقات عصر امروز با اسرائیل کاتص وزیر خارجه اسرائیل خرسند شدم. اسرائیل شریک و دوستی نزدیک باقی می‌ماند. اطمینان دارم که با خروج ما از اتحادیه اروپا نیز روابط انگلستان و اسرائیل به رشد ادامه خواهد داد».

پیش از این دولت آمریکا در اقدامی خلاف عرف و قوانین بین‌المللی، نام سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با استقبال از این اقدام آمریکا، از دیگر کشورها نیز خواسته در این زمینه از واشنگتن تبعیت کنند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:427656!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)