| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[2/17/2017]

نصرالله: تهدید اتمی اسرائیل را به فرصت تبدیل می‌کنیم/ تل‌آویو تأسیسات اتمی دیمونا را هم برچیند  

۹۵/۱۱/۲۸  

با اشاره به قصد تل‌آویو برای برچیدن مخازن آمونیاک حیفا بعد از تهدید حزب‌الله

نصرالله: تهدید اتمی اسرائیل را به فرصت تبدیل می‌کنیم/ تل‌آویو تأسیسات اتمی دیمونا را هم برچیند  

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان که تهدید قبلی‌اش درباره مخازن آمونیاک حیفا، سران اسرائیل را هراسان، به منتقل کردن آن به مکانی دیگر وادار کرده، در تهدیدی جدید، تأسیسات اتمی اسرائیل را فرصتی برای مقاومت دانست و از دشمن خواست که بعد از مخازن حیفا، دیمونا را هم برچیند. 

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت جشنواره گرامی داشت «فرماندهان شهید» سخنرانی کرد.

به گزارش شبکه المنار این مراسم در شهرک «النبی شیث» در منطقه البقاع هم‌اکنون برگزار می‌شود.

وی در ابتدای سخنرانی خود ایام سوگواری فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به تمامی مسلمانان و شیعیان تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله به رهبران انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، مسئولان و مردم جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از محور مقاومت و مظلومان دورود فرستاد و قدردانی کرد.

وی در مورد اهمیت برگزاری این مراسم، اظهار داشت: با وجود گذشت چندین سال از شهادت شهدایی چون شیخ راغب، شیخ عباس و شیخ عماد ما با آن‌ها دوباره پیمان می‌بندیم و نسل‌های حالی باید همانند این شهدا باشد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد، همه باید بدانند که چهره واقعی حز‌ب‌الله همان چهره واقعی مقاومت اسلامی در لبنان است.

وی به تحلیل‌های صهیونیستی در ماه‌های گذاشته اشاره کرد و بیان داشت که رژیم صهیونیستی قصد دارد به مردم لبنان فشار وارد کند.

سید حسن نصرالله ادامه داد، رژیم صهیونیستی سال جاری، حزب‌الله را اولین تهدید و ایران را دومین تهدید علیه خود معرفی کرده است.

وی از همه مردم لبنان خواست که به دقت تحرکات رژیم صهیونیستی را زیر نظر بگیرند؛ چرا که حمایت برخی کشورهای عربی از این رژیم در جنگ سال 2006 علیه مقاومت کماکان وجود دارد.

دبیر کل حزب‌الله به اظهارت اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: اگر ترامپ، بنیامین نتانیاهو را به جنگ علیه ما تشویق و تحریک کند، هرگز از این اقدام او نخواهیم ترسید؛ چرا که ما فرزندان مقاومت را داریم.

وی به نگرانی رژیم صهیونیستی از ذخایر آمونیاک خود در شهر حیفا اشاره کرد و گفت که این رژیم قصد دارد این ذخایر را به جای دیگری منتقل کند، با این حال حزب‌الله قدرتی دارد که شهرهای دورتر از حیفا را هدف قرار دهد.

سید حسن نصر الله با بیان اینکه حزب‌الله تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند، اظهار داشت برخی بر این باورند که انتقال آمونیاک از حیفا نشان می‌دهد که جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله نزدیک است، ولی من معتقدم که این نشان دهنده باور رژیم صهیونیستی از توانایی مقاومت است.

نصرالله در ادامه با توجه به اینکه دشمن اسرائیلی مجبور شده است در برابر تهدید قبلی حزب‌الله، مخازن آمونیاک حیفا را جابه‌جا کند، گفت: فرض کنیم شما مخازن آمونیاک حیفا را مخفی کردید، با کشتی‌های حامل آمونیاک که آمونیاک را به فلسطین اشغالی منتقل می‌کنند چه میکنید و آنان را لای کدام موج مخفی می‌کنید؟

نصرالله در ادامه توصیه به برچیدن تاسیسات اتمی دیمونا کرد و گفت: مخازن حیفا را هر کجا ببرید، موشک‌های ما به آن می‌رسد. من امروز دشمن را دعوت می‌کنم که نه فقط مخازن آمونیاک حیفا را برچینید، بلکه از آنان دعوت میکنم که تأسیسات اتمی دیمونا را هم برچینید. ما می‌توانیم هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کنیم. ما می‌توانیم سلاح اتمی اسرائیل را به تهدیدی برای خود اسرائیل تبدیل کنیم و رژیم و شهرک‌هایش را تهدید کنیم. دشمن به قدرت و توان مقاومت در لبنان ایمان دارد و می‌داند که وقتی (حزب‌الله) می‌گوید می‌تواند، می‌داند که چه می‌گوید. 

وی به جنگ در سوریه نیز اشاره کرد و تصریح کرد که حملات هوایی به تنهایی پیروزی ساز نیست، اگر ارتش سوریه و متحدان آن نبود که در میدان نبرد در حال جنگ‌اند، پیشرفته ترین سلاح‌های هوایی نمی‌توانست در جنگ کارساز باشند.

سید حسن نصر الله به اقدامات صهیونیست‌ها از جمله منع پخش اذان در قدس و الحاق اراضی فلسطینی به مناطق اشغالی و انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس اشاره کرد و تأکید کرد که بعد از اظهارات ترامپ و نتانیاهو، طرح گفت‌وگو بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تمام شده تلقی شد؛ چرا که صهیونیست‌ها هرگز به وجود یک دولت فلسطینی اعتقاد ندارند و حاضر نیستند که ذره‌ای خاک به فلسطینی‌ها بدهند.

وی ادامه داد، نقشه اسرائیلی‌ها این است که غزه محاصره شده را به فلسطینی‌ها بدهند و بقیه فلسطین در دست آن‌ها باشد.

دبیر کل حزب‌الله به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هر گونه انجام اقدامات احمقانه علیه لبنان را با اقدامات غافلگیرانه پاسخ خواهند داد.

وی افزود، به نظر می‌رسد سخنرانی «میشل عون»، رئیس جمهور در اتحادیه عرب در قبال آرمان فلسطین و مقدسات اسلامی برخی عرب‌ها را ناراحت کرده است؛ برای اینکه آن‌ها به دنبال عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی بوده و هستند.

دبیر کل جنبش حزب‌الله به شهدای این حزب مانند شیخ عباس، شیخ راغب و حاج عماد اشاره کرد و گفت که این شهدا بیش از آنکه لبنانی باشند، فلسطینی بودند و از آرمان فلسطین دفاع کردند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر نقاب از چهره برخی از کسانی که مدعی حمایت از آرمان فلسطین بودند، برداشته شده، از فلسطینی‌ها خواست که در برابر رژیم صهیونیستی تسلیم نشده و به مقاومت خود و اعتماد به نفسشان ادامه دهند.

سید حسن نصرالله همچنین گفت که بحرین امروز دیگر کشور مستقلی نبوده و عربستان آن را اشغال کرده و مطالبات مردم این کشور را با سرکوب پاسخ داده است.

وی ادامه داد، مردم بحرین از چندین ماه گذشته از رهبر خود، شیخ عیسی قاسم حمایت کرده‌اند.

سید حسن نصرالله به پادشاه بحرین توصیه کرد که تعدادی روان پزشک و کارشناس دعوت کرده تا به او بگویند که معنای این حرف مادر شهیدی که گفته «ما رأیت إلا جمیلا» چیست.

وی افزود، تنها راه نجات بحرین این است که به خواسته‌های مردم مظلوم گوش فرا دهند.

 دبیر کل حزب‌الله به نقش امارات در جنگ علیه یمن اشاره کرد و عنوان داشت که این کشور بخشی از حمله آمریکایی-سعودی علیه یمن بوده و این مسئله نشان می‌دهد که اسرائیل با این کشور در حمله به یمن شریک است.

وی تأکید داشت که شرایط در یمن بحرانی‌ است و همانطور که سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر می‌گویند، قحطی مردم این کشور را تهدید می‌کند و هر روز قربانی می‌گیرد.

 سید حسن نصرالله ادامه داد، متجاوزان به یمن تنها به محاصره و بمباران مناطق مسکونی این کشور اکتفا نکرده، بلکه مزدورهایی را از مناطق مختلف به این کشور اعزام کرده‌اند و افراد غیر نظامی و زنان و کودکان را هدف حملات خود قرار می‌دهند.

وی از مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان و اشغالگران قدردانی کرد و تصریح داشت که مردم یمن در برابر تجاوزهای دشمنان می‌گویند «هیهات منا الذله». هر ملتی که این را بگوید، خونش بر شمشیر دشمنانش پیروز خواهد شد.

 دبیر کل حزب‌الله به زیاده‌خواهی‌های محمد بن سلمان، جانشین ولعهد عربستان و جنایت‌های وی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در یمن هر روز ده‌ها نفر کشته می‌شود فقط به این دلیل که در عربستان سعودی فردی وجود دارد که می‌خواهد آبروی خود را در یمن به گونه حفظ کند که در آینده بتواند پادشاه عربستان شود.

 وی به فلسفه وجود داعش در منطقه نیز اشاره کرد و عنوان داشت که داعش نقشه آمریکا بوده ولی روش و ایدئولوژی آن سعودی است و از سوی عربستان حمایت مالی می‌شود و هدف از ایجاد این گروه، نابودی منطقه از جمه سوریه، عراق و لبنان است.

سید حسن نصرالله افزود،‌ مقامات آمریکایی بارها گفته‌اند که داعش ساخته آمریکایی‌ها و سعودی‌هاست و این نکته را بارها مقامات ترکیه‌ای گفته‌اند.

دبیر کل حزب‌الله در پایان بیان داشت که ما مسیر شهدا را ادامه خواهیم داد و به وصیت آن‌ها عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

منبع:       خبرگزاری فارس 

Parameter:225279!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار