|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین
[1398/06/03]

آمریکا بابت حمایت از اسرائیل ضربه خواهد خورد/ درجنگ علیه ایران ناکام واشنگتن است  

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین

آمریکا بابت حمایت از اسرائیل ضربه خواهد خورد/ درجنگ علیه ایران ناکام واشنگتن است

یکشنبه 03 شهریور 1398

نافذ عزام از عضو بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت:‌ برای تمامی سیاست های حمایت گرانه ترامپ از اسرائیل و آنچه صهیونیست ها می خواهند اظهار تاسف می کنم و شک ندارم که واشنگتن در قبال این سیاست هایش ضربه خواهد خورد.

 به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) "نافذ عزام" عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا به سوالات خبرنگار این شبکه در موضوعاتی همچون نحوه تعامل آمریکا و ایران با قضیه فلسطین ،‌ برخورد وحشیانه رژیم الشغالگر قدس با فلسطینی ها،‌ توافق هسته ایران و تحولات مربوط به منطقه خلیج فارس و احتمالات جنگ بین آمریکا و ایران پاسخ داده است.

عزام در این باره گفت: ما از صدا و تریبونی که رنج ها و سختی های مردم فلسطین را پوشش دهد و صدای اندوه آنان را به گوش جهانیان برساند، تشکر می کنیم.

وی تصریح کرد: پوشش خبری-رسانه ای آمریکا در قضیه فلسطین همیشه نسبت به اسرائیل طرفدارانه بوده است.ما می خواهیم آمریکایی ها حقیقت را بازگو کنند ما می خواهیم آنان همه وقایع را به طور شفاف به مردم آمریکا و جهان منتقل کنند.

عزام تصریح کرد: اسرائیل سعی دارد تا از طریق خشونت بر فلسطینیان چیره شود و مردم این کشور را از حقوق اولیه شان محروم کرده و آنان را بی صدا به زندان ها بیندازد و از بین ببرد. اسرائیل کودکان فلسطینی را بازداشت کرده و می کشد. مقامات امنیتی این رژیم کودکان کم سنّ و سال فلسطینی را مورد بازجویی های بی رحمانه قرار می دهند.

این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت:  مردم این آب و خاک از حقوق شان دفاع می کنند آنان هیچگاه تجاوزگر نبوده و نیستند. پدران و اجداد ما در سال 1948 مجبور شدند به زور اسلحه رژیم اشغالگر اسرائیلی خانه و کاشانه خود را ترک کنند. نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی ما را مورد پیگیرد و بازجویی قرار می دهند، آنان به غصب و سرکوب اراضی فلسطینی و مردمان آن پایان نمی دهند. مردم فلسطین در هر نقطه ای از خاکشان که باشند توسط رژیم صهیونیستی مورد تهدید قرار می گیرند.

عزام در خصوص وضعیت این روزهای اهالی نوار غزه نیز گفت: تهدیدات امنیتی و جانی ضد نوارغزه موضوع جدیدی نیست. این موارد به هیچ وجه روی مقاومت  و جنبش خودجوش مردم فلسطین تاثیر نمی گذارد و اسرائیل رنگ پیروزی را نخواهد دید.

وی آنگاه در خصوص موضوع حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و رفتار آمر یکا با ایران تاکید کرد: من فکر می کنم که آمریکایی ها براساس مواضع ایران در قبال فلسطین در مقابل این کشور موضع گیری می کنند این در حالی است که کشورهای کمی از ایستادگی مردم فلسطین در برابر تجاوزگران صهیونیستی حمایت می کنند.

عزام همچنین اشاره ای به اعتراضات در درون آمریکا علیه رژیم اسراییل  کرد و گفت: اسرائیل از آمریکا بهره کشی می کند، این رژیم سیاستمداران آمریکایی را به تصمیماتی وا می دارند که اصلا به نفع مردم آمریکا نیست. تحریک دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای نیز یکی از این موارد است.

این عضو ارشد جهاد اسلامی با طرح این سوال که «جنگ و آتش افروزی میان فلسطینیان و اعراب چه فایده ای برای آمریکایی ها دارد؟!» و « به چه دلیل تمامی موسسات و ادارات رسمی ایالات متحده آمریکا با قدس اشغالی مراوده دارند؟ دلیل حضورترامپ در این شهر اشغال شده توسط صهیونیست ها چیست؟» افزود: برای تمامی سیاست های حمایت گرانه ترامپ از اسرائیل و آنچه صهیونیست ها می خواهند اظهار تاسف می کنم. واشنگتن در قبال این سیاست هایش ضربه خواهد خورد.

شیخ نافذ عزام در مورد درگیری احتمالی میان غزه و تل آویو در اینده گفت: ما طرفدار جنگ و خونریزی نیستیم، اسرائیلی ها بشدت اوضاع را متشنج می کنند آنان به هیچ وجه طرفدار مذاکره و حل شدن مشکلات نیستند. اسرائیل در قبال هر حادثه خطرناکی در آینده مسئول است.

وی همچنین در خصوص احتمال ایجاد درگیری میان ایران و اسرائیل تاکید کرد: ما نمی توانیم این موضوع را پیش بینی کنیم اما آنچه که امروز اسرائیلی ها انجام می دهند چیزی شبیه به شعله ور کردن آتش جنگ در منطقه است.

در اخر باید اشاره کنم با وجود شیطنت هایی که از سوی ترامپ و مشاوران او در کاخ سفید در منطقه و در راستای مقابله با ایران صورت می گیرد آنان می دانند که جنگ با این کشور به هبچ وجه ساده و زودگذر نخواهد بود به طور حتم در این جنگ ناکام خواهند بود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426929!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)