|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
رییس جنبش اوراسیای روسیه در گفت و گو با ایرنا:
[1397/10/23]

آمریکا در لهستان به دنبال جبران شکست در خاورمیانه است  

رییس جنبش اوراسیای روسیه در گفت و گو با ایرنا:

آمریکا در لهستان به دنبال جبران شکست در خاورمیانه است

تاریخ خبر: 1397/10/23

مسکو - ایرنا- رییس جنبش بین المللی اوراسیای روسیه معتقد است که گردهمایی لهستان که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا آن را اعلام کرده است برای جبران شکست های آمریکا در خاورمیانه بویژه در سوریه برگزار می شود.

«آلکساندر دوگین» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن بیان اینکه آمریکا برای خروج از وضعیت کنونی در خاورمیانه تلاش می کند، اضافه کرد: واشنگتن برای این منظور به هر اقدامی متوسل می شود.
وی افزود: یکی از اهداف گردهمایی لهستان ترمیم وجهه تخریب شده آمریکا پس از خروج از برجام است و واشنگتن تلاش می کند کشورهای دوست و متحد خود را منسجم کند. 
دوگین با بیان اینکه این گردهمایی برای ایجاد ائتلافی علیه ایران از سوی آمریکا برگزار می شود، خاطرنشان کرد: بعید نیست که در آن تصمیماتی نیز علیه روسیه و اقدامات این کشور بویژه در سوریه گرفته شود. 
رئیس جنبش بین المللی اوراسیای روسیه گفت: سیاست های آمریکا در منطقه خاورمیانه به بن بست خورده است و به همین منظور این کشور گردهمایی لهستان را برگزار می کند.
صاحبنظر روس با اشاره به این واقعیت که همکاریهای ایران و روسیه برای حل مسائل منطقه و سوریه بسیار سودمند بوده است، اظهار داشت: آمریکا با خروج از برجام در واقع به شورای امنیت بی احترامی کرده و مفاد قطعنامه 2231 را که برای تایید برجام صادر شده بود، نقض کرد. 
وی افزود: چنین اقدامی از سوی کشوری که عضو دائمی شورای امنیت است در واقع بی احترامی به تصمیمات این شورا و ساختار تصمیم گیری های بین المللی محسوب می شود. 
دوگین تصریح کرد: آمریکا باید بداند پس از خروج این کشور از برجام، هیچ کشوری به توافق های با آن کشور اعتماد نمی کند و مذاکره با واشنگتن را بی معنی و وقت تلف کردن می داند.
به گفته صاحبنظر روس، ایران با پایبندی به برجام، آمریکا را در شرایط دشواری قرار داد و این کشور هم اکنون در عرصه بین المللی برای اجرای سیاست های خود تنها مانده است. 

**آمریکا در تحریم ایران به مشکل خورد
صاحبنظر روس معتقد است که بسیاری از کشورهای همپیمان آمریکا با سیستم تحریم های این کشور که بطور غیرقانونی و با دور زدن شورای امنیت وضع شده و می شود مخالفند. 
وی گفت: این وضعیت بجایی کشیده که آمریکا در تحریم نفتی ایران برای هشت کشور استثنا قائل شده و چنین بنظر می رسد در آینده نیز واشنگتن به اجماع برای تحریم این کشور دست نیابد. 
صاحبنظر روس یادآوری کرد: به همین دلیل در هفته گذشته شاهد بودیم دانمارک و هلند با تحریک آمریکا علیه ایران دست به تبلیغات سیاسی زدند که منجر به وضع تحریم از سوی اتحادیه اروپا علیه ایران شد. 
دوگین در پایان گفت: اروپا در این وضعیت مرتکب اشتباه شد زیرا با تحریم ایران به آمریکا پیام داد که برای شرایط جدید آماده می شود و در آینده نزدیک شاهد پیروی بیشتر بروکسل از سیاست های واشنگتن خواهیم بود. 
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:382288!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)