|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/19]

آمریکا سه لبنانی را به بهانه ارتباط با حزب الله تحریم کرد  

آمریکا سه لبنانی را به بهانه ارتباط با حزب الله تحریم کرد

سه شنبه 18 تیر 1398

تهران - ایرنا - وزارت خزانه داری آمریکا دو نماینده پارلمان لبنان و یک عضو برجسته حزب الله را به بهانه ارتباط با این حزب به فهرست تحریم های خود افزود.

وزارت خزانه داری آمریکا عصر سه شنبه اعلام کرد که «امین شری» و «محمد حسن رعد» نمایندگان پارلمان لبنان که جزو نامزدهای معرفی شده از سوی حزب الله هستند را به همراه «وفیق صفا» مسئول واحد ارتباطات و هماهنگی این حزب، به فهرست تحریم‌های خود افزوده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای با ژست دلسوزی برای مردم لبنان، ادعا کرد که «رعد» و «شری» از مقام خود در پارلمان لبنان برای تهدید نهادهای مالی این کشور برای عمل در راستای منافع حزب الله استفاده می کنند.

این بیانیه همچنین مدعی است که «صفا» از بنادر و گذرگاه های مرزی لبنان برای نقل و انتقال کالا و تسهیل رفت و آمد اعضای حزب الله سوء استفاده می کند.

آمریکا که از سال ۱۹۹۵ حزب الله را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داده، این تحریم‌ها را در راستای کمک به لبنان و مردم این کشور توصیف کرد.

حزب الله لبنان در سال ۱۹۸۵ میلادی و زمانی که رژیم صهیونیستی به علت مقاومت مردم لبنان از شهر صیدا عقب نشینی کرد، در یک گردهمایی رسمی در ۱۶ فوریه ۱۹۸۵ که به مناسبت اولین سالگرد شهادت شیخ راغب حرب در حسینیه شیاح بیروت برگزار شد، با صدور یک نامه سرگشاده و تبیین اهداف و راهبردهای خود، برای اولین بار اعلام موجودیت کرد.
از زمان اعلام موجودیت تا سال ۱۹۸۹ حزب الله درگیر جنگ با رژیم صهیونیستی شد اما در سال ۱۹۸۹ با ایجاد آرامشی نسبی حزب الله ساختاری جدید برای اداره خود ترسیم کرد.
در سال بعد، سیدعباس موسوی دبیرکل دوم حزب الله شد که در سال ۱۹۹۲ اتومبیل وی با بالگرد صهیونیستی مورد اصابت موشک قرار گرفت و دبیرکل به همراه همسر و فرزندش به شهادت رسیدند.
پس از شهادت او، سیدحسن نصرالله به سمت دبیرکلی حزب الله لبنان رسید.
دشمنی دولت آمریکا با جبهه مقاومت در تعهد این کشور به حمایت مطلق از رژیم صهیونیستی قرار دارد که در دوره دونالد ترامپ به اوج خود رسیده است با این حال این گروه توانست در انتخابات ۷ ماه مه، ۶۸ کرسی پارلمان را از آن خود کند که نشان دهنده حوزه نفوذ و جایگاه این حزب در میان مردم لبنان دارد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419773!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)