|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/08]

ابراز خرسندی رئیس پارلمان لبنان از اجماع درباره محکوم کردن تجاوز «اسرائیل»  

ابراز خرسندی رئیس پارلمان لبنان از اجماع درباره محکوم کردن تجاوز «اسرائیل»

 ۱۳۹۸/۶/۷

رئیس پارلمان لبنان در اولین موضع رسمی در پی حمله دو پهپاد صهیونیستی به ضاحیه بیروت از موضع یکسان مقامات لبنانی در محکوم کردن این تجاوز قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در دیداری که با نمایندگان داشت، اعلام کرد، به موضع واحد لبنانی‌ها در قبال تجاوز دو پهپاد صهیونیستی به ضاحیه بیروت (در سوم شهریور ماه)  افتخار می‌کند.

بر اساس گزارش روزنامه «الحیاه»، بری گفت: اجماع در لبنان که در محکوم کردن تجاوز اسرائیلی دیده شد، به مثابه اولین بشارت‌های پیروزی در سطح وحدت ملی بود.

وی سپس از موضع «میشل عون» رئیس‌جمهور و «سعد الحریری» نخست‌وزیر برای اثبات معادله ارتش، ملت و مقاومت قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، نبیه بری اعلام کرده، تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در ارتباط با تغییر قواعد درگیری و سروصدا کردن در قبال تحولات منطقه صورت گرفته زیرا در برهه فعلی به نفع این رژیم یا آمریکا و دیگر متحدانش نیست.

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان حضور این دو پهپاد را «تجاوز آشکار اسرائیل به ضاحیه بیروت» توصیف کرد و گفت، این اقدام اسرائیل، پرده دیگری از نقض مکرر قطعنامه 1710 (قطعنامه‌ای که در سال 2006 برای پایان دادن به جنگ 33 روزه صادر شد) است.

میشل عون همچنین اعلام کرد که این حادثه «دلیلی تازه بر مقاصد خصمانه اسرائیل و اقدام آن به هدف گرفتن ثبات و صلح در لبنان و منطقه است».

«سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان هم جولان دو پهپاد شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز ضاحیه بیروت را تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض صریح قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل متحد دانست.

 وی در ادامه گفت، با میشل عون و «نبیه بری» رئیس پارلمان برای «مشخص کردن اقدامات بعدی» مشورت خواهد کرد خصوصا اینکه این موضوع با پرواز گسترده جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز بیروت و حومه آن همراه بوده است (جزئیات بیشتر).

چهارشنبه شب (دیشب) نیز سه پهپاد صهیونیستی وارد حریم هوایی لبنان شدند اما ارتش این کشور با آن مقابله کرد.

انتهای پیام/

 

 

Parameter:427678!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)