|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
طی گفتگویی میان روزنامه نگار صهیونیستی و روزنامه معاریو عنوان شد:
[1398/05/20]

اجرای عملیات عتیصون حاصل عدم بازدارندگی اسرائیل در برابر حماس است  

طی گفتگویی میان روزنامه نگار صهیونیستی و روزنامه معاریو عنوان شد:

اجرای عملیات عتیصون حاصل عدم بازدارندگی اسرائیل در برابر حماس است/ روند حوادث این روزهای کرانه باختری به سوی "انتفاضه سوم" می‌رود

یکشنبه  20  مرداد  1398

طی گفتگویی میان روزنامه نگار صهیونیستی و روزنامه معاریو عنوان شد: اجرای عملیات عتیصون حاصل عدم بازدارندگی اسرائیل در برابر حماس است روند حوادث این روزهای کرانه باختری به سوی انتفاضه سوم می‌رود

تسیفی یحزکیلی روزنامه نگار اسرائیلی : امروز اسرائیل ابتکار عمل خود را در مقابل حماس از دست داده است ما در چنین شرایطی نمی توانیم به سناریوی ترور رهبران حماس نزدیک شویم و آن را اجرایی کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه عربی 21، " تسیفی یحزکیلی " روزنامه نگار صهیونیستی در گفتگو با روزنامه "معاریو" پیرامون فضای حاکم بر اراضی اشغالی فلسطین گفت: فضایی که امروز در اراضی فلسطینی حکمفرما شده شبیه به روزهای آغاز جنگ 2014 غزه است. فضای حاکم بر غزه نیز درحال انتقال به کرانه باختری است و این پیوند بین غزه و کرانه باختری قطعا برای اسرائیل هزینه ای را در پی خواهد داشت. درست است که ما به خاطر ضربات سنگینی که به کرانه باختری وارد می کنیم یکی از مسببان وخامت آنجا هستیم، اما این معادله جدیدی نیست و از سالها پیش وضعیت اینطور بوده. ابومازن نیز به نفعش است این موج از حملات را متوقف کند.

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه سخنان خود افزود: سرباز کشته شده اسرائیلی در عملیات عتیصون بهای عدم بازدارندگی اسرائیل در مقابل جنبش حماس را پرداخت. حماس می تواند بدون اینکه هزینه ای بپردازد به اسرائیل ضربه وارد کند.

دو روز قبل از قتل سرباز اسرائیلی، ارتش یک بمب دستی را کشف کرد که پر از میخ و پیچ بود و این نوع از بمب ها و بسته های انفجاری در ایام انتفاضه دوم منجر به کشته شدن بیش از هزار اسرائیلی شد.

یحزکیلی تاکید کرد: سناریویی که در سال های انتفاضه با آن روبرو بودیم امروز مجددا درحال تکرار است. این سناریو اقدام برای ربودن و قتل اسرائیلی هااست. متاسفانه پنج سال گذشته یعنی ایام جنگ 2014 مجددا به سراغ ما آمده است. به دلیل اینکه حماس قادر است با الهام از رهبران خود در غزه اقدامات خود را اجرایی کند و این به معنای آن است که ما در فضایی به سر می بریم که در آغاز جنگ غزه شاهدش بودیم.

این تحلیلگر صهیونیست فاش کرد: حماس درصدد اجرای عملیات های انفجاری در قدس است که این عملیات ها منجر به کشته شدن تعداد زیادی از اسرائیلی ها خواهد شد. از همین رو ما در تیررس عملیات های جدیدی از سوی حماس قرار داریم که از عملیات ضرب و شتم و یا تیراندازی خطرناک تراست و این سطح پیشرفته از عملیات ها ما را به یاد انتفاضه دوم می اندازد. به همین دلیل اسرائیل بایستی به سوی اقدامات انتقام جویانه خود علیه حماس مانند ترور آزادشدگان فلسطینی طی توافق مبادله اسراء شالیت و ترور صالح العاروری که مدیریت تمامی عملیات های مسلحانه در کرانه باختری برعهده دارد، گام بردارد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه رژیم اسرائیل بایستی به گزینه ترور رهبران حماس روی آورد و حماس نیز هزینه اقدامات خود را بپردازد، اذعان کرد: اسرائیل امروز نیز نمی تواند از حماس انتقام بگیرد

چراکه پس از ربوده شدن سه شهرک نشین در سال 2014 این اقدام را انجام نداد. امروز اسرائیل ابتکار عمل خود در مقابل حماس را از دست داده است اکنون سیاست مسئولان ما به کونه ای شده که بایستی منتظر بنشینیم حماس به ما حمله کند پس از آن به آنان پاسخ دهیم. جنبس حماس نیز با این عبارت ما را تهدید می کند" ترور رهبران ما را امتحان کنید؛ خواهید دید نتیجه آن چه خواهد شد"

این روزنامه نگار صهیونیستی در پایان گفتگوی خود با معاریو باردگیر یادآورشد: ما در چنین شرایطی نمی توانیم به سناریوی ترور رهبران حماس نزدیک شویم و آن را اجرایی کنیم.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425144!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)