|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/28]

ادامه اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در سایه اقدامات سرکوبگرانه اشغالگران  

ادامه اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در سایه اقدامات سرکوبگرانه اشغالگران/بازداشت 48 فلسطینی در خلال تعطیلات عید قربان

دوشنبه  28  مرداد  1398

ادامه اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در سایه اقدامات سرکوبگرانه اشغالگران

رسانه‌های فلسطینی از ادامه اعتصاب غذای هشت اسیر دربند اشغالگران خبر دادند که بیشترین زمان اعتصاب غذا مربوط به حذیفه حلبیه است که از 49 روز پیش اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، باشگاه الاسیر در بیانیه ای که امروز شنبه منتشر کرد، آورده است هشت اسیر همچنان به اعتصاب غذای آشکار خود در اعتراض به بازداشت اداری خود ادامه می دهند که قدیمی ترین آنها، حذیفه حلبیه است که از 49 روز پیش همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد و اخیرا نیز دو اسیر به نام های ناصر الجدع و ثائر حمدان به آن پیوسته اند.

در این بیانیه آمده است : حلبیه با شرایط جسمانی خطرناکی روبرو است، چرا که اشغالگران همچنان با درخواست وی مخالفت کرده و به بازداشتش در شرایط دشوار و سختی در بازداشتگاه نیستان الرمله ادامه می دهند.

بر اساس این بیانیه، هفت اسیر دیگر به نام های احمد غنام از 36 روز پیش، سلطان خلوف از 32 روز پیش، اسماعیل علی منذ از 26 روز پیش، وجدی العواده از 21 روز پیش، طارق قعدان از 19 روز پیش، ناصر الجدع از 12 روز پیش و ثائر حمدان از هفت روز پیش اعتصاب غذای خود را آغاز کرده و همچنان به آن ادامه می دهند.

این بیانیه آورده است اداره زندان های رژیم اشغالگر، اسیرانی را که دست به اعتصاب غذا زده اند، در سلول های انفرادی بازداشت کرده که شرایط مناسبی ندارد و اقدامات سرکوبگرانه را علیه آنها در پیش گرفته است.

این بیانیه افزود تا کنون هیچ راه حل جدی درباره خواسته های اسیران اعتصاب کننده وجود ندارد و شاهد وقت کشی عمدی اشغالگران هستیم و وضعیت اسیران اعتصاب کننده در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد.

بازداشت 48 فلسطینی در خلال تعطیلات عید قربان

باشگاه الاسیر فلسطینی امروز یکشنبه اعلام کرد نظامیان رژیم اشغالگر در طول تعطیلات عید قربان، 48 شهروند را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

این باشگاه در بیانیه خود آورده است بیشتر بازداشت ها مربوط به استان های القدس و الخلیل بوده به طوری که اشغالگران، 25 نفر را در قدس و شهرک های اطراف آن بازداشت کردند.

بر اساس این بیانیه، بازداشت ها در روز نخست از تعطیلات عید قربان و در پی درگیری که در مسجدالاقصی در نتیجه یورش شهرک نشینان رخ داد، به اوج خود رسیده بود.

این بیانیه آورده است حداقل 9 شهروند در شهرک های الخلیل، پنج شهروند در بیت لحم، دو شهروند در جنین، دو شهروند در نابلس، سه شهروند در استان قلقیلیه و دو شهروند در اریحا بازداشت شدند.

نظامیان صهیونیست شامگاه شنبه و امروز شنبه هم دست کم پنج فلسطینی را بازداشت کردند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426258!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)