|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/09]

اذعان رسانه‌های صهیونیستی به موفقیت حزب‌الله در ایجاد جنگ روانی علیه این رژیم  

اذعان رسانه‌های صهیونیستی به موفقیت حزب‌الله در ایجاد جنگ روانی علیه این رژیم

شنبه 09 شهریور 1398

رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند که حزب‌الله لبنان در جنگ روانی علیه رژیم صهیونیستی موفق بوده و ارتش این رژیم در حال حاضر برای آرام کردن رؤسای شهرک‌های صهیونیست نشین تلاش می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المنار، پس از تقویت اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی و آماده باش نیروهایش به دلیل پاسخ احتمالی مقاومت، فضای ترس و تنش در میان نیروهای این رژیم در شمال فلسطین اشغالی رو به تشدید است.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین به شهرک‌نشینان دستور داده تا به مزرعه‌هایشان در نزدیکی مرزها نزدیک نشوند. این درحالی است که  "نیر برعام"، فرمانده منطقه شمالی ارتش اسرائیل برای کاهش ترس آنها نسبت به هرگونه تشدید تنش احتمالی تلاش کرده است.

در همین راستا، "الون بن دیوید" کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی اظهار کرد، اسرائیل برای اینکه به حزب‌الله بگوید علاقه‌ای به جنگ ندارد به شکل علنی از داده‌های اطلاعاتی زیادی استفاده می‌کند. تل‌آویو می‌داند که حزب‌الله پاسخ آن را خواهد داد، چراکه درحال حاضر نیروهای آن در طول مرزها مستقر شده‌اند و به دنبال دستیابی به نقطه ضعفی در طرف اسرائیلی هستند.

وی افزود: دو طرف از میزان تخریب متقابل ناشی از جنگ مطلع هستند و چالش اسرائیل و حزب‌الله این است که چگونه از یک درگیری گسترده خودداری کنند.

از سوی دیگر، تال لافرام، کارشناس صهیونیستی مسائل نظامی در این باره گفت: در روزهای آتی حالت آماده باش کامل خود را ادامه خواهیم داد اما هیچ باد جنگی در شمال نمی‌وزد که ما از آن وحشت کنیم و به بخش گردشگری ضربه بزنیم، بنابراین باید در میان مردم ترس ایجاد نکنیم، با این وجود ما برای مقابله با یک حمله محدود آماده می‌شویم.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که رؤسای شهرک‌های اسرائیل نمی‌توانند در این روزها آرامش‌شان را حفظ کنند و ارتش این رژیم به دنبال آرام کردن آنها است. این درحالی است که آنها به فرمانده منطقه شمالی ارتش اسرائیل پیشنهاد باز کردن پناهگاه‌ها را داده‌اند اما وی از آنها خواسته تا همچنان منتظر باشند، چراکه این اقدام ساکنان شهرک‌های مذکور را با تنش مواجه خواهد کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرده‌اند که حزب‌الله لبنان در جنگ روانی علیه اسرائیل موفق شده است. این جنگ روانی با سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان آغاز شد و سپس شبکه المنار با افشای اقدامات امنیتی جعلی ارتش رژیم صهیونیستی در مرزها از جمله قرار دادن عروسک به جای سرباز در خودروهای خود آن را تکمیل کرد.

در همین راستا، یسرائیل زیف، فرمانده سابق بخش عملیات ارتش رژیم صهیونیستی گفت که چه اسرائیل اعتراف کند و چه نکند، نصرالله در اراده‌اش برای پاسخ بسیار جدی است و در حال حاضر یک جنگ روانی موفق از سوی وی در جریان است و ما نمی‌توانیم این عرصه را برای آرام کردن اسرائیلی‌ها در مقابل تهدیدات وی خالی بگذاریم.

حیزی سیمنتوف، تحلیلگر صهیونیست در امور عربی نیز در این باره عنوان کرد: جنگ روانی خودش یک جبهه مجزا است و پس از پایان سخنرانی نصرالله خبرنگار شبکه المنار به مرزها آمد و گفت که نگاه کنید هیچ سرباز اسرائیلی در این مکان وجود ندارد، صهیونیست‌ها فرار کرده‌اند. این خبرنگار همچنین تصاویری از خودروهای جیپ منتشر کرد که به جای سرباز، عروسک‌ و ماکت در آنها بودند. خبرنگار المنار می‌گوید که سربازان از بیم پاسخ حزب‌الله می‌ترسند در مرزها بمانند.

وی افزود: همچنین شبکه‌های اجتماعی پر است از هزاران ویدئو که نصرالله را ستایش می‌کنند و می‌گویند صهیونیست‌ها فرار کرده و وحشت زده شده‌اند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که سخنگوی ارتش این رژیم از واکنش نسبت به تصاویر منتشر شده از عروسک‌ها در خودروهای این ارتش در مرز خودداری کرده است اما این رسانه‌ها به نقل از یک منبع در ارتش اسرائیل اعلام کردند که قرار دادن این عروسک‌ها در خودروهای مذکور بخشی از فعالیت نظامی است که ارتش این رژیم آن را فاش نمی‌کند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:427800!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)