|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/24]

اذعان رسانه صهیونیستی به افزایش چشمگیر قدرت پهپادی یمن  

اذعان رسانه صهیونیستی به افزایش چشمگیر قدرت پهپادی یمن

 شنبه 23 شهریور 1398 

یک رسانه صهیونیستی نوشت: حمله به تاسیسات مهم نفتی عربستان قدرت فناوری پهپادی یمن را نشان داد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» روز شنبه در تحلیلی در زمینه حمله پهپادی کوبنده نیروهای یمنی به پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان نوشت: این حمله یک تشدید تنش جدی بود. این سومین حمله از این نوع و حمله گسترده به زیرساخت‌های مهم نفتی عربستان بود. این اقدام توانایی اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین یمن برای انجام حملات دقیق را نشان می‌دهد.

این روزنامه نوشت: این امر همچنین نشان می‌دهد که نیروهای یمنی میزان حمل مهمات این هواپیماهای بدون سرنشین را بهبود بخشیده اند و اینک این پهپاد‌ها می‌توانند مسافت‌های طولانی پرواز کنند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی نیروهای مسلح یمن شنبه اعلام کرد یگان پهپادی ارتش دو پالایشگاه نفتی آرامکوی عربستان سعودی را با 10 پهپاد هدف قرار داده و در این راستا افراد شریف و آزاده در عربستان در زمینه اطلاعاتی به ارتش یمن کمک کرده‌اند.

جروزالم پست با اشاره به نقطه ضعف آشکار پدافندی عربستان سعودی نوشت: عربستان سعودی، متحد اصلی ایالات متحده، نتوانسته مانع حملات برد بلند این پهپاد‌ها شود و تاکنون تنها توانسته هواپیماهای بدون سرنشین نزدیک به مرز یمن را سرنگون کند. آیا این به این دلیل است که پدافند هوایی این کشور نمی‌تواند در چنین مسافت‌های طولانی کار کند؟ رادار باید بتواند هجوم‌ها به حریم هوایی عربستان سعودی را تشخیص دهد و تصویری واضح از محل اعزام پهپادها به دست آورد. اینک حمله این پهپاد‌ها به تاسیسات مهم نزدیک به قطر، بحرین و مرز امارات یک چالش بزرگ است.

این رسانه صهیونیستی در خاتمه نوشت: حمله به تاسیسات مهم نفتی عربستان توسط یکی از متحدان ایران می‌تواند فشاری به متحدان غربی باشد. این اقدام همچنین می‌تواند نمایش فناوری پهپادی یمن را نشان دهد.

این در حالی است که ارتش یمن در مردادماه گذشته نیز با 10 پهپاد تأسیسات آرامکو را هدف قرار داده بود و آن را عملیات بازدارنده شماره یک نامیده بود.

 

العالم

Parameter:429668!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)