|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/04]

اذعان «معاریو» به ناکارآمد بودن سیاست ترور تل‌آویو بر برنامه هسته‌ای ایران  

اذعان «معاریو» به ناکارآمد بودن سیاست ترور تل‌آویو بر برنامه هسته‌ای ایران

۱۳۹۸/۵/۳

یک روزنامه صهیونیستی ضمن اذعان به اینکه سازمان‌های جاسوسی این رژیم در ترورهای زیادی دست داشته‌‌اند، نوشت، این ترورها تأثیری بر گروه‌های مقاومت فلسطینی، نابودی برنامه هسته‌ای ایران یا حضور ایران در سوریه نداشته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ران ادلیست» (Ran Adelist) تحلیلگر صهیونیست در یادداشتی به ترورهای سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه مقامات فلسطینی و شخصیت‌های دیگر کشورها پرداخت و تأثیر این اقدام را موقتی خواند.

وی در این یادداشت که در روزنامه «معاریو» چاپ شده، نوشت: هدف سیاست ترور که دستگاه‌های امنیتی اسرائیل آن را در پیش گرفته‌اند نابودی کامل سازمان‌های مسلح فلسطینی نیست بلکه دنبال آرام کردن یهودیانی است که ترسیده‌اند، تا به آنها ثابت شود امنیت همچنان وجود دارد اما همین ترورها باعث شده حجم رو به افزایش نفرت و ترس از عرب‌هایی که دنبال نابودی اسرائیل هستند، افزایش یابد و هرگونه فرصتی برای موفقیت روند سیاسی را از بین ببرد.

ادلیست ادامه داد: ترورهایی که اسرائیل معمولا مسئولیت آنها را بر عهده نمی‌گیرد نتوانست چشم‌اندازی‌های ملت فلسطین برای استقلال را نابود کند، پروژه هسته‌ای ایران را از بین ببرد (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا) یا به حضور ایران در سوریه پایان دهد.

در ادامه گزارش مذکور آمده، این ترورها علی‌رغم توجیهات فراوانی که برای آنها آورده می‌شود شکست سازمان‌های امنیتی صهیونیستی در تمام جبهه‌ها مانند نوار غزه، کرانه باختری، لبنان و سوریه را پنهان نمی‌کند و اکنون این سوال مطرح است: اگر هزاران قبر برای کسانی که در عملیات‌های سری ترور کرده‌ایم، حفر کنیم، چه چیزی نصیب ما خواهد شد؟

معاریو سپس نوشت: ترورهای متقابل بخشی از اقدامات مافیایی و گروهک‌هاست و اسرائیل فراموش کرده که یک دولت است ، نزاعش با فلسطینی‌ها دارای وجهه‌های سیاسی و نظامی است و باید بر اساس جدول کاری سیاسی پیش برود.

این روزنامه در ادامه به ترور ناموفق «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی حماس در سال 1997 در اردن اشاره کرد و نوشت، (در آن زمان) سران موساد به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشنهاد ترور دو تن از سران فلسطینی را دادند اما نتانیاهو به ترور این افراد قانع نشد زیرا او خواستار ترور فرمانده‌ای در وزن خالدمشعل بود، مشعلی که از این ترور جان سالم به در برد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در مستندی به ترور اعضای مقاومت لبنان و فلسطین مانند دبیرکل سابق حزب‌الله، بنیانگذار جهاد اسلامی فلسطین، رئیس دفتر سیاسی حماس و یکی از بنیانگذاران گردان‌های القسام پرداخت که در آن نحوه ترور ناموفق مشعل هم گزارش شده بود (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:422309!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)