|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
اذعان یک نویسنده صهیونیست:
[1398/06/12]

اسرائیل آمادگی تحمل هزینه اشغالِ مجددِ نوارغزه را ندارد  

اذعان یک نویسنده صهیونیست:

اسرائیل آمادگی تحمل هزینه اشغالِ مجددِ نوارغزه را ندارد

سه شنبه 12 شهریور 1398

روزنامه صهیونیستی مکور ریشون: جنگ نظامی در غزه ما را مجبور به پرداخت هزینه انسانی بسیار بالایی خواهد کرد که اسرائیلی ها حاضر به پرداخت چنین هزینه ای نخواهند بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از فلسطین الیوم، "یائیر شیلگ" نویسنده اسرائیلی طی مقاله ای در روزنامه صهیونیستی "مکور ریشون" ادعا کرد: سیاست خویشتن داری دولت اسرائیل در مقابل حماس در این شرایط، کمکی به ثبات امنیت در کرانه باختری نمی کند. به این دلیل که از زمان مارس 2018 که حماس اقدام به برپایی راهپیمایی های بازگشت کرد، اسرائیل سیاست نامشخصی را در قبال نوار غزه اتخاذ کرد. این درحالی است که شهرک نشینان همجوار غزه به صورت پی درپی مورد ضربات گروه های فلسطینی قرار می گیرند.

این نویسنده صهیونیست در ادامه مقاله خود گفت: این ضربات گروه های فلسطینی که شامل پرتاب موشک، بالن ها و بادبادک های آتش زا، عملیات نفوذ از مرزهاست صدها هزار اسرائیلی را به سیبل اهداف عملیات های فلسطینی تبدیل کرده است.

  وی توضیح داد: از یک سال و نیم گذشته و با وجود اینکه تعداد تلفات انسانی در بین اسرائیلی ها زیاد نبود اما مساحت زیادی از اراضی (تحت سلطه) اسرائیل هدف آتش گروه های فلسطینی قرار گرفته ضمن اینکه موجب ترس و وحشت بسیار اسرائیلی ها شده و بسیاری از اینها در طولانی مدت از بیماری های روانی رنج می برند که چنین وضعیتی قابل پذیرش نیست.

در ادامه این مقاله آمده است: تمامی این اتفاقات نتیجه سیاست منفعلانه اسرائیل در مقابل غزه است که این سیاست قابل قبول نیست. مهمترین بٌعد این سیاست اسرائیل نیز ممانعت نتانیاهو از هر گونه عملیات نظامی علیه حماس در غزه است که این یا به دلایل شخصی، یا به خاطر ملاحظات سیاسی و حزبی در زمان انتخابات است.

این نویسنده صهیونیست با اشاره به تبعات جنگ نظامی علیه نوارغزه غزه عنوان کرد: جنگ نظامی در غزه که نمود آن در اشغال مجدد نوار غزه است، ما را مجبور به پرداخت هزینه انسانی بسیار بالایی خواهد کرد که اسرائیلی ها حاضر به پرداخت چنین هزینه ای نخواهند بود و نمی توانند هزینه چنین جنگی را تحمل کنند اما با چشم پوشی از حجم و عمق این عملیات نظامی در غزه واقعیت های موجود می گوید که چاره ای در مقابل آن وجود ندارد و بایستی این درگیری نظامی رخ دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: این سناریو (جنگ نظامی علیه غزه) بهتر از این وضعیتی است که در آن بسر می بریم برای اینکه حداقل از زمان آغاز جنگ نظامی تا شروع دور جدیدی از جنگ، شهرک نشینان همجوار غزه برای مدتی از یک آرامش نسبی برخوردار می شوند.

درپایان این مقاله آمده است: (البته) درگیری نظامی در مقابل گروه های فلسطینی در غزه فقط برپایه منطق "فشار یک دکمه" نیست که به راحتی نیز پایان پذیرد و موضوع غزه فیصله یابد، چون تا زمانی که این گروه های فلسطینی امکان هدف قرار اسرائیل و ضربه زدن به او را دارند، این در واقعیت محقق خواهد شد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:428412!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)