|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
دو روز مانده تا برگزاری انتخابات رژیم اسرائیل؛
[1398/06/24]

اسرائیل الیوم آخرین مواضع احزاب صهیونیستی در قبال نوارغزه را بررسی کرد  

دو روز مانده تا برگزاری انتخابات رژیم اسرائیل؛

اسرائیل الیوم آخرین مواضع احزاب صهیونیستی در قبال نوارغزه را بررسی کرد

یکشنبه 24 شهریور 1398

همزمان با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی روزنامه اسرائیل الیوم موضع برجسته ترین احزاب سیاسی این روزهای اسرائیل در رابطه با موضوع فلسطین و نوارغزه( بویژه حماس) را بررسی کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عرب48، همزمان با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی، روزنامه "اسرائیل الیوم" موضع برجسته ترین احزاب سیاسی این روزهای اسرائیل در رابطه با موضوع فلسطین و نوارغزه( بویژه حماس) را بررسی کرده است.

اسرائیل الیوم سوالاتی را در رابطه با شیوه رفتار و واکنش این احزاب در صورت پیروزی در انتخابات اسرائیل در قبال گروه های فلسطینی مطرح کرده است.

در همین راستا، حزب لیکود به رهبری "بنیامین نتانیاهو" بر افزایش قدرت در زمینه بازدارندگی نظامی و امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

همچنین حزب آبی و سفیدها به ریاست "بنی گانتز" بر بازآوری قدرت دفاعی و بازدارندگی از دست رفته این رژیم در برابر نوارغزه تاکید کرده و اینگونه اظهار نظر کرده که جنبش حماس را ویران می کنیم و تمام اسرائیلی های اسیر در نوارغزه را آزاد می کنیم.

اما حزب کار به ریاست "عمیر پرتز" تاکید کرده که ابتدا سعی می کند تا با انجام مذاکره و گفتگو با سران حماس تحرکات این جنبش را در غزه کنترل کند.

حزب اسرائیل خانه ما که به ریاست "آویگدور لیبرمن" هدایت می شود، گفت: سیاست نتانیاهو مبنی بر تسلیم شدن در برابر تروریسم در غزه شکست خورده است این رویه بایستی تغییر کند و تمامی فعالیت های حماس در این منطقه متوقف شود.

حزب راستگرایان جدید به ریاست "آیلد شاکید" (وزیر سابق دادگستری رژیم اسرائیل) مدعی هستند که سلطه اسرائیل بر کرانه باختری می بایست تکمیل شود.

حزب شاس به رهبری "آریه درعی" معتقد است که در حال حاضر هیچ شریک و دوستی از سوی فلسطینی ها (تشکیلات خودگردان محمود عباس) برای ما وجود ندارد. آن ها معتقدند که بایستی هر چه زودتر با اقدامات اجرایی و سریع امنیت اسرائیل را فراهم کرد و آرامش را به مرز نوارغزه بازگرداند.

حزبِ (به اصطلاح دینی) "یهودوت هتوراه" به ریاست "یعقوب لیتزمن" می گوید که تورات هیچگونه موضعی در قبال مسائل خارجی و امنیتی ندارد اما ما به تامین هرچه سریعتر امنیت اسرائیل اعتقاد داریم.

حزب میرتز به ریاست "نیتزن هوروویتز" اظهار کرده که در صورت پیروزی در انتخاباتِ 17 سپتامبر برای تامین امنیت رژیم اسرائیل از طریق اجرای مذاکرات تلاش خواهد کرد.

در پایان لیست مشترک عربی به ریاست "ایمن عوده" تاکید کرد که برای از بین بردن اشغالگری،محاصره نوارغزه و همچنین برپایی دولت یکپارچه فلسطینی تلاش خواهد کرد.

به گزارش قدسنا، انتخابات رژیم صهیونیستی برای دومین بار در خلال چند ماه گذشته در 17 سپتامبر ماه جاری، تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد شد.

پیشتر نتانیاهو پس از پیروزی در انتخابات کنست اسرائیل در تشکیل کابینه خود شکست خورده بود و همین مسئله موجب شد تا سه ماه برای اجرای دوباره انتخابات رژیم اسرائیل مهلت داده شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429733!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)