|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

اعتراض به محاصره 13 ساله غزه؛ این‌بار با مشارکت کامیون‌ها +فیلم  

اعتراض به محاصره 13 ساله غزه؛ این‌بار با مشارکت کامیون‌ها +فیلم

دوشنبه  31  تیر  1398

امروز نوار غزه شاهد تظاهراتی متفاوت در رد محاصره این منطقه بود و دهها فلسطینی «سوار بر کامیون» در این تظاهرات شرکت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فلسطینی‌ها امروز (دوشنبه) تظاهرات متفاوتی در اعتراض به محاصره غزه برگزار و با ده‌ها کامیون در این تظاهرات شرکت کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، مشارکت‌کنندگان در تظاهرات پلاکاردهایی به همراه داشتند که بر روی آنها شعارهایی در رد ادامه محاصره غزه و سه جنگ علیه این منطقه نوشته شده بود.

کمیته عالی راهپیمایی‌های بازگشت و شکست محاصره غزه اعلام کرد، این تظاهرات در اعتراض به محاصره سیزده ساله غزه انجام شده است و غزه امروز به تمام جهان اعلام می‌کند اجازه اجرایی شدن برخی تلاش‌های امیدانه برای اجرایی شدن معامله قرن را نمی‌دهد و هیچ طرحی، حق بازگشت را از بین نخواهد برد.

این کمیته در ادامه بر اهمیت تحقق وحدت ملی و پایان اختلافات تأکید کرد و گفت، تمام طرف‌ها باید برای توقف محاصره و عادی‌سازی روابط تلاش کنند.

اکنون بیش از یک سال است که مرز غزه شاهد تظاهرات است. راهپیمایی‌ بازگشت از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. گرچه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی از ابتدای آغاز این تظاهرات بر ماهیت مسالمت آمیز آن تأکید کردند اما رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گلوله استفاده می‌کند.

بیش از ۶۰ تن از شهدا مربوط به ۱۴ ماه می (۲۴ اردیبهشت) برابر با روز انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی است؛ رژیم صهیونیستی در این روز به روی فلسطینی‌های معترض آتش گشود و کشتاری گسترده به راه انداخت.

آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در غزه نشان می‌دهد، از ابتدای راهپیمایی بازگشت در مرز شرقی غزه 305 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند

مشاهده ویدئو

 

خبرگزاری فارس

Parameter:421938!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)