|
|
0.0 (0)
[1398/05/08]

اعتراف فرمانده صهیونیست: توانمندی‌های حزب الله مراکز حیاتی و حساس اسرائیل را فلج خواهد کرد  

اعتراف فرمانده صهیونیست: توانمندی‌های حزب الله مراکز حیاتی و حساس اسرائیل را فلج خواهد کرد

یک فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به توانمندی‌های دفاعی بالای حزب الله در برابر اشغالگران اعتراف و تاکید کرد این توانمندی، مراکز و تاسیسات حیاتی و حساس اسرائیل را فلج خواهد کرد.

۰۸ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه هاآرتص به نقل از سرلشگر تامیر یدعی فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی نوشت در سال های اخیر دست اندرکاران ارتش اسرائیل، تغییراتی را که در خصوص قدرت «دشمن»(اشاره به مقاومت) برای تهدید جبهه داخلی در خلال جنگ حاصل شده، مشخص نکرده اند. وی افزود ستاد مشترک ارتش اسرائیل، نیاز به آمادگی ها برای ساعت اضطراری را در نظر نگرفته است.

یدعی در مقاله ای در مجله نظامی بین هکتاویم اعلام کرد ارتش اسرائیل به شکل مناسبی آماده نشده است، هر چند تغییرات در تهدیدها علیه جبهه داخلی برای همه شناخته شده است.

بر اساس گفته های این فرمانده نظامی رژیم صهیونیستی، از زمان تصدی این مسئولیت، هر چند بهبودی در زمینه جبهه داخلی حاصل شده است، ولی جبهه داخلی تا کنون همه مشکلات را حل نکرده و همچنان راه طولانی در برابرش وجود دارد.

روزنامه هاآرتص در ادامه نوشت یدعی که سمت خود را در آگوست 2017 برعهده گرفته است، در این مجله گفته است در صورتی که تغییر کیفی در جبهه داخلی در زمینه نجات و امداد رسانی به شکل اساسی و نیز توانمندی هایش برای کمک به جلوگیری از فروپاشی مجموعه های اضطراری و اورژانس صورت نگیرد،  این مسئله پیامدهای منفی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

واکنش حزب الله به اقدام خصمانه آرژانتین/شیخ نعیم قاسم: در هر جنگی قطعا پیروز خواهیم شد/ پیام سفر دستیار لاریجانی به جنوب لبنان

این فرمانده صهیونیست در ادامه مقاله خود به تغییراتی که در خصوص قدرت و توانمندی دشمنان رژیم صهیونیستی در شمال و جنوب یعنی حزب الله و گروه های مقاومت فلسطین رخ داده، اشاره و گفته است از سال 2006، دشمن سامانه های موشکی خود را در حجم و اندازه های بزرگی توسعه داده که قادر است در آن واحد بارانی از موشک ها را به طور پیوسته به تمام اسرائیل(اراضی اشغالی 1948) شلیک کند.

وی افزود این توانمندی ها سبب شده است تا دشمن این پیام را برساند که آتش(توانمندی های مقاومت) تنها برای ایجاد رعب و وحشت به کار گرفته نخواهد شد، بلکه برای فلج کردن جبهه داخلی اسرائیل و مختل کردن بنادر و فرودگاه ها و نفوذ به سامانه دفاعی هوایی ارتش اسرائیل و وادار کردن اسرائیلی ها به باقی ماندن مستمر در پناهگاه ها به کار خواهد رفت.

هاآرتص افزود مسئولان ارتش در سطح سیاسی از این مسئله حرف می زنند که حزب الله هنوز به دستاوردهای مطرحی در زمینه دقت موشک‌هایش دست نیافته،‌ولی سناریوی فرمانده اسرائیلی، این احتمال را جدی در نظر گرفته است. این فرمانده اسرائیلی می گوید ارتش های تروریسم(گروه های مقاومت) اطراف ما، توانمندی های هجومی دقیقی را توسعه داده اند که هدف از این توانمندی ها، فلج کردن اهداف حیاتی چه در سطح غیرنظامی همچون برق و آب یا در جبهه داخلی نظامی یعنی هدف قرار دادن اماکن اطلاعاتی و یگان های دفاع هوایی است.

«یدعی» افزود تهدیدهایی هم در ارتباط با جنگ سایبری وجود دارد و باید به سناریوی جنگ در چندین جبهه به شکل موازی چه در نوار غزه یا در جبهه شمالی اشاره کرد که بیش از هر زمانی به یک سناریوی منطقی تبدیل شده که باید برای آن آماده شد.

این فرمانده صهیونیست تصریح کرد اقدام حزب الله یا هر سازمان دیگر برای فلج کردن جبهه داخلی اسرائیل در خلال جنگ زمینی و زیر زمینی، بر هر دستاورد نظامی در خاک دشمن سایه خواهد افکند.

خبر دیگر اینکه پایگاه صهیونیستی موسوم به اسرائیل دیفنس از اقدام شرکت های اسلحه سازی رژیم اشغالگر در تشکیل و فعال سازی گروه های فشار در آمریکا خبر داده است.

این رسانه نوشت شرکت های اسلحه سازی اسرائیلی فعال در آمریکا بازی سرمایه گذاری در گروه های فشار را یاد گرفته اند.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری تسنیم

Parameter:423375!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)