|
|
0.0 (0)
با تاکید از سوی تحلیلگر روزنامه معاریو خطاب به صهیونیست ها؛
[1398/04/17]

اعراب هیچگاه اهداف اصلی خود را فراموش نمی کنند؛ توافق های صلح میان اسرائیل و کشورهای عربی بسیار شکننده است  

با تاکید از سوی تحلیلگر روزنامه معاریو خطاب به صهیونیست ها؛

اعراب هیچگاه اهداف اصلی خود را فراموش نمی کنند؛ توافق های صلح میان اسرائیل و کشورهای عربی بسیار شکننده است

دوشنبه 17 تیر 1398

نویسنده صهیونیست روزنامه معاریو با انتشار مقاله ای به طور خلاصه سطح روابط رژیم اسرائیل با کشورهای اروپایی و آمریکا را بررسی کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی21، یک نویسنده صهیونیست با انتشار مقاله ای نوشت: با بررسی در نتایج نظرسنجی هایی که توسط موسسه های آمریکایی در رابطه با میزان مشروعیت و مقبولیت اسرائیل نزد مردم این کشور انجام شده و البته که تاکنون نتایج مطلوبی را به دنبال نداشته و همچنین گشوده شدن دروازه برخی کشورهای عربی به روی سیاستمداران و شهروندان اسرائیلی (بدون هیچگونه درگیری و مزاحمتی) متوجه می شویم که عرصه روابط بین الملل و سیاسی اسرائیل شاهد تحولات گسترده ای بوده است.

در همین رابطه "مائیرعوزئیل" نویسنده صهیونیست روزنامه معاریو نوشته است: من به تمامی اسرائیلی ها هشدار می دهم، حین اینکه شور و شوق فراوانی را دارید تا در شرایط کنونی هرچه سریع تر به کشورهای عربی سفر کنید و عکس های یادگاری از منامه بیندازید و در فرودگاه ابوظبی فرود آیید و در میان آثار باستانی کشورهایی چون مصر و اهرام سه گانه این کشور به گشت و گذار بپردازید، مراقب حماس هم باشید، توافقنامه ی صلحی که امروز میان ما و برخی کشورهای عربی صورت گرفته تازه نیمی از راه طویل عادی سازی روابط است بنابراین نسبت به تحرکات و اقدامات خطرناک حماس نیز هشیار باشید.

باید یادآوری کنم که اعراب پس از اینکه با صلیبی ها به توافق رسیدند و مدتی آتش بس داشتند بار دیگر به آنان حمله کردند سپس به امپراطوری بیزانس خاتمه دادند و آسیای کوچک و قسطنطنیه را گرفتند، اعراب هیچگاه اصالت و اهداف حقیقی خود را فراموش نمی کنند و هیچ توافق و رابطه نزدیک موقتی حواس آنان را از معیارهای اصلی شان دور نمی کند. ما باید مراقب فریب آنان باشیم، توافق های صلح میان اسرائیل و کشورهای عربی بسیار شکننده است.

اینگونه توافقات و رابطه های به ظاهر صمیمانه باعث می شود تا آن ها با اهدافشان نزدیک تر شوند.

وی در جایی دیگر از مقاله اش که به موضاعات گوناگون پرداخته نوشته است: در رابطه با ارتباطات سیاسی و امنیتی و اقتصادی اسرائیل با دیگر کشورهای جهان لازم است به سخنان "جیمز جفری" فرستاده ویژه واشنگتن در سوریه و جنگ جهانی ضد داعش اشاره کنم، وی طی سخنان اش این نکته را یادآور شد که ایالات متحده آمریکا طی اجرای هرگونه عملیات نظامی در سوریه 100 درصد پشتیبان و حامی اسرائیل بوده است.واشنگتن به طور مستمر به فکر امنیت اسرائیل در منطقه است.

اکنون در منطقه و اوضاع آشفته سوریه" روسیه،ایران،ترکیه و ایالات متحده آمریکا 4 کشوری هستند که بصورت مستقیم در اوضاع این کشور دخالت دارند البته باید تاکید کنم که مشخصا کشوری در این میان حضور دارد که به طور پیوسته برای از کار انداختن قدرت نظامی ایران در سوریه تلاش می کند.

وقتی به گذشته روابط آمریکا با هم پیمانان اش نگاه می کنیم ناخود آگاه حس نگرانی ما را در بر می گیرد ولی باید تاکید کنم که روابط اسرائیل با واشنگتن ثابت و قدرتمند به کار خود ادامه خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به ارتباطات سیاسی تل آویو با اروپا نوشت: با اینکه اروپایی ها بر ما فشار می آورند تا با برپایی یک دولت مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل موافقت کنیم اما باید یادآورد شوم که واشنگتن در این قضیه هم کنار مسئولان سیاسی تل آویو ایستاده است.

وی به نقل از "سوزانا تریستال" نماینده اتحادیه اروپا در روند اجرای فرآیند صلح در خاورمیانه که به تازگی در نشست موسسه هرتزلیا شرکت کرده بود، نوشت"روابط تل آویو با متحدان اروپایی اش در حال شکوفایی است و موضع حل دولتی مسئله فلسطین و اسرائیل اکنون مورد توافق تمامی رهبران اروپایی است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419427!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)