|
|
0.0 (0)
بشار اسد در دیدار امیر عبداللهیان تاکید کرد؛
[1398/04/26]

اعلام حمایت سوریه از ایران در برابر اقدامات آمریکا  

بشار اسد در دیدار امیر عبداللهیان تاکید کرد؛

اعلام حمایت سوریه از ایران در برابر اقدامات آمریکا

تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۸

امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سوریه‏، دفتر مطبوعاتی نهاد ریاست جمهوری سوریه در بیانیه ای اعلام کرد حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار و درباره پرونده هسته ای و سیاست ایران برای حفاظت از منافع مردم خود در مقابله با سیاست های خصمانه دولت آمریکا ضد ایران گفتگو کرد. 

بشار اسد بار دیگر بر حمایت سوریه از ایران در مقابل این تهدیدها و اقدامات غیرقانونی آمریکا ضد ملت ایران تاکید کرد. در این دیدار روابط سوریه و ایران و آخرین تحولات مربوط به جنگ علیه تروریسم و اوضاع منطقه نیز بررسی شد.

امیر عبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به آخرین تحولات مرتبط با برنامه هسته مسالمت آمیز کشورمان ، سیاست های جمهوری اسلامی در حمایت از منافع مردم ایران را تبیین کرد. وی همچنین سیاستهای تهران برای رویارویی با سیاستهای جنگ افروزانه دولت آمریکا را بیان کرد.
بر پایه این گزارش، بشار اسد و امیر عبداللهیان در این دیدار درباره روابط دو جانبه تهران و دمشق و همچنین راهکارهای ارتقای این روابط در مرحله پس از ریشه کنی گروه های تروریستی به رایزنی نشستند. 
آنان در این دیدار همچنین درباره آخرین تحولات منطقه و تحولات مرتبط با جنگ علیه گروه های تروریستی مورد حمایت جبهه استکبار آمریکایی گفتگو کردند‌.
شایان گفتن است، مقام مجلس شورای اسلامی کشورمان که در راس هیات ارشد پارلمانی در دمشق به سر می برد، همچنین با شماری از مسئولان ارشد سوری از جمله حموده صباغ رئیس مجلس و ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد.

امیر عبداللهیان در این سفر همچنین با فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه و حموده صباغ رئیس مجلس ملی سوریه دیدار و گفتگو کرد. امیرعبداللهیان پس از این دیدار، نشست خبری برگزار کرد.

 

تاکید تهران و دمشق بر ادامه هماهنگی ها و رایزنی های فراگیر 
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان و وزیر امور خارجه سوریه در دیدار امروز خود در دمشق بر ادامه هماهنگی ها و رایزنیها در همه زمینه ها و در عالیترین سطوح تاکید کردند. امیر عبداللهیان و ولید المعلم در این دیدار روابط تهران و دمشق را راهبردی توصیف وادامه همکاریهای دو جانبه در راستای تامین منافع دو ملت برادر را خواستار شدند. 
دو طرف همچنین تحولات منطقه و راهکارهای رویارویی با چالشهای فراروی دوکشور را بررسی کردند. آنها اقدامات آمریکا و هم پیمانانش را در محاصره ظالمانه اقتصادی در حق مردم ایران و سوریه را محکوم وآن را در مسیر تامین منافع رژیم صهیونیستی برشمردند. 
عبداللهیان و ولید المعلم اقدامات غیرقانونی آمریکا را تروریسم اقتصادی نامیدند. در این دیدار همچنین وزیر امور خارجه سوریه مراتب قدردانی کشورش از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از استقامت مردم، حاکمیت، استقلال و یکپارچگی خاک سوریه را یادآور شد.
وی در ادامه از مردم، دولت و رهبری جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایتهای مستمر و بی وقفه از مردم، ارتش و دولت سوریه در مسیر جنگ جهانی نیابتی گروه های تروریستی مورد حمایت غرب تشکر و قدردانی کرد. وزیر امور خارجه سوریه همچنین تاکید کرد  پیروزی هایی که در نبرد علیه تروریستها در جبهه سوریه رقم خورد، پیروزی سوریه و هم پیمانانش در جبهه مقاومت است. 
بر پایه این گزارش، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در این دیدار تصریح کرد که ایران و سوریه در یک سنگر در برابر چالشها و توطئه های دشمنان ایستاده اند. عبداللهیان افزود ملتهای دو کشور با اراده ای مضاعف در جبهه دفاع از حقوق خود در برابر تهدیدها و توطئه های دشمنان خط مقاومت را ادامه می دهند.
وی همچنین پیروزی های اخیر در عرصه سیاسی و همچنین در جبهه های نبرد علیه تروریسم را به مردم سوریه تبریک گفت.

دیدار دستیار رئیس مجلس ایران با رئیس مجلس ملی سوریه

حموده صباغ رئیس مجلس ملی سوریه روز دوشنبه در دیدار با حسین امیرعبداللهیان دستیار رئیس مجلس ایران در امور بین الملل و هیئت همراه وی به بحث و گفتگو در خصوص راه های ارتقای روابط پارلمانی دو کشور پرداخت.
صباغ در این دیدار از حمایت رهبری و حکومت ایران از مردم سوریه قدردانی و تاکید کرد که سوریه در برابر تهدیدات آمریکا از ایران حمایت می کند. رئیس مجلس ملی سوریه تاکید کرد که روابط سوریه و ایران روابطی مستحکم هستند. وی در اظهارات خود به هماهنگی ها میان نمایندگان مجالس دو کشور اشاره کرد.
امیرعبداللهیان نیز به نوبه خود به نقش نمایندگان در تقویت مبادلات تجاری و روابط اقتصادی اشاره و تاکید کرد که ایران در تمامی سطوح سیاسی و اقتصادی از سوریه حمایت خواهد کرد.
عبداللهیان پس از این دیدار در نشست خبری گفت سوریه در حال ورود به مرحله ای تازه است و موضوع تروریست ها در ادلب نیز حل خواهد شد.
دستیار رئیس مجلس ایران بر لزوم تمرکز بر گردشگری و مبادلات تجاری برای توسعه همکاری های اقتصادی و تحریم های تحمیل شده بر دو کشور تاکید کرد.

 

دیدار حسین امیر عبداللهیان با فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه و حموده صباغ رئیس مجلس ملی سوریه

دیدار و گفتگوی امیر عبداللهیان و فیصل المقداد

خبرگزاری صدا و سیما

3732804_459.mp4
Parameter:420872!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)