|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/19]

افزایش تصرف شهرک‌نشینان بر املاک و زمین‌های فلسطینی‌ها  

افزایش تصرف شهرک‌نشینان بر املاک و زمین‌های فلسطینی‌ها

سه شنبه 18 تیر 1398

شهرک‌نشینان کنترل ساختمانی مسکونی در مرکز شهر قدس را در دست گرفتند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع فلسطینی اعلام کردند که شهرک‌نشینان کنترل ساختمان مسکونی در محله الصوانه مشرف بر مسجد الاقصی و شهرک قدیمی قدس را در دست گرفتند. آن‌ها با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به این ساختمان یورش بردند. این ساختمان در محله الصوانه واقع است.

ساکنان حدود دو سال پیش این ساختمان را ترک کرده بودند. به ساکنان غرامت‌هایی در ازای تخلیه این ساختمان پرداخت شده بود.

فلسطینی‌ها همواره مجبور به فروش املاکشان در قدس و بقیه کرانه باختری شده‌اند و همین مساله موجب شده اسرائیلی‌ها بتوانند کنترل ساختمان‌هایی را در مرکز مناطق عربی در دست بگیرند.

از چند سال پیش تشکیلات خودگردان دلالان را تحت پیگرد قرار داده‌ و حکم‌هایی را علیه آن‌ها صادر کرده‌اند اما این مساله چندان مفید نبوده است. حتی مراجع دینی فتواهایی را علیه دلالان صادر کرده‌اند.

محمد حسین، مفتی قدس فتوا داده که فروش زمین به دشمنان و دلالان غیرقانونی است و کسانی که این کار را می‌کنند مرتد و خائن هستند.

وی از شهروندان خواست با شرکت‌های شهرک‌سازی معامله نکنند و از امضای برگه‌ای که از محتویات آن خبر ندارند خودداری کنند.

مسؤولان تشکیلات خودگردان می‌گویند که با مشکلاتی در تحت پیگرد قرار دادن دلالان مواجه هستند. اول اینکه این گونه معاملات به صورت محرمانه انجام می‌شوند و اسرائیلی‌ها سال‌های طولانی منتظر می‌مانند و بعد از مرگ فروشنده یا فرارش به خارج اعلام می‌کنند که زمین یا منزلش را خریداری کرده‌اند. مساله دیگر این است که برخی از این معاملات در قدس یا اسرائیل انجام می‌شود و مسؤولان تشکیلات خودگردان در آنجا نیستند و فروشندگان زمین در خارج زندگی می‌کنند.

برخی از فلسطینی‌ها فریب خورده و با مبالغ مالی زیاد وسوسه شده و این معاملات را قبول می‌کنند. بسیاری از فلسطینی‌ها نمی‌دانند زمینی که فروخته‌اند به دست یهودیان می‌رسد و برخی از آن‌ها فریفته می‌شوند.

تشکیلات خودگردان محدودیت‌هایی را برای فروش زمین‌ها به ویژه در مناطق معروف به "ج" اعمال کرده است.

وزارت خارجه فلسطین استعمار اسرائیل در قدس و مناطق "ج" را محکوم و تأکید کرد که دست کشیدن جامعه جهانی از مسؤولیت‌های حقوقی و اخلاقی خود در قبال مردم به منزله همدستی با استعمار اسرائیل و سرپوش گذاشتن بر جنایت‌هایش است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419830!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)