|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

افشاگری معاریو در مورد دست داشتن ترکیه در کشف شبکه جاسوسی اسرائیلی  

افشاگری معاریو در مورد دست داشتن ترکیه در کشف شبکه جاسوسی اسرائیلی

شنبه 29 تیر 1398

سازمان اطلاعات ترکیه از همکاری خود با سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در گذشته استفاده کرده و اسامی ایرانی‌هایی که برای سازمان جاسوسی موساد کار می‌کردند، را در اختیار تهران قرار داده که در پی آن ایران توانسته این جاسوسان را بازداشت و شماری از آن‌ها را اعدام کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان معاریو همچنین فاش کرد که ترکیه پشت کشف شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان پس از جنگ سال 2006 بوده است.

"یوسی میلمن" تحلیگر امور اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تصریح کرد که با استناد به معلومات سرویس‌های اطلاعاتی غربی، ترکیه پشت افشای شبکه جاسوسی موساد در لبنان توسط ایران و حزب الله پس از جنگ دوم لبنان در جولای 2006 بوده است. یکی از اعضای این شبکه یک افسر ارشد ارتش لبنان بوده است.

آنگونه که میلمن اشاره کرده است، طبق روایت‌های سرویس‌های اطلاعاتی غربی، رژیم صهیونیستی اطلاعات بدست آمده در مورد لبنان توسط جاسوسانش را در اختیار آمریکا قرار داده است و این رژیم در چارچوب همکاری اطلاعاتی مشترک با ترکیه، این اطلاعات را در اختیار این کشور نیز قرار داده است.

میلمن افزود که سرویس‌های اطلاعاتی غربی احتمال می‌دهند که مقامات ترکیه این اطلاعات را در اختیار ایران قرار داده باشند و ایران نیز این اطلاعات را به حزب الله انتقال داده باشد.

این تحلیلگر اسرائیلی تاکید کرد که خطرناک‌ترین اقدام ترکیه این است که به رهبران حماس اجازه داده در این کشور حضور داشته و آزادانه تردد داشته باشند.

محافل امنیتی رژیم صهیونیستی به شدت نسبت به دست‌یابی ترکیه به سامانه دفاعی هوایی روسی "اس 400" ـ که پیشرفته‌ترین سامانه در جهان است ـ نگران هستند.

روزنامه معاریو به نقل از محافل امنیتی اسرائیلی آورده است که دست‌یابی ترکیه به این سامانه باید موجب نگرانی مراجع تصمیم‌گیری در تل آویو باشد، زیرا این مسئله تهدیدی برای برتری نظامی نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در منطقه به شمار می‌رود.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:421592!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)