|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/29]

اقدامات نتانیاهو امید به صلح را برباد داده است  

اقدامات نتانیاهو امید به صلح را برباد داده است

شنبه  29  تیر  1398

تهران - ایرنا - "بنیامین نتانیاهو" که امروز رکورد بیشترین دوران نخست وزیری در رژیم صهیونیستی را پشت سر گذاشت، با اقدامات افراطی و نژادپرستانه خود، امیدهای صلح در منطقه را بر باد داده است .

تارنمای روزنامه "گاردین" روز شنبه نوشت که نتانیاهو طولانی‌ترین دوره نخست وزیری در سرزمین‌های اشغالی را پشت سر گذاشت و این عنوان را از "دیوید بن گوریون" اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی گرفت.

به نوشته این روزنامه، نتانیاهو ۴ هزار و ۸۶۷ روز (بیش از ۱۳ سال) را به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی فشار و کنترل بر روی زندگی فلسطینی‌ها افزایش داد. در این دوران اشغال نظامی کرانه باختری به شدت افزایش یافت و از سوی دیگر شهرک سازی یهودی را گسترش داد. این اقدامات نتانیاهو موجب شد، وی حمایت جنگ طلبان، طرفداران شهرک سازی و اشغال را جلب کند.

یک ماه پس از کسب اکثریت آرا توسط حزب "لیکود" در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در تشکیل کابینه ائتلافی شکست مفتضحانه ای خورد. وی از ترس اینکه نخست وزیری به دست رقبایش بیفتد، تصمیم به انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات مجدد گرفت.

وی در طول مدت نخست وزیری خود درگیر پرونده‌های فساد مالی نیز بوده که درست چند هفته پیش از برگزاری انتخابات مجدد پارلمانی در سرزمین‌های اشغالی، در جایگاه متهم در دادگاه حاضر شد.

خبرگزاری "آسوشیتد پرس" در مورد نتانیاهو نوشت: مخالفان او می‌گویند، وی امیدها برای ایجاد صلح با فلسطینی‌ها را از بین برده است. نتانیاهو با حمله به اقلیت اعراب، "فرهنگ فساد و تبعیض" در سیاست را رواج داده است.

"صائب عریقات" مقام فلسطینی در مورد وی می‌گوید: نتانیاهو به عنوان فردی شناخته می‌شود که فرایند صلح را مدفون کرد و با تعمیق کنترل بر کرانه باختری راه را برای آینده رژیم آپارتاید هموار کرده است.

نتانیاهو شهریور ماه امسال در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی با چالش‌های بسیاری مواجه است و به احتمال قوی از صحنه سیاست محو می‌شود. احزاب میانه رو و چپ رژیم صهیونیستی سعی دارند با تشکیل بلوک متحد مانع از قدرت گیری دوباره نتانیاهو شوند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:421343!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)