|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
طی برگزاری راهپیمایی بازگشت مطرح شد؛
[1398/05/05]

الحیه: آزادی عمل مقاومت در کرانه باختری اقدامی برای پاسخ به جنایات اسرائیل در حمص  

طی برگزاری راهپیمایی بازگشت مطرح شد؛

الحیه: امیدواریم تصمیم ابومازن پایدار و استوار باشد؛ آزادی عمل مقاومت در کرانه باختری اقدامی برای پاسخ به جنایات اسرائیل در حمص

شنبه 05 مرداد 1398

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس: امیدوارم تصمیم محمود عباس تصمیم حقیقی بوده و مانند سابق شکننده نباشد، همچنین دست محور مقاومت برای انجام عملیات های نظامی ضد صهیونیستی در کرانه باختری را آزاد بگذارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از گایگاه خبری غزه الآن، "خلیل الحیه" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در رابطه با تصمیم عجیب و بی سابقه ابومازن در رابطه با لغو همکاری ها با رژیم صهیونیستی گفت: امیدوارم این تصمیم محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان حقیقت و صدق بوده و مانند سابق سست و شکننده نباشد و همچنین دست محور مقاومت برای انجام عملیات های نظامی ضدصهیونیستی در کرانه باختری را آزاد بگذارد.

این سخنان الحیه طی برگزاری راهپیمایی های بازگشت در شرق نوارغزه صورت گرفت.

وی تاکید کرد که بازگذاشتن دست های مقاومت در کرانه باختری این امکان را دارد تا بزرگترین پاسخ به جنایت های اسرائیل در حق فلسطینی ها در عملیات های تخریب خانه های فلسطینی در منطقه "الحمص" واقع در جنوب شرق قدس اشغالی باشد.

الحیه همچنین از تشکیلات خودگردان فلسطین درخواست کرد تا عملیات های پیگیری و اطلاعاتی علیه حماس و دیگر گروه های فلسطینی را پایان داده و تمامی زندانیان سیاسی را آزاد نماید.

علاوه براین در راستای اجرای کامل این تصمیم از سوی ابومازن باید ترتیب خروج تشکیلات از توافق نامه اسلو و همچنین توقف کامل عملیات های هماهنگی امنیتی میان رام الله و تل آویو و توقف روند پیگیری قانونی و امنیتی رهبران گروه های مقاومتی توسط تشکیلات و تحریم ها علیه نوارغزه نیزداده شود.

این عضو دفتر سیاسی حماس در پایان سخنان خود تاکید کرد که امروز مردم فلسطین ار هر روز دیگری متحدتر و منسجم تر هستند  و به تمام جهانیان نشان می دهند که غزه در مقابل هر خطر و آسیبی محکم و استوار ایستاده است.

وی همچنین طی برگزاری شصت و هشتمین راهپیمایی بازگشت در شرق نوارغزه اشاره کرد که لبنانی ها با این سابقه ای که در حمایت از فلسطینی ها دارند هیچگاه نمی توانند در اجرایی سازی معامله قرن در اراضی اشغالی شرکت داشته باشند.

گفتنی است، این سخنان الحیه در رابطه با تصمیمات جنجال برانگیز و عجیب وزیر کار لبنان در رابطه با کارگران فلسطینی ایراد گردید.

به گزارش قدسنا، ابومازن روز گذشته از توقف تمام توافقات امضا شده با اسرائیل و ساز و کارهای اجرایی آنها خبر داد.

ابومازن در سخنرانی خود در نشست رهبران فلسطینی در رام الله افزود: هرگز تحمیل واقعیت های جدید با استفاده از زور علیه قدس را نمی پذیریم.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422371!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)