|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
ضمن تمجید از حمایت‌های اسد از حماس؛
[1398/04/19]

الزهار: تلاش‌هایی برای از سرگیری روابط حماس و سوریه در جریان است  

ضمن تمجید از حمایت‌های اسد از حماس؛

الزهار: تلاش‌هایی برای از سرگیری روابط حماس و سوریه در جریان است

چهارشنبه 19 تیر 1398

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن تمجید از حمایت های اسد از گروه های مقاومت فلسطین، گفت: تلاش هایی برای از سرگیری روابط حماس و سوریه در جریان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه عرب زبان «النهضه نیوز»، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، سخنانی را در خصوص روابط این جنبش با سوریه مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: تلاش هایی در گذشته برای از سرگیری روابط میان حماس و سوریه آغاز شده و این تلاش ها هم اکنون نیز ادامه دارد. ما باید ترتیبی دهیم که با تمامی کسانی که در کنار فلسطین و در مقابل اسرائیل ایستادند، رابطه داشته باشیم.

الزهار ادامه داد: مصلحت مقاومت در داشتن روابط خوب با تمامی کشورهایی است که با اسرائیل دشمن هستند و موضع ثابتی در قبال مسأله فلسطین دارند. ازجمله این کشورها می توان به سوریه، لبنان و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وی همچنین تأکید کرد: از زمان آغاز بحران سوریه، روابط حماس با این کشور تیره شد. ما باید صداقت داشته باشیم و واقعیت را بگوییم و واقعیت این است که قبل از بحران سوریه، بشار اسد هر کاری را برای ما انجام داد. ما پیش از بحران سوریه، آزادانه در این کشور فعالیت می کردیم؛ درست مانند فعالیت هایمان در فلسطین. بهتر بود که سوریه را ترک نمی کردیم و نه له و نه علیه اسد در بحران سوریه وارد نمی شدیم.

الزهار در ادامه یادآور شد: دولت سوریه به ریاست اسد درهای این کشور را نه تنها به روی حماس بلکه به روی تمامی گروه های فلسطینی باز کرد.

 

خبرگزاری مهر

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419829!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)