|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/11]

الشرق الاوسط: اقدام حزب‌الله، پاسخ به حمله اسرائیل در سوریه بود نه پهپادها در بیروت  

الشرق الاوسط: اقدام حزب‌الله، پاسخ به حمله اسرائیل در سوریه بود نه پهپادها در بیروت

دوشنبه 11 شهریور 1398

یک روزنامه سعودی نوشت، پاسخی که حزب‌الله روز یکشنبه داد، پاسخ به حمله اسرائیل در سوریه بود نه حمله پهپادها در ضاحیه بیروت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» امروز (دوشنبه) نوشت، پاسخی که حزب‌الله به رژیم صهیونیستی داد و به یک خودرو نظامی حمله کرد، پاسخ به حمله اسرائیل در سوریه بود نه پاسخ به حمله پهپادها در ضاحیه.

الشرق الاوسط نوشت: «بعد از یک هفته تنش میان اسرائیل و حزب‌الله، سرانجام حزب الله یک خودرو نظامی اسرائیلی را در قالب پاسخی محدود، هدف قرار داد و پشت‌بندش تبادل آتشی شد که نشانه‌ها حاکی است که طرفین به دنبال تشدید وضعیت نبودند و آنچه قابل توجه است، این است که تبادل در عمق یکدیگر انجام نشد تا واکنش بعدی داشته باشد.»

این روزنامه سعودی نوشت، در حالی که محافل امنیتی در اسرائیل، تشدید وضعیت با حزب‌الله را «محدود» توصیف کردند، ارتش اسرائیل هم شب گذشته از پایان تیراندازی بدون تلفات خبر داد و نوشت که روستاهای جنوبی لبنان را با بیش از چهل خمپاره هدف قرار داده است. 

الشرق الاوسط نوشت: «منابع مطلع از مواضع حزب الله به ما گفتند، پاسخ [روز یکشنبه]، پاسخ به سقوط دو پهپاد شناسایی اسرائیل در ضاحیه در جنوب بیروت نبود که یکشنبه گذشته اتفاق افتاد. بلکه آنچه دیروز رخ داد، پاسخ به اقدام اسرائیل در حمله به یک مرکز وابسته به حزب در سوریه بود که به کشته شدن دو نفر از عناصرش منجر شد و نام آن دو نفر را روی عملیات دیروز گذاشت.»

این روزنامه سعودی پاسخ تلافی‌جویانه حزب‌الله را «بخشی از معادله تحمیل قواعد نبرد» دانست که «دبیر کل حزب‌الله آن را ترسیم کرده است». 

در پی اتفاقات روز گذشته در مرز جنوب لبنان، «استفان دوجاریک» سخنگوی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواستار خویشتنداری و پایبندی لبنان و اسرائیل به توافق آتش‌بس 2006 شد.

هفته گذشته، بامداد یکشنبه سوم شهریور، رسانه‌ها از سقوط و انفجار دو پهپاد در نزدیکی ساختمان روابط عمومی حزب‌الله در جنوب بیروت (ضاحیه) خبر دادند و ساعاتی بعد ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپادها اسرائیلی است.

همان روز سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در سخنرانی به مناسبت دومین سالروز آزادسازی مرز شرقی لبنان از اشغال گروه‌های تروریستی، اعلام کرد که حضور این پهپادها اقدامی خطرناک و اسرائیلی است و حزب‌الله آن را پاسخ خواهد داد.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:428166!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)