|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر سابق جمهوری لبنان:
[1397/09/08]

امنیت و ثبات لبنان، تقویت کننده امنیت جمعی منطقه است  

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر سابق جمهوری لبنان:

امنیت و ثبات لبنان، تقویت کننده امنیت جمعی منطقه است

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل گفت: لبنان کشور دوست و با اهمیت برای جمهوری اسلامی ایران است و ما امنیت و ثبات لبنان را تقویت کننده امنیت جمعی منطقه می‌دانیم.

چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با عدنان منصور، وزیر خارجه سابق لبنان درخصوص موضوعات منطقه‌ای، سوریه، عراق و یمن گفت‌وگو و تبادل نظر داشت و با تأکید بر اهمیت لبنان به عنوان کشوری در منظومه مقاومت گفت: لبنان در خط مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس و تروریست‌های تکفیری در منطقه است که تاکنون اجازه نداده است دخالت‌های خارجی سرنوشت آن کشور را تغییر دهد. 

وی با ابراز خرسندی از ثبات و امنیت نسبی در منطقه اظهار داشت: لبنان کشور دوست و با اهمیت برای جمهوری اسلامی ایران است و ما امنیت و ثبات لبنان را تقویت کننده امنیت جمعی منطقه می‌دانیم.

امیرعبداللهیان در ادامه در خصوص تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه مردم ایران نیز تصریح کرد: همزمان با تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران، جنگ روانی گسترده‌ای نیز شدت گرفته است که بی‌تردید ایران با قدرت و موفقیت از این مرحله عبور خواهد کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در ادامه از رفتار غیرسازنده سعودی‌ها در تحولات منطقه به ویژه تجاوز نظامی علیه یمن انتقاد کرد و اظهار داشت: حل و فصل بحران‌های منطقه به ویژه بحران یمن از طریق سیاسی ضرورت دارد و لازم است کشورهای اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی نسبت به این فاجعه انسانی در یمن تصمیمات موثری اتخاذ نمایند.

عدنان منصور، وزیر خارجه سابق لبنان نیز ضمن قدردانی از نقش مثبت و بارز جمهوری اسلامی ایران در منطقه، تقویت تعاملات کشورهای اسلامی و ارتقاء مناسبات را ضروری دانست و اظهار داشت: روابط لبنان و ایران در زمینه‌های مختلف در خور تحسین است و فرصت خوبی است که لبنان از تجارب و توانمندی‌های ایران در عرصه های مختلف استفاده کند.

وی جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در قبال پیروزی‌های اخیر در سوریه و عراق در مقابل تروریسم تکفیری و داعش را مهم دانست و تأکید کرد: حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه و عراق نقش اساسی در کمک به امنیت این دو کشور و ثبات منطقه ایفا کرده است./

پایان پیام/

 


خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:364015!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)