|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/24]

انتقادها از نتانیاهو افزایش یافت  

انتقادها از نتانیاهو افزایش یافت

دوشنبه  24  تیر  1398

بیروت - ایرنا - سخنان تهدیدآمیز "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر آماده شده این رژیم برای جنگ علیه لبنان، با انتقادهایی در داخل و خارج از سرزمین های اشغالی روبه رو شده است.

یکی از مهم‌ترین و تندترین انتقادات به نتانیاهو از سوی "اویگدور لیبرمن" وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی است که با این عبارت وی را خطاب قرار داد: "سگی که پارس می‌کند، گاز نمی‌گیرد".

تهدیدات نتانیاهو علیه حزب الله مبنی بر اینکه چنانچه مرتکب اشتباهی شود، لبنان هدف جنگ قرار خواهد گرفت، در حالی است که این رژیم چند روز پیش در پی شهادت یکی از اعضای "حماس" به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از بیم واکنش مقاومت فلسطین در غزه مجبور به عذر خواهی شد.

در شرایطی که اسرائیل به افزایش توانمندی مقاومت حزب الله اعتراف دارد و به گفته "سیدحسن نصرالله" دبیر کل این حزب اکنون پیش از هر حمله‌ای به لبنان باید بیش از هزار بار فکر کند، انگیزه نتانیاهو از این تهدیدها جای سوال دارد و حاکی از توخالی بودن آن است و نشان می‌دهد سخنان او فقط در چارچوب جنگ روانی جا دارد.

در همین ارتباط روزنامه "الجمهوریه" لبنان نوشت: یکی از اعضای ارشد حزب الله در ارزیابی تهدید اخیر نتانیاهو گفته است که سخنان او به خوبی بیانگر سردرگمی و آشفتگی در رژیم صهیونیستی است و در پاسخ به آن چیزی بیش از اظهارات نصرالله نداریم با این مضمون که مقاومت برای رویارویی با هر احتمال و سناریویی کاملاً آماده است و هرگونه تجاوزی را ناکام خواهد گذاشت.

به نوشته الجمهوریه، تهدیدهای نتانیاهو به این معنی نیست که دشمن ابتکار عمل را در دست دارد، بلکه بر عکس سخنان نتانیاهو فقط بیانگر ضعف است و هر کس رسانه‌های اسرائیل را در چند ساعت گذشته دنبال کند، متوجه می‌شود تهدیدهای او حتی از سوی رهبران این رژیم نیز مورد تمسخر قرار گرفت.

به نوشته روزنامه "البناء" لبنان، لیبرمن با توصیفی که از نتانیاهو داشت، تهدیدهای او را تو خالی و بی معنی برشمرد.

از سوی دیگر شبکه "ال. بی. سی" لبنان نیز با اشاره به سخنان جمعه شب نصرالله در مورد اینکه آمریکا در تلاش برای گشودن کانال‌های گفت و گو با حزب الله است، اعلام کرد که میانجی که دبیر کل حزب الله لبنان به آن اشاره کرد و نامی از آن نبرد، طرف آلمانی است و پیام آمریکا به حزب الله این است که خود را از هرگونه درگیری احتمالی در منطقه دور نگاه دارد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:420498!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)