|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

انتقاد مشاور محمود عباس از نحوه برخورد با پسرش در زندان‌های مصر  

انتقاد مشاور محمود عباس از نحوه برخورد با پسرش در زندان‌های مصر

دوشنبه 04 شهریور 1398

مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از رفتاز "ظالمانه" با پسرش در زندان‌های مصر به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الخلیج آنلاین، نبیل شعث، مشاور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که مقامات قاهره پسرش رامی شعث را به اتهام تشکیل کمیته تحریم رژیم صهیونیستی در مصر (بی‌دی‌اس مصر) بازداشت کرده‌اند. آنها رامی را از خواندن و آزادی محروم کرده‌اند و دادستانی مصر نیز چندین بار به درخواست دستگاه‌های امنیتی این کشور دوره ۱۵ روزه بازداشت او را تجدید کرده طوری که مدت بازداشت رامی به ۵۵ روز رسیده است.

وی افزود: رامی تاکنون به هیچ فردی تجاوز نکرده است و من و فرزندم به اتهامات مطرح شده علیه او از سوی مقامات مصر افتخار می‌کنیم چراکه این اتهامات با تحریم اسرائیل که خواسته اغلب مصری‌هاست در ارتباط هستند و ما از این اتهامات خجالت نمی‌کشیم.

نبیل شعث در ادامه تصریح کرد: اعضای کمیته تحریم اسرائیل شامل تمامی احزاب مصر می‌شوند و تحریم رژیم اشغالگر جزئی از وظیفه ملی مصر است و انجمن بی‌دی‌اس جهانی است و طبق قانون مصر ثبت شده است.

این مقام فلسطینی گفت که از زمان بازداشت پسرش توسط مقامت قاهره تلاش‌های دیپلماتیک برای حل و فصل این مسأله را آغاز کرده و بر رسانه‌ای نشدن این موضوع اصرار داشته است اما دادستانی کل مصر بدون محاکمه پسرش و به درخواست دستگاه‌های امنیتی مصر او را به مدت هشت هفته بازداشت کرده است.

وی تأکید کرد که هیچ‌گونه اتهامی علیه پسرش در ارتباط با تروریسم و یا گرایش به گروه‌های محرمانه وجود ندارد و آنها مستحق اتفاقات کنونی نیستند.

روزنامه الاهرام مصر جمعه گذشته نوشت که دادستانی این کشور دستور داده تا مقامات امنیتی رامی شعث را به منظور انجام تحقیقات درباره پیوستن به یک گروه "غیرقانونی" به مدت ۱۵ روز بازداشت کنند.

خانواده رامی شعث نیز شنبه اعلام کردند که مقامات مصر او را پنجم ژوئیه در خانه‌اش در قاهره بازداشت کردند و سپس وی به لیست مخالفان برجسته سیاسی اضافه شد و همسر او نیز علی‌رغم حضور قانونی در مصر به اجبار به فرانسه کوچ داده شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:427195!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)